SEAT

SEAT

SEAT
Seat został powołany do życia w 1950 roku z inicjatywy hiszpańskiego rządu – 51% udziałów w spółce miał Narodowy Instytut Przemysłu, ponad 40% korporacja sześciu banków, a pozostałe udziały trafiły do Fiata. Pierwsze Seaty powstawały właśnie na licencji włoskiej marki. W 1980 roku Fiat pozbył się swoich udziałów. Seatem bardzo szybko zainteresował się inny motoryzacyjny gigant. Już w 1986 roku Volkswagen kupił 51% udziałów, by szybko osiągnąć pułap 79%, w latach 90 udziały Volkswagena sięgnęły prawie 100%.
Aktualnie w ofercie Hiszpanów znajdziemy bliźniacze modele do tych z Volkswagena. W polskich salonach na klientów czekają: mały Mii, popularna Ibiza, Toledo, Leon, Alhambra, a wielkimi krokami zbliża się pierwszy crossover.

Modele SEAT

2017 - obecnie
SEAT Arona
2016 - obecnie
SEAT ATECA
2012 - obecnie
SEAT Mii
2009 - 2013
SEAT Exeo
2004 - 2015
SEAT Altea
2000 - obecnie
SEAT Leon

SEAT - Wiadomości

Opinie Moto.pl: Seat Tarraco - flagowy okręt
Gamę Seata uzupełnia największy SUV - Tarraco. Nazwany na cześć hiszpańskiego miasta Tarragona, opracowany w Martorell pod Barceloną, ale produkowany w niemieckim Wolfsburgu. Sprawdziliśmy, jak jeździ w wersji siedmioosobowej napędzanej silnikiem Diesla o mocy 150 KM.

Seat Tarraco - cennik 2019. Nowy, wielki SUV w ofercie Seata. Znamy polskie ceny
W ofercie iberyjskiego producenta pojawił się w końcu największy SUV. Model Tarraco jest już dostępny na rynku polskim, a jego ceny startują z poziomu poniżej 120 tys. zł za podstawową wersję.

Seat pracuje nad kolejną generacją Leona
Wszystko wskazuje na to, że nowy Seat Leon zadebiutuje już na początku przyszłego roku. Ma się wyraźnie odznaczać na tle innych aut grupy Volkswagena.

Seat podał nowy cennik jednego z najlepszych miejskich aut na rynku. "Suma korzyści do 11 tys. zł"
Ibiza to motor napędowy hiszpańskiego koncernu. Sprzedaje się niczym ciepłe bułeczki, a teraz został dodatkowo mocno przeceniony. Poza bonifikatą finansową, można też zyskać atrakcyjne wyposażenie w okazyjnej cenie.

Seat rozpoczął przedsprzedaż. Nowy, najmniejszy SUV sporo tańszy
Seat przyjął ciekawą taktykę. Podczas, gdy inni wyprzedają bieżący rocznik, Hiszpanie oferują duży rabat na auta wyprodukowane w 2019. Korzyści objęły jednego z najciekawszych i najmniejszych w portfolio marki crossovera.