SUBARU

SUBARU

SUBARU
Subaru zostało powołane do życia w 1953 roku jako motoryzacyjna część koncernu Fuji Heavy Industries. Nazwa oraz logo firmy pochodzą od jednej z najbardziej znanych gromad gwiazd, Plejad. Pierwszym samochodem nowej marki było Subaru 1500. Aktualnie Subaru najbliżej powiązane jest z Toyotą (Toyota ma 16,5% udziałów), obydwie firmy współpracują ze sobą (choćby bliźniaki Subaru BRZ i Toyota GT86). Oczywiście jednym z najsłynniejszych samochodów Subaru jest sportowa Impreza, obowiązkowo w niebiesko złotym malowaniu.
Aktualnie Subaru to jeden z najciekawszych producentów samochodów na rynku. Japończycy nie podążają za ogólnorynkowymi trendami i pozostają wierni swojej filozofii. W polskich salonach Japończyków znajdziemy następujące modele: Outback, WRX STI, Forester, Levorg, BRZ oraz XV.

Modele SUBARU

2015 - obecnie
SUBARU Levorg
2015 - obecnie
SUBARU Outback
2014 - obecnie
SUBARU WRX
2013 - obecnie
SUBARU BRZ
2012 - obecnie
SUBARU XV

SUBARU - Wiadomości

Subaru Ascent - Japończycy zrezygnowali z Tribeki, ale mają następcę
Marka spod znaku plejad znów robi zamieszanie wokół nowej premiery. Subaru nie zdradza nic, poza nazwą i teaserem SUV-a, który jest duchowym następcą modelu Tribeca.

Wielka wtopa Subaru - akcja serwisowa na kilkaset tysięcy aut!
Subaru ogłosiło w piątek akcję przywoławczą dla 255 tys. egzemplarzy samochodów. Japoński producent pozwalał nieuprawnionym pracownikom kontrolować wyprodukowane auta przed dostawą.

Subaru stawia na sport. Dwie nowości w Tokio
Na salonie motoryzacyjnym w Tokio nie mogło zabraknąć marki Subaru. Japoński producent pokazał dwa sportowe modele BRZ STI Sport oraz WRX STI S208. Zła wiadomość jest taka, że raczej nie pojawią się nad Wisłą.

Sporo nowości od Subaru. Ofensywa modelowa Japończyków
Europejska motoryzacja niedawno żyła Salonem Samochodowym we Frankfurcie. Z kolei teraz branżą wstrząsają premiery ze zbliżającej się imprezy w Tokio. Z naszego punktu widzenia wiele z nich to ciekawostki, ale kilka aut trafi pewnie do sprzedaży także na naszym rynku.

Nowe Subaru Impreza trafi do Polski
Piąta generacja Subaru Imprezy pojawi się w polskich salonach. Samochód zadebiutuje dla szerokiej publiczności już za kilka tygodni na salonie we Frankfurcie.