VOLKSWAGEN

VOLKSWAGEN

VOLKSWAGEN
W 2013 roku niemiecki koncern Volkswagen musiał zadowolić się trzecim miejscem w rankingu największych koncernów motoryzacyjnych świata z wynikiem 9,7 mln sprzedanych aut. Koncern ma 8 marek oferujących modele osobowe. Największą z nich jest Volkswagen, z wynikiem niemal 6 mln aut zakupionych w 2013 roku. Do tego korporacja jest właścicielem trzech marek produkujących ciężarówki i jednej motocyklowej.Firmę stworzył niemiecki rząd w 1937 roku dla produkcji samochodu popularnego, zwanego później Garbusem. Model, z licznymi modernizacjami, przetrwał w produkcji w Niemczech do 1978 roku. 4 lata wcześniej ruszyła produkcja Golfa. Ostatni Garbus (numer 21 529 464) zjechał z taśmy montażowej w Meksyku w 2003 roku.

Modele VOLKSWAGEN

VOLKSWAGEN - Wiadomości

Nowy Volkswagen Polo wyceniony
Volkswagen opublikował pełny cennik nowego Polo. Ile trzeba zapłacić za bazową, a ile za topową wersję?

Koniec Volkswagena Scirocco. Następcy nie będzie
Volkswagen Scirocco po raz kolejny kończy swój żywot. Producent z Wolfsbuga wycofuje model ze względu na słabą sprzedaż. Wszystko wskazuje na to, że nie doczekamy się zbyt szybko następcy.

Skoda uspokaja rodaków. Produkcja zostanie w kraju
Skoda Auto zamierza kontynuować produkcję w Czechach, a na dodatek zwiększy zatrudnienie. Szef czeskiej marki uspokaja sytuację po plotkach sugerujących możliwość przeniesienia produkcji do Niemiec.

Volkswageny przez internet, zamiast z salonu
Koncern Volkswagen planuje zmniejszyć sieć dealerską w Europie i postawić na sprzedaż online. Producent z Wolfsburga reaguje na zmieniające się nawyki zakupowe, ale przede wszystkim zamierza obciąć koszty.

Mało kto się tego spodziewał. Porsche pozwie Audi za silniki Diesla?
To dość niespodziewany ruch. Zagraniczne źródła donoszą, że Porsche nosi się z zamiarem pozwania Audi za koszty związane z aferą Dieselgate. Czy koncern z Ingolstadt zapłaci 235 mln dolarów odszkodowania?