VOLVO

VOLVO

VOLVO
Pierwsze Volvo wyjechało na drogi już w 1927, było to Volvo OV4, popularnie zwane Jacobem. Samochody Szwedów słyną przede wszystkim z dbałości o bezpieczeństwo kierowcy i pasażerów. To właśnie Volvo jest jednym z liderów branży motoryzacyjnej jeżeli chodzi o nowe rozwiązania i systemy bezpieczeństwa. Takim podejściem do kierowcy Volvo zdobyło sobie wielu oddanych klientów i jest jedną z bardziej szanowanych marek na rynku.
W dobie wszechobecnych przejęć i fuzji również Volvo wpadło w szpony większych koncernów. W 1999 roku Volvo trafiło pod skrzydła Ford Motor Company. Romans z Amerykanami trwał do 2010 roku – wtedy szwedzka marka została odkupiona przez chińskie przedsiębiorstwo Geely Automobile. Wbrew obawom, ostatnimi czasy Volvo zdaje się łapać drugi oddech i coraz śmielej atakuje konkurencję, czego najlepszym dowodem jest ciepło przyjęty nowy SUV, Volvo XC90.
Co jeszcze znajdziemy w salonie Szwedów? Takie modele jak: Volvo XC70, XC60, V70, V60, V40, S60 i S80.

Modele VOLVO

2017 - obecnie
VOLVO XC 40
2010 - obecnie
VOLVO V60
2008 - obecnie
VOLVO XC 60
2006 - 2013
VOLVO C30
2004 - 2016
VOLVO XC70

VOLVO - Wiadomości

Volvo bije kolejne rekordy dzięki SUV-om, a dopiero zaczyna je wyprzedawać
Volvo dąży do szóstego z rzędu rekordu sprzedaży. To zasługa głównie trzech SUV-ów: XC40, XC60 i XC90. Najnowsza akcja rabatowa może tylko dodatkowo nakręcić sprzedaż.

Volvo XC60 - Volvo rejestruje znak towarowy XC60 B4 i B5. Czas na elektryka?
Szwedzki producent nie ukrywa, że jest mocno zainteresowany elektryfikacją swojej gamy modelowej. Najnowsze doniesienia mówią o pierwszym samochodzie z napędem elektrycznym w 2019 roku.

"M" jak mobilność - oto nowa marka od Volvo
Producenci samochodów coraz częściej szukają rozwiązań, które pozwolą odejść od tradycyjnej produkcji samochodów na rzecz dostarczania mobilności. Tym właśnie zajmie się "M".

Nowe Volvo S60 pokazane. Zabierze klientów BMW, Audi i Mercedesowi?
Nowe Volvo S60 było zapowiadane już od kilku tygodni. S60, czyli sedan klasy średniej, powalczy o trudny kawałek rynku, zdominowany przez niemiecką trójkę. Przy okazji jest to pierwszy samochód szwedzkiej marki produkowany w USA.

Nowe Volvo V60  - klasyczne kombi dla miłośników marki.  Linia nadwozia oraz piękne wnętrze zjednają mu również estetów
Nowe Volvo V60 urzeka stylem i jakością detali. Jest praktyczny, komfortowy i naszpikowany nowoczesnymi systemami bezpieczeństwa. To kombi do jakich przyzwyczaili nas Szwedzi. Znamy cennik, a jakie są wrażenia z jazdy?