VOLKSWAGEN

VOLKSWAGEN

VOLKSWAGEN
W 2013 roku niemiecki koncern Volkswagen musiał zadowolić się trzecim miejscem w rankingu największych koncernów motoryzacyjnych świata z wynikiem 9,7 mln sprzedanych aut. Koncern ma 8 marek oferujących modele osobowe. Największą z nich jest Volkswagen, z wynikiem niemal 6 mln aut zakupionych w 2013 roku. Do tego korporacja jest właścicielem trzech marek produkujących ciężarówki i jednej motocyklowej.Firmę stworzył niemiecki rząd w 1937 roku dla produkcji samochodu popularnego, zwanego później Garbusem. Model, z licznymi modernizacjami, przetrwał w produkcji w Niemczech do 1978 roku. 4 lata wcześniej ruszyła produkcja Golfa. Ostatni Garbus (numer 21 529 464) zjechał z taśmy montażowej w Meksyku w 2003 roku.

Modele VOLKSWAGEN

VOLKSWAGEN - Wiadomości

Nowy Volkswagen Jetta już niebawem. Będzie podobny do Passata
Już w styczniu na salonie motoryzacyjnym w Detroit zadebiutuje kolejne wcielenie Volkswagena Jetty. Pierwsze zdjęcia i zapowiedzi wskazują, że samochód urośnie i będzie mniejszą odmianą Passata.

Polacy kupują rekordową ilość aut - prawie pół miliona egzemplarzy
Wszystko wskazuje na to, że ten rok będzie rekordowy pod względem liczby zarejestrowanych nowych samochodów. Branża motoryzacyjna w Polsce notuje najlepszy wynik w XXI wieku.

Siedem lat więzienia i 400 tys. dolarów kary. Amerykański sąd bezlitośnie karze za Dieselgate
7 lat więzienia i 400 tysięcy dolarów kary - taki wyrok usłyszał Oliver Schmidt, były dyrektor VW. Amerykanie bezlitośnie ścigają szefów Volkswagena, ale mogą mieć problem z kolejnymi procesami.

Volkswagen wraca do rajdów. Oto Polo GTI R5
Producent z Wolfsburga wraca na rajdowe odcinki specjalne. Nowa rajdówka - Polo GTI w specyfikacji R5 - zadebiutuje już w przyszłym sezonie.

Jak Volkswagen widzi najbliższą przyszłość?
Unia Europejska wieści koniec silników spalinowych już za kilkanaście lat. Wiele państw zamierza wprowadzić nie tylko ograniczenia związane z wjazdem do centrów największych miast, lecz również zakaz sprzedaży samochodów z napędem konwencjonalnym. Jaki do tego stosunek ma jeden z największych graczy na świecie? Eksperci Volkswagena udzielili nam odpowiedzi na kilka nurtujących pytań.