SUBARU

SUBARU

SUBARU
Subaru zostało powołane do życia w 1953 roku jako motoryzacyjna część koncernu Fuji Heavy Industries. Nazwa oraz logo firmy pochodzą od jednej z najbardziej znanych gromad gwiazd, Plejad. Pierwszym samochodem nowej marki było Subaru 1500. Aktualnie Subaru najbliżej powiązane jest z Toyotą (Toyota ma 16,5% udziałów), obydwie firmy współpracują ze sobą (choćby bliźniaki Subaru BRZ i Toyota GT86). Oczywiście jednym z najsłynniejszych samochodów Subaru jest sportowa Impreza, obowiązkowo w niebiesko złotym malowaniu.
Aktualnie Subaru to jeden z najciekawszych producentów samochodów na rynku. Japończycy nie podążają za ogólnorynkowymi trendami i pozostają wierni swojej filozofii. W polskich salonach Japończyków znajdziemy następujące modele: Outback, WRX STI, Forester, Levorg, BRZ oraz XV.

Modele SUBARU

2015 - obecnie
SUBARU Levorg
2015 - obecnie
SUBARU Outback
2014 - obecnie
SUBARU WRX
2013 - obecnie
SUBARU BRZ
2012 - obecnie
SUBARU XV

SUBARU - Wiadomości

Subaru XV - ceny w Polsce. Do oferty dołącza mniejszy silnik
Najnowsza odsłona Subaru XV będzie dostępna z mniejszym i słabszym silnikiem. Bokser o pojemności 1.6 jest również tańszy od 2-litrowej konstrukcji oferującej 156 KM.

Subaru Forester - japoński "Leśnik" zadebiutował w Nowym Jorku
USA to jeden z kluczowych rynków dla marki Subaru. Dlatego podczas salonu motoryzacyjnego w Nowym Jorku zadebiutowało Subaru Forester piątej generacji.

Subaru publikuje cennik Imprezy z mniejszym silnikiem
Kilka miesięcy po premierze Subaru wprowadza na rynek kolejną wersję silnikową Imprezy. Motor benzynowy o pojemności 1,6 litra jest słabszy, ale tańszy od jednostki 2-litrowej.

Nowe Subaru XV już w Polsce. Znamy polskie ceny
Nowe Subaru XV na pierwszy rzut oka wygląda tak samo jak poprzednia wersja, ale pod maską zmieniło się sporo elementów. Crossover powstał na nowej platformie i oferuje bogatsze wyposażenie.

Subaru WRX STI - Subaru rezygnuje z rajdowej legendy. Co z następcą?
To było do przewidzenia. Niemiecki oddział Subaru ogłosił zakończenie produkcji modelu WRX STI dla rynku europejskiego. Legenda szutrowych "oesów" zakończy karierę latem 2018 roku.