VOLKSWAGEN

VOLKSWAGEN

VOLKSWAGEN
W 2013 roku niemiecki koncern Volkswagen musiał zadowolić się trzecim miejscem w rankingu największych koncernów motoryzacyjnych świata z wynikiem 9,7 mln sprzedanych aut. Koncern ma 8 marek oferujących modele osobowe. Największą z nich jest Volkswagen, z wynikiem niemal 6 mln aut zakupionych w 2013 roku. Do tego korporacja jest właścicielem trzech marek produkujących ciężarówki i jednej motocyklowej.Firmę stworzył niemiecki rząd w 1937 roku dla produkcji samochodu popularnego, zwanego później Garbusem. Model, z licznymi modernizacjami, przetrwał w produkcji w Niemczech do 1978 roku. 4 lata wcześniej ruszyła produkcja Golfa. Ostatni Garbus (numer 21 529 464) zjechał z taśmy montażowej w Meksyku w 2003 roku.

Modele VOLKSWAGEN

VOLKSWAGEN - Wiadomości

Moda na przestronność. Co skrywa nowy Volkswagen T-Cross?
Małe i efektowne wizualnie nadwozie skrywa przestronne wnętrze i wiele innych atutów, których próżno szukać u konkurencji. Nowy Volkswagen T-Cross ma spore szanse zawojować rynek. Przeglądamy ofertę najnowszego crossovera z Wolfsburga.

Modny, wszechstronny i praktyczny crossover za 740 zł miesięcznie. Prześwietlamy Volkswagena T-Crossa
Najnowsze, uterenowione auto Volkswagena stanowi jasny sygnał, że niemiecki koncern kontynuuje ofensywę na rynku SUV-ów i crossoverów. Najmniejszy w gamie T-Cross wygląda nowocześnie, jest bogato wyposażony i dynamiczny. Przekonuje też atrakcyjną ceną.

Lider w doskonałej cenie - Volkswagen Golf dostępny z ogromnym rabatem
Nowe wcielenie Volkswagena Golfa zbliża się wielkimi krokami. Jest więc to doskonały moment na zakup aktualnej jeszcze generacji, która kusi teraz bardzo atrakcyjnymi cenami. Prześwietlamy ofertę najpopularniejszego hatchbacka na świecie.

Ford i Volkswagen zdradzają szczegóły współpracy. Będzie wspólny samochód elektryczny
Sojusz marek Ford i Volkswagen był dla wielu sporym zaskoczeniem. Sprawa ciągnęła się dość długo, ale marki w końcu sprecyzowały, czego możemy się spodziewać po amerykańsko-niemieckiej współpracy. Jakie zmiany szykują się na rynku motoryzacyjnym?

Volkswagen chce jeszcze bardziej nakręcić sprzedaż swojego bestsellera. Mamy nowy cennik Golfa
Pojawił się na rynku w połowie lat 70. i rozpoczął erę klasy kompaktowej. Golf z miejsca stał się bestsellerem i pozostał nim do dzisiaj. W zeszłym roku w Europie sprzedano ponad 445 tysięcy egzemplarzy tego modelu. W Polsce również cieszy się popularnością, a teraz dodatkowo kusi wysokim rabatem.