NISSAN

NISSAN

NISSAN
Nissan w 2013 roku sprzedał blisko 5,2 mln samochodów i zajął szóste miejsce w rankingu światowych koncernów. Nissan znany jest z produkcji samochodów z napędem na obie osie. Zachęcony sukcesem marki Dacia, koncern Nissan rozpoczął w 2013 roku produkcję popularnych Datsunów. Założony w 1933 roku Nissan zawzięcie konkurował z Toyotą o tytuł największego producenta aut w Japonii. Wyznacznikiem pozycji było dostarczanie oficjalnych limuzyn dworu cesarskiego. Kryzys azjatycki w 1998 roku położył kres tym ambicjom. Od 1999 roku głównym udziałowcem jest Renault (ma ponad 43 proc. udziałów), zaś Nissan ma w Renault 15 proc. Łącznie wszystkie firmy aliansu sprzedały w 2013 roku blisko 8,3 mln samochodów, co zapewniłoby im czwarte miejsce na świecie.

Modele NISSAN

2014 - 2018
NISSAN Pulsar
2011 - obecnie
NISSAN Leaf
2011 - obecnie
NISSAN Evalia
2010 - obecnie
NISSAN Juke
2009 - obecnie
NISSAN 370 Z

NISSAN - Wiadomości

Najtańszy Nissan jeszcze tańszy. Mamy nowy cennik Micry
Teraz jest dobry czas, by sprawić sobie nowy samochód. Nissan przygotował na Micrę garść korzyści, dzięki czemu można sporo zyskać. Japoński model sprawdzi się nie tylko w mieście.

Nowy Nissan Sylphy - w świecie SUV-ów wciąż jest miejsce na klasyczne sedany
Nissan trochę wbrew motoryzacyjnej modzie postanowił zaprezentować w Szanghaju klasycznego sedana. Model Sylphy już niedługo przemieni się w Sentrę i ruszy także na podbój poza azjatyckich

Nissan pokazał nowy cennik bestsellerowego Qashqaia. Egzemplarze z 2018 roku są teraz dużo tańsze
Nissan Qashqai zapoczątkował globalny trend na crossovery. Pierwsza generacja długo nie schodziła z podium rankingu najlepiej sprzedających się aut w Europie. Podobnie jest z drugim wcieleniem, które po liftingu prezentuje się bardzo nowocześnie. Teraz ten model jest dostępny w świetnej cenie - rabaty są naprawdę spore.

"Czy sądzi pani, że przedstawianie samochodów elektrycznych jako "zielonej" alternatywy dla aut spalinowych jest w porządku?" Mamy szczerą odpowiedź
Ana Paola Reginatto - szefowa marketingu modelu LEAF i samochodów elektrycznych Nissana na Europę w szczerej rozmowie z Łukaszem Kiferem tłumaczy m.in. dlaczego auta zasilane prądem to dobra propozycja nie tylko dla Norwegów .

Nissan X-Trail na wyprzedaży rocznika. Praktyczna terenówka tańsza o kilkanaście tysięcy złotych
X-Trail to największy w gamie Nissana SUV, który jest jednocześnie najbardziej terenowy. Niedawno zyskał nową paletę nowoczesnych jednostek napędowych i został objęty akcją promocyjną. Ogromnego SUV-a można kupić teraz na bardzo korzystnych warunkach.