OPEL

OPEL

OPEL
Opel już od 1929 roku stanowi najważniejszą markę koncernu General Motors w Europie. Firma powstała dużo wcześniej – założył ją w 1862 roku, w Russelsheim Adam Opel. Od czego Opel zaczął? Od maszyn do szycia. Później przyszedł czas na rowery. Za to pierwsze samochody wyjechały na drogi w 1899 roku. Premierowy Opel mógł się pochwalić silnikiem o mocy 3,5 KM i prędkością maksymalną 20 km/h.
Od tamtego czasu Opel stał się jedną z największych firm europejskiej motoryzacji. W 1929 roku General Motors kupiło pakiet większościowy w Oplu. Dzisiaj to zdecydowanie najważniejsza marka GM w Europie. Opel oferuje takie modele jak: Adam, Corsa, Meriva, Cascada, Astra, Zafira, Insingnia, Ampera, Mokka oraz Antara. Siłą Opla są dobre konstrukcje i korzystny stosunek jakości do ceny.
Jedna z fabryk Opla znajduje się w Gliwicach. Produkowane w niej są Astra i Cascada, a wcześniej jeszcze Agila i Zafira.

Modele OPEL

2017 - obecnie
OPEL Vivaro Tourer
2017 - obecnie
OPEL Grandland X
2017 - obecnie
OPEL Crossland X
2015 - obecnie
OPEL Karl
2013 - obecnie
OPEL Cascada
2013 - obecnie
OPEL Adam

OPEL - Wiadomości

Opel wprowadza pierwszy model z napędem hybrydowym
Niemiecki producent stawia na oszczędną technologię. Debiutujący Opel Grandland X będzie wyposażony w technologię PHEV. Rozwiązanie pozwala ładować baterię w hybrydowym układzie napędowym z zewnętrznego źródła, np. z domowego gniazdka.

Jedź na kamping z Oplem Vivaro Life
Niemiecki producent rozwija ofertę rodzinnych samochodów umożliwiających dalekie podróżowanie. We Frankfurcie zadebiutuje nowy kamper - Opel Vivaro Life.

Poważne straty Opla. A to jeszcze nie koniec
Krótko po przejęciu marki Opel przez koncern PSA, niemiecki producent wykazał bardzo poważne straty finansowe, a na dodatek wszystko wskazuje na to, że negatywny trend utrzyma się.

Opel Crossland X - minivan w szatach miejskiego SUV-a
Opel Crossland X to pierwszy owoc współpracy Opla z jego nowym właścicielem - grupą PSA. Jako pierwsza redakcji w Polsce przetestowaliśmy go na naszych drogach.

Idealna Insignia według Marcina Dorocińskiego
Znany aktor Marcin Dorociński odebrał kluczyki do skonfigurowanego przez siebie Opla Insignii.