VOLKSWAGEN Golf Kombi

VOLKSWAGEN Golf Kombi

VOLKSWAGEN Golf Kombi

Model jest produkowany od roku 1993 do dziś. W tym czasie powstało 8 generacji tego modelu. VOLKSWAGEN Golf Kombi to klasa niższa średnia samochodów osobowych. Cena nowego modelu VOLKSWAGEN Golf Kombi to od 30 000 do 179 190 PLN.

Moc maksymalna wynosi od 44 do 228 kW, a licząc w koniach mechanicznych moc modelu VOLKSWAGEN Golf Kombi wynosi od 60 do 310 KM, co sprawia, że prędkość maksymalna wynosi od 163 do 250 km/h, a przyśpieszenie do 100 km/h zajmuje od 7,5 do 15,9 s. Silnik VOLKSWAGEN Golf Kombi jest rzędowy lub układ v posiadający od 3 do 6 cylidrów o pojemności od 999 do 2861 cm3. Na każdy cylinder w silniku VOLKSWAGEN Golf Kombi przypadają od 2 do 4 zaworów.

Cały układ napędowy VOLKSWAGEN Golf Kombi osiąga moment obrotowy od 116 do 400 Nm. VOLKSWAGEN Golf Kombi posiada dołączany napęd na 4 koła, napęd na 4 koła, napęd przedni, napęd tylny lub stały napęd na 4 koła a typ paliwa na jaki jeździ VOLKSWAGEN Golf Kombi to benzyna lub diesel.

Średnie spalanie VOLKSWAGEN Golf Kombi w zależności od wersji silnika, waha się od 3,9 do 10,5 l na 100km. Warto nadmienić, że VOLKSWAGEN Golf Kombi posiada 5 drzwi, 5 siedzeń a bagażnik ma maksymalną pojemność wynoszącą od 1300 do 1620 litrów. Wymiary samochodu: od 4340 do 4596 mm długości, od 1695 do 1799 mm szerokości, od 1430 do 1515 mm wysokości.

Opinie o VOLKSWAGEN Golf Kombi

Ocena ogólna:
(26 oceniających)
Silnik:
Wnętrze:
Zawieszenie:
Awaryjność:
Komfort jazdy:
Dodatki:

Generacje VOLKSWAGEN Golf Kombi

Zdjęcia VOLKSWAGEN Golf Kombi

VOLKSWAGEN Golf - Wiadomości

Nabywcy Volkswagena Golfa 8 nie mogą odebrać samochodów. Winny błąd w oprogramowaniu
Nowy Golf ma kontynuować sukcesy poprzedników, ale na razie boryka się z problemami. Najważniejszy z nich spowodowało oprogramowanie. Podobno system zawiadamiający służby ratunkowe po kolizji nie działa poprawnie.

Kupujemy używane: Ford Focus Mk1 i VW Golf IV. Trwałe kompakty za kilka tysięcy złotych
Kilka tysięcy złotych to wystarczająca kwota do kupna przeszło dwudziestoletniego auta kompaktowego. W cenie przyzwoitego laptopa znajdziemy między innymi króla kompaktów - Volkswagena Golfa IV oraz Forda Focusa Mk1, uchodzącego za najlepiej prowadzący się model swoich czasów. Po latach eksploatacji wciąż przy odrobinie szczęścia wyszukamy godne uwagi egzemplarze, zdatne do dalszego użytkowania.

Kompakt czy crossover? Sprawdzamy jaki samochód wybrać do jazdy na co dzień
Z jednej strony kompaktowe crossovery sprzedają się jak świeże bułeczki, a z drugiej klienci nie zapominają o klasycznych przedstawicielach segmentu C. Do pierwszej grupy należy Volkswagen T-Roc, a do drugiej - Golf. Oba są hitami sprzedażowymi niemieckiego koncernu. Sprawdzamy, jakie mają asy w rękawie.

Nowoczesny, multimedialny i ekologiczny - nowy Volkswagen Golf już z dużym rabatem
Choć wyglądem jest zbliżony do poprzednika, zmieniło się w nim bardzo dużo. Najwięcej modyfikacji dostrzeżemy w kabinie. To tam zagościła era cyfryzacji i nowoczesnych gadżetów. Zadziało się również pod maską, gdzie pojawiła się miękka hybryda i benzynowe jednostki z funkcją odłączania połowy cylindrów. Golf podniósł poprzeczkę, ale czy to wystarczy, by pozostał na tronie klasy kompaktowej?

To był najgorszy marzec w Europie od 38 lat. Kto na podium? Z Teslą wygrało tylko jedno auto
Europejski rynek nowych samochodów załamał się w marcu. W porównaniu z zeszłym rokiem liczba zarejestrowanych aut spadła aż o 52 proc. Jakie samochody radziły sobie najlepiej w kryzysie?