SKODA

SKODA

SKODA
Czeska marka powstała w 1895 roku, jako firma produkująca rowery. Trzy lata później założyciele Vaclav Laurin i Vaclav Klement zdecydowali się rozszerzyć działalność o motocykle, a w 1901 wyprodukowano pierwsze prototypowe auto. W 1928 firmę przejął koncern zbrojeniowy Skoda Holding.
Marka nabrała wiatru w żagle po dołączeniu do wielkiej rodziny koncernu VAG. Pozycjonowana niżej niż Volkswagen i Audi, Skoda zaczęła być poważnym graczem na rynku praktycznych i niedrogich samochodów. To właśnie czesko-niemiecka marka jest zdecydowanym liderem polskiego rynku.
W naszym kraju rekordy popularności biją zwłaszcza dwa modele: Skoda Octavia i Skoda Fabia. Jakie jeszcze auta znajdziemy w salonie Czechów? Miejski Citigo, Roomster, Rapid, Yeti, czy celujący w klasę wyższą model Superb.

Modele SKODA

2017 - obecnie
SKODA Karoq
2016 - obecnie
SKODA Kodiaq
2012 - obecnie
SKODA Rapid
2012 - obecnie
SKODA Citigo
2009 - 2017
SKODA Yeti

SKODA - Wiadomości

Najpopularniejsze kompakty w Polsce - rządzą Skoda, Opel i Volkswagen
Już niebawem do salonów trafią nowy Ford Focus i odmieniona Kia Ceed, które mogą mocno namieszać w rankingach sprzedaży segmentu kompakt. Które modele cieszą się obecnie największym zainteresowaniem wśród klientów?

Skoda sprzedaje tyle samochodów, że ma problem z zaspokojeniem popytu
Aktualnie Skoda produkuje 1,2 mln samochodów rocznie, ostrożne szacunki mówią, że w 2025 r. czeska marka będzie musiała wypuścić na drogi już 2 mln aut, żeby sprostać popytowi. Problemem okazują się moce produkcyjne fabryk Skody.

Skoda Kodiaq RS - Czesi potwierdzili paryską premierę
Skoda Kodiaq RS zadebiutuje już podczas Salonu Samochodowego w Paryżu - donoszą "dobrze poinformowane źródła". Pod maskę usportowionego Kodiaqa ma trafić mocny diesel z Passata. [Aktualizacja 13.06.2018 r.] Skoda właśnie oficjalnie potwierdziła paryską premierę.

ŠKODA 130 RS - postrach rajdowych odcinków specjalnych. Historia legendy
ŠKODA FABIA SUPER 2000 czy FABIA R5 to maszyny to zdobywania najważniejszych trofeów. Słyszał o nich każdy fan rajdów. Ale to nie od nich rozpoczęła się przygoda ŠKODY z motorsportem. Jednym z najbardziej utytułowanych aut rajdowych marki jest model 130 RS.

Opancerzona Skoda Superb Combi za ponad pół miliona zł
Czeskie kombi pojawi się w specjalistycznej wersji, która wytrzyma ostrzał z karabiny maszynowego i pojedzie dalej mimo przebitych opon.