OPEL

OPEL

OPEL
Opel już od 1929 roku stanowi najważniejszą markę koncernu General Motors w Europie. Firma powstała dużo wcześniej – założył ją w 1862 roku, w Russelsheim Adam Opel. Od czego Opel zaczął? Od maszyn do szycia. Później przyszedł czas na rowery. Za to pierwsze samochody wyjechały na drogi w 1899 roku. Premierowy Opel mógł się pochwalić silnikiem o mocy 3,5 KM i prędkością maksymalną 20 km/h.
Od tamtego czasu Opel stał się jedną z największych firm europejskiej motoryzacji. W 1929 roku General Motors kupiło pakiet większościowy w Oplu. Dzisiaj to zdecydowanie najważniejsza marka GM w Europie. Opel oferuje takie modele jak: Adam, Corsa, Meriva, Cascada, Astra, Zafira, Insingnia, Ampera, Mokka oraz Antara. Siłą Opla są dobre konstrukcje i korzystny stosunek jakości do ceny.
Jedna z fabryk Opla znajduje się w Gliwicach. Produkowane w niej są Astra i Cascada, a wcześniej jeszcze Agila i Zafira.

Modele OPEL

2017 - obecnie
OPEL Grandland X
2017 - obecnie
OPEL Crossland X
2015 - obecnie
OPEL Karl
2013 - obecnie
OPEL Cascada
2013 - obecnie
OPEL Adam

OPEL - Wiadomości

Nadchodzi nowy SUV Opla. Będzie produkowany we Francji
Opel znajdujący się już pod skrzydłami Grupy PSA, pracuje nad nowym modelem. Mowa o crossoverze segmentu B, choć oficjalny komunikat dumnie mówi o SUV-ie. Nowy model będzie produkowany w fabryce w Poissy, należącej do francuskiego koncernu.

Opel Cascada znika z rynku. W tym roku Opel skończy przyjmować zamówienia w Polsce
Opel Cascada powoli znika z oferty. Najpierw zostanie wycofany z USA, gdzie funkcjonuje jako Buick, a niedługo później z kabrioletem pożegna się Opel.

Opinie Moto.pl: Opel Insignia Sports Tourer GSi - w trasę z pazurem
Jeżeli często jeździcie w długie trasy, to w klasie średniej trudno będzie wam znaleźć równie wygodne i przestronne auto. A w wydaniu GSi nowy Opel Insignia potrafi wymalować na twarzy lekki uśmiech.

Opinie Moto.pl: Opel Astra 1.6 diesel 150 KM - wciąż w dobrej formie
Opel Astra wciąż jest ulubionym kompaktem polskich klientów indywidualnych. W 2018 r. lepiej sprzedawały się tylko Fabia, Yaris i Duster. Skąd bierze się sukces Astry? To po prostu bardzo porządne auto, w dodatku dobrze wycenione.

500 miejsc pracy w Tychach. Opel rusza z produkcją nowego silnika
Opel zainwestował w Tychach. Postawił fabrykę, która może produkować do 460 tysięcy silników rocznie. Zatrudnienie na ten moment osiągnie 500 osób. To również szansa dla polskich firm produkujących części.