OPEL

OPEL

OPEL
Opel już od 1929 roku stanowi najważniejszą markę koncernu General Motors w Europie. Firma powstała dużo wcześniej – założył ją w 1862 roku, w Russelsheim Adam Opel. Od czego Opel zaczął? Od maszyn do szycia. Później przyszedł czas na rowery. Za to pierwsze samochody wyjechały na drogi w 1899 roku. Premierowy Opel mógł się pochwalić silnikiem o mocy 3,5 KM i prędkością maksymalną 20 km/h.
Od tamtego czasu Opel stał się jedną z największych firm europejskiej motoryzacji. W 1929 roku General Motors kupiło pakiet większościowy w Oplu. Dzisiaj to zdecydowanie najważniejsza marka GM w Europie. Opel oferuje takie modele jak: Adam, Corsa, Meriva, Cascada, Astra, Zafira, Insingnia, Ampera, Mokka oraz Antara. Siłą Opla są dobre konstrukcje i korzystny stosunek jakości do ceny.
Jedna z fabryk Opla znajduje się w Gliwicach. Produkowane w niej są Astra i Cascada, a wcześniej jeszcze Agila i Zafira.

Modele OPEL

2017 - obecnie
OPEL Vivaro Tourer
2017 - obecnie
OPEL Grandland X
2017 - obecnie
OPEL Crossland X
2015 - obecnie
OPEL Karl
2013 - obecnie
OPEL Cascada
2013 - obecnie
OPEL Adam

OPEL - Wiadomości

Opel Astra 1.6 BiTurbo Diesel - cennik 2018. Diesel jeszcze nie umarł
Polscy dealerzy przyjmują zamówienia na Opla Astrę w wersji 1.6 BiTurbo Diesel. Najmocniejszą odmianę kompakta z silnikiem wysokoprężnym wyposażono w dwie turbosprężarki w układzie sekwencyjnym.

Tak będą wyglądać nowe Ople
Niemiecka marka próbuje znaleźć swoje miejsce pod skrzydłami nowego właściciela - grupy PSA. Styliści Opla przygotowali zupełnie nową koncepcję designu, a nadchodzący koncept ujawni tą wizję.

SUV-y Opla gotowe na nowe normy emisji
Opel chwali się, że niemal wszystkie wersje napędowe SUV-ów tej marki są przystosowane do nowych norm pomiaru emisji spalin. To znaczy, że we wrześniu 2018 r. nie znikną z cennika.

Najpopularniejsze kompakty w Polsce - rządzą Skoda, Opel i Volkswagen
Już niebawem do salonów trafią nowy Ford Focus i odmieniona Kia Ceed, które mogą mocno namieszać w rankingach sprzedaży segmentu kompakt. Które modele cieszą się obecnie największym zainteresowaniem wśród klientów?

Opel Tech Day - wiemy, w którym kierunku zmierza niemiecka marka
"Do Paryża jest nam znacznie bliżej niż do Detroit. Nie tylko geograficznie" - mówią przedstawiciele Opla i zapewniają, że niemiecka marka ma na siebie pomysł w strukturach PSA. Dokąd zmierza Opel?