VOLKSWAGEN

VOLKSWAGEN

VOLKSWAGEN
W 2013 roku niemiecki koncern Volkswagen musiał zadowolić się trzecim miejscem w rankingu największych koncernów motoryzacyjnych świata z wynikiem 9,7 mln sprzedanych aut. Koncern ma 8 marek oferujących modele osobowe. Największą z nich jest Volkswagen, z wynikiem niemal 6 mln aut zakupionych w 2013 roku. Do tego korporacja jest właścicielem trzech marek produkujących ciężarówki i jednej motocyklowej.Firmę stworzył niemiecki rząd w 1937 roku dla produkcji samochodu popularnego, zwanego później Garbusem. Model, z licznymi modernizacjami, przetrwał w produkcji w Niemczech do 1978 roku. 4 lata wcześniej ruszyła produkcja Golfa. Ostatni Garbus (numer 21 529 464) zjechał z taśmy montażowej w Meksyku w 2003 roku.

Modele VOLKSWAGEN

VOLKSWAGEN - Wiadomości

Rimac chce kupić legendę motoryzacji - markę Bugatti
Choć brzmi to nieprawdopodobnie, goliat rynku motoryzacyjnego, Volkswagen chce sprzedać swoją najbardziej prestiżową markę dawidowi - chorwackiemu startupowi Rimac Automobili.

Volkswagen ID.6 przyłapany w przebraniu... Peugeota
Specjaliści od kamuflażu z koncernu Volkswagena próbowali ukryć prototyp elektrycznego SUV-a w niecodzienny posób. Został ucharakteryzowany na auto francuskiego producenta. Nie jesteśmy pewni, co sądzić o takiej decyzji firmy z Wolfsburga.

Elon Musk w Volkswagenie ID.3. Jeździ nowym modelem konkurencji i twierdzi, że jest w porządku [WIDEO]
Nie wiadomo, który fakt jest bardziej zaskakujący. Że ojciec chrzestny Tesli prowadzi Volkswagena i pozwala się w nim sfilmować, czy jego pozytywna reakcja na jazdę modelem ID.3. Fani i hejterzy Muska jednocześnie przecierają oczy ze zdumienia.