Toyota

Toyota

Toyota
W 2013 roku Toyota zachowała tytuł największego koncernu samochodowego świata, sprzedając 9,98 mln samochodów. Toyota jest także największym na świecie producentem samochodów hybrydowych, z wynikiem 1,3 mln sztuk w 2013 roku. Corolla jest drugim najpopularniejszym modelem świata, a Camry przez wiele lat był najchętniej kupowanym modelem osobowym w USA. Toyota to także najcenniejsza marka (35 mld dol.) w branży motoryzacyjnej (zajmuje 11 miejsce w rankingu generalnym). Toyota, uznany producent krosien, rozpoczęła produkcję aut w 1933 roku, a 4 lata później wydzieliła w tym celu niezależną firmę, która koncentrowała się na wytwarzaniu ciężarówek. Po wojnie amerykańskie zamówienia na ciężarówki dla żołnierzy walczących w Korei uchroniły firmę od bankructwa.

Modele Toyoty

2016 - obecnie
Toyota C-HR
2012 - obecnie
Toyota GT86
2009 - 2017
Toyota Verso

Toyota - Wiadomości

Toyota pokazała swój supersamochód. GR Super Sport zadebiutował podczas wyścigu w Le Mans
Toyota wreszcie zaprezentowała swój hipersamochód, czyli model GR Super Sport. Pierwsza publiczna prezentacja tego odbyła się przed legendarnym wyścigiem Le Mans 24 Hours.

Bestseller z elektrycznym napędem 4x4. Toyota RAV4 to idealne auto do miasta i w teren
Toyota RAV4 od lat jest bestsellerem. Świadczy o tym fakt, że na świecie sprzedano już łącznie ponad 10 milionów egzemplarzy tego modelu. Najnowsze wcielenie to rasowy SUV, który doskonale poradzi sobie nie tylko w codziennej eksploatacji, ale także w terenie. Wszystko przez nowatorskie rozwiązanie z dodatkowym silnikiem elektrycznym.

Samochód rodzinny nie musi być SUV-em. Są bardziej praktyczne rozwiązania - Toyota Proace City
Obecnie panuje prawdziwy "boom" na SUV-y i crossovery. Jednak auta praktycznie nie muszą być zamykana w ramach tylko tych dwóch rodzajów nadwozi. Zwłaszcza, że istnieje rozwiązanie znacznie bardziej praktyczne i prorodzinne. Mowa o minivanach i nowej Toyocie Proace City.

W Krakowie powstał jeden z największych samochodowych salonów sprzedaży w Europie. Liczby robią wrażenie
Jaki kryzys? Rozmach nowego salonu samochodowego Toyoty i Lexusa otwartego w Krakowie zdaje się mu zaprzeczać. To pierwszy taki obiekt w Polsce i jeden z największych zintegrowanych salonów samochodowych w Europie.

Indyjski kierowca jest mistrzem parkowania. Jeśli się pomyli, będzie musiał kupić nowe auto [WIDEO]
Myślicie, że dobrze radzicie sobie na parkingu? Spójrzcie, co robi kierowca minivana z Indii. Po pierwsze wybrał sobie wyjątkowo ciasne miejsce do zaparkowania. Po drugie, nie może popełnić błędu.