SUZUKI

SUZUKI

SUZUKI
Michio Suzuki zaczynał w 1909 roku od produkcji krosien tkackich. Przez pierwsze lata firma ograniczała się tylko do krosien, ale Michio zaczął rozglądać się za kolejną branżą, w której mógłby rozwijać swoje przedsiębiorstwo. Wybór padł na tworzenie małych samochodów, przed wybuchem drugiej wojny światowej w Suzuki stworzono nawet kilka prototypów, ale wojna pokrzyżowała plany Japończyków. Suzuki Motor Corporation powołano do życia w 1954 roku.
W polskich salonach znajdziemy wiele różnych samochodów, każdy powinien w ofercie Suzuki znaleźć coś dla siebie. Modele dostępne w Polsce to: Swift, SX4, SX4 S-Cross, Jimny, Vitara oraz Grand Vitara. Oprócz samochodów Suzuki zajmuje się także motocyklami (należy do wielkiej czwórki największych dystrybutorów na świecie). W Japonii Suzuki jest jednym z najważniejszych producentów tzw. kei carów.

Modele SUZUKI

2014 - obecnie
SUZUKI Celerio
2008 - 2014
SUZUKI Splash
2007 - 2009
SUZUKI XL7
2006 - obecnie
SUZUKI SX4
2005 - 2008
SUZUKI Reno

SUZUKI - Wiadomości

Które małe SUV-y najczęściej kupują Polacy? Oto najpopularniejsza dziesiątka
Rynek niedużych, miejskich SUV-ów cały czas rośnie. Oto ranking najpopularniejszych modeli z tego segmentu na rynku polskim.

Kandydat w plebiscycie The Best of Moto.pl - Suzuki Swift Sport
Suzuki Swift Sport to jeden z najciekawszych kandydatów w kategoriach "samochód sportowy" i "małe auto dla aktywnych" w naszym plebiscycie. Japończycy postawili bowiem na sprawdzony przepis na frajdę z jazdy - niską masę, zwinność i mocny silnik.

Kolejne marki rezygnują z silników wysokoprężnych - teraz Suzuki i Mitsubishi. Czy to zmierzch diesli?
Japońscy producenci dołączają do europejskich konkurentów i rezygnują z silników wysokoprężnych. Do grona dołączyły marki Suzuki i Mitsubishi, które zamierzają w najbliższych latach zmarginalizować udział tych jednostek w ofercie.

Kandydat w plebiscycie The Best of Moto.pl - Suzuki Vitara
Suzuki Vitara to jeden z najbardziej rozpoznawalnych SUV-ów segmentu B na rynku. Auto niedawno doczekało się faceliftingu. W plebiscycie The Best of Moto.pl nowa Vitara rywalizuje w kategorii "Samochód Uniwersalny".

Opinie Moto.pl: Suzuki Vitara - Niewielkie zmiany w bestsellerze
Vitara to najważniejszy model japońskiego producenta w polskiej ofercie. Od momentu debiutu sprzedaje się świetnie, co wynika z rozsądnej wyceny, przestronności i gamy silnikowej. Ale nadszedł czas na lifting. Co się zmieniło?