RENAULT

RENAULT

RENAULT
Największy producent samochodów we Francji, w 2013 roku sprzedał 2,6 mln aut. Firma specjalizuje się w produkcji małych i popularnych modeli. Wielkim przebojem okazała się tania marka Dacia, która w ub.r. sprzedała 0,4 mln samochodów. Renault rozwija nowe modele wspólnie z Nissanem, z którym zawiązał w 1999 roku alians. Partnerem aliansu w rozwoju małych modeli jest niemiecki Daimler, właściciel marki Mercedes-Benz.Louis Renault założył firmę w 1899 roku i stworzył z niej potężny koncern, słynący z nie tylko z luksusowych limuzyn, ale i samochodów ciężarowych, ciągników oraz silników lotniczych. Po wojnie firma została upaństwowiona, a rząd do tej pory ma 15 proc. udziałów.

Modele RENAULT

2015 - obecnie
RENAULT Talisman
2015 - obecnie
RENAULT Kadjar
2014 - obecnie
RENAULT ZOE
2013 - obecnie
RENAULT Twizy
2013 - obecnie
RENAULT Captur

RENAULT - Wiadomości

Nowości Alpiny na targach w Genewie
Marka Alpine po latach wraca do gry. Po dobrych recenzjach modelu A110 francuski producent przygotował kilka nowości, które odsłonięto na salonie w Genewie.

Japońsko-francuski alians przeznaczy miliard dolarów na nowe samochody
Przedstawiciele aliansu Renault-Nissan-Mitsubishi ogłosili uruchomienie korporacyjnego funduszu venture capital. Alliance Ventures zainwestuje około miliarda dolarów we wsparcie projektów związanych z innowacyjnością.

Alians Renault-Nissan-Mitsubishi to największy producent aut - przegonił VW
To było do przewidzenia. Po podłączeniu japońskiej marki do mariażu Renault i Nissana udało się przegonić ze szczytu niemieckiego giganta motoryzacyjnego.

Znamy polskie ceny Renault Scenic z zupełnie nowym silnikiem 1.3 TCe
Pod maskę francuskiego minivana trafił właśnie zupełnie nowy silnik benzynowy. Ceny Scenica z nową jednostką o pojemności 1,3 l startują od 76 500 zł.

Nowe Renault Megane R.S. - wrażenia z jazdy
Poprzednie Renault Megane R.S. było liderem klasy GTI. Czy nowemu modelowi uda się wskoczyć na tę pozycję? Oto wrażenia z pierwszych jazd jednym z najgorętszych hatchbacków na rynku.