ROLLS-ROYCE

ROLLS-ROYCE

ROLLS-ROYCE
Zbitka dwóch słów, a dokładniej nazwisk Rolls-Royce to w motoryzacji synonim bogactwa i luksusu z najwyższej półki. Korzenie marki sięgają maja 1904 i lunchu podczas którego spotkało się dwóch panów - Henry Royce i Charles Rolls. Dwa lata później powstała ich wspólna firma Rolls-Royce Limited. Rolls-Royce'a także dotknęła globalizacja i dominacja wielkich koncernów - dzisiaj nie jest to już stricte angielska marka. W 1980 nastąpiła fuzja z firmą Vickers (to jeszcze spółka z Brytanii), ale już w 1998 roku Rolls-Royce Motor Cars wpadł w ręce grupy Volkswagen. Po prawnym zamieszaniu w 2003 roku Rollsa przejęła inna niemiecka marka, tym razem z Bawarii.
Co czeka w salonach Rolls-Royce'a na bogaczy z bardzo grubymi portfelami? Trzy modele: Phantom, Ghost oraz Wraith. Marka do dzisiaj cieszy się wielkim respektem i uważana jest za jedną z najlepszych na świecie. Przez długą historię jej renomę budowało wiele wspaniałych aut, przykładowo: Phantom, Silver Ghost, Silver Dawn, Silver Shadow, czy Carmague. No i nie zapominajmy o pięknej figurce Spirit of Ecstasy, która dumnie lśni na masce limuzyn z Wielkiej Brytanii.

Modele ROLLS-ROYCE

ROLLS-ROYCE - Wiadomości

Senny poranek, miasteczko w centralnej Anglii i zderzenie Rolls-Royce'a z Lamborghini. Kierowca brytyjskiej limuzyny rozpłynął się w powietrzu
Czy takie przypadki w ogóle się zdarzają? Komentujący również mają wątpliwości, ale trudno je rozwiać, bo kierowca nowego Rolls-Royce'a Ghosta błyskawicznie zniknął z miejsca zdarzenia. Drugim uczestnikiem kolizji jest prowadzący równie nowe i niemal tak samo drogie Lamborghini Urus.

Rolls-Royce na fioletowo. Firma ma nowe logo i kolor
W przededniu premiery nowego modelu Ghost Rolls-Royce zaprezentował nową identyfikację wizualną swojej marki. Oznacza to odświeżone logotypy oraz inną kolorystykę. Podobno dotychczasowe nie pasowały do coraz młodszych klientów.