OPEL

OPEL

OPEL
Opel już od 1929 roku stanowi najważniejszą markę koncernu General Motors w Europie. Firma powstała dużo wcześniej – założył ją w 1862 roku, w Russelsheim Adam Opel. Od czego Opel zaczął? Od maszyn do szycia. Później przyszedł czas na rowery. Za to pierwsze samochody wyjechały na drogi w 1899 roku. Premierowy Opel mógł się pochwalić silnikiem o mocy 3,5 KM i prędkością maksymalną 20 km/h.
Od tamtego czasu Opel stał się jedną z największych firm europejskiej motoryzacji. W 1929 roku General Motors kupiło pakiet większościowy w Oplu. Dzisiaj to zdecydowanie najważniejsza marka GM w Europie. Opel oferuje takie modele jak: Adam, Corsa, Meriva, Cascada, Astra, Zafira, Insingnia, Ampera, Mokka oraz Antara. Siłą Opla są dobre konstrukcje i korzystny stosunek jakości do ceny.
Jedna z fabryk Opla znajduje się w Gliwicach. Produkowane w niej są Astra i Cascada, a wcześniej jeszcze Agila i Zafira.

Modele OPEL

2017 - obecnie
OPEL Vivaro Tourer
2017 - obecnie
OPEL Grandland X
2017 - obecnie
OPEL Crossland X
2015 - obecnie
OPEL Karl
2013 - obecnie
OPEL Cascada
2013 - obecnie
OPEL Adam

OPEL - Wiadomości

Test Opel Insignia Grand Sport 1.5 Turbo 165 KM - zmiany na lepsze
Najnowszy Opel Insignia Grand Sport imponuje rozmiarem nadwozia i przedziału pasażerskiego. Ale, czy silnik o pojemności 1,5 l, jest wystarczający do sprawnego napędu tego komfortowego kolosa?

Opel chce być znów rentowny. Co z polską fabryką w Gliwicach?
Marka Opel znajduje się już oficjalnie pod skrzydłami francuskiego koncernu PSA. Niemiecki producent ma być do 2020 roku ponownie rentowny, a do tego nie zamknie żadnej z fabryk.

Opel szykuje zupełnie nowy model. Tego zdjęcia nikt się nie spodziewał
Opel opublikował właśnie pierwsze zdjęcie swojego nowego konceptu. Trudno wyrokować co za auto kryje się w cieniu. Ale najlepszym tropem wydaje się SUV. W dodatku z napędem elektrycznym.

Nowe testy Euro NCAP. Jak spisało się Volvo XC60, Volkswagen T-Roc, Skoda Karoq i inni?
Specjaliści z Euro NCAP sprawdzili poziom bezpieczeństwa w ośmiu nowych modelach w tym aż czterech z grupy Volkswagena. Prezentujemy ogólne i szczegółowe wyniki dla wszystkich rozbitych samochodów.

Oto najpopularniejsze auta w Polsce. Rywalizacja jest zacięta
Walka o tytuł najpopularniejszego samochodu osobowego w Polsce trwa. Właśnie opublikowano wyniki sprzedaży za październik. Które auto ma szanse wygrać?