Toyota Corolla Hatchback VII (2004 - 2007)

Toyota Corolla Hatchback VII

Generacja była produkowana od 2004 do 2007 roku. Toyota Corolla Hatchback VII to klasa niższa średnia samochodów osobowych.

Moc maksymalna wynosi od 66 do 165 kW, a licząc w koniach mechanicznych moc generacji Toyoty Corolla Hatchback VII wynosi od 90 do 224 KM, co sprawia, że prędkość maksymalna wynosi 180 km/h, a przyśpieszenie do 100 km/h zajmuje 12,6 s. Silnik Toyoty Corolla Hatchback VII jest rzędowy posiadający 4 cylindry o pojemności od 1364 do 1995 cm3. Na każdy cylinder w silniku Toyoty Corolla Hatchback VII przypadają od 2 do 4 zaworów.

Cały układ napędowy Toyoty Corolla Hatchback VII osiąga moment obrotowy od 130 do 280 Nm. Toyota Corolla Hatchback VII posiada napęd przedni a typ paliwa na jaki jeździ Toyota Corolla Hatchback VII to benzyna lub diesel.

Warto nadmienić, że Toyota Corolla Hatchback VII posiada od 3 do 5 drzwi, 5 siedzeń a bagażnik ma maksymalną pojemność wynoszącą 1190 litrów. Wymiary samochodu: od 4180 do 4200 mm długości, 1710 mm szerokości, od 1440 do 1475 mm wysokości.

Opinie o Toyocie Corolla Hatchback VII

Ocena ogólna:
(3 oceniających)
Silnik:
Wnętrze:
Zawieszenie:
Awaryjność:
Komfort jazdy:
Dodatki:

Rodzaje silników Toyoty Corolla Hatchback VII

Zdjęcia Toyoty Corolla Hatchback VII

Toyota Corolla - Wiadomości

Sprzedaż samochodów w Polsce - zażarta walka Skody Octavii z nową Toyotą Corollą
Kolejny miesiąc najlepiej sprzedającym się samochodem w Polsce okazała się Toyota Corolla. Japoński kompakt w ujęciu rocznym goni Skodę Octavię, która wciąż jes największym bestsellerem nad Wisłą.

Opinie Moto.pl: Toyota Corolla 2.0 Hybrid 180 KM e-CVT - spektakularna metamorfoza
Nie ukrywajmy, choć Toyota Corolla od lat cieszy się nieposzlakowaną opinią i króluje w statystykach sprzedaży samochodów, był to model, któremu brakowało wyrazistości. Był, bo to co mnie najbardziej zaskoczyło w najnowszej generacji japońskiego kompaktu, to fakt, że Corolla nareszcie nabrała charakteru.

Toyota Corolla znów najpopularniejszym modelem w Polsce
W statystykach sprzedaży samochodów na polskim rynku pojawiła się duża zmiana. Szalenie popularny dotąd Duster został zdetronizowany przez Toyotę Corollę - model, który jest na rynku zaledwie kilka miesięcy.

Polski rynek bez większych zmian, ale dwa modele notują imponujące wzrosty. W przypadku Corolli to aż 90 proc.
Na pierwszy rzut oka na polskim rynku nowych samochodów w 2019 r. niewiele się zmieniło. To jednak pozory, bo dwa modele notują tak duże wzrosty sprzedaży, że niedługo mogą przeskoczyć liderów.

Toyota Corolla liderem wśród kompaktów. Sprzedaż przebiła Golfa i Octavię
Nowa Toyota Corolla zdominowała segment aut kompaktowych. Zaledwie dwa miesiące po premierze, nowa generacja Corolli zajęła pierwsze miejsce w rankingu najchętniej kupowanych kompaktów w Polsce.