VOLKSWAGEN

VOLKSWAGEN

VOLKSWAGEN
W 2013 roku niemiecki koncern Volkswagen musiał zadowolić się trzecim miejscem w rankingu największych koncernów motoryzacyjnych świata z wynikiem 9,7 mln sprzedanych aut. Koncern ma 8 marek oferujących modele osobowe. Największą z nich jest Volkswagen, z wynikiem niemal 6 mln aut zakupionych w 2013 roku. Do tego korporacja jest właścicielem trzech marek produkujących ciężarówki i jednej motocyklowej.Firmę stworzył niemiecki rząd w 1937 roku dla produkcji samochodu popularnego, zwanego później Garbusem. Model, z licznymi modernizacjami, przetrwał w produkcji w Niemczech do 1978 roku. 4 lata wcześniej ruszyła produkcja Golfa. Ostatni Garbus (numer 21 529 464) zjechał z taśmy montażowej w Meksyku w 2003 roku.

Modele VOLKSWAGEN

VOLKSWAGEN - Wiadomości

Volkswagen T-Cross - czas na małego SUV-a. Będzie najbezpieczniejszy w klasie
Już niebawem na drogach pojawi się Volkswagen T-Cross. Nowy model jeszcze nie zadebiutował oficjalnie, a producent obiecuje, że będzie najbezpieczniejszym SUV-em w swojej klasie, a do tego bardziej przestronny niż konkurencja.

Kolejne auto Volkswagena już wkrótce będzie powstawać w Polsce
Już niebawem w fabryce należącej do spółki Volkswagen Poznań we Wrześni ruszy produkcja Volkswagena California XXL.

Jakie auta kupują Niemcy? Volkswagen jest nieosiągalny dla rywali
Niemiecki urząd statystyczny opublikował najnowsze dane dotyczące rejestracji nowych samochodów w Niemczech. Na podstawie tych danych możemy z wielką dozą prawdopodobieństwa przewidzieć, który model będzie bestsellerem w tym roku.

Volkswagen rozmawia z Fordem. Nieoczekiwany sojusz?
Dwa motoryzacyjne giganty postanowiły podać sobie rękę. Volkswagen zjednoczy siły z Fordem i wymieni się doświadczeniami w kwestii pojazdów dostawczych.

Najpopularniejsze kompakty w Polsce - rządzą Skoda, Opel i Volkswagen
Już niebawem do salonów trafią nowy Ford Focus i odmieniona Kia Ceed, które mogą mocno namieszać w rankingach sprzedaży segmentu kompakt. Które modele cieszą się obecnie największym zainteresowaniem wśród klientów?