Toyota Corolla Sedan VIII (2018 - obecnie)

Toyota Corolla Sedan VIII

Generacja jest produkowana od roku 2018 do dziś. Toyota Corolla Sedan VIII to klasa niższa średnia samochodów osobowych. Cena nowej generacji Toyoty Corolla Sedan VIII to od 77 900 do 116 400 PLN.

Moc maksymalna wynosi od 72 do 97 kW, a licząc w koniach mechanicznych moc generacji Toyoty Corolla Sedan VIII wynosi od 98 do 132 KM. Silnik Toyoty Corolla Sedan VIII jest rzędowy posiadający 4 cylindry o pojemności od 1598 do 1798 cm3. Na każdy cylinder w silniku Toyoty Corolla Sedan VIII przypadają 4 zawory.

Cały układ napędowy Toyoty Corolla Sedan VIII osiąga moment obrotowy od 142 do 160 Nm. Toyota Corolla Sedan VIII posiada napęd przedni a typ paliwa na jaki jeździ Toyota Corolla Sedan VIII to benzyna lub benzyna i elektryczny.

Warto nadmienić, że Toyota Corolla Sedan VIII posiada 4 drzwi, 5 siedzeń. Wymiary samochodu: 4630 mm długości, 1780 mm szerokości, 1435 mm wysokości.

Opinie o Toyocie Corolla Sedan VIII

Ocena ogólna:
(1 oceniających)
Silnik:
Wnętrze:
Zawieszenie:
Awaryjność:
Komfort jazdy:
Dodatki:

Rodzaje silników Toyoty Corolla Sedan VIII

Toyota Corolla - Wiadomości

TOP30 samochodów osobowych w listopadzie. Toyota Corolla depcze po piętach Skodzie Octavii
Skoda Octavia to jeden z najpopularniejszych samochodów na rynku. Czeski kompakt czuje jednak na plecach oddech japońskiej konkurencji - Corolli brakuje niecałego tysiąca rejestracji, by zdobyć podium rankingu.

Toyota wprowadzi kolejne wersje Corolli. Na rynek trafi odmiana sportowa i utereniowiona
Toyota skutecznie obstawia wszystkie narożniki segmentu samochodów kompaktowych. Corolla występuje w wersji hatchback, sedan a także Touring Sports, czyli kombi. Do gamy japońskiego bestsellera mają dołaczyć dwie nowe wersje wyposażenia, usportowiona GR Sport i uterenowiona - Trek.

Sprzedaż samochodów w Polsce - zażarta walka Skody Octavii z nową Toyotą Corollą
Kolejny miesiąc najlepiej sprzedającym się samochodem w Polsce okazała się Toyota Corolla. Japoński kompakt w ujęciu rocznym goni Skodę Octavię, która wciąż jes największym bestsellerem nad Wisłą.

Opinie Moto.pl: Toyota Corolla 2.0 Hybrid 180 KM e-CVT - spektakularna metamorfoza
Nie ukrywajmy, choć Toyota Corolla od lat cieszy się nieposzlakowaną opinią i króluje w statystykach sprzedaży samochodów, był to model, któremu brakowało wyrazistości. Był, bo to co mnie najbardziej zaskoczyło w najnowszej generacji japońskiego kompaktu, to fakt, że Corolla nareszcie nabrała charakteru.

Toyota Corolla znów najpopularniejszym modelem w Polsce
W statystykach sprzedaży samochodów na polskim rynku pojawiła się duża zmiana. Szalenie popularny dotąd Duster został zdetronizowany przez Toyotę Corollę - model, który jest na rynku zaledwie kilka miesięcy.