OPEL

OPEL

OPEL
Opel już od 1929 roku stanowi najważniejszą markę koncernu General Motors w Europie. Firma powstała dużo wcześniej – założył ją w 1862 roku, w Russelsheim Adam Opel. Od czego Opel zaczął? Od maszyn do szycia. Później przyszedł czas na rowery. Za to pierwsze samochody wyjechały na drogi w 1899 roku. Premierowy Opel mógł się pochwalić silnikiem o mocy 3,5 KM i prędkością maksymalną 20 km/h.
Od tamtego czasu Opel stał się jedną z największych firm europejskiej motoryzacji. W 1929 roku General Motors kupiło pakiet większościowy w Oplu. Dzisiaj to zdecydowanie najważniejsza marka GM w Europie. Opel oferuje takie modele jak: Adam, Corsa, Meriva, Cascada, Astra, Zafira, Insingnia, Ampera, Mokka oraz Antara. Siłą Opla są dobre konstrukcje i korzystny stosunek jakości do ceny.
Jedna z fabryk Opla znajduje się w Gliwicach. Produkowane w niej są Astra i Cascada, a wcześniej jeszcze Agila i Zafira.

Modele OPEL

2017 - obecnie
OPEL Grandland X
2017 - obecnie
OPEL Crossland X
2015 - 2018
OPEL Karl
2013 - obecnie
OPEL Cascada
2013 - obecnie
OPEL Adam

OPEL - Wiadomości

Nadchodzi Opel Grandland X z 300-konnym napędem hybrydowym
Do gamy modelowej Opla właśnie dołącza najmocniejsze wcielenie największego SUV-a. Mowa o Grandlandzie X, który będzie dostępny jako wariant hybrydowy o mocy 300 KM.

Koncern PSA inwestuje w polską fabrykę. Z Gliwic będzie wyjeżdżać nawet 100 000 dużych dostawczych aut rocznie
PSA planuje bardzo duże inwestycje w gliwicką fabrykę. Już w 2021 r. ma ruszyć produkcja dużych samochodów dostawczych. Moce produkcyjne mają sięgnąć nawet 100 000 aut rocznie.

Nadchodzi nowy SUV Opla. Będzie produkowany we Francji
Opel znajdujący się już pod skrzydłami Grupy PSA, pracuje nad nowym modelem. Mowa o crossoverze segmentu B, choć oficjalny komunikat dumnie mówi o SUV-ie. Nowy model będzie produkowany w fabryce w Poissy, należącej do francuskiego koncernu.

Opel Cascada znika z rynku. W tym roku Opel skończy przyjmować zamówienia w Polsce
Opel Cascada powoli znika z oferty. Najpierw zostanie wycofany z USA, gdzie funkcjonuje jako Buick, a niedługo później z kabrioletem pożegna się Opel.

Opinie Moto.pl: Opel Insignia Sports Tourer GSi - w trasę z pazurem
Jeżeli często jeździcie w długie trasy, to w klasie średniej trudno będzie wam znaleźć równie wygodne i przestronne auto. A w wydaniu GSi nowy Opel Insignia potrafi wymalować na twarzy lekki uśmiech.