OPEL

OPEL

OPEL
Opel już od 1929 roku stanowi najważniejszą markę koncernu General Motors w Europie. Firma powstała dużo wcześniej – założył ją w 1862 roku, w Russelsheim Adam Opel. Od czego Opel zaczął? Od maszyn do szycia. Później przyszedł czas na rowery. Za to pierwsze samochody wyjechały na drogi w 1899 roku. Premierowy Opel mógł się pochwalić silnikiem o mocy 3,5 KM i prędkością maksymalną 20 km/h.
Od tamtego czasu Opel stał się jedną z największych firm europejskiej motoryzacji. W 1929 roku General Motors kupiło pakiet większościowy w Oplu. Dzisiaj to zdecydowanie najważniejsza marka GM w Europie. Opel oferuje takie modele jak: Adam, Corsa, Meriva, Cascada, Astra, Zafira, Insingnia, Ampera, Mokka oraz Antara. Siłą Opla są dobre konstrukcje i korzystny stosunek jakości do ceny.
Jedna z fabryk Opla znajduje się w Gliwicach. Produkowane w niej są Astra i Cascada, a wcześniej jeszcze Agila i Zafira.

Modele OPEL

2015 - obecnie
OPEL Karl
2013 - obecnie
OPEL Cascada
2013 - obecnie
OPEL Adam
2012 - obecnie
OPEL Mokka
2012 - 2015
OPEL Ampera
2011 - obecnie
OPEL Combo

OPEL - Wiadomości

Opel Insignia OPC | Debiut w Paryżu
Już jesienią podczas salonu motoryzacyjnego w Paryżu zobaczymy nowego Opla Insignię. To jednak nie wszystko, ponieważ zadebiutuje tam również jego ostrzejsza odmiana OPC

Świetna sprzedaż Opla | Najlepiej od 16 lat
Opel notuje znakomite wyniki nad Wisłą. Pod względem sprzedaży tegoroczny maj był najlepszy od 16 lat

Opel Astra IV (2009-2015) - opinie Moto.pl
Czwarta generacja Astry doczekała się następcy i stała się wyjątkowo interesującą propozycją na rynku wtórnym

Nowy Opel Zafira | Minivan zmienia się na lepsze
Opel nie zdejmuje nogi z gazu i konsekwentnie odświeża swoją gamę modelową. Teraz przyszedł czas na lubianego minivana. Co zaoferuje nam nowy Opel Zafira?

Opel Astra Sports Tourer 1.6 CDTI 136 KM A6 | Test | Godny zaufania partner
Nowy Opel Astra to jedna z najważniejszych premier ostatnich miesięcy. Do polskich salonów właśnie zajechała Astra Sports Tourer. Sprawdzamy, czy kombi z Russelsheim może namieszać na rynku i, czy sprawdzi się jako wierny partner kobiety