NISSAN

NISSAN

NISSAN
Nissan w 2013 roku sprzedał blisko 5,2 mln samochodów i zajął szóste miejsce w rankingu światowych koncernów. Nissan znany jest z produkcji samochodów z napędem na obie osie. Zachęcony sukcesem marki Dacia, koncern Nissan rozpoczął w 2013 roku produkcję popularnych Datsunów. Założony w 1933 roku Nissan zawzięcie konkurował z Toyotą o tytuł największego producenta aut w Japonii. Wyznacznikiem pozycji było dostarczanie oficjalnych limuzyn dworu cesarskiego. Kryzys azjatycki w 1998 roku położył kres tym ambicjom. Od 1999 roku głównym udziałowcem jest Renault (ma ponad 43 proc. udziałów), zaś Nissan ma w Renault 15 proc. Łącznie wszystkie firmy aliansu sprzedały w 2013 roku blisko 8,3 mln samochodów, co zapewniłoby im czwarte miejsce na świecie.

Modele NISSAN

2014 - obecnie
NISSAN Pulsar
2011 - obecnie
NISSAN Leaf
2011 - obecnie
NISSAN Evalia
2010 - obecnie
NISSAN Juke
2009 - obecnie
NISSAN 370 Z

NISSAN - Wiadomości

Nissan Qashqai 1.6 dCi vs. Hyundai Tucson 2.0 CRDi - pojedynek na szczycie
Kompaktowe SUV-y stanowią około 10% europejskiego rynku samochodów osobowych. W 2016 roku do klientów trafiło ponad 1,5 miliona tego typu pojazdów. W 2020 segment urośnie do 2 milionów według magazynu Automotive News Europe. Qashqai jest od wielu lat liderem, a Tucson depcze mu po piętach zajmując czwarte miejsce w zestawieniu za ubiegły rok. Który z nich okaże się lepszy?

Nissan obiecuje w Detroit ciekawie wyglądające modele. Zobaczcie przykład
Na imprezie motoryzacyjnej w Detroit zadebiutował koncepcyjny Nissan Xmotion (croos motion). Producent rozpoczyna eksperymenty z zupełnie nowym, bardziej dynamicznym, wyglądem swoich samochodów. Podobny model trafi w 2020 roku na ulice.

Grupa VW większa niż Toyota - 10,7 mln sprzedanych aut
To już najwyższy czas na podsumowania 2017 roku. Grupa Volkswagen sprzedała w tym okresie około 10,7 mln samochodów. Taki wynik stawia niemiecki koncern na czele rankingu producentów.

Nowy Nissan Leaf - znamy polskie ceny. Czas na sukces?
Nissan pokłada w nowym Leafie bardzo duże nadzieje. Do tej pory elektryczny kompakt był w Polsce raczej ciekawostką. Jednak od jakiegoś czasu Polacy zaczęli interesować się samochodami elektrycznymi, a to może dla Leafa oznaczać znacznie lepsze czasy nad Wisłą.

Nissan Micra 1.0 - test. Jeździliśmy jej najtańszą wersją
Przedstawiciele koncernów motoryzacyjnych zazwyczaj niechętnie udostępniają podstawowe wersje swoich samochodów do testu. Jednak tym razem miałem okazję przejechać się wersją nowego Nissana Micry z najsłabszym silnikiem pod maską - benzynowym, trzycylindrowym o pojemności skokowej 1 l i mocy 71 KM.