VOLVO

VOLVO

VOLVO
Pierwsze Volvo wyjechało na drogi już w 1927, było to Volvo OV4, popularnie zwane Jacobem. Samochody Szwedów słyną przede wszystkim z dbałości o bezpieczeństwo kierowcy i pasażerów. To właśnie Volvo jest jednym z liderów branży motoryzacyjnej jeżeli chodzi o nowe rozwiązania i systemy bezpieczeństwa. Takim podejściem do kierowcy Volvo zdobyło sobie wielu oddanych klientów i jest jedną z bardziej szanowanych marek na rynku.
W dobie wszechobecnych przejęć i fuzji również Volvo wpadło w szpony większych koncernów. W 1999 roku Volvo trafiło pod skrzydła Ford Motor Company. Romans z Amerykanami trwał do 2010 roku – wtedy szwedzka marka została odkupiona przez chińskie przedsiębiorstwo Geely Automobile. Wbrew obawom, ostatnimi czasy Volvo zdaje się łapać drugi oddech i coraz śmielej atakuje konkurencję, czego najlepszym dowodem jest ciepło przyjęty nowy SUV, Volvo XC90.
Co jeszcze znajdziemy w salonie Szwedów? Takie modele jak: Volvo XC70, XC60, V70, V60, V40, S60 i S80.

Modele VOLVO

2017 - obecnie
VOLVO XC 40
2010 - obecnie
VOLVO V60
2008 - obecnie
VOLVO XC 60
2006 - 2013
VOLVO C30
2004 - 2016
VOLVO XC70

VOLVO - Wiadomości

Hybrydy typu plug-in - zalety i wady tego rozwiązania. Kto powinien się zainteresować takim autem?
W tym tygodniu w Studiu Biznes rozmawialiśmy o przyszłości motoryzacji i hybrydach typu plug-in. Naszym gościem był PR Manager Volvo Car Poland Stanisław Dojs. Volvo to lider sprzedaży plug-inów na polskim rynku.

Studio Biznes, odc. 18. Rozmawiamy dzisiaj o przyszłości i hybrydach plug-in Volvo
Studio Biznes to program na żywo Gazety.pl, który możecie oglądać co środę o 12.00. Prowadzi Łukasz Kijek. To nie tylko nowości gospodarcze i najważniejsze informacje ze świata biznesu. W każdym odcinku - obok prowadzącego i gości - występuje redaktor naczelny Moto.pl, Tomasz Korniejew. Dzisiaj w części motoryzacyjnej rozmawialiśmy o hybrydach plug-in Volvo.

Nie kupuj choinki na Święta - wypożycz ją od Volvo
Co roku w Polsce jest wycinanych ponad 6 milionów choinek. Przyozdobione bombkami i światełkami drzewko, po Sylwestrze ląduje na śmietniku w charakterze bezużytecznego patyka. Volvo ma na to lepsze rozwiązanie - po raz kolejny marka rusza z wypożyczalnią świątecznych drzewek.

Nowe Volvo XC40 Recharge. W pełni elektryczny SUV o zasięgu 400 km
Volvo XC40 Recharge to elektryczna odmiana XC40. Ma mieć ponad 400 KM mocy i 400 km zasięgu. Na drogi elektryczne XC40 wyjedzie już w przyszłym roku.

Elektryczny Polestar wyceniony. Ile będzie kosztował szwedzki odpowiednik Tesli?
Tesla powoli przestaje być jedyną na rynku firmą produkującą samochody elektryczne na tak dużą skalę. Polestar, marka oddzielona od szwedzkiego koncernu Volvo, ma już w ofercie dwa modele zasilane prądem. Właśnie zostały wycenione.