VOLVO

VOLVO

VOLVO
Pierwsze Volvo wyjechało na drogi już w 1927, było to Volvo OV4, popularnie zwane Jacobem. Samochody Szwedów słyną przede wszystkim z dbałości o bezpieczeństwo kierowcy i pasażerów. To właśnie Volvo jest jednym z liderów branży motoryzacyjnej jeżeli chodzi o nowe rozwiązania i systemy bezpieczeństwa. Takim podejściem do kierowcy Volvo zdobyło sobie wielu oddanych klientów i jest jedną z bardziej szanowanych marek na rynku.
W dobie wszechobecnych przejęć i fuzji również Volvo wpadło w szpony większych koncernów. W 1999 roku Volvo trafiło pod skrzydła Ford Motor Company. Romans z Amerykanami trwał do 2010 roku – wtedy szwedzka marka została odkupiona przez chińskie przedsiębiorstwo Geely Automobile. Wbrew obawom, ostatnimi czasy Volvo zdaje się łapać drugi oddech i coraz śmielej atakuje konkurencję, czego najlepszym dowodem jest ciepło przyjęty nowy SUV, Volvo XC90.
Co jeszcze znajdziemy w salonie Szwedów? Takie modele jak: Volvo XC70, XC60, V70, V60, V40, S60 i S80.

Modele VOLVO

2017 - obecnie
VOLVO XC 40
2010 - obecnie
VOLVO V60
2008 - obecnie
VOLVO XC 60
2006 - 2013
VOLVO C30
2004 - 2016
VOLVO XC70

VOLVO - Wiadomości

Polestar rozpocznie przyjmowanie zamówień w 2018 r., sieć dealerska i pierwsze dostawy w połowie 2019 r.
Napędzany olbrzymimi pieniędzmi Polestar ma ambicję stać się jednym z bardziej znaczących producentów samochodów sportowych na rynku. Chińczycy właśnie ogłosili konkretne plany rozwoju.

Volvo XC40 - pierwsza jazda szwedzkim SUV-em
To jedna z najgorętszych szwedzkich premier ostatnich lat. Kompaktowe SUV-y sprzedają się coraz lepiej, a Volvo brakowało takiego pojazdu w portfolio. W styczniu pierwsze sztuki XC40 pojawią się w polskich salonach. Jako jedni z pierwszych w Polsce mieliśmy już teraz okazję sprawdzić wersję ze 190-konnym silnikiem diesla.

Polestar się rozkręca - zapowiada 4 modele w 3 lata
Marka Polestar podkręca obroty. Od momentu oddzielenia się od marki Volvo producent mocno pracował nad gamą modelowa, a teraz przyszedł czas na wstępną prezentację pierwszych produktów.

Volvo XC40 - ruszyła produkcja szwedzkiego hitu w Belgii
O Volvo XC40 wiemy już prawie wszystko, a tymczasem w belgijskiej fabryce w Gandawie ruszyła produkcja długo oczekiwanego crossovera. Lada moment samochód zadebiutuje również za wielką wodą.

Śmiałe plany Ubera - już niedługo na drogach pojawi się 24 tys. autonomicznych taksówek Volvo
Wizja samochodów autonomicznych na drogach jest już coraz bliżej. Uber właśnie zapowiedział swoje ambitne plany - na drogi wjedzie 24 tys. taksówek, w których nie będą potrzebni kierowcy. Auta dostarczy Volvo.