SUZUKI

SUZUKI

SUZUKI
Michio Suzuki zaczynał w 1909 roku od produkcji krosien tkackich. Przez pierwsze lata firma ograniczała się tylko do krosien, ale Michio zaczął rozglądać się za kolejną branżą, w której mógłby rozwijać swoje przedsiębiorstwo. Wybór padł na tworzenie małych samochodów, przed wybuchem drugiej wojny światowej w Suzuki stworzono nawet kilka prototypów, ale wojna pokrzyżowała plany Japończyków. Suzuki Motor Corporation powołano do życia w 1954 roku.
W polskich salonach znajdziemy wiele różnych samochodów, każdy powinien w ofercie Suzuki znaleźć coś dla siebie. Modele dostępne w Polsce to: Swift, SX4, SX4 S-Cross, Jimny, Vitara oraz Grand Vitara. Oprócz samochodów Suzuki zajmuje się także motocyklami (należy do wielkiej czwórki największych dystrybutorów na świecie). W Japonii Suzuki jest jednym z najważniejszych producentów tzw. kei carów.

Modele SUZUKI

2014 - obecnie
SUZUKI Celerio
2008 - 2014
SUZUKI Splash
2007 - 2009
SUZUKI XL7
2006 - obecnie
SUZUKI SX4
2005 - 2008
SUZUKI Reno

SUZUKI - Wiadomości

Nowy Suzuki Swift Sport - wrażenia z jazdy
Suzuki dość długo zwlekało z oficjalną premierą Swifta Sport opartego na modelu najnowszej generacji. Nowy hot hatch jest napędzany przez silnik 1.4 Boosterjet, który rozwija moc maksymalną 140 KM. Mieliśmy okazję sprawdzić, jak bardzo jest hot.

Czym Polacy będą jeździć w najbliższej przyszłości? Zapytaliśmy prezesa Suzuki Motor Poland
Piotr Dulnik, jedna z czterech osób spoza Japonii, które zostały mianowane prezesami lokalnych struktur Suzuki, nie pozostawia złudzeń. Transport autonomiczny to wciąż pieśń dalekiej przyszłości. Wyzwanie na najbliższe lata - czym zastąpić wycofywane silniki Diesla. I najprawdopodobniej, nie będą to samochody elektryczne.

Koniec z cłem na japońskie samochody. To może oznaczać obniżkę cen nawet o kilkanaście tysięcy zł
Unia Europejska negocjowała z Japonią w sprawie umowy o wolnym handlu. Rozmowy zakończyły się sukcesem, a to oznacza, że auta z Kraju Kwitnącej Wiśni importowane do UE nie będą obciążone 10-procentowym cłem.

Napędy Suzuki AllGrip - test na torze Jastrząb. 4x4 w przystępnej cenie
Suzuki to jedna z niewielu marek w Polsce, która tak bardzo stawia na napędy 4x4, a przy tym nie kryje ich przed przeciętnym kierowcą za zaporową ceną. Na Autodromie Jastrząb mieliśmy okazję zobaczyć, co AllGrip potrafi w naprawdę trudnych warunkach.

Test Suzuki Ignis 1.2 DualJet SHVS. Mieszczuch idealny?
Sympatyczne Suzuki Ignis sprawia, że jeszcze przed wejściem do środka lekko się uśmiechasz. Co ważne, uśmiech ten nie znika ani po jeździe, ani po wizycie na stacji benzynowej. Ale czy Ignis wart jest swojej wysokiej ceny? Testujemy dzisiaj hybrydową wersję SHVS.