VOLVO

VOLVO

VOLVO
Pierwsze Volvo wyjechało na drogi już w 1927, było to Volvo OV4, popularnie zwane Jacobem. Samochody Szwedów słyną przede wszystkim z dbałości o bezpieczeństwo kierowcy i pasażerów. To właśnie Volvo jest jednym z liderów branży motoryzacyjnej jeżeli chodzi o nowe rozwiązania i systemy bezpieczeństwa. Takim podejściem do kierowcy Volvo zdobyło sobie wielu oddanych klientów i jest jedną z bardziej szanowanych marek na rynku.
W dobie wszechobecnych przejęć i fuzji również Volvo wpadło w szpony większych koncernów. W 1999 roku Volvo trafiło pod skrzydła Ford Motor Company. Romans z Amerykanami trwał do 2010 roku – wtedy szwedzka marka została odkupiona przez chińskie przedsiębiorstwo Geely Automobile. Wbrew obawom, ostatnimi czasy Volvo zdaje się łapać drugi oddech i coraz śmielej atakuje konkurencję, czego najlepszym dowodem jest ciepło przyjęty nowy SUV, Volvo XC90.
Co jeszcze znajdziemy w salonie Szwedów? Takie modele jak: Volvo XC70, XC60, V70, V60, V40, S60 i S80.

Modele VOLVO

2017 - obecnie
VOLVO XC 40
2010 - obecnie
VOLVO V60
2008 - obecnie
VOLVO XC 60
2006 - 2013
VOLVO C30
2004 - 2016
VOLVO XC70

VOLVO - Wiadomości

Noc Muzeów 2019 - Najstarsze Volvo na świecie i inne klasyki podczas Nocy Muzeów
W najbliższą sobotę o godzinie 19.00 Volvo Car Poland i Volvo Car Warszawa ponownie włączy się w Noc Muzeów. Tym razem Warszawiacy w salonie przy Marszałkowskiej 89 ujrzą unikalne maszyny sprowadzone z muzeum fabrycznego w Goeteborgu.

Nowe Volvo będą się komunikować między sobą. Dane o drogach trafią do chmury
Volvo od lat uznawane jest za markę stawiającą bezpieczeństwo na pierwszym miejscu. Marka deklaruje, że od 2025 roku nikt nie zginie w szwedzkich samochodach. Aby tego dokonać, producent instaluje w swoich pojazdach coraz to nowe systemy bezpieczeństwa. Teraz modele Volvo będą mogły się ze sobą komunikować.

Volvo XC60 - cennik 2019. Nowe ceny XC60, w ofercie pojawiły się wersje B4 oraz B5
Volvo XC60 doczekało się poważnej aktualizacji cennika. Szwedzka marka nie tylko lekko skorygowała ceny poszczególnych wersji, ale do polskich salonów wprowadza także Volvo XC60 B4 i XC60 B5.

Volvo Cars świętuje 60. rocznicę dzielenia się technologiami bezpieczeństwa, otwierając innym producentom dostęp do zasobu danych cyfrowych
Volvo Cars po raz pierwszy udostępnia swą wiedzę dotyczącą bezpieczeństwa w centralnej cyfrowej bibliotece i zachęca branżę motoryzacyjną do jej wykorzystywania. Volvo za darmo całkowicie podzieli się z innymi producentami wiedzą, którą zdobywało przez kilkadziesiąt lat badań. Wszystko to ma na celu podniesienie poziomu bezpieczeństwa na drogach.

Samochody Volvo w Europie będą się komunikować. Mają wzajemnie ostrzegać kierowców
Volvo wprowadza nowoczesny system, który ma pozytywnie wpłynąć na bezpieczeństwo na drogach. Samochody szwedzkiej marki będą wzajemnie informować się o niebezpieczeństwach. Rozwiązanie trafi wyłączenie do aut Volvo sprzedawanych w Europie.