VOLKSWAGEN

VOLKSWAGEN

VOLKSWAGEN
W 2013 roku niemiecki koncern Volkswagen musiał zadowolić się trzecim miejscem w rankingu największych koncernów motoryzacyjnych świata z wynikiem 9,7 mln sprzedanych aut. Koncern ma 8 marek oferujących modele osobowe. Największą z nich jest Volkswagen, z wynikiem niemal 6 mln aut zakupionych w 2013 roku. Do tego korporacja jest właścicielem trzech marek produkujących ciężarówki i jednej motocyklowej.Firmę stworzył niemiecki rząd w 1937 roku dla produkcji samochodu popularnego, zwanego później Garbusem. Model, z licznymi modernizacjami, przetrwał w produkcji w Niemczech do 1978 roku. 4 lata wcześniej ruszyła produkcja Golfa. Ostatni Garbus (numer 21 529 464) zjechał z taśmy montażowej w Meksyku w 2003 roku.

Modele VOLKSWAGEN

VOLKSWAGEN - Wiadomości

Volkswagen daje rabat na swojego SUV-a. Tiguan z nowym cennikiem
Tiguan to bez dwóch zdań jeden z najbardziej rozpoznawalnych i najlepiej sprzedających się modeli Volkswagena. Kompaktowy SUV został objęty atrakcyjną akcją promocyjną. Sprawdzamy, czy warto zainteresować się propozycją przygotowaną przez Volkswagena.

Volkswagen T-Roc - czy to najbardziej uniwersalny crossover na rynku?
Volkswagen to nie tylko Golf i Passat. W ostatnich latach oferta niemieckiego koncernu rozszerzyła się o wiele ciekawych crossoverów. Najmniejszy jest T-Cross, a tuż nad nim znajduje się kompaktowy T-Roc oparty na modułowej płycie MQB. Dzięki wykorzystaniu nowoczesnej platformy, może mieć napęd na cztery koła, mocne silniki i technologie rodem z wyższych segmentów. Sprawdzamy, czy warto się na niego zdecydować.Passat czy Arteon? Którego prestiżowego Volkswagena wybrać?
Passat jest ikoną segmentu D. Jego historia liczy sobie blisko pięć dekad. Występuje w wielu praktycznych odmianach pełniących funkcję reprezentacyjne oraz rodzinne. Dla bardziej wymagających klientów przygotowano Arteona. Limuzyna stanowi okręt flagowy koncernu. Wybór pomiędzy nimi nie należy do łatwych, zatem przyjrzymy się ofercie, by lepiej zgłębić temat niemieckiej motoryzacji.