VOLVO

VOLVO

VOLVO
Pierwsze Volvo wyjechało na drogi już w 1927, było to Volvo OV4, popularnie zwane Jacobem. Samochody Szwedów słyną przede wszystkim z dbałości o bezpieczeństwo kierowcy i pasażerów. To właśnie Volvo jest jednym z liderów branży motoryzacyjnej jeżeli chodzi o nowe rozwiązania i systemy bezpieczeństwa. Takim podejściem do kierowcy Volvo zdobyło sobie wielu oddanych klientów i jest jedną z bardziej szanowanych marek na rynku.
W dobie wszechobecnych przejęć i fuzji również Volvo wpadło w szpony większych koncernów. W 1999 roku Volvo trafiło pod skrzydła Ford Motor Company. Romans z Amerykanami trwał do 2010 roku – wtedy szwedzka marka została odkupiona przez chińskie przedsiębiorstwo Geely Automobile. Wbrew obawom, ostatnimi czasy Volvo zdaje się łapać drugi oddech i coraz śmielej atakuje konkurencję, czego najlepszym dowodem jest ciepło przyjęty nowy SUV, Volvo XC90.
Co jeszcze znajdziemy w salonie Szwedów? Takie modele jak: Volvo XC70, XC60, V70, V60, V40, S60 i S80.

Modele VOLVO

2017 - obecnie
VOLVO XC 40
2010 - obecnie
VOLVO V60
2008 - obecnie
VOLVO XC 60
2006 - 2013
VOLVO C30
2004 - 2016
VOLVO XC70

VOLVO - Wiadomości

Polestar 1 - pierwsze dzieło odnowionej submarki Volvo
To był mocny punkt Salonu Samochodowego w Szanghaju. Polestar 1 jest pierwszym dziełem odnowionego Polestara - marki działającej pod wodzą Volvo.

To koniec Volvo XC90 "made by Sweden". Gdzie trafi nowy model?
Aktualna generacja modelu XC90 sprzedaje się jak szalona, a tymczasem Volvo zapowiada nowy model i przenosi produkcję na drugi koniec świata.

Ciekawa oferta Szwedów. Volvo XC40 jak telefon w abonamencie
Szwedzka marka wprowadza ciekawy program finansowania "Care by Volvo", który porównuje do abonamentu za telefon. Kierowca nie martwi się ubezpieczeniem, przeglądami oraz opłatami dodatkowymi. Po prostu wsiada do auta i jedzie.

Polska gwiazda tenisa ambasadorem Volvo XC90
Łukasz Kubot, triumfator turniejów Australian Open 2014 i Wimbledon 2017 (w deblu) przesiadł się właśnie do luksusowego Volvo XC90.

Polityka Donalda Trumpa daje efekty. Pięć nowych fabryk w USA
Jedną z głównych obietnic Donalda Trumpa w kampanii było rozruszanie amerykańskiego przemysłu. Jeżeli wierzyć obietnicom prezydenta, to przynajmniej w branży motoryzacyjnej dla USA nadciągają złote czasy.