RENAULT Megane Coupe

RENAULT Megane Coupe

RENAULT Megane Coupe

Model był produkowany od 1996 do 2002 roku. W tym czasie powstały 3 generacje tego modelu. RENAULT Megane Coupe to klasa niższa średnia samochodów osobowych.

Moc maksymalna wynosi od 66 do 110 kW, a licząc w koniach mechanicznych moc modelu RENAULT Megane Coupe wynosi od 90 do 150 KM, co sprawia, że prędkość maksymalna wynosi od 183 do 215 km/h, a przyśpieszenie do 100 km/h zajmuje od 8,6 do 11,8 s. Silnik RENAULT Megane Coupe jest rzędowy posiadający 4 cylindry o pojemności od 1390 do 1998 cm3. Na każdy cylinder w silniku RENAULT Megane Coupe przypadają od 2 do 4 zaworów.

Cały układ napędowy RENAULT Megane Coupe osiąga moment obrotowy od 137 do 200 Nm. RENAULT Megane Coupe posiada napęd przedni a typ paliwa na jaki jeździ RENAULT Megane Coupe to benzyna lub diesel.

Średnie spalanie RENAULT Megane Coupe w zależności od wersji silnika, waha się od 5,2 do 9,1 l na 100km. Warto nadmienić, że RENAULT Megane Coupe posiada 2 drzwi, od 4 do 5 siedzeń. Wymiary samochodu: od 3931 do 3987 mm długości, od 1696 do 1698 mm szerokości, 1366 mm wysokości.

Opinie o RENAULT Megane Coupe

Ocena ogólna:
(26 oceniających)
Silnik:
Wnętrze:
Zawieszenie:
Awaryjność:
Komfort jazdy:
Dodatki:

Generacje RENAULT Megane Coupe

Zdjęcia RENAULT Megane Coupe

RENAULT Megane coupe tablica rozdzielcza
RENAULT Megane coupe zielony przedni lewy
RENAULT Megane coupe zielony tylny lewy
RENAULT Megane coupe zielony tylny lewy
RENAULT Megane coupe tylny prawy
RENAULT Megane coupe przedni lewy
RENAULT Megane coupe zielony tylny lewy
RENAULT Megane coupe przedni lewy

RENAULT Megane - Wiadomości

Opinie Moto.pl: VW Golf GTI TCR vs. Renault Megane RS - porównanie. Tak się powinno robić hot hatche!
Zadebiutowały stosunkowo niedawno. Mają zbliżoną moc, napęd na przednią oś i bardzo dobre właściwości trakcyjne. Mimo tego, na co dzień okazują się cechować odmiennymi charakterami. Sprawdzamy naszpikowane emocjami kompakty.

Opinie Moto.pl Renault Megane 1.3 TCe 160 EDC FAP GT Line - zwykły, niezwykły
GT Line to wersja wyposażeniowa oferowana w zestawach z silnikami o mocach 140 lub 160 KM. Zwłaszcza w tej mocniejszej odmianie przypadnie do gustu kierowcom o sportowym zacięciu.

Nowe Megane R.S. Trophy-R z rekordem na Nurburgringu
Renault Megane R.S. Trophy-R zostało nowym rekordzistą hothatchy na niemieckim torze Nurburgring. Choć o najnowszym pocisku francuskiej marki nie wiadomo wszystkiego to już wiemy, że dotychczasowy lider, Honda Type R, musiał ustąpić.

Kupujemy używane - Peugeot 308 II vs. Renault Megane III - tańsza alternatywa dla niemieckich bestsellerów
Ciekawą i odczuwalnie tańszą alternatywą dla VW Golfa czy Opla Astry są propozycje francuskich producentów, oferujące już w standardzie zdecydowanie wyższy poziom wyposażenia dodatkowego. Pozytywne opinie specjalistów i użytkowników zbierają kompakty autorstwa Francuzów - Peugeot 308 drugiej generacji i Renault Megane III, dostępne w kilku wersjach nadwoziowych i napędowych.