RENAULT Megane Sedan II II (2006 - 2009)

RENAULT Megane Sedan II  II

Generacja była produkowana od 2006 do 2009 roku. RENAULT Megane Sedan II II to klasa niższa średnia samochodów osobowych.

Moc maksymalna wynosi od 63 do 110 kW, a licząc w koniach mechanicznych moc generacji RENAULT Megane Sedan II II wynosi od 85 do 150 KM, co sprawia, że prędkość maksymalna wynosi od 183 do 210 km/h, a przyśpieszenie do 100 km/h zajmuje 9,5 s. Silnik RENAULT Megane Sedan II II jest rzędowy posiadający 4 cylindry o pojemności od 1390 do 1998 cm3. Na każdy cylinder w silniku RENAULT Megane Sedan II II przypadają od 2 do 4 zaworów.

Cały układ napędowy RENAULT Megane Sedan II II osiąga moment obrotowy od 127 do 340 Nm. RENAULT Megane Sedan II II posiada napęd przedni a typ paliwa na jaki jeździ RENAULT Megane Sedan II II to benzyna lub diesel.

Średnie spalanie RENAULT Megane Sedan II II w zależności od wersji silnika, waha się od 5,1 do 6,9 l na 100km. Warto nadmienić, że RENAULT Megane Sedan II II posiada 4 drzwi, 5 siedzeń. Wymiary samochodu: 4498 mm długości, 1777 mm szerokości, 1460 mm wysokości.

Opinie o RENAULT Megane Sedan II II

Ocena ogólna:
(2 oceniających)
Silnik:
Wnętrze:
Zawieszenie:
Awaryjność:
Komfort jazdy:
Dodatki:

Rodzaje silników RENAULT Megane Sedan II II

Zdjęcia RENAULT Megane Sedan II II

RENAULT Megane - Wiadomości

Renault zapowiada nową gamę samochodów elektrycznych. Debiutuje koncepcyjny Megane eVision
Samochody elektryczne "rosną" jak grzyby po deszczu. Renault właśnie zapowiedziało kolejny rozdział w swojej historii, który ma być zapoczątkowany przez model Megane eVision. To póki co koncepcyjny show-car, ale marka chce iść tą drogą.

Renault wprowadza do sprzedaży hybrydy. W trzech najważniejszych modelach - i to dobry ruch
Na prezentacji przedstawiciele Renault kilkukrotnie podkreślali innowacyjność swojego układu hybrydowego i jego bliskie związki z Formułą 1. Tak naprawdę, to nieważne. Ważne, że hybrydy sprawnie działają, a trafią na pokład najpopularniejszych modeli producenta.

Czy to ostatnia generacja Renault Megane? Tak twierdzi jeden z wiceprezesów
Być może niedługo pożegnamy się z klasycznym kompaktowym modelem francuskiego producenta. Szef projektantów Renault Laurens van den Acker zdradził tygodnikowi Auto Express, że w koncernie zastanawiają się, czy jego produkcja ma sens.