VOLVO

VOLVO

VOLVO
Pierwsze Volvo wyjechało na drogi już w 1927, było to Volvo OV4, popularnie zwane Jacobem. Samochody Szwedów słyną przede wszystkim z dbałości o bezpieczeństwo kierowcy i pasażerów. To właśnie Volvo jest jednym z liderów branży motoryzacyjnej jeżeli chodzi o nowe rozwiązania i systemy bezpieczeństwa. Takim podejściem do kierowcy Volvo zdobyło sobie wielu oddanych klientów i jest jedną z bardziej szanowanych marek na rynku.
W dobie wszechobecnych przejęć i fuzji również Volvo wpadło w szpony większych koncernów. W 1999 roku Volvo trafiło pod skrzydła Ford Motor Company. Romans z Amerykanami trwał do 2010 roku – wtedy szwedzka marka została odkupiona przez chińskie przedsiębiorstwo Geely Automobile. Wbrew obawom, ostatnimi czasy Volvo zdaje się łapać drugi oddech i coraz śmielej atakuje konkurencję, czego najlepszym dowodem jest ciepło przyjęty nowy SUV, Volvo XC90.
Co jeszcze znajdziemy w salonie Szwedów? Takie modele jak: Volvo XC70, XC60, V70, V60, V40, S60 i S80.

Modele VOLVO

2017 - obecnie
VOLVO XC 40
2010 - obecnie
VOLVO V60
2008 - obecnie
VOLVO XC 60
2006 - 2013
VOLVO C30
2004 - 2016
VOLVO XC70

VOLVO - Wiadomości

Oto elektryczny Polestar Precept rodem z przyszłości. Ma być wizytówką submarki Volvo
Należąca do Volvo marka Polestar zamierza zaprezentować w Genewie nowe auto. Będzie to elektryczna, sportowa limuzyna Precept wyposażona w Android Automotive od Google i ogromny ekran rodem z Tesli.

Volvo S90 i V90 po liftingu. Drobne poprawki, nowości we wnętrzu i miękkie hybrydy
Volvo S90 i Volvo V90 przeszły właśnie facelifting. Wygląd to tylko drobna kosmetyka, ale więcej nowości czeka na kierowcę we wnętrzu.

Volvo skończyło poprzedni rok z rekordem sprzedaży. Teraz Szwedzi celują w symboliczną barierę
Osiemset tysięcy samochodów rocznie. Jeszcze do niedawna był to tylko odlegly cel. Cel, do którego Szwedzi dążyli. I cel, który w tym roku prawdopodobnie osiągną. Wiele z tych aut będzie zelektryfikowane.

Hybrydy typu plug-in - zalety i wady tego rozwiązania. Kto powinien się zainteresować takim autem?
W tym tygodniu w Studiu Biznes rozmawialiśmy o przyszłości motoryzacji i hybrydach typu plug-in. Naszym gościem był PR Manager Volvo Car Poland Stanisław Dojs. Volvo to lider sprzedaży plug-inów na polskim rynku.

Studio Biznes, odc. 18. Rozmawiamy dzisiaj o przyszłości i hybrydach plug-in Volvo
Studio Biznes to program na żywo Gazety.pl, który możecie oglądać co środę o 12.00. Prowadzi Łukasz Kijek. To nie tylko nowości gospodarcze i najważniejsze informacje ze świata biznesu. W każdym odcinku - obok prowadzącego i gości - występuje redaktor naczelny Moto.pl, Tomasz Korniejew. Dzisiaj w części motoryzacyjnej rozmawialiśmy o hybrydach plug-in Volvo.