SEAT

SEAT

SEAT
Seat został powołany do życia w 1950 roku z inicjatywy hiszpańskiego rządu – 51% udziałów w spółce miał Narodowy Instytut Przemysłu, ponad 40% korporacja sześciu banków, a pozostałe udziały trafiły do Fiata. Pierwsze Seaty powstawały właśnie na licencji włoskiej marki. W 1980 roku Fiat pozbył się swoich udziałów. Seatem bardzo szybko zainteresował się inny motoryzacyjny gigant. Już w 1986 roku Volkswagen kupił 51% udziałów, by szybko osiągnąć pułap 79%, w latach 90 udziały Volkswagena sięgnęły prawie 100%.
Aktualnie w ofercie Hiszpanów znajdziemy bliźniacze modele do tych z Volkswagena. W polskich salonach na klientów czekają: mały Mii, popularna Ibiza, Toledo, Leon, Alhambra, a wielkimi krokami zbliża się pierwszy crossover.

Modele SEAT

2017 - obecnie
SEAT Arona
2016 - obecnie
SEAT ATECA
2012 - obecnie
SEAT Mii
2009 - 2013
SEAT Exeo
2004 - 2015
SEAT Altea
2000 - obecnie
SEAT Leon

SEAT - Wiadomości

Seat Tarraco - tak wygląda największy SUV Seata
Iberyjski producent przedstawia swój najnowszy okręt flagowy w segmencie SUV. Seat Tarraco to bliski kuzyn Volkswagena Tiguana Allspace i Skody Kodiaq.

Seat Mii przechodzi zmiany. Znika jedna z wersji
Hiszpański producent wprowadza zmiany w gamie modelowej. Z oferty znika 3-drzwiowa wersja najmniejszego Seata Mii, ale na pocieszenie producent dokłada bogatsze wyposażenie.

Seat Ibiza i Arona z cyfrową deską rozdzielczą
Koncern Volkswagen dorzuca do kolejnych modeli opcjonalny, wirtualny kokpit. Klienci hiszpańskiej marki będą mogli zamawiać to rozwiązanie do kolejnych modeli po Leonie i Atece.

Seat Tarraco - flagowy SUV z Hiszpanii zadebiutuje we wrześniu
Prace na Seatem Tarraco powoli dobiegają końca. Iberyjski producent zapowiedział wstępnie, że premiera samochodu odbędzie się już niebawem - 18 września.

Seat Leon Cupra R - opinie Moto.pl. Jeden z trzynastu
Nigdy więcej nazwa Cupra nie będzie łączona z Seatem. Leon Cupra R to piękny koniec. I obiecujący początek.