RENAULT

RENAULT

RENAULT
Największy producent samochodów we Francji, w 2013 roku sprzedał 2,6 mln aut. Firma specjalizuje się w produkcji małych i popularnych modeli. Wielkim przebojem okazała się tania marka Dacia, która w ub.r. sprzedała 0,4 mln samochodów. Renault rozwija nowe modele wspólnie z Nissanem, z którym zawiązał w 1999 roku alians. Partnerem aliansu w rozwoju małych modeli jest niemiecki Daimler, właściciel marki Mercedes-Benz.Louis Renault założył firmę w 1899 roku i stworzył z niej potężny koncern, słynący z nie tylko z luksusowych limuzyn, ale i samochodów ciężarowych, ciągników oraz silników lotniczych. Po wojnie firma została upaństwowiona, a rząd do tej pory ma 15 proc. udziałów.

Modele RENAULT

2015 - obecnie
RENAULT Talisman
2015 - obecnie
RENAULT Kadjar
2014 - obecnie
RENAULT ZOE
2013 - obecnie
RENAULT Twizy
2013 - obecnie
RENAULT Captur

RENAULT - Wiadomości

Opinie Moto.pl: Alpine A110 1.8 TCe - Vive la France
Francuzi wynaleźli wiele wspaniałych rzeczy. Bagietki, berety z antenką, czy pociągi TGV to tylko próbka ich możliwości. Skonstruowali też Alpine A110. Legendarny samochód, który podbił serca nie tylko auto maniaków. Teraz zrobili to po raz drugi!

Kto sprzedaje najwięcej samochodów w Europie? Dane z pierwszego kwartału 2019 - na VW wciąż nie ma mocnych
Na europejskim rynku samochodów osobowych tracą tak naprawdę wszystkie najważniejsze marki. Na szczycie, z niezagrożoną pozycją, znalazł się Volkswagen, który przekroczył 450 tysięcy sprzedanych aut w 3 miesiące. Za jego plecami toczy się zażarta walka o drugą pozycję.

Te auta omijaj szerokim łukiem. Psują się na potęgę, a ich naprawa doprowadza do bankructwa
Chcecie kupić samochód na rynku wtórnym? Wybraliśmy modele, których powinniście się wystrzegać. To prawdziwe pułapki na czterech kołach.

Renault Kadjar z napędem 4x4 - cennik 2019. Kompaktowy crossover w nowej wersji
Niedawno na polskim rynku debiutowało nowe Renault Kadjar. Teraz kompaktowy crossover doczekał się wersji z napędem 4x4 i nowym dieslem Blue dCi 150. Z takim napędem cena Kadjara zbliża się do 120 tysięcy złotych.

Już za tydzień zmiana czasu. Jak kierowcy powinni się na to przygotować?
Ostatnia niedziela marca to prawdziwa zmora śpiochów. Przez zmianę czasu śpimy o godzinę krócej, a czasem ta jedna godzina jest na wagę złota. Niewyspanie kierowcy ma duży wpływ na bezpieczeństwo jazdy - pojawia się dekoncentracja i spowolniony czas reakcji. Jak temu zapobiec, podpowiadają trenerzy Szkoły Bezpiecznej Jazdy Renault.