RENAULT

RENAULT

RENAULT
Największy producent samochodów we Francji, w 2013 roku sprzedał 2,6 mln aut. Firma specjalizuje się w produkcji małych i popularnych modeli. Wielkim przebojem okazała się tania marka Dacia, która w ub.r. sprzedała 0,4 mln samochodów. Renault rozwija nowe modele wspólnie z Nissanem, z którym zawiązał w 1999 roku alians. Partnerem aliansu w rozwoju małych modeli jest niemiecki Daimler, właściciel marki Mercedes-Benz.Louis Renault założył firmę w 1899 roku i stworzył z niej potężny koncern, słynący z nie tylko z luksusowych limuzyn, ale i samochodów ciężarowych, ciągników oraz silników lotniczych. Po wojnie firma została upaństwowiona, a rząd do tej pory ma 15 proc. udziałów.

Modele RENAULT

2015 - obecnie
RENAULT Talisman
2015 - obecnie
RENAULT Kadjar
2014 - obecnie
RENAULT ZOE
2013 - obecnie
RENAULT Twizy
2013 - obecnie
RENAULT Captur

RENAULT - Wiadomości

Renault Pro+ | Użytkowe auta gotowe na wszystko
Podczas targów samochodów użytkowych w Hanowerze Renault zaprezentowało kilka ciekawych aut. To nie tylko nowe wcielenia pickupa, ale także dostawczaki zbudowane we współpracy z zespołem F1

Galeria | Renault Scenic i Grand Scenic | Stylowy minivan
Scenic to kolejny model francuskiego producenta, który doczekał się nowej generacji. Zaprojektowany w duchu nowej linii stylistycznej Renault, minivan prezentuje się świetnie. Dodatkowym smaczkiem są wielkie felgi w standardzie

Testy Euro NCAP | Cztery piątki, jedna trója
Szereg systemów bezpieczeństwa dostępny za dopłatą, a nie w standardzie, może kosztować producenta nawet dwie gwiazdki w testach zderzeniowych. Przekonała się o tym Toyota po zorganizowanej przez organizację Euro NCAP serii kraks. Tym razem rozbito cztery samochody: Renault Scenika, Subaru Levorga, Kię Niro i Toyotę Hilux. Które z nich wypadły najlepiej?

Łada XCode SUV | Odważnie w przyszłość
W Ładzie nastała nowa era. Pierwszym nowoczesnym modelem marki jest Vesta. Lada chwila dołączy do niej SUV

Renault Megane Grandtour | Polskie ceny | Jedno z najtańszych kombi w klasie
W polskich salonach można już składać zamówienia na Renault Megane Grandtour. Ile trzeba zapłacić za najbardziej praktyczną odmianę francuskiego kompaktu?