Toyota

Toyota

Toyota
W 2013 roku Toyota zachowała tytuł największego koncernu samochodowego świata, sprzedając 9,98 mln samochodów. Toyota jest także największym na świecie producentem samochodów hybrydowych, z wynikiem 1,3 mln sztuk w 2013 roku. Corolla jest drugim najpopularniejszym modelem świata, a Camry przez wiele lat był najchętniej kupowanym modelem osobowym w USA. Toyota to także najcenniejsza marka (35 mld dol.) w branży motoryzacyjnej (zajmuje 11 miejsce w rankingu generalnym). Toyota, uznany producent krosien, rozpoczęła produkcję aut w 1933 roku, a 4 lata później wydzieliła w tym celu niezależną firmę, która koncentrowała się na wytwarzaniu ciężarówek. Po wojnie amerykańskie zamówienia na ciężarówki dla żołnierzy walczących w Korei uchroniły firmę od bankructwa.

Modele Toyoty

2016 - obecnie
Toyota C-HR
2012 - obecnie
Toyota GT86
2009 - obecnie
Toyota Verso

Toyota - Wiadomości

Luksusowa Toyota Avalon debiutuje. Oszczędniejsza i naszpikowana technologiami
Na salonie motoryzacyjnym debiutuje Toyota Avalon. Ten model nie jest jeszcze znany w Europie, ale jest jednym z najważniejszych samochodów japońskiego producenta za wielką wodą.

Rekordowa sprzedaż samochodów na całym świecie. Toyota zdecydowanym liderem
Sprzedaż samochodów na całym świecie rośnie już siódmy rok z rzędu. Tylko w 2017 roku sprzedano 94,5 mln pojazdów. Wiemy, które marki cieszyły się największą popularnością.

Toyota Yaris GRMN - powrót sportowego ducha!
Yaris GRMN to jeden tych samochodów, które mają przede wszystkim zapewnić kierowcy czystą radość z jazdy. To auto, które przypomina o sportowych możliwościach i dokonaniach Toyoty. To mocna zapowiedź powrotu marki do produkcji samochodów, które budzą emocje.

Grupa VW większa niż Toyota - 10,7 mln sprzedanych aut
To już najwyższy czas na podsumowania 2017 roku. Grupa Volkswagen sprzedała w tym okresie około 10,7 mln samochodów. Taki wynik stawia niemiecki koncern na czele rankingu producentów.

Zmarł Tatsuro Toyoda - człowiek, który uczynił Toyotę wielkim graczem
Na dzień przed końcem ubiegłego roku zmarł Tatsuro Toyoda, syn założyciela Toyoty. To dzięki temu człowiekowi japoński koncern stał się międzynarodowym gigantem w produkcji samochodów.