RENAULT

RENAULT

RENAULT
Największy producent samochodów we Francji, w 2013 roku sprzedał 2,6 mln aut. Firma specjalizuje się w produkcji małych i popularnych modeli. Wielkim przebojem okazała się tania marka Dacia, która w ub.r. sprzedała 0,4 mln samochodów. Renault rozwija nowe modele wspólnie z Nissanem, z którym zawiązał w 1999 roku alians. Partnerem aliansu w rozwoju małych modeli jest niemiecki Daimler, właściciel marki Mercedes-Benz.Louis Renault założył firmę w 1899 roku i stworzył z niej potężny koncern, słynący z nie tylko z luksusowych limuzyn, ale i samochodów ciężarowych, ciągników oraz silników lotniczych. Po wojnie firma została upaństwowiona, a rząd do tej pory ma 15 proc. udziałów.

Modele RENAULT

2015 - obecnie
RENAULT Talisman
2015 - obecnie
RENAULT Kadjar
2014 - obecnie
RENAULT ZOE
2013 - obecnie
RENAULT Twizy
2013 - obecnie
RENAULT Captur

RENAULT - Wiadomości

Grupa VW już nie jest liderem. Na prowadzeniu Renault-Nissan
Pierwsza połowa tego roku przyniosła przetasowania w globalnym rankingu sprzedaży. Koncern Volkswagen pogrążony aferą Dieselgate musiał ustąpić miejsca aliansowi Renault-Nissan, który sprzedał prawie 5,27 mln samochodów.

Wyciekły zdjęcia patentowe Renault Megane R.S.
Oficjalna premiera odbędzie dopiero jesienią na salonie motoryzacyjnym we Frankfurcie, a tymczasem w sieci pojawiły się nieoczekiwanie pierwsze zdjęcia długo wyczekiwanego Renault Megane RS.

Omijaj je szerokim łukiem | Najgorsze samochody używane
Chcecie kupić samochód na rynku wtórnym? Wybraliśmy modele, których powinniście się wystrzegać. To prawdziwe pułapki na czterech kołach [x]

Elektryczny hot-hatch od Renault. Tego jeszcze nie było!
Renault Zoe to elektryczny maluch, który do tej pory nie wzbudzał większych emocji. Sportowy oddział francuskiej marki zaprezentował właśnie ostrzejszą odmianę ze znaczkiem RS. Oto pierwszy, elektryczny hot-hatch.

Marka Alpine w Polsce. Znamy pierwsze plany!
To już potwierdzone. Już niebawem nad Wisłą pojawi się oficjalne przedstawicielstwo marki Alpine. Pierwszy salon sprzedaży zostanie uruchomiony jeszcze przed końcem tego roku.