SEAT

SEAT

SEAT
Seat został powołany do życia w 1950 roku z inicjatywy hiszpańskiego rządu – 51% udziałów w spółce miał Narodowy Instytut Przemysłu, ponad 40% korporacja sześciu banków, a pozostałe udziały trafiły do Fiata. Pierwsze Seaty powstawały właśnie na licencji włoskiej marki. W 1980 roku Fiat pozbył się swoich udziałów. Seatem bardzo szybko zainteresował się inny motoryzacyjny gigant. Już w 1986 roku Volkswagen kupił 51% udziałów, by szybko osiągnąć pułap 79%, w latach 90 udziały Volkswagena sięgnęły prawie 100%.
Aktualnie w ofercie Hiszpanów znajdziemy bliźniacze modele do tych z Volkswagena. W polskich salonach na klientów czekają: mały Mii, popularna Ibiza, Toledo, Leon, Alhambra, a wielkimi krokami zbliża się pierwszy crossover.

Modele SEAT

2018 - obecnie
SEAT Tarraco
2017 - obecnie
SEAT Arona
2016 - obecnie
SEAT ATECA
2012 - obecnie
SEAT Mii
2009 - 2013
SEAT Exeo
2004 - 2015
SEAT Altea

SEAT - Wiadomości

SEAT Tarraco - siedmioosobowy SUV ze słonecznej Hiszpanii
Tarraco to popis hiszpańskich projektantów samochodów. Flagowy, siedmioosobowy SUV zapowiada nowy język stylistyczny SEAT-a. Charakter też. Bo choć auta Hiszpanów zawsze były bardziej sportowe od konkurentów, to nigdy wcześniej nie były jednocześnie aż tak praktyczne i uniwersalne jak Tarraco.

Seat Mii electric - Hiszpanie dołączają do elektrycznego wyścigu zbrojeń
Seat Mii electric zadebiutuje w Polsce w 2020 r. Będzie to mały, przystępnie wyceniony samochód elektryczny, kierowany do ludzi, którzy jeżdżą głównie po mieście.

Jaka jest najbliższa przyszłość motoryzacji? Seat stanie się platformą dostarczającą usługi mobilności. O co w tym chodzi?
Producenci samochodów stoją przed nie lada wyzwaniem. Zmienia się podejście klientów do motoryzacji, zmieniają się normy emisji spalin. Jednak firmy motoryzacyjne są na te zmiany gotowe. Co planują? Na przykład Seat przekształci się w platformę online i wziął się za promocję elektrycznych hulajnóg.<br>

Opinie Moto.pl: Leon R ST - Seat, czy Cupra?
Leon Cupra R ST jest bardzo dobrym samochodem, ale nie różni się zbytnio od seryjnie wytwarzanego Leona Cupra ST.

Seat dba o zdrowie pracowników - tym zajmuje się centrum medyczne CARS
Centrum Opieki Zdrowotnej i Rehabilitacji CARS firmy SEAT od 2017 roku dba o zdrowie pracowników hiszpańskiej firmy. W minionym roku przyjmowało 325 pacjentów dziennie.