RENAULT

RENAULT

RENAULT
Największy producent samochodów we Francji, w 2013 roku sprzedał 2,6 mln aut. Firma specjalizuje się w produkcji małych i popularnych modeli. Wielkim przebojem okazała się tania marka Dacia, która w ub.r. sprzedała 0,4 mln samochodów. Renault rozwija nowe modele wspólnie z Nissanem, z którym zawiązał w 1999 roku alians. Partnerem aliansu w rozwoju małych modeli jest niemiecki Daimler, właściciel marki Mercedes-Benz.Louis Renault założył firmę w 1899 roku i stworzył z niej potężny koncern, słynący z nie tylko z luksusowych limuzyn, ale i samochodów ciężarowych, ciągników oraz silników lotniczych. Po wojnie firma została upaństwowiona, a rząd do tej pory ma 15 proc. udziałów.

Modele RENAULT

2015 - obecnie
RENAULT Talisman
2015 - obecnie
RENAULT Kadjar
2014 - obecnie
RENAULT ZOE
2013 - obecnie
RENAULT Twizy
2013 - obecnie
RENAULT Captur

RENAULT - Wiadomości

Technologia w służbie osiągów
Renault Megane R.S. jeszcze nigdy nie było tak zaawansowane technologicznie. Inżynierowie zadbali o każdy detal, wykorzystując najnowsze rozwiązania. Wszystko po to, by dać kierowcy jak najwięcej frajdy z jazdy.

Historia legendy, czyli Renault Megane R.S. od narodzin do dziś
Na rynku znajdziemy wiele przeróżnych hot-hatchy. Praktycznie każdy producent oferuje kompakt z mocnym silnikiem, ale mało które auto cieszy się taką sympatią, jak Renault Megane R.S. Do sprzedaży wchodzi właśnie nowa generacja kultowego auta. Czym Megane R.S. zdobyło serca kierowców?

Nowe Renault Megane R.S. - ceny w Polsce. Znamy ceny francuskiego hot-hatcha
Kolejne wcielenie francuskiego hot-hatcha debiutuje w polskich salonach. Auto otrzymało wiele nowoczesnych rozwiązań, które pozwolą zabawić się na torze, ale Megane R.S. sprawdzi się również podczas codziennej jazdy po zwykłych drogach. Co się zmieniło w nowym modelu?

Silnik 1.2 TCe Renault - opinie
Silnik 1.2 TCe można spotkać m.in. w Renault Clio i Megane. Jakie są opinie o tym silniku po latach eksploatacji? Jakich typowych usterek można się spodziewać?

Nowości Alpiny na targach w Genewie
Marka Alpine po latach wraca do gry. Po dobrych recenzjach modelu A110 francuski producent przygotował kilka nowości, które odsłonięto na salonie w Genewie.