VOLKSWAGEN

VOLKSWAGEN

VOLKSWAGEN
W 2013 roku niemiecki koncern Volkswagen musiał zadowolić się trzecim miejscem w rankingu największych koncernów motoryzacyjnych świata z wynikiem 9,7 mln sprzedanych aut. Koncern ma 8 marek oferujących modele osobowe. Największą z nich jest Volkswagen, z wynikiem niemal 6 mln aut zakupionych w 2013 roku. Do tego korporacja jest właścicielem trzech marek produkujących ciężarówki i jednej motocyklowej.Firmę stworzył niemiecki rząd w 1937 roku dla produkcji samochodu popularnego, zwanego później Garbusem. Model, z licznymi modernizacjami, przetrwał w produkcji w Niemczech do 1978 roku. 4 lata wcześniej ruszyła produkcja Golfa. Ostatni Garbus (numer 21 529 464) zjechał z taśmy montażowej w Meksyku w 2003 roku.

Modele VOLKSWAGEN

VOLKSWAGEN - Wiadomości

Nowy VW Passat jeszcze w tym roku. Znamy pierwsze szczegóły
Na początku tygodnia Volkswagen poinformował, że zatrzymuje produkcję Passata na rynek amerykański, a tymczasem pojawiły się pierwsze informacje na temat odświeżonej wersji. Samochód zadebiutuje jeszcze w tym roku.

Volkswagen stawia na elektryki, ale nie zapomina o dieslach. Poznaliśmy plany koncernu
Niemiecki producent stawia na rozwój produkcji samochodów elektrycznych, ale przy okazji nie rezygnuje z technologii, która wpędziła go w kłopoty.

Volkswagen I.D. Vizzion - Śmiała wizja nieodległej przyszłości
Ten futurystyczny pojazd już za cztery lata może trafić na polskie drogi. To jeden z ważnych elementów ofensywy rodziny I.D., która ma zrewolucjonizować portfolio niemieckiej marki. Wymiarami przewyższa Passata.

Zamaskowany Volkswagen Touareg trafił do Polski. Wiemy, dlaczego
Kilka dni temu z fabryki w Bratysławie wyjechał zamaskowany Volkswagen Touareg. Samochód jedzie na swoją premierę - w ciągu 3 tygodni pokona trasę liczącą ponad 15 tys. km, a po drodze odwiedził Polskę.

Volkswagen stawia na CNG. Nowe modele w drodze
Grupa Volkswagen mocno stawia na alternatywne źródła zasilania. Niemiecki koncern nawiązuje nowe partnerstwa, a w ofercie pojawiają się kolejne modele zasilane ekologicznym gazem.