OPEL Corsa Hatchback

OPEL Corsa Hatchback

OPEL Corsa Hatchback

Model jest produkowany od roku 1983 do dziś. W tym czasie powstało 9 generacji tego modelu. OPEL Corsa Hatchback to klasa małe samochodów osobowych. Cena nowego modelu OPEL Corsa Hatchback to od 20 000 do 130 890 PLN.

Moc maksymalna wynosi od 33 do 152 kW, a licząc w koniach mechanicznych moc modelu OPEL Corsa Hatchback wynosi od 45 do 207 KM, co sprawia, że prędkość maksymalna wynosi od 143 do 225 km/h, a przyśpieszenie do 100 km/h zajmuje od 7,2 do 20,0 s. Silnik OPEL Corsa Hatchback jest rzędowy posiadający od 3 do 4 cylidrów o pojemności od 973 do 1796 cm3. Na każdy cylinder w silniku OPEL Corsa Hatchback przypadają od 2 do 4 zaworów.

Cały układ napędowy OPEL Corsa Hatchback osiąga moment obrotowy od 68 do 300 Nm. OPEL Corsa Hatchback posiada napęd przedni a typ paliwa na jaki jeździ OPEL Corsa Hatchback to benzyna, benzyna/gaz, diesel lub elektryczny.

Średnie spalanie OPEL Corsa Hatchback w zależności od wersji silnika, waha się od 3,3 do 11,2 l na 100km. Warto nadmienić, że OPEL Corsa Hatchback posiada od 3 do 5 drzwi, 5 siedzeń a bagażnik ma maksymalną pojemność wynoszącą od 650 do 1150 litrów. Wymiary samochodu: od 3620 do 4060 mm długości, od 1530 do 1775 mm szerokości, od 1365 do 1488 mm wysokości.

Opinie o OPEL Corsa Hatchback

Ocena ogólna:
(13 oceniających)
Silnik:
Wnętrze:
Zawieszenie:
Awaryjność:
Komfort jazdy:
Dodatki:

Generacje OPEL Corsa Hatchback

Zdjęcia OPEL Corsa Hatchback

OPEL Corsa - Wiadomości

Opel Mokka będzie elektrycznym SUV-em opartym na Corsie
Premiera nowego Opla Mokka coraz bliżej. Kolejna generacje będzie zupełnie nowym rozdziałem dla tego modelu. Nie tylko będzie bazowała na miejskiej Corsie, ale także dostanie napęd elektryczny.

Opel Corsa D - opinie i typowe usterki. Poradnik kupującego
Szukając miejskiego auta warto zastanowić się nad Oplem Corsą D, który jest stosunkowo tani w zakupie, a zarazem niedrogi w utrzymaniu. Jakie są opinie o Oplu Corsa D i jakie są typowe usterki tego modelu?

Kupujemy używane: Fiat Grande Punto III vs. Opel Corsa D. Miejskie auta za kilkanaście tysięcy
Poszukując auta segmentu B do codziennych dojazdów do pracy, czy szkoły i okazjonalnych eskapad za miasto, warto zwrócić uwagę na Fiata Grande Punto i Opla Corsę D. Obydwa modele zbudowano na wspólnej płycie podłogowej GM Fiat SCCS. Duża popularność przekłada się na podaż. Możemy przebierać między egzemplarzami krajowymi i sprowadzanymi. Ich ceny są bardzo korzystne.

Nagrody Best Buy Car of Europe przyznane
Dziennikarze z całej Europy wybrali najlepsze samochody w cenie do 20 tys. euro.