Toyota

Toyota

Toyota
W 2013 roku Toyota zachowała tytuł największego koncernu samochodowego świata, sprzedając 9,98 mln samochodów. Toyota jest także największym na świecie producentem samochodów hybrydowych, z wynikiem 1,3 mln sztuk w 2013 roku. Corolla jest drugim najpopularniejszym modelem świata, a Camry przez wiele lat był najchętniej kupowanym modelem osobowym w USA. Toyota to także najcenniejsza marka (35 mld dol.) w branży motoryzacyjnej (zajmuje 11 miejsce w rankingu generalnym). Toyota, uznany producent krosien, rozpoczęła produkcję aut w 1933 roku, a 4 lata później wydzieliła w tym celu niezależną firmę, która koncentrowała się na wytwarzaniu ciężarówek. Po wojnie amerykańskie zamówienia na ciężarówki dla żołnierzy walczących w Korei uchroniły firmę od bankructwa.

Modele Toyoty

2016 - obecnie
Toyota C-HR
2012 - obecnie
Toyota GT86
2009 - obecnie
Toyota Verso

Toyota - Wiadomości

Jak projektuje się samochodowe zestawy audio? Proces jest fascynujący
Wnętrze samochodu to nie sala koncertowa. Ale producenci audio muszą tak je postrzegać. Projektując nagłośnienie w autach seryjnych biorą pod uwagę szereg czynników, np. rodzaj tapicerki.

Toyota Auris znika z rynku. Nie model, a nazwa - powrót Corolli hatchback i kombi
Toyota Auris znika z rynku - to głośne i chwytliwe hasło to nie do końca prawda. Polscy klienci mogą więc spać spokojnie. Japońska marka zdecydowała się tylko na zmianę nazwy. Znika Auris, a powraca Corolla w wersji hatchback i kombi.

Ile trzeba zapłacić za nowoczesnego SUV-a? Sprawdzamy na przykładzie popularnych modeli z Japonii
SUV-y i crossovery stają się coraz popularniejsze. Również w Polsce, gdzie dużą popularnością cieszą się nie tylko konstrukcje niemieckie, ale także te z Japonii, które cenimy za niezawodność i dobrą ofertę. Postanowiliśmy więc sprawdzić, ile takie auta kosztują. Również w miesięcznym abonamencie.

Które grupy zawodowe kupują auta taniej? Na liście są nie tylko taksówkarze
Rabaty przy zakupie, specjalne oferty finansowania, dodatkowe usługi serwisowe - przy zakupie auta warto zapytać o specjalną ofertę dla grup zawodowych. Kto może liczyć na specjalne traktowanie?

Prześwietlamy wyprzedaż rocznika 2018 - Toyota Auris
W cyklu "Prześwietlamy wyprzedaż rocznika 2018" przyglądamy się największym rabatom na rynku. Sprawdzamy nie tylko wysokość upustów, ale również promocyjne wyposażenie i finansowanie. Tym razem pod lupę trafia Toyota Auris Touring Sports.