Toyota

Toyota

Toyota
W 2013 roku Toyota zachowała tytuł największego koncernu samochodowego świata, sprzedając 9,98 mln samochodów. Toyota jest także największym na świecie producentem samochodów hybrydowych, z wynikiem 1,3 mln sztuk w 2013 roku. Corolla jest drugim najpopularniejszym modelem świata, a Camry przez wiele lat był najchętniej kupowanym modelem osobowym w USA. Toyota to także najcenniejsza marka (35 mld dol.) w branży motoryzacyjnej (zajmuje 11 miejsce w rankingu generalnym). Toyota, uznany producent krosien, rozpoczęła produkcję aut w 1933 roku, a 4 lata później wydzieliła w tym celu niezależną firmę, która koncentrowała się na wytwarzaniu ciężarówek. Po wojnie amerykańskie zamówienia na ciężarówki dla żołnierzy walczących w Korei uchroniły firmę od bankructwa.

Modele Toyoty

2016 - obecnie
Toyota C-HR
2012 - obecnie
Toyota GT86
2009 - 2017
Toyota Verso

Toyota - Wiadomości

Gasnące światełko wodoru? Niekoniecznie
Pojęcie napędów alternatywnych kojarzy się głównie z pojazdami elektrycznymi. Wśród technologii, które mają potencjał zastąpić konwencjonalne napędy są m.in. ogniwa wodorowe. Powstaje jednak pytanie, czy szanse na wykorzystanie wodoru w układach napędowcyh nie zostały zaprzepaszczone?

W San Francisco od 1993 r. wisi ten sam billboard z reklamą Toyoty Supry. Nikt nie wie dlaczego
Jest to dziwne, zwłaszcza że w kalifornijskim mieście otoczenie zmienia się wyjątkowo dynamicznie. Jakimś cudem w takich warunkach wielkopowierzchniowa reklama sportowej Toyoty przetrwała 27 lat.

Kto jest z kim, czyli ile tak naprawdę jest koncernów samochodowych?
Choć marek samochodowych mamy na rynku całe mnóstwo, tak naprawdę stoi za nimi kilka dużych przedsiębiorstw. Okazuje się, że dobrze wszystkim znany Volkswagen produkuje nie tylko samochody osobowe i ciężarówki ale też... ketchup i kiełbaski, a kojarzone ze Skandynawią Volvo swoje administracyjne korzenie zapuściło w Chinach.

Nadchodzi koniec ery silników spalinowych. Agonia już się rozpoczęła [MOTO 2030]
Cały przemysł motoryzacyjny zadaje sobie takie same pytania: kiedy silniki spalinowe odejdą do lamusa? Czy ich los został już ostatecznie przesądzony? Zmiana warty już się zaczęła, tylko nie wszyscy chcą to zauważyć.

Producenci samochodów otwierają wirtualne salony sprzedaży
Coraz więcej samochodowych firm decyduje się na takie rozwiązanie. Salony sprzedaży w Internecie już wcześniej otworzyły Mercedes i Toyota, a niedawno dołączyli do nich: Ford, Kia i Skoda. Następne firmy zrobią to niebawem.