RENAULT

RENAULT

RENAULT
Największy producent samochodów we Francji, w 2013 roku sprzedał 2,6 mln aut. Firma specjalizuje się w produkcji małych i popularnych modeli. Wielkim przebojem okazała się tania marka Dacia, która w ub.r. sprzedała 0,4 mln samochodów. Renault rozwija nowe modele wspólnie z Nissanem, z którym zawiązał w 1999 roku alians. Partnerem aliansu w rozwoju małych modeli jest niemiecki Daimler, właściciel marki Mercedes-Benz.Louis Renault założył firmę w 1899 roku i stworzył z niej potężny koncern, słynący z nie tylko z luksusowych limuzyn, ale i samochodów ciężarowych, ciągników oraz silników lotniczych. Po wojnie firma została upaństwowiona, a rząd do tej pory ma 15 proc. udziałów.

Modele RENAULT

2015 - obecnie
RENAULT Talisman
2015 - obecnie
RENAULT Kadjar
2014 - obecnie
RENAULT ZOE
2013 - obecnie
RENAULT Twizy
2013 - obecnie
RENAULT Captur

RENAULT - Wiadomości

Nie BMW, nie Rolls, a Renault stworzyło najpiękniejsze auto. Trezor z nagrodą
Podczas prestiżowego Concorso d' Eleganza Villa d'Este uczestnicy głosują na najpiękniejsze auto. W tym roku nie było mocnych na francuski koncept.

W segmencie dużych SUV-ów coraz ciekawiej. Nowe Renault Koleos już w Europie
Dopiero co informowaliśmy, że Seat zapowiedział dużego SUV-a, a do Europy właśnie przyjechało nowe Renault Koleos. W segmencie już niedługo zrobi się naprawdę ciasno.

Łada szykuje tanie kombi. Czy Rosjanie podbiją Polskę?
Rosyjski producent mocno pracuje nad nową gamą modelową. Do oferty dołączy kompaktowe kombi, które będzie konkurować bardzo atrakcyjną ceną. Niewykluczone, że za kilka lat znów zobaczymy na polskich drogach dzieła rosyjskiego koncernu.

Takiego minivana jeszcze nie było. Oto Renault Scenic Initiale Paris
Renault Scenic to jeden z najpopularniejszych rodzinnych samochodów na rynku. Francuzi właśnie zaprezentowali jego odmianę Initiale Paris. To wersja, która mocno podgryza klasę premium.

Renault dołącza do wyścigu zbrojeń. Zapowiedź nowego Megane R.S.
W segmencie hot-hatchy robi się coraz ciekawiej. Już niedługo do sprzedaży wejdzie kolejny 300-konny kompakt. Tym razem z Francji