Toyota Yaris Hatchback IV (2009 - 2011)

Toyota Yaris Hatchback IV

Generacja była produkowana od 2009 do 2011 roku. Toyota Yaris Hatchback IV to klasa małe samochodów osobowych.

Moc maksymalna wynosi od 51 do 74 kW, a licząc w koniach mechanicznych moc generacji Toyoty Yaris Hatchback IV wynosi od 69 do 100 KM, co sprawia, że prędkość maksymalna wynosi 175 km/h, a przyśpieszenie do 100 km/h zajmuje 11,7 s. Silnik Toyoty Yaris Hatchback IV jest rzędowy posiadający od 3 do 4 cylidrów o pojemności od 998 do 1364 cm3. Na każdy cylinder w silniku Toyoty Yaris Hatchback IV przypadają od 2 do 4 zaworów.

Cały układ napędowy Toyoty Yaris Hatchback IV osiąga moment obrotowy od 93 do 205 Nm. Toyota Yaris Hatchback IV posiada napęd przedni a typ paliwa na jaki jeździ Toyota Yaris Hatchback IV to benzyna lub diesel.

Średnie spalanie Toyoty Yaris Hatchback IV wynosi około 5,4 l na 100km. Warto nadmienić, że Toyota Yaris Hatchback IV posiada od 3 do 5 drzwi, 5 siedzeń a bagażnik ma maksymalną pojemność wynoszącą 363 litrów. Wymiary samochodu: 3785 mm długości, 1695 mm szerokości, 1530 mm wysokości.

Opinie o Toyocie Yaris Hatchback IV

Ocena ogólna:
(7 oceniających)
Silnik:
Wnętrze:
Zawieszenie:
Awaryjność:
Komfort jazdy:
Dodatki:

Rodzaje silników Toyoty Yaris Hatchback IV

Zdjęcia Toyoty Yaris Hatchback IV

Toyota Yaris - Wiadomości

Dacia Duster wraca na pierwsze miejsce. Hity kwietnia 2020 r. w Polsce. Bez zakupów firm
Dacia Duster stoczyła zażarty bój z aż czterema Toyotami o miano ulubionego samochodu polskich klientów indywidualnych w kryzysowym kwietniu 2020 r. Kto jeszcze znalazł się w czołówce.

Toyota - 5 najlepszych modeli marki, które warto kupić
Toyota - 5 najlepszych modeli marki, która od prawie 80 lat zajmuje się produkcją cenionych samochodów osobowych? W artykule prezentujemy pojazdy, które z całą pewnością warto wziąć pod uwagę.

Toyota GR Yaris kosztuje 144 tys. zł. Do Polski przyjedzie tylko 300 sztuk
Toyota GR Yaris to spełnienie marzeń wielu pasjonatów motoryzacji. Na rynku coraz bardziej brakuje zadziornych, małych hot hatchy, a sportowy Yaris miał szansę tę lukę zapełnić. Miał, bo będzie musiał to zrobić arsenałem zaledwie 300 sztuk.

Światowa premiera Toyoty Yaris Cross - hybrydowego SUV-a dla mas
Miejskie samochody klasy crossover są najszybciej rosnącym segmentem rynku w Europie. Nic dziwnego, że Toyota postanowiła zaprezentować auto o rozmiar mniejsze od modelu CH-R. Nowy Yaris Cross trafi do sprzedaży jesienią 2021 r.

Sprzedaż nowych aut w Polsce w 2020 r. Wykluczamy firmy i... nie ma niespodzianki
Toyota, a nawet dwie Toyoty na szczycie. To wyjątkowo dobry rok dla japońskiego producenta nad Wisłą. I Yaris, i Corolla wyprzedziły Dustera, który znakomicie radził sobie w 2019 r.