RENAULT

RENAULT

RENAULT
Największy producent samochodów we Francji, w 2013 roku sprzedał 2,6 mln aut. Firma specjalizuje się w produkcji małych i popularnych modeli. Wielkim przebojem okazała się tania marka Dacia, która w ub.r. sprzedała 0,4 mln samochodów. Renault rozwija nowe modele wspólnie z Nissanem, z którym zawiązał w 1999 roku alians. Partnerem aliansu w rozwoju małych modeli jest niemiecki Daimler, właściciel marki Mercedes-Benz.Louis Renault założył firmę w 1899 roku i stworzył z niej potężny koncern, słynący z nie tylko z luksusowych limuzyn, ale i samochodów ciężarowych, ciągników oraz silników lotniczych. Po wojnie firma została upaństwowiona, a rząd do tej pory ma 15 proc. udziałów.

Modele RENAULT

2015 - obecnie
RENAULT Talisman
2015 - obecnie
RENAULT Kadjar
2014 - obecnie
RENAULT ZOE
2013 - obecnie
RENAULT Twizy
2013 - obecnie
RENAULT Captur

RENAULT - Wiadomości

Futurystyczne Renault, które połączy się z Twoim domem
Na salonie we Frankfurcie mogliśmy zobaczyć koncepcyjne Renault Symbioz. To samochód, który prezentuje wizję mobilności w 2030 roku, gdzie samochody będą w stanie wchodzić w interakcję z domem, miastem i infrastrukturą drogową.

Nowe Renault Megane R.S. z silnikiem Alpine
Podczas salonie motoryzacyjnego we Frankfurcie zadebiutowała nowa odsłona Renault Megane RS. Wbrew wcześniejszym doniesieniom, pod maską nie pracuje dwulitrowa jednostka benzynowa.

Elektryczne auta od Renault-Nissan prosto z Chin
Francusko-japoński koncern w pierwszej połowie tego roku ma najlepszy wynik na świecie pod względem sprzedanych egzemplarzy. Teraz czas na kolejny krok - producent przygotowuje się do partnerstwa z potężnym graczem z Państwa Środka.

Dacia pokazuje nowego Dustera. Ma kusić nie tylko niską ceną
Na niespełna dwa tygodnie przez oficjalną prezentacją Dacia zdecydowała się pokazać nam nowego Dustera w pełnej krasie. Producent obiecuje dużo bardzo ważnych zmian.

Grupa VW już nie jest liderem. Na prowadzeniu Renault-Nissan
Pierwsza połowa tego roku przyniosła przetasowania w globalnym rankingu sprzedaży. Koncern Volkswagen pogrążony aferą Dieselgate musiał ustąpić miejsca aliansowi Renault-Nissan, który sprzedał prawie 5,27 mln samochodów.