SKODA

SKODA

SKODA
Czeska marka powstała w 1895 roku, jako firma produkująca rowery. Trzy lata później założyciele Vaclav Laurin i Vaclav Klement zdecydowali się rozszerzyć działalność o motocykle, a w 1901 wyprodukowano pierwsze prototypowe auto. W 1928 firmę przejął koncern zbrojeniowy Skoda Holding.
Marka nabrała wiatru w żagle po dołączeniu do wielkiej rodziny koncernu VAG. Pozycjonowana niżej niż Volkswagen i Audi, Skoda zaczęła być poważnym graczem na rynku praktycznych i niedrogich samochodów. To właśnie czesko-niemiecka marka jest zdecydowanym liderem polskiego rynku.
W naszym kraju rekordy popularności biją zwłaszcza dwa modele: Skoda Octavia i Skoda Fabia. Jakie jeszcze auta znajdziemy w salonie Czechów? Miejski Citigo, Roomster, Rapid, Yeti, czy celujący w klasę wyższą model Superb.

Modele SKODA

2017 - obecnie
SKODA Karoq
2016 - obecnie
SKODA Kodiaq
2012 - obecnie
SKODA Rapid
2012 - obecnie
SKODA Citigo
2009 - 2017
SKODA Yeti

SKODA - Wiadomości

Skoda Scala - co ma w standardzie, a za co trzeba dopłacić?
Ofensywa Skody trwa w najlepsze. Po nowoczesnych SUV-ach nadszedł czas na premierę w niezwykle ważnym segmencie kompaktowym. Skoda Scala kusi nie tylko atrakcyjnym designem, lecz również bogatym wyposażeniem. Prześwietlamy ofertę.

Skoda Vision GT Concept - zapowiedź drugiego SUV-a coupe marki
Chiny to najważniejszy rynek dla czeskiego producenta. W Państwie Środka dużym zainteresowaniem cieszą się zwłaszcza SUV-y Skody. Skoda Vision GT Concept zapowiada kompaktowego crossovera typu coupe.

Skoda Scala to gorąca nowość klasy kompaktowej - ten model ma napędzać sprzedaż
W Skodzie następuje uzupełnienie portfolio. Do gry wkracza Scala będąca pomostem między Fabią a Octavią. Kompaktowy model lada dzień pojawi się oficjalnie w polskich salonach. Prześwietlamy ofertę nowego czeskiego modelu.

Te samochody w marcu kupowaliśmy najczęściej. Liderem Dacia i Skoda
W marcu na polskie drogi wyjechało ponad 50 tysięcy nowych aut. Liderem jest Dacia Duster, jednak czołówka to nieustanna walka pomiędzy Dacią, Skodą a Toyotą. Które modele uplasowały się na kolejnych miejscach?

Skoda Scala, czyli... co? Testujemy nowy kompakt
Skoda Scala to zupełnie nowy model czeskiej marki. W ofercie wpisze się pomiędzy Fabię i Octavię, dwa najpopularniejsze samochody na polskim rynku. Mieliśmy okazję sprawdzić, czym chce przyciągnąć do siebie kierowców.