OPEL

OPEL

OPEL
Opel już od 1929 roku stanowi najważniejszą markę koncernu General Motors w Europie. Firma powstała dużo wcześniej – założył ją w 1862 roku, w Russelsheim Adam Opel. Od czego Opel zaczął? Od maszyn do szycia. Później przyszedł czas na rowery. Za to pierwsze samochody wyjechały na drogi w 1899 roku. Premierowy Opel mógł się pochwalić silnikiem o mocy 3,5 KM i prędkością maksymalną 20 km/h.
Od tamtego czasu Opel stał się jedną z największych firm europejskiej motoryzacji. W 1929 roku General Motors kupiło pakiet większościowy w Oplu. Dzisiaj to zdecydowanie najważniejsza marka GM w Europie. Opel oferuje takie modele jak: Adam, Corsa, Meriva, Cascada, Astra, Zafira, Insingnia, Ampera, Mokka oraz Antara. Siłą Opla są dobre konstrukcje i korzystny stosunek jakości do ceny.
Jedna z fabryk Opla znajduje się w Gliwicach. Produkowane w niej są Astra i Cascada, a wcześniej jeszcze Agila i Zafira.

Modele OPEL

2017 - obecnie
OPEL Vivaro Tourer
2017 - obecnie
OPEL Grandland X
2017 - obecnie
OPEL Crossland X
2015 - obecnie
OPEL Karl
2013 - obecnie
OPEL Cascada
2013 - obecnie
OPEL Adam

OPEL - Wiadomości

Opel Crossland X - prezentacja modelu. Wzór przestronnego crossovera
Duży bagażnik, przesuwna tylna kanapa, sporo schowków i nowoczesne systemy wsparcia - Opel Crossland X to jeden z najciekawszych miejskich crossoverów na rynku. Co warto wiedzieć o mistrzu praktyczności z segmentu B?

Sprzedaż samochodów w Europie - najpopularniejsze marki. Duże zmiany
Wprowadzenie nowego cyklu homologacyjnego WLTP mocno namieszało w najnowszym rankingu najpopularniejszych marek na rynku europejskim. Tym razem to Opel otwiera zestawienie samochodów osobowych.

Opinie Moto.pl: Nowy Opel Combo - nowy w mieście
Segment minivanów wzbogacił się o nowego, ale dobrze znanego gracza. Piąta generacja Opla Combo po raz pierwszy została zbudowana jako auto osobowe, a nie dostawcze. <br>

WLTP miesza także w Niemczech - potężny spadek rejestracji i Volkswagen poza podium
Nowa norma WLTP namieszała w Europie. Niedawno pisaliśmy o sytuacji w Polsce, okazuje się, że podobne zawirowania przeżywa także największy rynek w Europie.

Opel Grandland X z silnikiem 1.6 180 KM - cennik. Najmocniejsza benzyna w ofercie
Opel konsekwentnie rozbudowuje ofertę swojego kompaktowego SUV-a. Pod maską Grandlanda X debiutuje silnik benzynowy o mocy 180 KM.