ROLLS-ROYCE

ROLLS-ROYCE

ROLLS-ROYCE
Zbitka dwóch słów, a dokładniej nazwisk Rolls-Royce to w motoryzacji synonim bogactwa i luksusu z najwyższej półki. Korzenie marki sięgają maja 1904 i lunchu podczas którego spotkało się dwóch panów - Henry Royce i Charles Rolls. Dwa lata później powstała ich wspólna firma Rolls-Royce Limited. Rolls-Royce'a także dotknęła globalizacja i dominacja wielkich koncernów - dzisiaj nie jest to już stricte angielska marka. W 1980 nastąpiła fuzja z firmą Vickers (to jeszcze spółka z Brytanii), ale już w 1998 roku Rolls-Royce Motor Cars wpadł w ręce grupy Volkswagen. Po prawnym zamieszaniu w 2003 roku Rollsa przejęła inna niemiecka marka, tym razem z Bawarii.
Co czeka w salonach Rolls-Royce'a na bogaczy z bardzo grubymi portfelami? Trzy modele: Phantom, Ghost oraz Wraith. Marka do dzisiaj cieszy się wielkim respektem i uważana jest za jedną z najlepszych na świecie. Przez długą historię jej renomę budowało wiele wspaniałych aut, przykładowo: Phantom, Silver Ghost, Silver Dawn, Silver Shadow, czy Carmague. No i nie zapominajmy o pięknej figurce Spirit of Ecstasy, która dumnie lśni na masce limuzyn z Wielkiej Brytanii.

Modele ROLLS-ROYCE

ROLLS-ROYCE - Wiadomości

Szef Rolls-Royce'a wbija szpilkę w Bentleya: "Bentayga to zakamuflowane Audi Q7"
Od kilku miesięcy szefowie marek Rolls-Royce i Bentley wymieniają się uprzejmościami na temat swoich produktów. Przyszedł czas na kolejną rundę komentarzy - w roli głównej Torsten Muller-Otvos.

Elektryczne MINI już za dwa lata
Po latach spekulacji w końcu nadeszły konkrety. Pierwsze MINI z napędem elektrycznym pojawi się na rynku już w 2019 roku. Auto produkowane w Wielkiej Brytanii wykorzysta technologię od niemieckiego koncernu.

Umarł król, niech żyje król. Oto zupełnie nowy Rolls-Royce Phantom
Kiedy Rolls-Royce ogłosił, że po 14 latach kończy produkcję Phantoma dla wielu był to koniec pewnego okresu w luksusowej motoryzacji. Jednak Brytyjczycy nie kazali długo czekać na ósme wcielenie legendy. Oto nowy Rolls-Royce Phantom.

Jon Olsson znów szaleje. Tym razem Rolls-Royce
Szwedzki narciarz Jon Olsson jest znany ze swojego zamiłowania do szybkich i luksusowych maszyn. Tym razem stworzył nowe wcielenie Rolls-Royce`a, obok którego nie można przejść obojętnie.

To najdroższe nowe auto świata. Ponad 47 milionów zł za Rolls-Royce'a. Drogi, bo jedyny na świecie
Nigdy wcześniej za nowe auto nikt nie zapłacił tak bajońskiej sumy. Rolls-Royce przygotował jeden egzemplarz modelu Sweptail, który wyceniono na prawie 13 mln dolarów, czyli 47 mln złotych.