SEAT

SEAT

SEAT
Seat został powołany do życia w 1950 roku z inicjatywy hiszpańskiego rządu – 51% udziałów w spółce miał Narodowy Instytut Przemysłu, ponad 40% korporacja sześciu banków, a pozostałe udziały trafiły do Fiata. Pierwsze Seaty powstawały właśnie na licencji włoskiej marki. W 1980 roku Fiat pozbył się swoich udziałów. Seatem bardzo szybko zainteresował się inny motoryzacyjny gigant. Już w 1986 roku Volkswagen kupił 51% udziałów, by szybko osiągnąć pułap 79%, w latach 90 udziały Volkswagena sięgnęły prawie 100%.
Aktualnie w ofercie Hiszpanów znajdziemy bliźniacze modele do tych z Volkswagena. W polskich salonach na klientów czekają: mały Mii, popularna Ibiza, Toledo, Leon, Alhambra, a wielkimi krokami zbliża się pierwszy crossover.

Modele SEAT

2017 - obecnie
SEAT Arona
2016 - obecnie
SEAT ATECA
2012 - obecnie
SEAT Mii
2009 - 2013
SEAT Exeo
2004 - 2015
SEAT Altea
2000 - obecnie
SEAT Leon

SEAT - Wiadomości

Seat Leon Cupra kontra koń Calgary. Kto pierwszy na mecie?
Seat postanowił w nietypowy sposób sprawdzić model Leon Cupra. Osiągi sportowego hatchbacka zestawiono z siłą konia Calgary na specjalnie zorganizowanych zawodach.

Seat Leon Cupra 300 - Seat musi pożegnać najmocniejszą wersję Leona Cupry
Już niebawem wszyscy producenci samochodów będą mierzyć spalanie swoich samochodów według normy WLTP, która jest dużo bardziej realistyczna niż wyniki podawane według standardu NEDC. Jedną z pierwszych "ofiar" jest Seat Leon Cupra.

Cupra - nowa, hiszpańska marka otwiera pierwsze salony w Polsce
Po wydzieleniu ze struktur Seata nowej marki, zaczął się proces budowy sieci salonów. Znamy już pierwsze lokalizacje dedykowanych placówek.

Test Seat Arona 1.0 TSI 115 KM man. - być trendy
Wprowadzając do oferty model Arona, szefowie Seata dobrze wiedzieli co robią. Nic nie wskazuje na to, żeby moda na crossovery miała przeminąć. A bez wątpienia, Seat Arona, to jedna z najlepszych propozycji w swojej klasie.

SOL E20X - VW wprowadza nową markę SOL. Oto pierwsza premiera
Na salonie motoryzacyjnym w Pekinie zadebiutowała marka SOL. Koncern Volkswagen wraz z lokalnym kooperantem JAC Motors pokazał pierwszy owoc współpracy. SUV z elektrycznym napędem ma za zadanie podbić azjatycki rynek.