SKODA

SKODA

SKODA
Czeska marka powstała w 1895 roku, jako firma produkująca rowery. Trzy lata później założyciele Vaclav Laurin i Vaclav Klement zdecydowali się rozszerzyć działalność o motocykle, a w 1901 wyprodukowano pierwsze prototypowe auto. W 1928 firmę przejął koncern zbrojeniowy Skoda Holding.
Marka nabrała wiatru w żagle po dołączeniu do wielkiej rodziny koncernu VAG. Pozycjonowana niżej niż Volkswagen i Audi, Skoda zaczęła być poważnym graczem na rynku praktycznych i niedrogich samochodów. To właśnie czesko-niemiecka marka jest zdecydowanym liderem polskiego rynku.
W naszym kraju rekordy popularności biją zwłaszcza dwa modele: Skoda Octavia i Skoda Fabia. Jakie jeszcze auta znajdziemy w salonie Czechów? Miejski Citigo, Roomster, Rapid, Yeti, czy celujący w klasę wyższą model Superb.

Modele SKODA

2017 - obecnie
SKODA Karoq
2016 - obecnie
SKODA Kodiaq
2012 - obecnie
SKODA Rapid
2012 - obecnie
SKODA Citigo
2009 - 2017
SKODA Yeti

SKODA - Wiadomości

115 lat sukcesów, czyli historia SKODA Motorsport
Zaczęła się od nieuznanego zwycięstwa w morderczym wyścigu Paryż-Berlin i trwa do dziś. Historia SKODY w motorsporcie to historia sukcesów i ciągłych wyzwań.

Skoda Kamiq - nowy SUV Skody na pierwszych oficjalnych szkicach
Skoda przyszykowała nowego crossovera z myślą o Chinach, swoim najważniejszym rynku. Wszystko wskazuje na to, że będzie to model mniejszy od Karoqa, o imieniu Kamiq, a na drogi wyjedzie do końca wakacji.

Skoda Karoq - którą wersję wybrać? Poradnik kupującego
Skoda Karoq to jeden z najpraktyczniejszych i najlepiej wycenionych kompaktowych SUV-ów w Polsce. Nowa Skoda cieszy się ogromnym zainteresowaniem, dlatego postanowiliśmy sprawdzić, która wersja to najlepszy wybór.

Salon Genewa 2018 | Stoisko Skody - Vision X przyciąga tłumy
Jednym z najbardziej obleganych stoisk podczas Salonu Samochodowego w Genewie było to zorganizowane przez Skodę. Tłumy dziennikarzy nie przyciągał jednak Kodiaq, Superb czy nowa Fabia, a koncepcyjny crossover Vision X.

Skoda Fabia po faceliftingu - co się zmieniło? Mamy pierwsze zdjęcia!
Jednym z najpopularniejszych modeli na polskim rynku jest Skoda Fabia. Jako jedna z nielicznych redakcji mieliśmy okazję przyjrzeć się z bliska wersji po modernizacji! Co się zmieniło?