VOLVO

VOLVO

VOLVO
Pierwsze Volvo wyjechało na drogi już w 1927, było to Volvo OV4, popularnie zwane Jacobem. Samochody Szwedów słyną przede wszystkim z dbałości o bezpieczeństwo kierowcy i pasażerów. To właśnie Volvo jest jednym z liderów branży motoryzacyjnej jeżeli chodzi o nowe rozwiązania i systemy bezpieczeństwa. Takim podejściem do kierowcy Volvo zdobyło sobie wielu oddanych klientów i jest jedną z bardziej szanowanych marek na rynku.
W dobie wszechobecnych przejęć i fuzji również Volvo wpadło w szpony większych koncernów. W 1999 roku Volvo trafiło pod skrzydła Ford Motor Company. Romans z Amerykanami trwał do 2010 roku – wtedy szwedzka marka została odkupiona przez chińskie przedsiębiorstwo Geely Automobile. Wbrew obawom, ostatnimi czasy Volvo zdaje się łapać drugi oddech i coraz śmielej atakuje konkurencję, czego najlepszym dowodem jest ciepło przyjęty nowy SUV, Volvo XC90.
Co jeszcze znajdziemy w salonie Szwedów? Takie modele jak: Volvo XC70, XC60, V70, V60, V40, S60 i S80.

Modele VOLVO

2010 - obecnie
VOLVO V60
2008 - obecnie
VOLVO XC 60
2006 - 2013
VOLVO C30
2004 - 2016
VOLVO XC70
2004 - 2013
VOLVO V50

VOLVO - Wiadomości

Polestar nie będzie już jak AMG. Chińczycy oddzielają go od Volvo. Powstała nowa marka
Chiński właściciel koncernu Volvo postanowił wyodrębnić oddział zajmujący się usportowionymi wersjami modeli. Polestar ma być niezależną marką, która skupi się na produkcji samochodów z napędem elektrycznym.

Pierwsze Volvo S90 z Chin trafiło do Europy
Siedem lat temu szwedzki producent samochodów został przejęty przez chiński koncern Geely. Ten ruch wzbudził sporo kontrowersji, ale nowy właściciel przeprowadził sporo zmian i odświeżył gamę modelową. Tymczasem do Europy dotarł pierwszy egzemplarz Volvo "made in China".

Volvo XC60 | Pierwsza jazda | Zmiana warty
To jeden z filarów Volvo. Stanowi około 30 proc. sprzedaży koncernu. Mimo bardzo długiego rynkowego stażu, wciąż sprzedaje się świetnie. Nadszedł jednak czas na zmiany. W wakacje w salonach pojawi się nowa generacja Volvo XC60. Sprawdziliśmy, jak jeździ wersja D5 i T6.

Prototypy | Volvo XC40 | Tak wygląda wnętrze!
Kompaktowy SUV Volvo, XC40, to jedna z najbardziej wyczekiwanych premier tego roku. Zachodni dziennikarze właśnie przyłapali prototyp z odsłoniętym wnętrzem. Zaskoczeni?

Szef Volvo: "Nie będziemy już pracować nad nowymi silnikami Diesla"
Po głośnej aferze Dieselgate silniki wysokoprężne nie mają łatwego życia. Szef Volvo otwarcie przyznał, że Szwedzi nie będą już produkować nowych. To koniec pewnej ery w motoryzacji.