Toyota

Toyota

Toyota
W 2013 roku Toyota zachowała tytuł największego koncernu samochodowego świata, sprzedając 9,98 mln samochodów. Toyota jest także największym na świecie producentem samochodów hybrydowych, z wynikiem 1,3 mln sztuk w 2013 roku. Corolla jest drugim najpopularniejszym modelem świata, a Camry przez wiele lat był najchętniej kupowanym modelem osobowym w USA. Toyota to także najcenniejsza marka (35 mld dol.) w branży motoryzacyjnej (zajmuje 11 miejsce w rankingu generalnym). Toyota, uznany producent krosien, rozpoczęła produkcję aut w 1933 roku, a 4 lata później wydzieliła w tym celu niezależną firmę, która koncentrowała się na wytwarzaniu ciężarówek. Po wojnie amerykańskie zamówienia na ciężarówki dla żołnierzy walczących w Korei uchroniły firmę od bankructwa.

Modele Toyoty

2016 - obecnie
Toyota C-HR
2012 - obecnie
Toyota GT86
2009 - obecnie
Toyota Verso

Toyota - Wiadomości

Toyota C-HR Selection - ceny w Polsce. Kusi bogatym wyposażeniem
Kompaktowy crossover cieszy się dużą popularnością na polskim rynku. Z tej okazji powstała specjalna wersja Selection, przygotowana wyłącznie na nasz rynek.

Lexus ES - Lexus idzie wbrew modzie. Zamiast SUV-a limuzyna
Wszystko wskazuje na to, że w gamie modelowej Lexusa nastąpi mała zmiana. Klienci na całym świecie najbardziej interesują się SUV-ami, a tymczasem na rynku pojawi się nowa wersja limuzyny o nazwie ES.

Toyota pracuje nad sportowym Aurisem
W zeszłym roku japoński producent zaprezentował sportową gamę "GR", w ramach której oferował samochody o rożnym stopniu usportowienia. Już niebawem do tego grona dołączy Auris.

Nowa Toyota Supra tylko z automatem. Czy to koniec pewnej ery?
Przez ostatnie miesiące czytaliśmy już wiele doniesień na temat nowej Toyoty Supry. Niektóre z nich znajdą odzwierciedlenie w rzeczywistości - jak na przykład brak skrzyni ręcznej w ofercie.

Toyota Land Cruiser - pierwsza jazda. Drawskie inspiracje
Sprzedawanie samochodu terenowego w centrum dużego miasta jest bezsensowne. Salony marek oferujących terenówki z prawdziwego zdarzenia powinny być ulokowane w dziczy, lub gdzieś w pobliżu obiektu, na którym można pokazać jego pełne możliwości.