SEAT

SEAT

SEAT
Seat został powołany do życia w 1950 roku z inicjatywy hiszpańskiego rządu – 51% udziałów w spółce miał Narodowy Instytut Przemysłu, ponad 40% korporacja sześciu banków, a pozostałe udziały trafiły do Fiata. Pierwsze Seaty powstawały właśnie na licencji włoskiej marki. W 1980 roku Fiat pozbył się swoich udziałów. Seatem bardzo szybko zainteresował się inny motoryzacyjny gigant. Już w 1986 roku Volkswagen kupił 51% udziałów, by szybko osiągnąć pułap 79%, w latach 90 udziały Volkswagena sięgnęły prawie 100%.
Aktualnie w ofercie Hiszpanów znajdziemy bliźniacze modele do tych z Volkswagena. W polskich salonach na klientów czekają: mały Mii, popularna Ibiza, Toledo, Leon, Alhambra, a wielkimi krokami zbliża się pierwszy crossover.

Modele SEAT

2017 - obecnie
SEAT Arona
2016 - obecnie
SEAT ATECA
2012 - obecnie
SEAT Mii
2009 - 2013
SEAT Exeo
2004 - 2015
SEAT Altea
2000 - obecnie
SEAT Leon

SEAT - Wiadomości

Jaka jest najbliższa przyszłość motoryzacji? Seat stanie się platformą dostarczającą usługi mobilności. O co w tym chodzi?
Producenci samochodów stoją przed nie lada wyzwaniem. Zmienia się podejście klientów do motoryzacji, zmieniają się normy emisji spalin. Jednak firmy motoryzacyjne są na te zmiany gotowe. Co planują? Na przykład Seat przekształci się w platformę online i wziął się za promocję elektrycznych hulajnóg.<br>

Opinie Moto.pl: Leon R ST - Seat, czy Cupra?
Leon Cupra R ST jest bardzo dobrym samochodem, ale nie różni się zbytnio od seryjnie wytwarzanego Leona Cupra ST.

Seat dba o zdrowie pracowników - tym zajmuje się centrum medyczne CARS
Centrum Opieki Zdrowotnej i Rehabilitacji CARS firmy SEAT od 2017 roku dba o zdrowie pracowników hiszpańskiej firmy. W minionym roku przyjmowało 325 pacjentów dziennie.

Seat el-Born - w Genewie zobaczymy elektryka, który jest bliski produkcji
Seat el-Born może być jedną z najważniejszych premier Hiszpanów podczas tegorocznych targów w Genewie. el-Born jest blisko spokrewniony z VW I.D. i już niedługo ma się doczekać produkcyjnej wersji.

Seat Minimo - mikrosamochód do miasta. Renault Twizy ma konkurencję
Mikromobilność to coraz bardziej rozwijany temat, szczególnie w dużych miastach. Pionierem mikro-samochodów jest Renault Twizy, który do tej pory nie miał na tym polu konkurencji. Teraz Seat prezentuje model Minimo - swoją wersję maleńkiego auta, które ma się sprawdzić w zatłoczonych miastach.<br>