SKODA Superb Hatchback

SKODA Superb Hatchback

SKODA Superb Hatchback

Model jest produkowany od roku 2008 do dziś. W tym czasie powstały 4 generacje tego modelu. SKODA Superb Hatchback to klasa wyższa średnia samochodów osobowych. Cena nowego modelu SKODA Superb Hatchback to od 75 000 do 186 100 PLN.

Moc maksymalna wynosi od 77 do 206 kW, a licząc w koniach mechanicznych moc modelu SKODA Superb Hatchback wynosi od 105 do 280 KM, co sprawia, że prędkość maksymalna wynosi od 192 do 250 km/h, a przyśpieszenie do 100 km/h zajmuje od 5,8 do 12,2 s. Silnik SKODA Superb Hatchback jest rzędowy lub układ v posiadający od 4 do 6 cylidrów o pojemności od 1390 do 3597 cm3. Na każdy cylinder w silniku SKODA Superb Hatchback przypadają od 2 do 4 zaworów.

Cały układ napędowy SKODA Superb Hatchback osiąga moment obrotowy od 200 do 400 Nm. SKODA Superb Hatchback posiada dołączany napęd na 4 koła, napęd przedni lub stały napęd na 4 koła a typ paliwa na jaki jeździ SKODA Superb Hatchback to benzyna lub diesel.

Średnie spalanie SKODA Superb Hatchback w zależności od wersji silnika, waha się od 3,8 do 10,0 l na 100km. Warto nadmienić, że SKODA Superb Hatchback posiada 5 drzwi, 5 siedzeń a bagażnik ma maksymalną pojemność wynoszącą od 1670 do 1760 litrów. Wymiary samochodu: od 4833 do 4869 mm długości, od 1817 do 1864 mm szerokości, od 1462 do 1511 mm wysokości.

Opinie o SKODA Superb Hatchback

Ocena ogólna:
(16 oceniających)
Silnik:
Wnętrze:
Zawieszenie:
Awaryjność:
Komfort jazdy:
Dodatki:

Generacje SKODA Superb Hatchback

Zdjęcia SKODA Superb Hatchback

SKODA Superb - Wiadomości

Skoda wyceniła hybrydowego Superba. Jest tańszy od wersji Scout
Skoda Superb iV to pierwszy model marki z napędem hybrydowym typu plug-in. Limuzyna doczekała się ostatnio gruntownych zmian, a jedną z nich jest pojawienie się w ofercie wariantu hybrydowego. Ile kosztuje taki Superb? Sporo, ale nadal 30 tys. zł mniej od wariantu uterenowionego.

Opinie Moto.pl: Skoda Superb iV - Flagowy liftback Skody teraz z napędem hybrydowym
Elektryfikacja pojazdów to nie tylko tworzenie odmian w pełni elektrycznych. W to pojęcie wpisuje się również hybrydyzacja. Właśnie taką wersję otrzymała popularna Skoda Superb. Powstaje jednak pytanie, czy to chwyt marketingowy, czy może opcja napędowa, którą warto rozważyć?

Skoda Superb Scout wyceniona na polskim rynku. 170 tys. zł za uterenowione kombi
Do polskich salonów właśnie wjeżdża nowa odmiana Skody Superb. Mowa o uterenowionej wersji Scout. Ceny auta zaczynają się od 167 550 zł.

Nowa Skoda Superb - cennik. Wciąż tańszy od Volkswagena Passata
Krótko po oficjalnej premierze nowej Skody Superb, marka prezentuje cennik odświeżonego modelu. Nowa limuzyna jest o 5 tysięcy złotych droższa od poprzednika, ale wciąż tańsza od konkurencyjnego Volkswagena Passata.

Opinie Moto.pl: Nowa Skoda Superb. Trochę poprawiono, nic nie zepsuto
Słowo "nowa" w przypadku Skody Superb nie oznacza rewolucji. I bardzo dobrze, bo Superb wcale jej nie potrzebował. Gdyby nie dodanie do oferty uterenowionego Scouta, a w przyszłości także hybrydy, byłaby to po prostu liftingowa klasyka gatunku.