SKODA

SKODA

SKODA
Czeska marka powstała w 1895 roku, jako firma produkująca rowery. Trzy lata później założyciele Vaclav Laurin i Vaclav Klement zdecydowali się rozszerzyć działalność o motocykle, a w 1901 wyprodukowano pierwsze prototypowe auto. W 1928 firmę przejął koncern zbrojeniowy Skoda Holding.
Marka nabrała wiatru w żagle po dołączeniu do wielkiej rodziny koncernu VAG. Pozycjonowana niżej niż Volkswagen i Audi, Skoda zaczęła być poważnym graczem na rynku praktycznych i niedrogich samochodów. To właśnie czesko-niemiecka marka jest zdecydowanym liderem polskiego rynku.
W naszym kraju rekordy popularności biją zwłaszcza dwa modele: Skoda Octavia i Skoda Fabia. Jakie jeszcze auta znajdziemy w salonie Czechów? Miejski Citigo, Roomster, Rapid, Yeti, czy celujący w klasę wyższą model Superb.

Modele SKODA

2016 - obecnie
SKODA Kodiaq
2012 - obecnie
SKODA Rapid
2012 - obecnie
SKODA Citigo
2009 - obecnie
SKODA Yeti
2002 - obecnie
SKODA Superb

SKODA - Wiadomości

Skoda Karoq na ostro. Ponad 300 KM pod maską
Kilka dni temu Skoda zaprezentowała samochód, który z pewnością narobi wiele zamieszania na europejskim rynku. Tymczasem szef firmy zdradził, że kompaktowy SUV będzie dostępny w sportowej wersji RS.

Skoda Karoq, czyli SUV, który podbije Polskę
"Nie żyje Yeti, niech żyje Karoq" - zakrzyknęli Czesi i zaprezentowali właśnie zupełnie nowego kompaktowego SUV-a. Skoda Karoq ma wszystko, aby odnieść sukces na rynku.

To najważniejsza premiera tego roku. Nowy SUV Skody na żywo
Z perspektywy polskiego rynku to najważniejsza motoryzacyjna premiera tego roku. Już duży Kodiaq zrobił u nas furorę, a sporo tańszy Karoq (następca Yeti) na pewno powtórzy ten sukces

Skoda Rapid po faceliftingu | Ceny w Polsce | Więcej niż za budżetowe sedany
Cennik odświeżonej Skody otwiera wersja z nowym silnikiem pod maską. Ile kosztuje Rapid z trzycylindrowym 1.0 TSI pod maską?

Skoda Karoq | Czesi pokazali pierwsze zdjęcia nowego SUV-a
Krótko przed światową premierą Skoda pochwaliła się pierwszymi zdjęciami następcy Yeti - Karoqa. Nowy SUV wyraźnie nawiązuje do większego Kodiaqa