SEAT

SEAT

SEAT
Seat został powołany do życia w 1950 roku z inicjatywy hiszpańskiego rządu – 51% udziałów w spółce miał Narodowy Instytut Przemysłu, ponad 40% korporacja sześciu banków, a pozostałe udziały trafiły do Fiata. Pierwsze Seaty powstawały właśnie na licencji włoskiej marki. W 1980 roku Fiat pozbył się swoich udziałów. Seatem bardzo szybko zainteresował się inny motoryzacyjny gigant. Już w 1986 roku Volkswagen kupił 51% udziałów, by szybko osiągnąć pułap 79%, w latach 90 udziały Volkswagena sięgnęły prawie 100%.
Aktualnie w ofercie Hiszpanów znajdziemy bliźniacze modele do tych z Volkswagena. W polskich salonach na klientów czekają: mały Mii, popularna Ibiza, Toledo, Leon, Alhambra, a wielkimi krokami zbliża się pierwszy crossover.

Modele SEAT

2017 - obecnie
SEAT Arona
2016 - obecnie
SEAT ATECA
2012 - obecnie
SEAT Mii
2009 - 2013
SEAT Exeo
2004 - 2015
SEAT Altea
2000 - obecnie
SEAT Leon

SEAT - Wiadomości

Seat na Poznań Motor Show 2018 - ofensywa Hiszpanów na polskim rynku
Seat od jakiegoś czasu prowadzi szeroko zakrojoną ofensywę modelową. Do Poznania Hiszpanie przywieźli wszystkie najnowsze modele, również swój premierowy samochód spod zupełnie nowej marki Cupra.

Kiedy marka Cupra pojawi się w Polsce? Jakie modele trafią do jej portfolio? Rozmawiamy z Tomaszem Życkim, dyrektorem marki SEAT
- Już w drugiej połowie bieżącego roku otwarte zostaną pierwsze salony z logotypem CUPRA - mówi w rozmowie z Moto.pl Tomasz Życki, dyrektor marki SEAT w Polsce. I zdradza kilka szczegółów.

Ambitne plany nowej marki. Cupra zapowiada hybrydowego crossovera
Seat zapowiedział, że do 2020 r. co 6 miesięcy chce nam pokazywać nowy model. Jednym z nich ma być "ponad 300-konny", hybrydowy crossover marki Cupra.

Seat Ibiza FR 1.5 TSI - test. Coś więcej
"Chętnie przejechałbym się Cuprą" - to myśl, jaka pojawia się po wielu przejażdżkach 150-konną Ibizą FR. Bo nowa Ibiza w tym wydaniu pokazuje, że nie zapomniała o swoim południowym temperamencie, choć jej największymi zaletami wciąż są walory praktyczne.

Seat Leon Cupra R - ceny w Polsce. Nie będzie tanio
Seat Leon Cupra R to najmocniejszy samochód ze znaczkiem iberyjskiej marki. Zarazem jest to ostatni sportowy model w ramach marki-matki, ponieważ hiszpański producent uruchomił nową submarkę Cuprą. Polski importer właśnie opublikował cennik.