RENAULT

RENAULT

RENAULT
Największy producent samochodów we Francji, w 2013 roku sprzedał 2,6 mln aut. Firma specjalizuje się w produkcji małych i popularnych modeli. Wielkim przebojem okazała się tania marka Dacia, która w ub.r. sprzedała 0,4 mln samochodów. Renault rozwija nowe modele wspólnie z Nissanem, z którym zawiązał w 1999 roku alians. Partnerem aliansu w rozwoju małych modeli jest niemiecki Daimler, właściciel marki Mercedes-Benz.Louis Renault założył firmę w 1899 roku i stworzył z niej potężny koncern, słynący z nie tylko z luksusowych limuzyn, ale i samochodów ciężarowych, ciągników oraz silników lotniczych. Po wojnie firma została upaństwowiona, a rząd do tej pory ma 15 proc. udziałów.

Modele RENAULT

2015 - obecnie
RENAULT Talisman
2015 - obecnie
RENAULT Kadjar
2014 - obecnie
RENAULT ZOE
2013 - obecnie
RENAULT Twizy
2013 - obecnie
RENAULT Captur

RENAULT - Wiadomości

Renault eksploruje nisze - crossover o nadwoziu coupe
Na razie to tylko koncept, ale już niebawem może trafić do produkcji. W sieci pojawiły się pierwsze zdjęcia tajemniczego konceptu ze znaczkiem Renault.

Agresja w eleganckim wydaniu
Wyrazista, agresywna stylistyka nowego Renault Megane R.S. podkreśla przynależność francuskiego hot hatcha do ścisłej czołówki sportowych samochodów. To nie tylko zadziorny wygląd, ale także dbałość o osiągi i frajdę z jazdy.

Te auta omijaj szerokim łukiem. Psują się na potęgę, a ich naprawa doprowadza do bankructwa
Chcecie kupić samochód na rynku wtórnym? Wybraliśmy modele, których powinniście się wystrzegać. To prawdziwe pułapki na czterech kołach.

Technologia w służbie osiągów
Renault Megane R.S. jeszcze nigdy nie było tak zaawansowane technologicznie. Inżynierowie zadbali o każdy detal, wykorzystując najnowsze rozwiązania. Wszystko po to, by dać kierowcy jak najwięcej frajdy z jazdy.

Historia legendy, czyli Renault Megane R.S. od narodzin do dziś
Na rynku znajdziemy wiele przeróżnych hot-hatchy. Praktycznie każdy producent oferuje kompakt z mocnym silnikiem, ale mało które auto cieszy się taką sympatią, jak Renault Megane R.S. Do sprzedaży wchodzi właśnie nowa generacja kultowego auta. Czym Megane R.S. zdobyło serca kierowców?