VOLVO

VOLVO

VOLVO
Pierwsze Volvo wyjechało na drogi już w 1927, było to Volvo OV4, popularnie zwane Jacobem. Samochody Szwedów słyną przede wszystkim z dbałości o bezpieczeństwo kierowcy i pasażerów. To właśnie Volvo jest jednym z liderów branży motoryzacyjnej jeżeli chodzi o nowe rozwiązania i systemy bezpieczeństwa. Takim podejściem do kierowcy Volvo zdobyło sobie wielu oddanych klientów i jest jedną z bardziej szanowanych marek na rynku.
W dobie wszechobecnych przejęć i fuzji również Volvo wpadło w szpony większych koncernów. W 1999 roku Volvo trafiło pod skrzydła Ford Motor Company. Romans z Amerykanami trwał do 2010 roku – wtedy szwedzka marka została odkupiona przez chińskie przedsiębiorstwo Geely Automobile. Wbrew obawom, ostatnimi czasy Volvo zdaje się łapać drugi oddech i coraz śmielej atakuje konkurencję, czego najlepszym dowodem jest ciepło przyjęty nowy SUV, Volvo XC90.
Co jeszcze znajdziemy w salonie Szwedów? Takie modele jak: Volvo XC70, XC60, V70, V60, V40, S60 i S80.

Modele VOLVO

2017 - obecnie
VOLVO XC 40
2010 - obecnie
VOLVO V60
2008 - obecnie
VOLVO XC 60
2006 - 2013
VOLVO C30
2004 - 2016
VOLVO XC70

VOLVO - Wiadomości

Opinie Moto.pl Volvo V90 Cross Country D4 - Ahoj przygodo!
Nie potrzeba SUV-a, by zdobywać nieutwardzone szlaki. Dobrym przykładem jest V90 Cross Country. Wielozadaniowiec oferujący nie tylko przestrzeń i luksus w kabinie.

Polestar 2 - mamy pierwsze zdjęcie-teaser nowego modelu
Sportowa marka, którą wydzielono z Volvo, przygotowuje kolejny model. Właśnie zaprezentowano pierwsze zdjęcie-zajawkę nowego elektrycznego samochodu.

Wypożycz choinkę - pomysł Volvo na ekologiczne święta
Co roku na święta wycina się aż 6 milionów choinek. Wiele po kilkunastu dniach w roli ozdoby domu kończy na śmietniku. Szwedzkie Volvo ma pomysł, jak dbać o lasy, a jednocześnie nie rezygnować ze świątecznej tradycji.

Opinie Moto.pl: Nowe Volvo S60 2018: Made in USA
Nowe Volvo S60 jest pod wieloma względami pierwsze. To pierwszy model szwedzkiej marki, który jest produkowany w pierwszej fabryce koncernu zlokalizowanej na terenie USA. I pierwszy model, w którego gamie silnikowej nie znajdziemy silników Diesla.

Nowe Volvo V60 Cross Country już w salonach. Ile kosztuje?
Gama szwedzkiego producenta powiększyła się o kolejny model. Tym razem jest to uterenowione kombi, które jest oferowane m.in z, 2-litrowym silnikiem wysokoprężnym.