OPEL

OPEL

OPEL
Opel już od 1929 roku stanowi najważniejszą markę koncernu General Motors w Europie. Firma powstała dużo wcześniej – założył ją w 1862 roku, w Russelsheim Adam Opel. Od czego Opel zaczął? Od maszyn do szycia. Później przyszedł czas na rowery. Za to pierwsze samochody wyjechały na drogi w 1899 roku. Premierowy Opel mógł się pochwalić silnikiem o mocy 3,5 KM i prędkością maksymalną 20 km/h.
Od tamtego czasu Opel stał się jedną z największych firm europejskiej motoryzacji. W 1929 roku General Motors kupiło pakiet większościowy w Oplu. Dzisiaj to zdecydowanie najważniejsza marka GM w Europie. Opel oferuje takie modele jak: Adam, Corsa, Meriva, Cascada, Astra, Zafira, Insingnia, Ampera, Mokka oraz Antara. Siłą Opla są dobre konstrukcje i korzystny stosunek jakości do ceny.
Jedna z fabryk Opla znajduje się w Gliwicach. Produkowane w niej są Astra i Cascada, a wcześniej jeszcze Agila i Zafira.

Modele OPEL

2017 - obecnie
OPEL Vivaro Tourer
2017 - obecnie
OPEL Grandland X
2017 - obecnie
OPEL Crossland X
2015 - obecnie
OPEL Karl
2013 - obecnie
OPEL Cascada
2013 - obecnie
OPEL Adam

OPEL - Wiadomości

Opel Grandland X z silnikiem 1.6 180 KM - cennik. Najmocniejsza benzyna w ofercie
Opel konsekwentnie rozbudowuje ofertę swojego kompaktowego SUV-a. Pod maską Grandlanda X debiutuje silnik benzynowy o mocy 180 KM.

Opel GT X Experimental Concept - nowa droga dla całej marki
Opel GT X Experimental Concept - to koncept niezwykłe ważny dla całej niemieckiej marki. Futurystyczny crossover wyznacza drogę, którą podążą nowe produkcyjne modele z Russelsheim.

Opel Corsa GSi 2018 - cennik. Nowy Opel Corsa GSi gotowy do produkcji
Opel przywrócił niedawno do życia sportowe oznaczenie GSi, a tymczasem do oferty niemieckiego producenta dołącza kolejny taki model. Opel Corsa GSi wyposażono w turbodoładowany silnik i zawieszenie OPC.

Nowy Opel Corsa - wielkie zmiany w małym Oplu
Lada moment zadebiutuje kolejna generacja Opla Corsy. Będzie to pierwszy samochód niemieckiej marki pod francuskimi rządami. Jakie zmiany czekają jeden z najważniejszych modeli tej marki?

Opel GT X Concept - nowy koncept Opla zwiastuje wielkie zmiany
Niemiecka marka należąca do francuskiego koncernu PSA przygotowała prototypowy model GT X Concept. Samochód zapowiada kierunek, w którym będzie podążać marka.