RENAULT

RENAULT

RENAULT
Największy producent samochodów we Francji, w 2013 roku sprzedał 2,6 mln aut. Firma specjalizuje się w produkcji małych i popularnych modeli. Wielkim przebojem okazała się tania marka Dacia, która w ub.r. sprzedała 0,4 mln samochodów. Renault rozwija nowe modele wspólnie z Nissanem, z którym zawiązał w 1999 roku alians. Partnerem aliansu w rozwoju małych modeli jest niemiecki Daimler, właściciel marki Mercedes-Benz.Louis Renault założył firmę w 1899 roku i stworzył z niej potężny koncern, słynący z nie tylko z luksusowych limuzyn, ale i samochodów ciężarowych, ciągników oraz silników lotniczych. Po wojnie firma została upaństwowiona, a rząd do tej pory ma 15 proc. udziałów.

Modele RENAULT

2015 - obecnie
RENAULT Talisman
2015 - obecnie
RENAULT Kadjar
2014 - obecnie
RENAULT ZOE
2013 - obecnie
RENAULT Twizy
2013 - obecnie
RENAULT Captur

RENAULT - Wiadomości

Nowe Renault Kadjar - sporo nowości pod maską
Nissan niedawno odświeżył Qashqaia, Renault nie zwlekało więc z uaktualnieniem swojego bliźniaczego kompaktowego crossovera. Tuż przed Paryżem zaprezentowano nowe Renault Kadjar. Jak na lifting, zmiany są spore.

Renault Arkana Concept - SUV coupe w niewygórowanej cenie
SUV-y coupe to motoryzacyjna nisza, która cały czas rośnie w siłę. Reprezentanci tego gatunku najczęściej pochodzą z klasy premium, Renault postanowiło to zmienić i szykuje znacznie tańszą propozycję.

Te auta omijaj szerokim łukiem. Psują się na potęgę, a ich naprawa doprowadza do bankructwa
Chcecie kupić samochód na rynku wtórnym? Wybraliśmy modele, których powinniście się wystrzegać. To prawdziwe pułapki na czterech kołach.

Renault Megane R.S Trophy - Francuzi przygotowali jeszcze mocniejsze Megane R.S.
Chwilę po debiucie nowego Renault Megane R.S. przyszedł czas na jeszcze mocniejszą, topową odmianę Trophy. Samochód ma pod maską 300 KM - to jeden z najmocniejszych przednionapędowych hot-hatchy na rynku.

Renault eksploruje nisze - crossover o nadwoziu coupe
Na razie to tylko koncept, ale już niebawem może trafić do produkcji. W sieci pojawiły się pierwsze zdjęcia tajemniczego konceptu ze znaczkiem Renault.