VOLKSWAGEN

VOLKSWAGEN

VOLKSWAGEN
W 2013 roku niemiecki koncern Volkswagen musiał zadowolić się trzecim miejscem w rankingu największych koncernów motoryzacyjnych świata z wynikiem 9,7 mln sprzedanych aut. Koncern ma 8 marek oferujących modele osobowe. Największą z nich jest Volkswagen, z wynikiem niemal 6 mln aut zakupionych w 2013 roku. Do tego korporacja jest właścicielem trzech marek produkujących ciężarówki i jednej motocyklowej.Firmę stworzył niemiecki rząd w 1937 roku dla produkcji samochodu popularnego, zwanego później Garbusem. Model, z licznymi modernizacjami, przetrwał w produkcji w Niemczech do 1978 roku. 4 lata wcześniej ruszyła produkcja Golfa. Ostatni Garbus (numer 21 529 464) zjechał z taśmy montażowej w Meksyku w 2003 roku.

Modele VOLKSWAGEN

VOLKSWAGEN - Wiadomości

Volkswagen i Ford łączą siły. Koncerny będą wspólnie tworzyć pickupy i auta użytkowe
O połączeniu sił Volkswagena i Forda mówiło się już od dłuższego czasu. W Detroit poznaliśmy szczegóły sojuszu dwóch motoryzacyjnych potęg.

Nowy Volkswagen Passat - wersja amerykańska
Podczas Salonu Motoryzacyjnego w Detroit Volkswagen zaprezentował nowego Volkswagena Passata. Jeszcze w tym roku powinna zadebiutować europejska wersja Passata po liftingu.

Powerbank dla samochodów - naładuje nawet 15 elektrycznych pojazdów
Wciąż jednym z największych problemów aut elektrycznych jest brak odpowiedniej infrastruktury. Rozwiązaniem problemu mogą być specjalne "powerbanki", mobilne stacje szybkiego ładowania.

Pierwsze jazdy rewolucyjnym elektrykiem Volkswagena. Jakie są opinie?
Już za kilka miesięcy Volkswagen w końcu ujawni wygląd długo oczekiwanego Volkswagena ID w wersji hatchback. W sieci pojawiły się już pierwsze jazdy testowe prototypem, które sugerują Tesli, że jest się czego obawiać.

Volkswagen Tiguan Offroad - Volkswagen wprowadza "terenową" wersję Tiguana i obniża ceny zwykłych odmian
Kompaktowy SUV z Wolfsburga cieszy się coraz większą popularnością. Dlatego Volkswagen postanowił wprowadzić Tiguana w wersji Offroad. Samochód już niebawem trafi do salonów.