OPEL

OPEL

OPEL
Opel już od 1929 roku stanowi najważniejszą markę koncernu General Motors w Europie. Firma powstała dużo wcześniej – założył ją w 1862 roku, w Russelsheim Adam Opel. Od czego Opel zaczął? Od maszyn do szycia. Później przyszedł czas na rowery. Za to pierwsze samochody wyjechały na drogi w 1899 roku. Premierowy Opel mógł się pochwalić silnikiem o mocy 3,5 KM i prędkością maksymalną 20 km/h.
Od tamtego czasu Opel stał się jedną z największych firm europejskiej motoryzacji. W 1929 roku General Motors kupiło pakiet większościowy w Oplu. Dzisiaj to zdecydowanie najważniejsza marka GM w Europie. Opel oferuje takie modele jak: Adam, Corsa, Meriva, Cascada, Astra, Zafira, Insingnia, Ampera, Mokka oraz Antara. Siłą Opla są dobre konstrukcje i korzystny stosunek jakości do ceny.
Jedna z fabryk Opla znajduje się w Gliwicach. Produkowane w niej są Astra i Cascada, a wcześniej jeszcze Agila i Zafira.

Modele OPEL

2017 - obecnie
OPEL Vivaro Tourer
2017 - obecnie
OPEL Grandland X
2017 - obecnie
OPEL Crossland X
2015 - obecnie
OPEL Karl
2013 - obecnie
OPEL Cascada
2013 - obecnie
OPEL Adam

OPEL - Wiadomości

PSA zadba o rentowność niemieckich fabryk Opla. Francuzi utną kilka tysięcy etatów
To było do przewidzenia. Grupa PSA po przejęciu marki Opel optymalizuje koszty i chce dostosować fabryki niemieckiej marki do standardów obowiązujących w grupie.

Opel Grandland X Ultimate - pierwsza jazda. 2 razy naj
Kilka miesięcy po debiucie Grandlanda Opel wzbogaca jego ofertę o mocnego Diesla i topową wersję wyposażeniową. A to nie koniec nowości dla tego modelu.

Opel Corsa GSi - Opel prezentuje małego wariata ze znaczkiem GSi
Niemiecki producent przywraca do życia sportową markę GSi. Na początek zadebiutowała pod tym znaczkiem nowa Insignia, a teraz przyszedł czas na Opla Corsę. Znamy pierwsze szczegóły.

Opel Combo Life - pierwszy kontakt. Dla wszystkich
Opel zaprezentował swoje nowe dziecko, kombivana Combo Life. Powstał we współpracy z Peugeotem i Citroenem, jest więc bliźniakiem Riftera i nowego Berlingo.

Opel Insignia GSi - pierwsza jazda. Klasa średnia na ostro, ale nie bardzo ostro
Wiele osób traktuje wskrzeszone oznaczenie GSi jak nowe OPC. To jednak spory błąd. Insignia GSi to auto ostre i usportowione, ale wcale nie ma ambicji, by być najszybszym przedstawicielem klasy średniej. Ma inne atuty - komfort jazdy i prowadzenie.