VOLKSWAGEN

VOLKSWAGEN

VOLKSWAGEN
W 2013 roku niemiecki koncern Volkswagen musiał zadowolić się trzecim miejscem w rankingu największych koncernów motoryzacyjnych świata z wynikiem 9,7 mln sprzedanych aut. Koncern ma 8 marek oferujących modele osobowe. Największą z nich jest Volkswagen, z wynikiem niemal 6 mln aut zakupionych w 2013 roku. Do tego korporacja jest właścicielem trzech marek produkujących ciężarówki i jednej motocyklowej.Firmę stworzył niemiecki rząd w 1937 roku dla produkcji samochodu popularnego, zwanego później Garbusem. Model, z licznymi modernizacjami, przetrwał w produkcji w Niemczech do 1978 roku. 4 lata wcześniej ruszyła produkcja Golfa. Ostatni Garbus (numer 21 529 464) zjechał z taśmy montażowej w Meksyku w 2003 roku.

Modele VOLKSWAGEN

VOLKSWAGEN - Wiadomości

Nowy Volkswagen Golf 8 - ceny w Polsce. Na razie od 91 990 zł. W przyszłości dostanie tańsze silniki
Jest drogo, ale nowy VW Golf 8 przyjechał nad Wisłę z dość mocnymi silnikami i bogatym wyposażeniem. Cennik otwiera 91 990 zł. Sprawdzamy polskie ceny nowego Volkswagena Golfa.

Kto sprzedał najwięcej aut w Europie w 2019 r.? VW na pierwszym miejscu nie dziwi, ale ciekawiej robi się za nim
Liczba rejestracji nowych samochodów w Europie w zeszłym roku zbliżyła się do 16 milionów. Najwięcej aut sprzedał oczywiście VW, ale za jego plecami toczy się ciekawy pojedynek Francuzów z Fordem

W Polsce spada produkcja samochodów. Teraz 600 tysięcy, a dziesięć lat temu prawie milion aut rocznie
Ile samochodów produkowanych jest nad Wisłą? Choć odpowiedź "ponad 600 tysięcy rocznie" brzmi nieźle, to od jakiegoś czasu liczba aut wyjeżdżających z polskich zakładów systematycznie spada.

Volkswagen ukarany w Polsce za aferę dieselgate. Ma zapłacić ponad 120 mln zł
UOKiK nałożył na Volkswagen Group Polska karę w wysokości ponad 120 mln zł. To efekt ujawnionej w 2015 roku afery dieselgate, gdy odkryto montowanie w samochodach tego producenta oprogramowania zaniżającego faktyczne wartości emisji spalin.

Volkswagen opracuje robota, który będzie ładował samochody elektryczne
Elektromobilność przestała być tylko wizją. Na rynku pojawia się coraz więcej samochodów z napędem elektrycznym. Firmy szukają rozwiązań, które ułatwią i usprawnią proces ładowania akumulatorów. Volkswagen wpadł na pomysł, by stworzyć "elektrycznego konsjerża", który będzie podłączał samochody do ładowania.