VOLVO

VOLVO

VOLVO
Pierwsze Volvo wyjechało na drogi już w 1927, było to Volvo OV4, popularnie zwane Jacobem. Samochody Szwedów słyną przede wszystkim z dbałości o bezpieczeństwo kierowcy i pasażerów. To właśnie Volvo jest jednym z liderów branży motoryzacyjnej jeżeli chodzi o nowe rozwiązania i systemy bezpieczeństwa. Takim podejściem do kierowcy Volvo zdobyło sobie wielu oddanych klientów i jest jedną z bardziej szanowanych marek na rynku.
W dobie wszechobecnych przejęć i fuzji również Volvo wpadło w szpony większych koncernów. W 1999 roku Volvo trafiło pod skrzydła Ford Motor Company. Romans z Amerykanami trwał do 2010 roku – wtedy szwedzka marka została odkupiona przez chińskie przedsiębiorstwo Geely Automobile. Wbrew obawom, ostatnimi czasy Volvo zdaje się łapać drugi oddech i coraz śmielej atakuje konkurencję, czego najlepszym dowodem jest ciepło przyjęty nowy SUV, Volvo XC90.
Co jeszcze znajdziemy w salonie Szwedów? Takie modele jak: Volvo XC70, XC60, V70, V60, V40, S60 i S80.

Modele VOLVO

2010 - obecnie
VOLVO V60
2008 - obecnie
VOLVO XC 60
2006 - 2013
VOLVO C30
2004 - 2016
VOLVO XC70
2004 - 2013
VOLVO V50

VOLVO - Wiadomości

Specjalna wersja Volvo XC60 do... oglądania całkowitego zaćmienia słońca
Marketingowcy Volvo doskonale wiedzą jak przyciągnąć nowych klientów do salonów. W Stanach Zjednoczonych powstała specjalna wersja XC60 specjalnie z myślą o zbliżającym się całkowitym zaćmieniu słońca.

Premiera Volvo XC40 coraz bliżej. Przecieki, teasery i prototypy
Volvo XC40 będzie mniejszym i sporo tańszym bratem XC60. Kompaktowego SUV-a powinniśmy zobaczyć już na jesieni. Internet jednak nie może się doczekać i co chwila pojawiają się teasery i przecieki

Elektryczny Shooting Brake od Volvo. Zbyt piękny, żeby był prawdziwy
Volvo odświeżyło w ostatnim czasie gamę modelową i co rusz zaskakuje odważnymi, a do tego bardzo ładnymi projektami. Jeden z internetowych designerów postanowił przygotować nowoczesną interpretację P1800ES. Czy elektryczny shooting brake ma rację bytu?

Polestar bierze się za nowe Volvo XC60. Ostry wygląd i zastrzyk mocy
W sportowych SUV-ach specjalizują się głównie niemieccy producenci premium, ale z perspektywy polskiego rynku to właśnie Volvo XC60 Polestar jest najważniejszą premierą w segmencie. Polacy kochają ten model

Odważna decyzja Volvo. Wszystkie modele będą dostępne w wersji na prąd
Nadchodzi elektryczna rewolucja w Volvo. Szwedzka marka ogłosiła, że od 2019 roku wszystkie modele będą oferowane w wersji zasilanej silnikiem elektrycznym.