VOLKSWAGEN

VOLKSWAGEN

VOLKSWAGEN
W 2013 roku niemiecki koncern Volkswagen musiał zadowolić się trzecim miejscem w rankingu największych koncernów motoryzacyjnych świata z wynikiem 9,7 mln sprzedanych aut. Koncern ma 8 marek oferujących modele osobowe. Największą z nich jest Volkswagen, z wynikiem niemal 6 mln aut zakupionych w 2013 roku. Do tego korporacja jest właścicielem trzech marek produkujących ciężarówki i jednej motocyklowej.Firmę stworzył niemiecki rząd w 1937 roku dla produkcji samochodu popularnego, zwanego później Garbusem. Model, z licznymi modernizacjami, przetrwał w produkcji w Niemczech do 1978 roku. 4 lata wcześniej ruszyła produkcja Golfa. Ostatni Garbus (numer 21 529 464) zjechał z taśmy montażowej w Meksyku w 2003 roku.

Modele VOLKSWAGEN

VOLKSWAGEN - Wiadomości

Volkswagen T-Cross - znamy wyjściową cenę małego SUV-a z Wolfsburga
Na pełny cennik Volkswagena T-Crossa wciąż czekamy, ale polski oddział podał już kwotę, która otworzy cennik małego SUV-a. To 69 700 zł za T-Crossa z silnikiem 1.0 TSI o mocy 95 KM.

Volkswagen Passat będzie produkowany w Czechach
Okazuje się, że doniesienia na temat przenosin produkcji Volkswagena Passata są prawdziwe. Niemiecki koncern podjął ostateczną decyzję w tej sprawie.

Które małe SUV-y najczęściej kupują Polacy? Oto najpopularniejsza dziesiątka
Rynek niedużych, miejskich SUV-ów cały czas rośnie. Oto ranking najpopularniejszych modeli z tego segmentu na rynku polskim.

TCO, czyli cena to nie wszystko. Na co zwrócić uwagę, kupując samochód?
Co decyduje o wyborze konkretnego samochodu? Najważniejsza, oprócz marki, jest dla Polaków cena. Tymczasem to tylko jeden z wielu czynników, które wpływają na to, ile tak naprawdę kosztuje auto. Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Nowy Golf R jeszcze szybszy. A pod maską 5 cylindrów
Mamy dobrą wiadomość dla wszystkich fanów usportowionej wersji Volkswagena Golfa. Jak donoszą informatorzy z drugiego końca globu, kompaktowy hot-hatch może być wyposażony w 5-cylindrowy silnik prosto od Audi.