SEAT

SEAT

SEAT
Seat został powołany do życia w 1950 roku z inicjatywy hiszpańskiego rządu – 51% udziałów w spółce miał Narodowy Instytut Przemysłu, ponad 40% korporacja sześciu banków, a pozostałe udziały trafiły do Fiata. Pierwsze Seaty powstawały właśnie na licencji włoskiej marki. W 1980 roku Fiat pozbył się swoich udziałów. Seatem bardzo szybko zainteresował się inny motoryzacyjny gigant. Już w 1986 roku Volkswagen kupił 51% udziałów, by szybko osiągnąć pułap 79%, w latach 90 udziały Volkswagena sięgnęły prawie 100%.
Aktualnie w ofercie Hiszpanów znajdziemy bliźniacze modele do tych z Volkswagena. W polskich salonach na klientów czekają: mały Mii, popularna Ibiza, Toledo, Leon, Alhambra, a wielkimi krokami zbliża się pierwszy crossover.

Modele SEAT

2017 - obecnie
SEAT Arona
2016 - obecnie
SEAT ATECA
2012 - obecnie
SEAT Mii
2009 - 2013
SEAT Exeo
2004 - 2015
SEAT Altea
2000 - obecnie
SEAT Leon

SEAT - Wiadomości

Seat Arona - ceny najmniejszego SUV-a Seata
Największa gwiazda stoiska Seata na Salonie Samochodowym we Frankfurcie została wyceniona. Ile trzeba zapłacić za Seata Aronę?

Seat Leon Cupra ST | Test długodystansowy cz VIII | Co nas napędza
Nasza długodystansowa Cupra jest autem o zacięciu sportowym, a mocny silnik współpracuje ze skrzynią biegów DSG, która swoje początki miała w sportowych modelach grupy Volkswagena.

SEAT Arona. Przełomowy miejski crossover prosto z Hiszpanii
Hiszpanie stawiają na SUV-y i crossovery. Najpierw była kompaktowa Ateca, na horyzoncie widać dużego SUV-a klasy średniej, który na pokład zabierze aż 7 osób, a już we Frankfurcie odbędzie się huczna targowa premiera miejskiego crossovera Arona. Choć SEAT Arona będzie jedną z największych gwiazd niemieckich targów, to pierwsza prezentacja małego SUV-a odbyła się pod koniec czerwca w Barcelonie. Stąd właśnie wiemy, że nad Wisłę zmierza auto, które zmieni zasady gry. Na rynku jeszcze nie było tak ciekawego miejskiego crossovera!

Seat Leon Cupra R. Najmocniejszy w historii
Seat Leon przeszedł niedawno face-lifting, a przy okazji producent wzmocnił sportową wersję Cupra. Okazuje się, że to jednak nie koniec, ponieważ na rynku debiutuje jeszcze szybsza wersja Cupra R.

Seat Leon Cupra ST | Test długodystansowy cz VII | Subiektywnie
Fakty faktami, ale chciałem podzielić się z wami moimi spostrzeżeniami na temat najmocniejszego Leona.