RENAULT

RENAULT

RENAULT
Największy producent samochodów we Francji, w 2013 roku sprzedał 2,6 mln aut. Firma specjalizuje się w produkcji małych i popularnych modeli. Wielkim przebojem okazała się tania marka Dacia, która w ub.r. sprzedała 0,4 mln samochodów. Renault rozwija nowe modele wspólnie z Nissanem, z którym zawiązał w 1999 roku alians. Partnerem aliansu w rozwoju małych modeli jest niemiecki Daimler, właściciel marki Mercedes-Benz.Louis Renault założył firmę w 1899 roku i stworzył z niej potężny koncern, słynący z nie tylko z luksusowych limuzyn, ale i samochodów ciężarowych, ciągników oraz silników lotniczych. Po wojnie firma została upaństwowiona, a rząd do tej pory ma 15 proc. udziałów.

Modele RENAULT

2015 - obecnie
RENAULT Talisman
2015 - obecnie
RENAULT Kadjar
2014 - obecnie
RENAULT ZOE
2013 - obecnie
RENAULT Twizy
2013 - obecnie
RENAULT Captur

RENAULT - Wiadomości

Renault Megane R.S. Trophy - cennik 2019. O 20 KM więcej
Renault wprowadza do polskiej oferty mocniejszą odmianę swojego kompaktowego hot hatcha. Wiemy już, ile kosztuje Renault Megane R.S. Trophy.

Opinie Moto.pl: Nowy Renault Kadjar - zmiany na lepsze
Średni SUV Renault doczekał się faceliftingu. Choć na pierwszy rzut oka się niewiele zmieniło to jest to tylko pozorne. Pojawiły się m.in. nowe jednostki napędowe.

Nowe Renault Kadjar. Znamy cennik
Do polskich salonów lada moment trafią pierwsze egzemplarze odświeżonego Renault Kadjar. Francuski model przeszedł lekką metamorfozę, otrzymał nowe wyposażenie, znamy też jego cennik.

Kto rządzi w Europie? WLTP wciąż daje o sobie znać - najgorszy październik od 2014 r.
Zamieszanie związane z cyklem homologacyjnym WLTP wciąż odbija się na europejskim rynku, co najlepiej pokazują wyjątkowe niskie wyniki sprzedaży w październiku. Cała branża wyraźnie traci.

Które małe SUV-y najczęściej kupują Polacy? Oto najpopularniejsza dziesiątka
Rynek niedużych, miejskich SUV-ów cały czas rośnie. Oto ranking najpopularniejszych modeli z tego segmentu na rynku polskim.