NISSAN

NISSAN

NISSAN
Nissan w 2013 roku sprzedał blisko 5,2 mln samochodów i zajął szóste miejsce w rankingu światowych koncernów. Nissan znany jest z produkcji samochodów z napędem na obie osie. Zachęcony sukcesem marki Dacia, koncern Nissan rozpoczął w 2013 roku produkcję popularnych Datsunów. Założony w 1933 roku Nissan zawzięcie konkurował z Toyotą o tytuł największego producenta aut w Japonii. Wyznacznikiem pozycji było dostarczanie oficjalnych limuzyn dworu cesarskiego. Kryzys azjatycki w 1998 roku położył kres tym ambicjom. Od 1999 roku głównym udziałowcem jest Renault (ma ponad 43 proc. udziałów), zaś Nissan ma w Renault 15 proc. Łącznie wszystkie firmy aliansu sprzedały w 2013 roku blisko 8,3 mln samochodów, co zapewniłoby im czwarte miejsce na świecie.

Modele NISSAN

2014 - 2018
NISSAN Pulsar
2011 - obecnie
NISSAN Leaf
2011 - obecnie
NISSAN Evalia
2010 - obecnie
NISSAN Juke
2009 - obecnie
NISSAN 370 Z

NISSAN - Wiadomości

Czy elektryk może zastąpić auto z silnikiem spalinowym? Sprawdziliśmy to w podróży z Warszawy do Gdańska
Czy już w tym momencie, możemy zamienić klasyczne auta na te napędzane prądem? Co z zasięgiem i brakiem miejsc do ładowania? Żeby poznać odpowiedzi na te pytania, wybraliśmy się samochodem elektrycznym w podróż z Warszawy do Gdańska.

Nissan Qashqai jeszcze tańszy niż zwykle. Prześwietlamy wyprzedaż rocznika 2018
W cyklu "Prześwietlamy wyprzedaż rocznika 2018" przyglądamy się największym rabatom na rynku. Sprawdzamy nie tylko wysokość upustów, ale również promocyjne wyposażenie i finansowanie. Tym razem pod lupę trafia Nissan Qashqai.

Szef sojuszu Renault-Nissan-Mitsubishi aresztowany. Carlos Ghosn oskarżony o manipulacje podatkowe w Japonii
Carlos Ghosn, jedna z najpotężniejszych osób w branży motoryzacyjnej, został aresztowany. Media podają, że Ghosn zaniżył swoje dochody aż o 44 miliony dolarów. Grozi mu do 10 lat więzienia.

Opinie Moto.pl: Nissan Qashqai 1.3 DiG-T - nowy silnik w bestsellerze
Gdy pierwszej generacji Qashqai pojawił się na rynku w 2007 roku, miał zaledwie 6 konkurentów. O tym jak ważny jest to segment dla większości producentów, niech świadczy fakt obecności na rynku aż 31 rywali. Jak na ich tle przedstawia się Nissan z nową jednostką napędową opracowaną wspólnie z Renault, Mitsubishi i Daimlerem?

Nissan Qashqai - cennik 2018. W ofercie pojawiły się nowe silniki opracowane z Mercedesem
Najpopularniejszy model Nissana jest już dostępny z nowymi silnikami. Przy okazji po raz pierwszy w ofercie japońskiego producenta pojawiła się dwusprzęgłowa skrzynia biegów.