Toyota

Toyota

Toyota
W 2013 roku Toyota zachowała tytuł największego koncernu samochodowego świata, sprzedając 9,98 mln samochodów. Toyota jest także największym na świecie producentem samochodów hybrydowych, z wynikiem 1,3 mln sztuk w 2013 roku. Corolla jest drugim najpopularniejszym modelem świata, a Camry przez wiele lat był najchętniej kupowanym modelem osobowym w USA. Toyota to także najcenniejsza marka (35 mld dol.) w branży motoryzacyjnej (zajmuje 11 miejsce w rankingu generalnym). Toyota, uznany producent krosien, rozpoczęła produkcję aut w 1933 roku, a 4 lata później wydzieliła w tym celu niezależną firmę, która koncentrowała się na wytwarzaniu ciężarówek. Po wojnie amerykańskie zamówienia na ciężarówki dla żołnierzy walczących w Korei uchroniły firmę od bankructwa.

Modele Toyoty

2016 - obecnie
Toyota C-HR
2012 - obecnie
Toyota GT86
2009 - obecnie
Toyota Verso

Toyota - Wiadomości

Polacy kochają te auta, a Japończycy szykują rewolucję. Tanie elektryki już za kilka lat
Japoński producent prowadzi prace nad nowoczesnymi bateriami do samochodów elektrycznych. Nowe rozwiązanie ma być odpowiedzią na wszystkie niedogodności związane z użytkowaniem takich samochodów.

Oto najpopularniejsze auta w Polsce. Rywalizacja jest zacięta
Walka o tytuł najpopularniejszego samochodu osobowego w Polsce trwa. Właśnie opublikowano wyniki sprzedaży za październik. Które auto ma szanse wygrać?

Toyota opracowała oponę bez powietrza. Ciekawy koncept Fine-Comfort Ride
Japoński koncern pracuje nad rewolucyjnym rozwiązaniem - oponami bez powietrza. Takie ogumienie pozwoli obniżyć masę samochodów elektrycznych i wodorowych oraz poprawić ich osiągi.

Toyota rezygnuje z silników Diesla
Japoński producent od kilku lat mocno przestawia kurs na silniki benzynowe i napędy hybrydowe. Wszystko wskazuje na to, że już niedługo nie zobaczymy żadnej nowej Toyoty z silnikiem wysokoprężnym pod maską.

Które benzynowe silniki są godne polecenia
Wielu kierowców poszukuje sprawdzonych, bezproblemowych jednostek napędowych słynących z wysokiej niezawodności. Długoletnią i bezawaryjną eksploatację zapewniają wolnossące silniki benzynowe, których już praktycznie nie spotkamy w ofercie producentów na europejskim rynku. Warto zatem przyjrzeć się stosunkowo młodym autom z rynku wtórnego. Wybraliśmy dla Was 8 interesujących propozycji.