Toyota

Toyota

Toyota
W 2013 roku Toyota zachowała tytuł największego koncernu samochodowego świata, sprzedając 9,98 mln samochodów. Toyota jest także największym na świecie producentem samochodów hybrydowych, z wynikiem 1,3 mln sztuk w 2013 roku. Corolla jest drugim najpopularniejszym modelem świata, a Camry przez wiele lat był najchętniej kupowanym modelem osobowym w USA. Toyota to także najcenniejsza marka (35 mld dol.) w branży motoryzacyjnej (zajmuje 11 miejsce w rankingu generalnym). Toyota, uznany producent krosien, rozpoczęła produkcję aut w 1933 roku, a 4 lata później wydzieliła w tym celu niezależną firmę, która koncentrowała się na wytwarzaniu ciężarówek. Po wojnie amerykańskie zamówienia na ciężarówki dla żołnierzy walczących w Korei uchroniły firmę od bankructwa.

Modele Toyoty

2016 - obecnie
Toyota C-HR
2012 - obecnie
Toyota GT86
2009 - obecnie
Toyota Verso

Toyota - Wiadomości

Najcenniejsze marki samochodowe świata | Toyota numerem 1
Już po raz jedenasty Toyota została uznana najbardziej wartościową marką motoryzacyjną w rankingu Best Global Brands firmy Interbrand. Na drugim miejscu znalazł się Mercedes-Benz, a na trzecim BMW

Toyota zapowiada więcej mocnych i sportowych hybryd
Największy producent aut hybrydowych na świecie zapowiada kolejną rewolucję. Toyota zamierza produkować jeszcze więcej samochodów z napędem spalinowo-elektrycznym. Jednak tym razem priorytet kładzie na osiągi i sportowy charakter jazdy.

Toyota Land Cruiser Prado. Żaden teren jej niestraszny
Toyota twierdzi, że to nowa generacja. Dla nas to jednak gruntowny lifting. Land Cruiser stał się nieco dzielniejszy w terenie i bardziej luksusowy wewnątrz. Model sprzedawany w 190 krajach wkupił się w łaski użytkowników z uwagi na wytrzymałość i niezawodność. Czas na więcej komfortu.

Toyota jeszcze podkręca swojego crossovera. Oto C-HR Hy-Power Concept
Już zwykła Toyota C-HR jest jednym z najbardziej wyróżniających się samochodów na ulicach. Toyota postanowiła jednak postawić jeszcze jeden krok dalej. Oto usportowiony C-HR w wydaniu Hy-Power.

Toyota GT86 CS-R3 - przejazd rajdówką na pozycji pilota
Jako jedni z nielicznych w Polsce mieliśmy okazję przejechać kilka kilometrów japońską rajdówką na fotelu pilota. Za sterami zasiadł Luca Rossetti, a dla GT86 CS-R3 była to pierwsza wizyta w Polsce. Wrażenia naprawdę wgniatają w fotel.