Toyota

Toyota

Toyota
W 2013 roku Toyota zachowała tytuł największego koncernu samochodowego świata, sprzedając 9,98 mln samochodów. Toyota jest także największym na świecie producentem samochodów hybrydowych, z wynikiem 1,3 mln sztuk w 2013 roku. Corolla jest drugim najpopularniejszym modelem świata, a Camry przez wiele lat był najchętniej kupowanym modelem osobowym w USA. Toyota to także najcenniejsza marka (35 mld dol.) w branży motoryzacyjnej (zajmuje 11 miejsce w rankingu generalnym). Toyota, uznany producent krosien, rozpoczęła produkcję aut w 1933 roku, a 4 lata później wydzieliła w tym celu niezależną firmę, która koncentrowała się na wytwarzaniu ciężarówek. Po wojnie amerykańskie zamówienia na ciężarówki dla żołnierzy walczących w Korei uchroniły firmę od bankructwa.

Modele Toyoty

2016 - obecnie
Toyota C-HR
2012 - obecnie
Toyota GT86
2009 - obecnie
Toyota Verso

Toyota - Wiadomości

Nowa Supra na wyciągnięcie ręki, czyli zlot Toyoty w Sussex
Lada moment zadebiutuje najnowsze wcielenie Toyoty Supry, a tymczasem brytyjski oddział japońskiej marki zorganizował nietypowy zlot dla właścicieli poprzednich wersji sportowego modelu.

Toyota Auris - co wiemy o bestsellerowym kompakcie Japończyków?
W gamie jednostek napędowych trzeciej generacji Toyoty Auris znajdą się dwie odmiany hybrydowe i jedna turbodoładowana jednostka benzynowa. Producent milczy na temat wersji z silnikiem Diesla.

Toyota Crown - to już 15. generacja legendarnej Toyoty
Toyota zaprezentowała piętnastą odsłonę legendarnego modelu Crown. Japońska limuzyna lada dzień trafi do sprzedaży.

Nowa Toyota Aygo - pierwsza jazda. Bestseller po kilku poprawkach
"Nowa" w przypadku Toyoty Aygo nie oznacza kolejnej generacji, a całkiem poważny lifting. Toyota poprawiła wygląd, odświeżyła wnętrze i wprowadziła kilka poprawek do silnika i zawieszenia. Nową Toyotę Aygo mieliśmy okazję sprawdzić podczas krótkich jazd testowych.

Nowa Toyota Camry - wielki powrót popularnego modelu
Toyota Camry - średniej wielkości limuzyna - wraca do Europy po 14 latach nieobecności. Nowy model zaoferuje przestronne wnętrze, oszczędny napęd hybrydowy oraz szereg rozwiązań opartych na nowoczesnej płycie podłogowej TNGA.