OPEL

OPEL

OPEL
Opel już od 1929 roku stanowi najważniejszą markę koncernu General Motors w Europie. Firma powstała dużo wcześniej – założył ją w 1862 roku, w Russelsheim Adam Opel. Od czego Opel zaczął? Od maszyn do szycia. Później przyszedł czas na rowery. Za to pierwsze samochody wyjechały na drogi w 1899 roku. Premierowy Opel mógł się pochwalić silnikiem o mocy 3,5 KM i prędkością maksymalną 20 km/h.
Od tamtego czasu Opel stał się jedną z największych firm europejskiej motoryzacji. W 1929 roku General Motors kupiło pakiet większościowy w Oplu. Dzisiaj to zdecydowanie najważniejsza marka GM w Europie. Opel oferuje takie modele jak: Adam, Corsa, Meriva, Cascada, Astra, Zafira, Insingnia, Ampera, Mokka oraz Antara. Siłą Opla są dobre konstrukcje i korzystny stosunek jakości do ceny.
Jedna z fabryk Opla znajduje się w Gliwicach. Produkowane w niej są Astra i Cascada, a wcześniej jeszcze Agila i Zafira.

Modele OPEL

2019 - obecnie
OPEL Zafira Life
2017 - obecnie
OPEL Grandland X
2017 - obecnie
OPEL Crossland X
2015 - 2018
OPEL Karl
2013 - obecnie
OPEL Cascada

OPEL - Wiadomości

Jak jeździło się samochodem sto lat temu? To był obłęd
Hamulce najpierw ograniczały się do klocka dociskanego do drewnianej obręczy koła dźwignią, mimo że samochody dość szybko przełamały barierę prędkości 100 km na godz. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu, jeśli się nie potrafiło hamować kiepskimi hamulcami na kiepskich oponach, zwyczajnie się umierało.

Opel Insignia Sports Tourer - 5-metrowe kombi w Studiu Biznes
Po trzech hybrydach z rzędu do Studia Biznes zajechało wielkie kombi Opla. Redaktor naczelny Moto.pl Tomasz Korniejew sprawdził Insignię Sports Tourer z mocnym dieslem pod maską.

Opinie Moto.pl: Opel Astra 1.2T 130 KM 6MT. Mieszane uczucia
Kosmetyczne poprawki wyglądu, polepszona aerodynamika i parę nowości we wnętrzu - liftingowa klasyka gatunku. Niby tak. Ale znacznie ciekawiej robi się, kiedy zajrzymy pod maskę nowego Opla Astra.

Kupujemy używane. Manualne skrzynie M20 i M32 w Oplach i Fiatach. Ich remont może słono kosztować
Wedle obiegowej opinii, zakupem podwyższonego ryzyka są auta wyposażone w automatyczne przekładnie - uważane za skomplikowane i kosztowne w eksploatacji. Istotnie, jeśli użytkownik nie stosuje się do zaleceń specjalistów dotyczących sposobu użytkowania i częstotliwości wymian środka smarnego, spotka go kosztowne zderzenie z rzeczywistością. Natomiast skrzynie manualne są uosobieniem bezobsługowej i bezproblemowej eksploatacji przez długie lata. Niechlubnym wyjątkiem od tej reguły są przekładnie M20 i M32 autorstwa koncernu GM

Opinie Moto.pl: Opel Grandland X Hybrid 4 - napędzają go trzy silniki, rozpędza się jak luksusowa limuzyna
Opel Grandland X jest w sprzedaży od jesieni 2017 r. Teraz pojawiła się wersja Hybrid4 z bardzo ciekawym napędem hybrydowym.