VOLKSWAGEN

VOLKSWAGEN

VOLKSWAGEN
W 2013 roku niemiecki koncern Volkswagen musiał zadowolić się trzecim miejscem w rankingu największych koncernów motoryzacyjnych świata z wynikiem 9,7 mln sprzedanych aut. Koncern ma 8 marek oferujących modele osobowe. Największą z nich jest Volkswagen, z wynikiem niemal 6 mln aut zakupionych w 2013 roku. Do tego korporacja jest właścicielem trzech marek produkujących ciężarówki i jednej motocyklowej.Firmę stworzył niemiecki rząd w 1937 roku dla produkcji samochodu popularnego, zwanego później Garbusem. Model, z licznymi modernizacjami, przetrwał w produkcji w Niemczech do 1978 roku. 4 lata wcześniej ruszyła produkcja Golfa. Ostatni Garbus (numer 21 529 464) zjechał z taśmy montażowej w Meksyku w 2003 roku.

Modele VOLKSWAGEN

VOLKSWAGEN - Wiadomości

Nowy Volkswagen Golf - ósma generacja Golfa odsłania swoje wnętrze
Nowy Volkswagen Golf zadebiutuje na jesieni tego roku. Mniej więcej wiemy, jak będzie wyglądało nadwozie, ale wnętrze do tej pory było ściśle strzeżoną tajemnicą. Do teraz, bo VW pokazało szkic kabiny nowego Golfa.

Wakacyjne Volkswageny - na urlop nie potrzebujesz kampera
Myśląc o wakacjach wiele osób planuje wypady na łono natury. Jedni wybierają namiot, inni duże, luksusowe kampery. Volkswagen ma jednak w ofercie auta, które łączą w sobie te dwa pozornie różne światy.

Modny, wszechstronny i praktyczny crossover za 531 zł miesięcznie. Prześwietlamy Volkswagena T-Crossa
Najnowsze, uterenowione auto Volkswagena stanowi jasny sygnał, że niemiecki koncern kontynuuje ofensywę na rynku SUV-ów i crossoverów. Najmniejszy w gamie T-Cross wygląda nowocześnie, jest bogato wyposażony i dynamiczny. Przekonuje też atrakcyjną ceną.

Policja kupiła 400 nowych radiowozów. Przetarg wygrał Volkswagen
Jeszcze w tym roku policja odbierze 391 nowych samochodów. Mowa o modelach Crafter, Transporter i Caddy.

Opinie Moto.pl: Nowy Volkswagen T-Cross. Czy najmniejszy crossover w gamie Volkswagena stanie się kolejnym hitem sprzedaży?
W gamie modelowej Volkswagena pojawił się nowy gracz, który jest mniejszy, tańszy, ale o dziwo przestronniejszy od świetnie się sprzedającego T-Roca. Jak jeździ się nowym T-Crossem?