SKODA

SKODA

SKODA
Czeska marka powstała w 1895 roku, jako firma produkująca rowery. Trzy lata później założyciele Vaclav Laurin i Vaclav Klement zdecydowali się rozszerzyć działalność o motocykle, a w 1901 wyprodukowano pierwsze prototypowe auto. W 1928 firmę przejął koncern zbrojeniowy Skoda Holding.
Marka nabrała wiatru w żagle po dołączeniu do wielkiej rodziny koncernu VAG. Pozycjonowana niżej niż Volkswagen i Audi, Skoda zaczęła być poważnym graczem na rynku praktycznych i niedrogich samochodów. To właśnie czesko-niemiecka marka jest zdecydowanym liderem polskiego rynku.
W naszym kraju rekordy popularności biją zwłaszcza dwa modele: Skoda Octavia i Skoda Fabia. Jakie jeszcze auta znajdziemy w salonie Czechów? Miejski Citigo, Roomster, Rapid, Yeti, czy celujący w klasę wyższą model Superb.

Modele SKODA

2019 - obecnie
SKODA Kamiq
2019 - obecnie
SKODA Scala
2017 - obecnie
SKODA Karoq
2016 - obecnie
SKODA Kodiaq
2012 - 2019
SKODA Rapid
2012 - obecnie
SKODA Citigo

SKODA - Wiadomości

Czy naprawdę potrzebujesz SUV-a? W mieście wystarczy auto kompaktowe
Obecny rozstrzał między segmentami jest ogromny, ale działa to tylko z korzyścią dla klienta. W mieście doskonale sprawdzą się auta z segmentów A, B i C, a także niewielkie crossovery. Potężne SUV-y to ciekawsza opcja dla kierowców spędzających więcej czasu w trasie i lekkim terenie. Jak zatem wypada Dawid na tle Goliata? Postaramy się odpowiedzieć na to pytanie na przykładzie Skody Scali i Kodiaq.

Skoda nadal pracuje nad Scalą Spider. Kompaktowe kabrio miałoby sens
Akademia Skody to zespół studentów, którzy pod okiem nauczycieli tworzą zupełnie nowe koncepcje samochodów. Skoda Scala Spider to już siódmy projekt studentów z Mladej Boleslavi.


Nadchodzi kolejny crossover Skody. Elektryczny Enyaq iV będzie miał napęd na tył
Elektryfikacja odważnie wkracza w codzienną motoryzację. Jeszcze w tym roku Skoda zaprezentuje swojego elektrycznego crossovera. Póki co marka pokazuje model Enyaq tylko w kamuflażu, ale zdradza sporo szczegółów dotyczących napędu i wyposażenia.