ROLLS-ROYCE

ROLLS-ROYCE

ROLLS-ROYCE
Zbitka dwóch słów, a dokładniej nazwisk Rolls-Royce to w motoryzacji synonim bogactwa i luksusu z najwyższej półki. Korzenie marki sięgają maja 1904 i lunchu podczas którego spotkało się dwóch panów - Henry Royce i Charles Rolls. Dwa lata później powstała ich wspólna firma Rolls-Royce Limited. Rolls-Royce'a także dotknęła globalizacja i dominacja wielkich koncernów - dzisiaj nie jest to już stricte angielska marka. W 1980 nastąpiła fuzja z firmą Vickers (to jeszcze spółka z Brytanii), ale już w 1998 roku Rolls-Royce Motor Cars wpadł w ręce grupy Volkswagen. Po prawnym zamieszaniu w 2003 roku Rollsa przejęła inna niemiecka marka, tym razem z Bawarii.
Co czeka w salonach Rolls-Royce'a na bogaczy z bardzo grubymi portfelami? Trzy modele: Phantom, Ghost oraz Wraith. Marka do dzisiaj cieszy się wielkim respektem i uważana jest za jedną z najlepszych na świecie. Przez długą historię jej renomę budowało wiele wspaniałych aut, przykładowo: Phantom, Silver Ghost, Silver Dawn, Silver Shadow, czy Carmague. No i nie zapominajmy o pięknej figurce Spirit of Ecstasy, która dumnie lśni na masce limuzyn z Wielkiej Brytanii.

Modele ROLLS-ROYCE

ROLLS-ROYCE - Wiadomości

Jajo Faberge od Rolls-Royce. Jedyne takie na świecie
Rolls-Royce nawiązał współpracę z legendarnym producentem biżuterii - firmą Faberge, w wyniku czego powstanie specjalna edycja sławnego jaja. Tym razem będzie inspirowane figurką Spirit of Ecstasy.

Rolls-Royce pracuje nad jeszcze mocniejszą wersją swojego SUV-a
Okazuje się, że zapotrzebowanie na najdroższego SUV-a na świecie jest całkiem spore i przerosło wstępne oczekiwania. Dlatego Rolls-Royce nie próżnuje i pracuje nad wersją z napędem hybrydowym, która będzie szybsza i oszczędniejsza.

Przedłużony Rolls-Royce Cullinan by Klassen - pancerny Rolls-Royce dla arystokraty
Niemiecka firma tuningowa Klassen specjalizuje się od dwóch dekad w produkcji samochodów dla VIP-ów. Do tej pory większość projektów bazowała na modelach Mercedesa, ale tym razem przygotowano projekt na bazie luksusowego SUV-a z Wysp Brytyjskich.

Cesarz wśród SUV-ów już w Polsce - byliśmy na premierze Rolls-Royce'a Cullinana
Rolls-Royce to wyjątkowa marka. Jest synonimem bogactwa i luksusu z najwyższej półki. Ma niesamowitą renomę, a jej samochodami jeżdżą przedstawiciele rodziny królewskiej, miliarderzy i największe gwiazdy. Cullinan to najnowszy diament w ofercie Brytyjczyków.

Rolls-Royce Cullinan - 5 ciekawostek o nowym SUV-ie
W końcu doczekaliśmy się pierwszego SUV-a w gamie marki Rolls-Royce. Potężna i luksusowa maszyna potrafi zadbać o to, żeby pasażerowie mogli podróżować w komfortowych warunkach po drodze i w terenie.