ROLLS-ROYCE

ROLLS-ROYCE

ROLLS-ROYCE
Zbitka dwóch słów, a dokładniej nazwisk Rolls-Royce to w motoryzacji synonim bogactwa i luksusu z najwyższej półki. Korzenie marki sięgają maja 1904 i lunchu podczas którego spotkało się dwóch panów - Henry Royce i Charles Rolls. Dwa lata później powstała ich wspólna firma Rolls-Royce Limited. Rolls-Royce'a także dotknęła globalizacja i dominacja wielkich koncernów - dzisiaj nie jest to już stricte angielska marka. W 1980 nastąpiła fuzja z firmą Vickers (to jeszcze spółka z Brytanii), ale już w 1998 roku Rolls-Royce Motor Cars wpadł w ręce grupy Volkswagen. Po prawnym zamieszaniu w 2003 roku Rollsa przejęła inna niemiecka marka, tym razem z Bawarii.
Co czeka w salonach Rolls-Royce'a na bogaczy z bardzo grubymi portfelami? Trzy modele: Phantom, Ghost oraz Wraith. Marka do dzisiaj cieszy się wielkim respektem i uważana jest za jedną z najlepszych na świecie. Przez długą historię jej renomę budowało wiele wspaniałych aut, przykładowo: Phantom, Silver Ghost, Silver Dawn, Silver Shadow, czy Carmague. No i nie zapominajmy o pięknej figurce Spirit of Ecstasy, która dumnie lśni na masce limuzyn z Wielkiej Brytanii.

Modele ROLLS-ROYCE

ROLLS-ROYCE - Wiadomości

Jon Olsson znów szaleje. Tym razem Rolls-Royce
Szwedzki narciarz Jon Olsson jest znany ze swojego zamiłowania do szybkich i luksusowych maszyn. Tym razem stworzył nowe wcielenie Rolls-Royce`a, obok którego nie można przejść obojętnie.

To najdroższe nowe auto świata. Ponad 47 milionów zł za Rolls-Royce'a. Drogi, bo jedyny na świecie
Nigdy wcześniej za nowe auto nikt nie zapłacił tak bajońskiej sumy. Rolls-Royce przygotował jeden egzemplarz modelu Sweptail, który wyceniono na prawie 13 mln dolarów, czyli 47 mln złotych.

Rolls-Royce Phantom | Ostatni taki kabriolet
Żywot aktualnej generacji modelu Phantom dobiega do końca, a tymczasem pewien dealer z Arabii Saudyjskiej zamówił egzemplarz, jakiego wcześniej nie widział świat. Ciekawe, czy znajdzie się na niego kupiec.

Rolls-Royce Wraith | Test | Naczelny o czymś zapomniał
Jak to jest testować samochód za 1,5 mln zł, za którego szkody odpowiadasz finansowo? Dzięki swojemu naczelnemu miałem okazję się o tym przekonać

Tuning | Czego nie robić z Rolls-Roycem Silver Shadow
Oto ekstremalna wersja jednego z najdłużej produkowanych modeli Rolls-Royce`a. Samochód wygląda, jakby wyjechał przed chwilą z garażu jednego z raperów