RENAULT

RENAULT

RENAULT
Największy producent samochodów we Francji, w 2013 roku sprzedał 2,6 mln aut. Firma specjalizuje się w produkcji małych i popularnych modeli. Wielkim przebojem okazała się tania marka Dacia, która w ub.r. sprzedała 0,4 mln samochodów. Renault rozwija nowe modele wspólnie z Nissanem, z którym zawiązał w 1999 roku alians. Partnerem aliansu w rozwoju małych modeli jest niemiecki Daimler, właściciel marki Mercedes-Benz.Louis Renault założył firmę w 1899 roku i stworzył z niej potężny koncern, słynący z nie tylko z luksusowych limuzyn, ale i samochodów ciężarowych, ciągników oraz silników lotniczych. Po wojnie firma została upaństwowiona, a rząd do tej pory ma 15 proc. udziałów.

Modele RENAULT

2015 - obecnie
RENAULT Talisman
2015 - obecnie
RENAULT Kadjar
2014 - obecnie
RENAULT ZOE
2013 - obecnie
RENAULT Twizy
2013 - obecnie
RENAULT Captur

RENAULT - Wiadomości

Prześwietlamy jeden z najpopularniejszych samochodów dostawczych. Jak cena?
Sekcja dostawcza ma się w Polsce bardzo dobrze. Jednym z wiodących jej przedstawicieli jest Trafic. Auto, które sprawdza się nie tylko w mieście, lecz również w długich trasach.

Zabudowy specjalne - izoterma, chłodnia czy mini-autobus? Dostawczak to nie tylko zwykły blaszak
Kangoo Express, Trafic i Master. Szeroka gama pozwala idealnie dopasować się do potrzeb nie tylko przedsiębiorcy, lecz również osoby poszukującej auta rodzinnego. Sprawdzamy, jakie warianty można stworzyć, biorąc pod uwagę samochody o dostawczym rodowodzie.

Opinie Moto.pl: Renault Megane R.S. TCe 280 EDC FAP - jest dynamiczniejszy ale spokorniał
Najnowsza generacja Renault Megane R.S. występuje tylko w wersji pięciodrzwiowej. To jasny sygnał, że producent postanowił nieco "ucywilizować" swojego gorącego hatchbacka. Jest teraz wygodniejszy do użytku na co dzień.

Dacia Duster doczeka się wersji pickup
Dacia Duster, lubiany budżetowy SUV, przemieni się niedługo w budżetowego pickupa. Ma to być jeden z najtańszych wołów roboczych na rynku. Dacia Duster pickup będzie kierowana głównie do przedsiębiorców.

Nowe Renault Clio R.S. będzie miało silnik z większego brata
Niedawno francuski producent zaprezentowała pierwsze zdjęcia piątej generacji miejskiego modelu Renault Clio. Obecność sportowej odmiany Clio R.S. jest tylko kwestią czasu, a już krążą na jej temat ciekawe plotki. Sportowy mieszczuch ma "pożyczyć" silnik od Megane R.S.