NISSAN

NISSAN

NISSAN
Nissan w 2013 roku sprzedał blisko 5,2 mln samochodów i zajął szóste miejsce w rankingu światowych koncernów. Nissan znany jest z produkcji samochodów z napędem na obie osie. Zachęcony sukcesem marki Dacia, koncern Nissan rozpoczął w 2013 roku produkcję popularnych Datsunów. Założony w 1933 roku Nissan zawzięcie konkurował z Toyotą o tytuł największego producenta aut w Japonii. Wyznacznikiem pozycji było dostarczanie oficjalnych limuzyn dworu cesarskiego. Kryzys azjatycki w 1998 roku położył kres tym ambicjom. Od 1999 roku głównym udziałowcem jest Renault (ma ponad 43 proc. udziałów), zaś Nissan ma w Renault 15 proc. Łącznie wszystkie firmy aliansu sprzedały w 2013 roku blisko 8,3 mln samochodów, co zapewniłoby im czwarte miejsce na świecie.

Modele NISSAN

2014 - 2018
NISSAN Pulsar
2011 - obecnie
NISSAN Leaf
2011 - obecnie
NISSAN Evalia
2010 - obecnie
NISSAN Juke
2009 - obecnie
NISSAN 370 Z

NISSAN - Wiadomości

Nowy Nissan Z Proto. W 2021 roku znajdzie się w sprzedaży, ale jest i zła wiadomość
Właśnie został zaprezentowany nowy sportowy samochód - Nissan Z Proto. To jeszcze prototyp, ale zapowiada następcę modelu 370Z nawiązującego stylistycznie do najlepszych coupe w historii japońskiej firmy.


Road rage w Krzemowej Dolinie. Trudno uwierzyć w to, co zrobił kierowca Nissana [WIDEO]
Groźna sytuacja na autostradzie w Kalifornii. Właściciel Nissana Xterra straszył kierowcę Toyoty Prius tak długo, aż przesadził. Skutkiem była groźna kolizja trzech samochodów. Jej sprawca nie zatrzymał się, tylko uciekł następnym zjazdem z autostrady.

Kolejny wypadek Tesli Model X. Autopilot niewinny [WIDEO]
Elektryczny SUV czekał grzecznie na czerwonym świetle gdzieś w Pensylwanii, kiedy został dosłownie zmieciony przez Nissana Sentrę. W groźnie wyglądającym wypadku lekkie obrażenia odniosły dwie osoby, kierowca Nissana oraz pasażerka Tesli.

Nissan zmienia logo i wjeżdża w nową erę. Elektrycznym crossoverem Ariya
Nissan to kolejny z wielkich producentów, który w ostatnim czasie zmienił swoje logo. To symboliczny krok w nową erę. Zwiastunem zmian jest długo zapowiadany crossover coupe o imieniu Ariya. Oczywiście w pełni elektryczny.