RENAULT Megane Kabriolet

RENAULT Megane Kabriolet

RENAULT Megane Kabriolet

Model był produkowany od 1997 do 2013 roku. W tym czasie powstało 6 generacji tego modelu. RENAULT Megane Kabriolet to klasa niższa średnia samochodów osobowych.

Moc maksymalna wynosi od 66 do 121 kW, a licząc w koniach mechanicznych moc modelu RENAULT Megane Kabriolet wynosi od 90 do 165 KM, co sprawia, że prędkość maksymalna wynosi od 184 do 213 km/h, a przyśpieszenie do 100 km/h zajmuje od 8,6 do 11,8 s. Silnik RENAULT Megane Kabriolet jest rzędowy posiadający 4 cylindry o pojemności od 1197 do 1998 cm3. Na każdy cylinder w silniku RENAULT Megane Kabriolet przypadają od 2 do 4 zaworów.

Cały układ napędowy RENAULT Megane Kabriolet osiąga moment obrotowy od 127 do 340 Nm. RENAULT Megane Kabriolet posiada napęd przedni a typ paliwa na jaki jeździ RENAULT Megane Kabriolet to benzyna lub diesel.

Średnie spalanie RENAULT Megane Kabriolet w zależności od wersji silnika, waha się od 5,5 do 8,4 l na 100km. Warto nadmienić, że RENAULT Megane Kabriolet posiada 2 drzwi, od 4 do 5 siedzeń a bagażnik ma maksymalną pojemność wynoszącą od 417 do 490 litrów. Wymiary samochodu: od 4082 do 4485 mm długości, od 1698 do 2026 mm szerokości, od 1368 do 1434 mm wysokości.

Opinie o RENAULT Megane Kabriolet

Ocena ogólna:
(26 oceniających)
Silnik:
Wnętrze:
Zawieszenie:
Awaryjność:
Komfort jazdy:
Dodatki:

Generacje RENAULT Megane Kabriolet

Zdjęcia RENAULT Megane Kabriolet

RENAULT Megane - Wiadomości

Renault Megane R.S. Trophy-R wycenione. Limitowany hothatch za prawie ćwierć miliona
Renault Megane R.S. to sportowiec z prawdziwego zdarzenia. A jak w nazwie pojawia się Trophy-R, a pod maską trzystukonny motor, to tym trudniej przejść obok niego bez zainteresowania. Zwłaszcza, że topowy francuski sportowiec jest limitowany - powstało tylko 500 sztuk tego modelu.

Opinie Moto.pl: VW Golf GTI TCR vs. Renault Megane RS - porównanie. Tak się powinno robić hot hatche!
Zadebiutowały stosunkowo niedawno. Mają zbliżoną moc, napęd na przednią oś i bardzo dobre właściwości trakcyjne. Mimo tego, na co dzień okazują się cechować odmiennymi charakterami. Sprawdzamy naszpikowane emocjami kompakty.

Opinie Moto.pl Renault Megane 1.3 TCe 160 EDC FAP GT Line - zwykły, niezwykły
GT Line to wersja wyposażeniowa oferowana w zestawach z silnikami o mocach 140 lub 160 KM. Zwłaszcza w tej mocniejszej odmianie przypadnie do gustu kierowcom o sportowym zacięciu.

Nowe Megane R.S. Trophy-R z rekordem na Nurburgringu
Renault Megane R.S. Trophy-R zostało nowym rekordzistą hothatchy na niemieckim torze Nurburgring. Choć o najnowszym pocisku francuskiej marki nie wiadomo wszystkiego to już wiemy, że dotychczasowy lider, Honda Type R, musiał ustąpić.