SKODA

SKODA

SKODA
Czeska marka powstała w 1895 roku, jako firma produkująca rowery. Trzy lata później założyciele Vaclav Laurin i Vaclav Klement zdecydowali się rozszerzyć działalność o motocykle, a w 1901 wyprodukowano pierwsze prototypowe auto. W 1928 firmę przejął koncern zbrojeniowy Skoda Holding.
Marka nabrała wiatru w żagle po dołączeniu do wielkiej rodziny koncernu VAG. Pozycjonowana niżej niż Volkswagen i Audi, Skoda zaczęła być poważnym graczem na rynku praktycznych i niedrogich samochodów. To właśnie czesko-niemiecka marka jest zdecydowanym liderem polskiego rynku.
W naszym kraju rekordy popularności biją zwłaszcza dwa modele: Skoda Octavia i Skoda Fabia. Jakie jeszcze auta znajdziemy w salonie Czechów? Miejski Citigo, Roomster, Rapid, Yeti, czy celujący w klasę wyższą model Superb.

Modele SKODA

2017 - obecnie
SKODA Karoq
2016 - obecnie
SKODA Kodiaq
2012 - obecnie
SKODA Rapid
2012 - obecnie
SKODA Citigo
2009 - 2017
SKODA Yeti

SKODA - Wiadomości

Sportowa Skoda będzie jeszcze szybsza, a to nie wszystkie nowości, jakie zobaczymy w Genewie
Najmocniejsza Skoda Octavia RS 245 cieszy się dużym zainteresowaniem. Sportowy model pojawi się na początku marca w Genewie z pakietem Challenge Plus, który sprawi, że auto będzie jeszcze bardziej sportowe. A to tylko jedna z ważnych premier.

Bezpieczne, praktyczne i przestronne - takie musi być auto rodzinne. Oto kilka propozycji z różnych segmentów
Wybór rodzinnego auta nie jest prosty. Na rynku znajdziemy nie tylko minivany, ale także przestronne kombi oraz coraz popularniejsze SUV-y. Wybraliśmy kilka ciekawych aut z każdego segmentu. W naszym zestawieniu każdy powinien znaleźć coś dla siebie.

Skoda Kodiaq Laurin & Klement - duży SUV w wydaniu premium
Już w Genewie zobaczymy Skodę Kodiaq Laurin & Klement. Będzie to najlepiej wyposażone i najbardziej luksusowe wcielenie popularnego dużego SUV-a.

Cichy facelifting Skody Octavii. Otrzyma cyfrowe zegary
Dobra wiadomość dla potencjalnych klientów Skody. Na liście wyposażenia opcjonalnego Octavii pojawi się cyfrowa deska rozdzielcza.

Oto nowa Skoda Fabia. Mamy oficjalne zdjęcia oraz informacje o systemach i silnikach
Z perspektywy polskiego rynku Skoda Fabia to najważniejszy model - w zeszłym roku to właśnie Fabia była nr 1 w naszym kraju. Skoda właśnie pokazała nam pierwsze zdjęcia nowej Fabii.