OPEL

OPEL

OPEL
Opel już od 1929 roku stanowi najważniejszą markę koncernu General Motors w Europie. Firma powstała dużo wcześniej – założył ją w 1862 roku, w Russelsheim Adam Opel. Od czego Opel zaczął? Od maszyn do szycia. Później przyszedł czas na rowery. Za to pierwsze samochody wyjechały na drogi w 1899 roku. Premierowy Opel mógł się pochwalić silnikiem o mocy 3,5 KM i prędkością maksymalną 20 km/h.
Od tamtego czasu Opel stał się jedną z największych firm europejskiej motoryzacji. W 1929 roku General Motors kupiło pakiet większościowy w Oplu. Dzisiaj to zdecydowanie najważniejsza marka GM w Europie. Opel oferuje takie modele jak: Adam, Corsa, Meriva, Cascada, Astra, Zafira, Insingnia, Ampera, Mokka oraz Antara. Siłą Opla są dobre konstrukcje i korzystny stosunek jakości do ceny.
Jedna z fabryk Opla znajduje się w Gliwicach. Produkowane w niej są Astra i Cascada, a wcześniej jeszcze Agila i Zafira.

Modele OPEL

2019 - obecnie
OPEL Zafira Life
2017 - obecnie
OPEL Grandland X
2017 - obecnie
OPEL Crossland X
2015 - 2018
OPEL Karl
2013 - obecnie
OPEL Cascada

OPEL - Wiadomości

W Polsce spada produkcja samochodów. Teraz 600 tysięcy, a dziesięć lat temu prawie milion aut rocznie
Ile samochodów produkowanych jest nad Wisłą? Choć odpowiedź "ponad 600 tysięcy rocznie" brzmi nieźle, to od jakiegoś czasu liczba aut wyjeżdżających z polskich zakładów systematycznie spada.

Nowy Opel Insignia. Znamy silniki po liftingu - od trzech cylindrów po 230 KM w GSi
Zdjęcia nowego Opla Insignia już wam pokazywaliśmy. Teraz auto oficjalnie zadebiutowało, a my poznaliśmy jednostki napędowe, jakie trafią pod maskę odświeżonej Insignii.

Opel Grandland X Hybrid z polską ceną. Hybrydowy SUV od 162 850 zł
Do tej pory hybrydowy Opel Grandland X dostępny był tylko w topowej, 300-konnej wersji Hybrid4 z napędem AWD. Teraz do oferty dołączył słabszy SUV z napędem na przód. Grandland X Hybrid kosztuje 162 850 zł.

Nagrody Best Buy Car of Europe przyznane
Dziennikarze z całej Europy wybrali najlepsze samochody w cenie do 20 tys. euro.

Hybrydowy Opel Grandland X. Plug-in z napędem na przód. O ile może być tańszy od Hybrid4?
Elektryfikację Grandlanda X Opel rozpoczął od topowej, 300-konnej wersji z napędem AWD. Teraz zaprezentowano słabszą hybrydę z napędem na przód. Również ładowaną z gniazdka.