VOLVO

VOLVO

VOLVO
Pierwsze Volvo wyjechało na drogi już w 1927, było to Volvo OV4, popularnie zwane Jacobem. Samochody Szwedów słyną przede wszystkim z dbałości o bezpieczeństwo kierowcy i pasażerów. To właśnie Volvo jest jednym z liderów branży motoryzacyjnej jeżeli chodzi o nowe rozwiązania i systemy bezpieczeństwa. Takim podejściem do kierowcy Volvo zdobyło sobie wielu oddanych klientów i jest jedną z bardziej szanowanych marek na rynku.
W dobie wszechobecnych przejęć i fuzji również Volvo wpadło w szpony większych koncernów. W 1999 roku Volvo trafiło pod skrzydła Ford Motor Company. Romans z Amerykanami trwał do 2010 roku – wtedy szwedzka marka została odkupiona przez chińskie przedsiębiorstwo Geely Automobile. Wbrew obawom, ostatnimi czasy Volvo zdaje się łapać drugi oddech i coraz śmielej atakuje konkurencję, czego najlepszym dowodem jest ciepło przyjęty nowy SUV, Volvo XC90.
Co jeszcze znajdziemy w salonie Szwedów? Takie modele jak: Volvo XC70, XC60, V70, V60, V40, S60 i S80.

Modele VOLVO

2017 - obecnie
VOLVO XC 40
2010 - obecnie
VOLVO V60
2008 - obecnie
VOLVO XC 60
2006 - 2013
VOLVO C30
2004 - 2016
VOLVO XC70

VOLVO - Wiadomości

"M" jak mobilność - oto nowa marka od Volvo
Producenci samochodów coraz częściej szukają rozwiązań, które pozwolą odejść od tradycyjnej produkcji samochodów na rzecz dostarczania mobilności. Tym właśnie zajmie się "M".

Nowe Volvo S60 pokazane. Zabierze klientów BMW, Audi i Mercedesowi?
Nowe Volvo S60 było zapowiadane już od kilku tygodni. S60, czyli sedan klasy średniej, powalczy o trudny kawałek rynku, zdominowany przez niemiecką trójkę. Przy okazji jest to pierwszy samochód szwedzkiej marki produkowany w USA.

Nowe Volvo V60  - klasyczne kombi dla miłośników marki.  Linia nadwozia oraz piękne wnętrze zjednają mu również estetów
Nowe Volvo V60 urzeka stylem i jakością detali. Jest praktyczny, komfortowy i naszpikowany nowoczesnymi systemami bezpieczeństwa. To kombi do jakich przyzwyczaili nas Szwedzi. Znamy cennik, a jakie są wrażenia z jazdy?

Nowe Volvo S60 - piękny sedan bez ani jednego diesla pod maską
Premiera nowego Volvo S60 zbliża się wielkimi krokami, a my wiemy o szwedzkim sedanie coraz więcej. Wszystko wskazuje na to, że nowe Volvo S60 będzie pierwszy modelem w ofercie Volvo bez ani jednego diesla w ofercie.

Volvo S60 - co wiemy przed premierą?
Po premierze Volvo V60 przyszedł czas na ostatni niezmieniony model w gamie szwedzkiego producenta. Lada moment poznamy wygląd szwedzkiego sedana, a tymczasem w sieci pojawiły się pierwsze wizualizacje i informacje.