PEUGEOT

PEUGEOT

PEUGEOT
Peugeot oraz należący do niego Citroen znalazły w 2013 roku klientów na 2,8 mln samochodów, z tego 42 proc. poza Europą. Duża zależność od Europy jest słabością koncernu, który bardzo ucierpiał na kryzysie. Peugeot jest jedną z najstarszych na świecie firm przemysłu maszynowego. Rodzina Peugeot założyła ją w 1810 roku do produkcji młynków. 20 lat później rozpoczęła wytwarzać rowery, a w 1891 roku samochody. W 1974 roku Peugeot przejął Citroena, tworząc koncern PSA. Spadkobiercy zazdrośnie strzegli niezależności firmy aż do ostatniego kryzysu, gdy słabe wyniki finansowe zmusiły ich w 2014 roku do sprzedania 14 proc. firmy chińskiemu koncernowi Dongfeng oraz takiej samej liczby akcji rządowi francuskiemu.

Modele PEUGEOT

2018 - obecnie
PEUGEOT Rifter
2016 - obecnie
PEUGEOT Traveller
2013 - 2016
PEUGEOT 2008
2012 - obecnie
PEUGEOT 301
2012 - obecnie
PEUGEOT 208
2011 - 2014
PEUGEOT iOn

PEUGEOT - Wiadomości

Opinie Moto.pl: Peugeot Rifter - czym różni się od Citroena Berlingo?
Trojaczki Rifter, Berlingo i Combo Life zostały uznane w konkursie Autobest 2019 za najlepsze auto, jakie można kupić w Europie. Czy warto dopłacać i zamiast Berlingo wziąć droższego Riftera?

Opinie Moto.pl: Peugeot 3008 1.5 BlueHDI - Mały diesel ma sens
Duży, kompaktowy SUV z małym silnikiem wysokoprężnym. Czy takie połączenie ma sens? Sprawdzamy na przykładzie bestsellerowego Peugeota 3008.

50 tysięcy zł wystarczy na zakup hybrydy z rynku wtórnego. Oto najciekawsze oferty
Spadająca popularność aut z silnikami diesla mocno wpływa na wzrost zainteresowania modelami hybrydowymi. Budżet w wysokości 50 tysięcy złotych umożliwia szeroki wybór wśród używanych samochodów hybrydowych. Wbrew pozorom, eksploatacja auta o napędzie hybrydowym nie wiąże się z żadnymi dodatkowymi kosztami. Wręcz przeciwnie, japońskie konstrukcje uchodzą za bezawaryjne i niemal bezobsługowe - wystarczy im bieżący serwis i ciągłe, regularne użytkowanie. Jedynie długotrwały postój odbija się negatywnie na kondycji zespołu akumulatorów.

Jeszcze mocniejsza współpraca dwóch gigantów motoryzacyjnych. Co z tego wyniknie?
Dwóch gigantów na rynku motoryzacyjnym ogłosiło zacieśnienie współpracy. Toyota Motor Corporation (TMC) i Grupa PSA (PSA) zamierzają rozszerzyć współpracę na europejskim rynku o kolejne modele z gamy samochodów dostawczych.

Opinie Moto.pl: Peugeot 508 SW - idąc pod prąd
Francuskie samochody nigdy nie były oczywiste. Czasami dotyczyło to designu, a czasem rozwiązań technologicznych. Peugeot 508 następnej generacji jest kolejnym przykładem potwierdzającym francuską indywidualność, która nie zawsze jest aż tak pożądana.