NISSAN

NISSAN

NISSAN
Nissan w 2013 roku sprzedał blisko 5,2 mln samochodów i zajął szóste miejsce w rankingu światowych koncernów. Nissan znany jest z produkcji samochodów z napędem na obie osie. Zachęcony sukcesem marki Dacia, koncern Nissan rozpoczął w 2013 roku produkcję popularnych Datsunów. Założony w 1933 roku Nissan zawzięcie konkurował z Toyotą o tytuł największego producenta aut w Japonii. Wyznacznikiem pozycji było dostarczanie oficjalnych limuzyn dworu cesarskiego. Kryzys azjatycki w 1998 roku położył kres tym ambicjom. Od 1999 roku głównym udziałowcem jest Renault (ma ponad 43 proc. udziałów), zaś Nissan ma w Renault 15 proc. Łącznie wszystkie firmy aliansu sprzedały w 2013 roku blisko 8,3 mln samochodów, co zapewniłoby im czwarte miejsce na świecie.

Modele NISSAN

2014 - 2018
NISSAN Pulsar
2011 - obecnie
NISSAN Leaf
2011 - obecnie
NISSAN Evalia
2010 - obecnie
NISSAN Juke
2009 - obecnie
NISSAN 370 Z

NISSAN - Wiadomości

"Jest coś, czego się Pan obawia?" Na to pytanie odpowiedział mi człowiek, który wie, jak będzie wyglądała przyszłość motoryzacji [MOTO 2030]
Makoto Fukuda odpowiedzialny za rozwój nowych modeli Nissana ma w głowie całą samochodową sagę - zupełnie jak jak George Lucas z "Gwiezdnych Wojen".

"Koniec z nadmierną ekspansją" - Nissan punktuje swój nowy plan. Europa na drugim planie
Nissan chce w cztery lata osiągnąć stabilność finansową i rentowność. "Koniec z nadmierną ekspansją" - japońska marka skupi się na kluczowych rynkach, a tymi nie będą już kraje Europy.

Nissan 400Z coraz bliżej. Nowy sportowy samochód będzie hitem [WIDEO]
Nowy model Nissan 400Z ma być bezpośrednim konkurentem Toyoty Supry. Centrala firmy intensywnie pracuje nadając jego konstrukcji ostatnie szlify. I kusi nas swoją przyszłą ofertą na filmie.

Już jest nowy Nissan GT-R50. Kosztuje prawie milion euro i będzie tylko 50 sztuk
Mimo upływu lat, Nissan GT-R generacji R35 się nie starzeje. Czuć od niego wiek, ale nadal jest tak samo pożądanym autem jak na początku swojej kariery. Choć na oficjalną kolejną generację będziemy musieli jeszcze poczekać, studio Italdesign wypuściło 50 sztuk modelu GT-R50 z okazji uczczenia 50-lecia sportowej serii Nissana.

Infiniti znika z europejskiego rynku. Serwis już przejmuje Nissan
W marcu 2020 roku Infiniti wycofało sprzedaż swoich samochodów z Europy. Argumentując to słabą sprzedażą, marka postanowiła skupić się na rynkach chińskim i amerykańskim. Teraz sieć dealerów Nissana przejmuje serwisowanie aut Infiniti.