VOLKSWAGEN

VOLKSWAGEN

VOLKSWAGEN
W 2013 roku niemiecki koncern Volkswagen musiał zadowolić się trzecim miejscem w rankingu największych koncernów motoryzacyjnych świata z wynikiem 9,7 mln sprzedanych aut. Koncern ma 8 marek oferujących modele osobowe. Największą z nich jest Volkswagen, z wynikiem niemal 6 mln aut zakupionych w 2013 roku. Do tego korporacja jest właścicielem trzech marek produkujących ciężarówki i jednej motocyklowej.Firmę stworzył niemiecki rząd w 1937 roku dla produkcji samochodu popularnego, zwanego później Garbusem. Model, z licznymi modernizacjami, przetrwał w produkcji w Niemczech do 1978 roku. 4 lata wcześniej ruszyła produkcja Golfa. Ostatni Garbus (numer 21 529 464) zjechał z taśmy montażowej w Meksyku w 2003 roku.

Modele VOLKSWAGEN

VOLKSWAGEN - Wiadomości

Volkswagen Amarok kontra Toyota Hilux - opinie Moto.pl. Starcie pokoleń
Toyotę Hilux i Volkswagena Amaroka dzieli 40 lat doświadczenia. Czas robi swoje. Są dziedziny, w których Amarok musi uznać wyższość Hiluxa. Ale w innych to Toyota nie ma najmniejszych szans z Volkswagenem.

Volkswagen Polo - nowa definicja miejskiego samochodu
Dziennikarze przyznali nowemu Volkswagenowi Polo tytuł Światowego Samochodu Miejskiego Roku 2018 w konkursie World Car of the Year. Co zadecydowało o przyznaniu tej prestiżowej nagrody?

Volkswagen I.D. - Volkswagen rozpocznie przyjmowanie zamówień już na początku maja
W tym roku zobaczymy nie tylko nowego Volkswagena Golfa, ale także pierwsze produkcyjne auto VW z elektrycznej rodziny I.D. Premiera I.D. Hatch zbliża się wielkimi krokami.

Volkswagen zaprezentuje Arteona Shooting Brake i Tiguana Coupe
Volkswagen nie próżnuje. W tym roku na rynku pojawi się wiele nowych modeli, w tym długo wyczekiwany Golf ósmej generacji. Marka jednak zapowiada już nowości na przyszły rok - w gamie ma się pojawić Arteon Shooting Brake oraz Tiguan w modnej ostatnio wersji SUV-coupe.

Nowy Volkswagen Golf później, niż się wszyscy spodziewali. VW tłumaczy to decyzją biznesową
Nowy Volkswagen Golf będzie miał premierę w tym roku. Jak donoszą niemieckie media, prezentacja ósmej generacji została jednak przesunięta. Nowy Golf ma zostać pokazany po Salonie we Frankfurcie.