VOLKSWAGEN

VOLKSWAGEN

VOLKSWAGEN
W 2013 roku niemiecki koncern Volkswagen musiał zadowolić się trzecim miejscem w rankingu największych koncernów motoryzacyjnych świata z wynikiem 9,7 mln sprzedanych aut. Koncern ma 8 marek oferujących modele osobowe. Największą z nich jest Volkswagen, z wynikiem niemal 6 mln aut zakupionych w 2013 roku. Do tego korporacja jest właścicielem trzech marek produkujących ciężarówki i jednej motocyklowej.Firmę stworzył niemiecki rząd w 1937 roku dla produkcji samochodu popularnego, zwanego później Garbusem. Model, z licznymi modernizacjami, przetrwał w produkcji w Niemczech do 1978 roku. 4 lata wcześniej ruszyła produkcja Golfa. Ostatni Garbus (numer 21 529 464) zjechał z taśmy montażowej w Meksyku w 2003 roku.

Modele VOLKSWAGEN

VOLKSWAGEN - Wiadomości

Zmierzch wielkich targów. Z Paryża zrezygnowało już 9 producentów, w tym giganci branży
Volkswagen rezygnuje z tegorocznego Salonu w Paryżu. Nieobecność największego producenta samochodów na świecie to ogromny cios dla targów. Zwłaszcza, że VW to już dziewiąta znacząca marka, która opuszcza imprezę.

Volkswagen rezygnuje z targów w Paryżu. To już dziewiąty producent
Niemiecki koncern jest dziewiątym producentem, który zapowiada nieobecność na salonie motoryzacyjnym w Paryżu. Jaki jest powód tej decyzji?

Nowy silnik 2.0 TDI - VW dalej stawia na diesle
Koncern z Wolfsburga przedstawia pierwszy wysokoprężny silnik, który będzie wykorzystany w układzie wykorzystującym "łagodną hybrydę". Nowe rozwiązanie pozwoli zmniejszyć spalanie i podwyższyć komfort podróży.

Volkswagen Golf GTI TCR - Volkswagen zbudował hot-hatcha z wyścigowymi genami
Na corocznym spotkaniu fanów GTI nad jeziorem Worthersee, Volkswagen zaprezentował najszybsze wcielenie kompaktowego hatchbacka - Golfa GTI TCR. 286-konna maszyna trafi na drogi jeszcze w tym roku.

Peugeot 3008 2.0 HDi vs. VW Tiguan 2.0 TDI porównanie. Francuzi depczą po piętach Niemcom
Segment ten sam, ale auta zaprojektowano w zupełnie odmiennym stylu. Volkswagen znajduje się na konserwatywnym, naszpikowanym nowoczesną technologią biegunie. Francuzi postawili natomiast na oryginalność skrywającą oszczędnego diesla i bardzo komfortowy układ jezdny. Który z tych kompaktowych crossoverów lepiej sprawdza się w codziennej eksploatacji?