VOLKSWAGEN

VOLKSWAGEN

VOLKSWAGEN
W 2013 roku niemiecki koncern Volkswagen musiał zadowolić się trzecim miejscem w rankingu największych koncernów motoryzacyjnych świata z wynikiem 9,7 mln sprzedanych aut. Koncern ma 8 marek oferujących modele osobowe. Największą z nich jest Volkswagen, z wynikiem niemal 6 mln aut zakupionych w 2013 roku. Do tego korporacja jest właścicielem trzech marek produkujących ciężarówki i jednej motocyklowej.Firmę stworzył niemiecki rząd w 1937 roku dla produkcji samochodu popularnego, zwanego później Garbusem. Model, z licznymi modernizacjami, przetrwał w produkcji w Niemczech do 1978 roku. 4 lata wcześniej ruszyła produkcja Golfa. Ostatni Garbus (numer 21 529 464) zjechał z taśmy montażowej w Meksyku w 2003 roku.

Modele VOLKSWAGEN

VOLKSWAGEN - Wiadomości

Volkswagen Arteon wjechał do polskich salonów
W polskich salonach Volkswagena można już składać zamówienia na Arteona. Ceny startują od 127 690 zł.

Silnik 1.2 TSI - mały, mocny, ale nieszczególnie trwały
W pogoni za rosnącymi wymaganiami klientów i unijnych urzędników, dekadę temu producenci postanowili mocno ograniczyć pojemność skokową silników, dodatkowo poprawiając ich osiągi i elastyczność. W teorii, miało to za zadanie zredukować także zużycie paliwa, a przede wszystkim emisję szkodliwych substancji. Jednym z takich przykładów koncernu VAG jest 1.2 TSI (TFSI w katalogu Audi), montowany także w Seatach i Skodach. Czy odziedziczył dobre geny po 1.4 i 1.6 MPI?

Nowy Volkswagen Polo oficjalnie! Dużo ważnych zmian
Nowy Volkswagen Polo wyjedzie na drogi już pod koniec tego roku. O nowym modelu wiemy już wszystko. Wydaje się, że to materiał na bestseller. A co Wy myślicie o szóstym Polo?

Volkswagen pokazuje nowe Polo. Zobacz wielką premierę na żywo!
Już dzisiaj Volkswagen pokaże zupełnie nowe Polo. Z perspektywy przeciętnego kierowcy to jedna z najważniejszych premier tego roku. Mieszczuch z Wolfsburga cieszy się w Europie niesłabnącą popularnością. Czy nowe Polo powtórzy sukces poprzedników? Zobaczmy.

Mamy pierwsze zdjęcia nowego Volkswagena Polo! Zaskoczeni?
Już 16 czerwca Volkswagen zaprezentuje zupełnie nowe Polo. Po pochwałach, jakie zbiera nowa Ibiza możemy się spodziewać jednego z najlepszych aut na rynku.