Toyota

Toyota

Toyota
W 2013 roku Toyota zachowała tytuł największego koncernu samochodowego świata, sprzedając 9,98 mln samochodów. Toyota jest także największym na świecie producentem samochodów hybrydowych, z wynikiem 1,3 mln sztuk w 2013 roku. Corolla jest drugim najpopularniejszym modelem świata, a Camry przez wiele lat był najchętniej kupowanym modelem osobowym w USA. Toyota to także najcenniejsza marka (35 mld dol.) w branży motoryzacyjnej (zajmuje 11 miejsce w rankingu generalnym). Toyota, uznany producent krosien, rozpoczęła produkcję aut w 1933 roku, a 4 lata później wydzieliła w tym celu niezależną firmę, która koncentrowała się na wytwarzaniu ciężarówek. Po wojnie amerykańskie zamówienia na ciężarówki dla żołnierzy walczących w Korei uchroniły firmę od bankructwa.

Modele Toyoty

2016 - obecnie
Toyota C-HR
2012 - obecnie
Toyota GT86
2009 - 2017
Toyota Verso

Toyota - Wiadomości

Nowa Toyota Corolla wyceniona. Zobacz cennik trzech wersji nadwoziowych
W salonach Toyoty właśnie pojawiła się nowa odsłona Corolli. To już 12. generacja tego modelu, który tym razem jest dostępny w trzech różnych wersjach nadwozia - Hatchback, Sedan i Touring Sports.

Toyota GR Supra czy BMW Z4 - które auto będzie szybsze?
Toyota GR Supra czy BMW Z4 - które auto będzie szybsze? Na pełnoprawną odpowiedź trzeba będzie poczekać do momentu aż obydwa auta przyjadą do Polski, ale już teraz możemy porównać suche liczby.

Toyota Supra będzie limitowana - do Europy trafi tylko kilkaset egzemplarzy
Toyota przez długie miesiące podgrzewała atmosferę wokół nadchodzącej czwartej generacji Supry. Gdy w końcu po kilku latach zapowiedzi, konceptów i maskowań auto zostało pokazane w pełnej krasie, marka zabrała fanom motoryzacji nową zabawkę. Nowa Toyota Supra trafi do Europy w ograniczonej liczbie egzemplarzy.

Nowa Toyota Supra - koniec czekania. Kolejne wcielenie legendy oficjalnie
Toyota Supra cieszy się statusem samochodu-ikony. Nic więc dziwnego, że jej powrót na drogi był tak wyczekiwany. Toyota nareszcie zaprezentowała nową Suprę oficjalnie.

Toyota RAV4 - cennik 2019. Wiemy, ile będzie kosztować nowa generacja
Toyota podała już ceny najnowszej generacji Toyoty RAV4. Polski cennik otworzy 109 900 zł, a to oznacza, że nowe RAV4 będzie tańsze od swojego poprzednika.