SUBARU

SUBARU

SUBARU
Subaru zostało powołane do życia w 1953 roku jako motoryzacyjna część koncernu Fuji Heavy Industries. Nazwa oraz logo firmy pochodzą od jednej z najbardziej znanych gromad gwiazd, Plejad. Pierwszym samochodem nowej marki było Subaru 1500. Aktualnie Subaru najbliżej powiązane jest z Toyotą (Toyota ma 16,5% udziałów), obydwie firmy współpracują ze sobą (choćby bliźniaki Subaru BRZ i Toyota GT86). Oczywiście jednym z najsłynniejszych samochodów Subaru jest sportowa Impreza, obowiązkowo w niebiesko złotym malowaniu.
Aktualnie Subaru to jeden z najciekawszych producentów samochodów na rynku. Japończycy nie podążają za ogólnorynkowymi trendami i pozostają wierni swojej filozofii. W polskich salonach Japończyków znajdziemy następujące modele: Outback, WRX STI, Forester, Levorg, BRZ oraz XV.

Modele SUBARU

2015 - obecnie
SUBARU Levorg
2015 - obecnie
SUBARU Outback
2014 - obecnie
SUBARU WRX
2013 - obecnie
SUBARU BRZ
2012 - obecnie
SUBARU XV

SUBARU - Wiadomości

Nowe Subaru XV już w Polsce. Znamy polskie ceny
Nowe Subaru XV na pierwszy rzut oka wygląda tak samo jak poprzednia wersja, ale pod maską zmieniło się sporo elementów. Crossover powstał na nowej platformie i oferuje bogatsze wyposażenie.

Subaru WRX STI - Subaru rezygnuje z rajdowej legendy. Co z następcą?
To było do przewidzenia. Niemiecki oddział Subaru ogłosił zakończenie produkcji modelu WRX STI dla rynku europejskiego. Legenda szutrowych "oesów" zakończy karierę latem 2018 roku.

Subaru Ascent - Japończycy zrezygnowali z Tribeki, ale mają następcę
Marka spod znaku plejad znów robi zamieszanie wokół nowej premiery. Subaru nie zdradza nic, poza nazwą i teaserem SUV-a, który jest duchowym następcą modelu Tribeca.

Wielka wtopa Subaru - akcja serwisowa na kilkaset tysięcy aut!
Subaru ogłosiło w piątek akcję przywoławczą dla 255 tys. egzemplarzy samochodów. Japoński producent pozwalał nieuprawnionym pracownikom kontrolować wyprodukowane auta przed dostawą.

Subaru stawia na sport. Dwie nowości w Tokio
Na salonie motoryzacyjnym w Tokio nie mogło zabraknąć marki Subaru. Japoński producent pokazał dwa sportowe modele BRZ STI Sport oraz WRX STI S208. Zła wiadomość jest taka, że raczej nie pojawią się nad Wisłą.