OPEL

OPEL

OPEL
Opel już od 1929 roku stanowi najważniejszą markę koncernu General Motors w Europie. Firma powstała dużo wcześniej – założył ją w 1862 roku, w Russelsheim Adam Opel. Od czego Opel zaczął? Od maszyn do szycia. Później przyszedł czas na rowery. Za to pierwsze samochody wyjechały na drogi w 1899 roku. Premierowy Opel mógł się pochwalić silnikiem o mocy 3,5 KM i prędkością maksymalną 20 km/h.
Od tamtego czasu Opel stał się jedną z największych firm europejskiej motoryzacji. W 1929 roku General Motors kupiło pakiet większościowy w Oplu. Dzisiaj to zdecydowanie najważniejsza marka GM w Europie. Opel oferuje takie modele jak: Adam, Corsa, Meriva, Cascada, Astra, Zafira, Insingnia, Ampera, Mokka oraz Antara. Siłą Opla są dobre konstrukcje i korzystny stosunek jakości do ceny.
Jedna z fabryk Opla znajduje się w Gliwicach. Produkowane w niej są Astra i Cascada, a wcześniej jeszcze Agila i Zafira.

Modele OPEL

2017 - obecnie
OPEL Vivaro Tourer
2017 - obecnie
OPEL Grandland X
2017 - obecnie
OPEL Crossland X
2015 - obecnie
OPEL Karl
2013 - obecnie
OPEL Cascada
2013 - obecnie
OPEL Adam

OPEL - Wiadomości

Rekord na polskim rynku - pół miliona sprzedanych aut w 2017 roku!
To był rekordowy rok na polskim rynku samochodów. Najnowszy raport Instytutu SAMAR podaje, że w 2017 roku zarejestrowano 542,6 tys. aut osobowych i dostawczych.

Koncern PSA chce zwalniać pracowników. Początek kryzysu czy potrzebna zmiana?
Dyrekcja koncernu PSA zamierza zaproponować związkom zawodowym nowy system zwolnień z pracy RCC, który jest przewidziany w dekretach o reformie kodeksu pracy. Takie rewelacje ogłosił kilka dni temu przedstawiciel związku CFTC.

Opel pod presją. Skróci pracę w firmie
Niemiecki producent musi znaleźć sposoby na zmniejszenie kosztów funkcjonowania. Dyrekcja doszła do porozumienia z przedstawicielami załogi - od 1 stycznia przez 6 miesięcy niektóre działy będą pracować krócej.

Żandarmeria Wojskowa zamówiła nowe Ople Insignia
Polski importer Opla poinformował o nowej dostawie samochodów dla Żandarmerii Wojskowej. Pierwsze egzemplarze trafiły już trafiły do odbiorcy, ale finalnie we flocie pojawi się prawie 90 nowych aut.

Opel zmienia strategię. Stawia na auta elektryczne
Niemiecki koncern planuje szybką i bardzo głęboką integrację z nowym właścicielem - francuskim PSA. W ciągu siedmiu lat każdy z modeli sprzedawanych przez Opla będzie dostępny w wersji elektrycznej i hybrydowej.