ROLLS-ROYCE

ROLLS-ROYCE

ROLLS-ROYCE
Zbitka dwóch słów, a dokładniej nazwisk Rolls-Royce to w motoryzacji synonim bogactwa i luksusu z najwyższej półki. Korzenie marki sięgają maja 1904 i lunchu podczas którego spotkało się dwóch panów - Henry Royce i Charles Rolls. Dwa lata później powstała ich wspólna firma Rolls-Royce Limited. Rolls-Royce'a także dotknęła globalizacja i dominacja wielkich koncernów - dzisiaj nie jest to już stricte angielska marka. W 1980 nastąpiła fuzja z firmą Vickers (to jeszcze spółka z Brytanii), ale już w 1998 roku Rolls-Royce Motor Cars wpadł w ręce grupy Volkswagen. Po prawnym zamieszaniu w 2003 roku Rollsa przejęła inna niemiecka marka, tym razem z Bawarii.
Co czeka w salonach Rolls-Royce'a na bogaczy z bardzo grubymi portfelami? Trzy modele: Phantom, Ghost oraz Wraith. Marka do dzisiaj cieszy się wielkim respektem i uważana jest za jedną z najlepszych na świecie. Przez długą historię jej renomę budowało wiele wspaniałych aut, przykładowo: Phantom, Silver Ghost, Silver Dawn, Silver Shadow, czy Carmague. No i nie zapominajmy o pięknej figurce Spirit of Ecstasy, która dumnie lśni na masce limuzyn z Wielkiej Brytanii.

Modele ROLLS-ROYCE

ROLLS-ROYCE - Wiadomości

Rolls-Royce Phantom | Ostatni taki kabriolet
Żywot aktualnej generacji modelu Phantom dobiega do końca, a tymczasem pewien dealer z Arabii Saudyjskiej zamówił egzemplarz, jakiego wcześniej nie widział świat. Ciekawe, czy znajdzie się na niego kupiec.

Rolls-Royce Wraith | Test | Naczelny o czymś zapomniał
Jak to jest testować samochód za 1,5 mln zł, za którego szkody odpowiadasz finansowo? Dzięki swojemu naczelnemu miałem okazję się o tym przekonać

Tuning | Czego nie robić z Rolls-Roycem Silver Shadow
Oto ekstremalna wersja jednego z najdłużej produkowanych modeli Rolls-Royce`a. Samochód wygląda, jakby wyjechał przed chwilą z garażu jednego z raperów

Poznań Motor Show 2017 | Rolls-Royce
Na najbardziej luksusowe stoisko targów w Poznaniu chyba nikogo nie trzeba zapraszać. Co Rolls-Royce pokaże na Motor Show 2017?

Poznań Motor Show 2017 | Rolls-Royce | Siła personalizacji
Podczas poznańskich targów Rolls-Royce skupi się przede wszystkim na promowaniu programu Bespoke