TATA

TATA

TATA
Koncern Tata Motors to jeden z gigantów indyjskiego przemysłu – to największy prywatny producent samochodów i autobusów w tamtych stronach. Oprócz ojczyzny Tata koncentruje się głównie na biednych rynkach azjatyckich, ale coraz śmielej myśli o podboju rynków wysokorozwiniętych. Samochody Tata Motors są już dostępne w kilku europejskich krajach (np. Włochy i Hiszpania).
Najgłośniej o Hindusach zrobiło się przy okazji małego autka Tata Nano, który miał być zdecydowanie najtańszym samochodem na świecie i swoją ceną podbić rynki wszystkich kontynentów (przez wymogi bezpieczeństwa i wysokie podatki w Europie z tych planów nic nie wyszło...). Tata Motors jest też bohaterem głośnego przejęcia w branży – indyjska firma odkupiła od Forda takie marki jak Land Rover, Rover, czy Jaguar.

Modele TATA

2008 - 2012
TATA Safari
2008 - 2012
TATA Xenon
2008 - 2010
TATA Indica
2008 - 2010
TATA Indigo

TATA - Wiadomości

Fiasko rozmów Volkswagena i Taty. Nie będzie taniej marki VAG
Jeszcze do niedawno za "tanią markę koncernu VAG" uchodziła Skoda. Jednak Czesi już jakiś czas temu przestali grać kartą niskiej ceny, a zaczęli pozycjonować swoje samochody jako najpraktyczniejsze w segmencie. VAG przymierza się więc do powołania do życia nowej marki.

Tata nie stworzy konkurencji dla Mazdy MX-5
Indyjski koncern porzucił ambitne plany stworzenia samochodu, który będzie bezpośrednim rywalem dla Mazdy MX-5.