OPEL

OPEL

OPEL
Opel już od 1929 roku stanowi najważniejszą markę koncernu General Motors w Europie. Firma powstała dużo wcześniej – założył ją w 1862 roku, w Russelsheim Adam Opel. Od czego Opel zaczął? Od maszyn do szycia. Później przyszedł czas na rowery. Za to pierwsze samochody wyjechały na drogi w 1899 roku. Premierowy Opel mógł się pochwalić silnikiem o mocy 3,5 KM i prędkością maksymalną 20 km/h.
Od tamtego czasu Opel stał się jedną z największych firm europejskiej motoryzacji. W 1929 roku General Motors kupiło pakiet większościowy w Oplu. Dzisiaj to zdecydowanie najważniejsza marka GM w Europie. Opel oferuje takie modele jak: Adam, Corsa, Meriva, Cascada, Astra, Zafira, Insingnia, Ampera, Mokka oraz Antara. Siłą Opla są dobre konstrukcje i korzystny stosunek jakości do ceny.
Jedna z fabryk Opla znajduje się w Gliwicach. Produkowane w niej są Astra i Cascada, a wcześniej jeszcze Agila i Zafira.

Modele OPEL

2017 - obecnie
OPEL Grandland X
2017 - obecnie
OPEL Crossland X
2015 - obecnie
OPEL Karl
2013 - obecnie
OPEL Cascada
2013 - obecnie
OPEL Adam

OPEL - Wiadomości

Opel pracuje nad samochodem elektrycznym dla mas
W 2019 roku niemiecki producent będzie obchodzić 120. rocznicę działalności w branży motoryzacyjnej. Z tej okazji szykuje się wiele premier, a wśród nich samochód elektryczny dla mas.

Opinie Moto.pl: Opel Grandland X 2.0 CDTi - nowy w rodzinie
Niecały rok musieliśmy czekać na uzupełnienie gamy Grandlanda mocnym dieslem. 2-litrowa jednostka spełni oczekiwania większości wymagających kierowców. Jak potężna moc w połączeniu z 8-biegowym automatem spisuje się podczas codziennej eksploatacji?

Opel Grandland X - prezentacja modelu
Opel Grandland X ma elegancką stylistykę, przestronne wnętrze, ogrom systemów bezpieczeństwa i mocne silniki, które dodają mu sportowego sznytu. Brzmi to jak przepis na podręcznikowego SUV-a.

Opel coraz bardziej elektryczny. Znamy najbliższe plany marki
Rok 2019 to wyjątkowa data dla Opla, ponieważ wypada 120-lecie działalności marki w branży motoryzacyjnej. Z tej okazji niemiecki producent chce przyspieszyć elektryfikację modeli w swojej gamie.

Które małe SUV-y najczęściej kupują Polacy? Oto najpopularniejsza dziesiątka
Rynek niedużych, miejskich SUV-ów cały czas rośnie. Oto ranking najpopularniejszych modeli z tego segmentu na rynku polskim.