SKODA

SKODA

SKODA
Czeska marka powstała w 1895 roku, jako firma produkująca rowery. Trzy lata później założyciele Vaclav Laurin i Vaclav Klement zdecydowali się rozszerzyć działalność o motocykle, a w 1901 wyprodukowano pierwsze prototypowe auto. W 1928 firmę przejął koncern zbrojeniowy Skoda Holding.
Marka nabrała wiatru w żagle po dołączeniu do wielkiej rodziny koncernu VAG. Pozycjonowana niżej niż Volkswagen i Audi, Skoda zaczęła być poważnym graczem na rynku praktycznych i niedrogich samochodów. To właśnie czesko-niemiecka marka jest zdecydowanym liderem polskiego rynku.
W naszym kraju rekordy popularności biją zwłaszcza dwa modele: Skoda Octavia i Skoda Fabia. Jakie jeszcze auta znajdziemy w salonie Czechów? Miejski Citigo, Roomster, Rapid, Yeti, czy celujący w klasę wyższą model Superb.

Modele SKODA

2016 - obecnie
SKODA Kodiaq
2012 - obecnie
SKODA Rapid
2012 - obecnie
SKODA Citigo
2009 - obecnie
SKODA Yeti
2002 - obecnie
SKODA Superb

SKODA - Wiadomości

Tej firmy motoryzacyjnej na Tour de France nie da się przegapić. Dlaczego właśnie tej?
Jeżdżąc malowniczymi trasami Tour de France czy oglądając legendarną Wielką Pętlę w telewizji nie da się przegapić jednej marki motoryzacyjnej. Co ta firma ma jednak wspólnego z rowerami? Więcej, niż mogłoby się wydawać.

Kolejny rekord! Polacy kupują coraz więcej samochodów
Rynek nowych samochodów w Polsce cały czas się rozpędza. Jak donosi Instytut SAMAR, prognozowana sprzedaż na koniec roku - 490 tys. egzemplarzy - jest jak najbardziej realna do zrealizowania.

Byliśmy na Tour de France 2017. Co legendarny wyścig kolarski ma wspólnego z motoryzacją?
Tour de France, święto fanów kolarstwa przyciąga tłumy z całego świata. Ja mogłem przyjrzeć się z bliska nie tylko sportowcom, ale również wsparciu technicznemu wydarzenia.

Test Skody Kodiaq 2.0 TSI 4x4. Jak mocna benzyna sprawdza się w czeskim SUV-ie?
Długo czekaliśmy na ten test. Na nasz redakcyjny parking nareszcie przyjechała Skoda Kodiaq. Zostanie z nami na 3 miesiące, a my przez ten czas sprawdzimy go pod wieloma kątami. Dlaczego tak bardzo zależało nam, by dokładnie sprawdzić czeskiego SUV-a?

Koniec Skody Yeti - nie można już zamawiać tego modelu
Z cenników Skody zniknął model Yeti. To nie powinno być zaskoczeniem, ponieważ w jego miejsce wchodzi następca - Karoq. U polskich dealerów są jeszcze dostępne egzemplarze w bardzo korzystnych cenach, ale chętni muszą się pospieszyć.