SUZUKI

SUZUKI

SUZUKI
Michio Suzuki zaczynał w 1909 roku od produkcji krosien tkackich. Przez pierwsze lata firma ograniczała się tylko do krosien, ale Michio zaczął rozglądać się za kolejną branżą, w której mógłby rozwijać swoje przedsiębiorstwo. Wybór padł na tworzenie małych samochodów, przed wybuchem drugiej wojny światowej w Suzuki stworzono nawet kilka prototypów, ale wojna pokrzyżowała plany Japończyków. Suzuki Motor Corporation powołano do życia w 1954 roku.
W polskich salonach znajdziemy wiele różnych samochodów, każdy powinien w ofercie Suzuki znaleźć coś dla siebie. Modele dostępne w Polsce to: Swift, SX4, SX4 S-Cross, Jimny, Vitara oraz Grand Vitara. Oprócz samochodów Suzuki zajmuje się także motocyklami (należy do wielkiej czwórki największych dystrybutorów na świecie). W Japonii Suzuki jest jednym z najważniejszych producentów tzw. kei carów.

Modele SUZUKI

2014 - obecnie
SUZUKI Celerio
2008 - 2014
SUZUKI Splash
2007 - 2009
SUZUKI XL7
2006 - obecnie
SUZUKI SX4
2005 - 2008
SUZUKI Reno

SUZUKI - Wiadomości

Nowe Suzuki Jimny - cennik. Mała terenówka za 67 900 zł
To zdecydowanie jedna z najciekawszych premier tego roku. Małe Suzuki do czołówki sprzedaży nad Wisłą z pewnością nie trafi, ale są kierowcy, którzy nie mogli się już Jimny'ego doczekać. Mała terenówka to propozycja dla każdego, kto potrzebuje taniego i dzielnego w trudnym terenie auta.

Nowe Suzuki Vitara - cennik. Znamy już polskie ceny małego SUV-a
Prawie cztery lata minęły od wprowadzenia na rynek nowej generacji Vitary. Japoński producent przygotował właśnie kurację odmładzającą dla popularnego crossovera. Do sieci wyciekł już cennik nowego Suzuki Vitara. Otworzy go 64 900 zł.

Nowe Suzuki Vitara - lepszy wygląd, wydajniejsze silniki
Prawie cztery lata minęły od wprowadzenia na rynek nowej generacji Vitary. Japoński producent przygotował właśnie kurację odmładzającą dla popularnego crossovera.

Nowe Suzuki Jimny - mała terenówka w nowym stylu
Dotychczasowa odsłona małej, japońskiej terenówki przetrwała na rynku bez większych zmian przez 19 lat. Kilka dni temu w sieci pojawiły się pierwsze zdjęcia i informacje na temat nowej generacji. Oto nowe wcielenie Suzuki Jimny.

Nowy Suzuki Swift Sport - wrażenia z jazdy
Suzuki dość długo zwlekało z oficjalną premierą Swifta Sport opartego na modelu najnowszej generacji. Nowy hot hatch jest napędzany przez silnik 1.4 Boosterjet, który rozwija moc maksymalną 140 KM. Mieliśmy okazję sprawdzić, jak bardzo jest hot.