RENAULT

RENAULT

RENAULT
Największy producent samochodów we Francji, w 2013 roku sprzedał 2,6 mln aut. Firma specjalizuje się w produkcji małych i popularnych modeli. Wielkim przebojem okazała się tania marka Dacia, która w ub.r. sprzedała 0,4 mln samochodów. Renault rozwija nowe modele wspólnie z Nissanem, z którym zawiązał w 1999 roku alians. Partnerem aliansu w rozwoju małych modeli jest niemiecki Daimler, właściciel marki Mercedes-Benz.Louis Renault założył firmę w 1899 roku i stworzył z niej potężny koncern, słynący z nie tylko z luksusowych limuzyn, ale i samochodów ciężarowych, ciągników oraz silników lotniczych. Po wojnie firma została upaństwowiona, a rząd do tej pory ma 15 proc. udziałów.

Modele RENAULT

2015 - obecnie
RENAULT Talisman
2015 - obecnie
RENAULT Kadjar
2014 - obecnie
RENAULT ZOE
2013 - obecnie
RENAULT Twizy
2013 - obecnie
RENAULT Captur

RENAULT - Wiadomości

Sprzedaż samochodów w Europie. Vive la France!
Firma analityczna JATO Dynamics podała listę liderów sprzedaży w Europie. Stanowi sporą niespodziankę. W maju 2020 r. na pierwszym miejscu znalazło się Renault Clio, a rynek SUV-ów jest w odwrocie. Francuski przemysł motoryzacyjny wraca do formy.


Gilles Normand, Renault Group: Dacia Spring zelektryfikuje Europę [MOTO 2030]
"Są cztery punkty zwrotne w elektryfikacji rynku samochodowego" - rozmawiamy z Gillesem Normandem, dyrektorem pionu samochodów elektrycznych i usług związanych z mobilnością w Grupie Renault.

Trzeba coś zrobić z tym Ghosnem zanim będzie za późno. Maile w centrali Nissana mogą potwierdzać spisek
Carlos Ghosn od początku twierdzi, że został wrobiony. Okazuje się, że może być w tym ziarno prawdy. Agencja prasowa Bloomberg poinformowała o wymianie maili w centrali koncernu, która zaczęła się jeszcze w 2018 r.