NISSAN

NISSAN

NISSAN
Nissan w 2013 roku sprzedał blisko 5,2 mln samochodów i zajął szóste miejsce w rankingu światowych koncernów. Nissan znany jest z produkcji samochodów z napędem na obie osie. Zachęcony sukcesem marki Dacia, koncern Nissan rozpoczął w 2013 roku produkcję popularnych Datsunów. Założony w 1933 roku Nissan zawzięcie konkurował z Toyotą o tytuł największego producenta aut w Japonii. Wyznacznikiem pozycji było dostarczanie oficjalnych limuzyn dworu cesarskiego. Kryzys azjatycki w 1998 roku położył kres tym ambicjom. Od 1999 roku głównym udziałowcem jest Renault (ma ponad 43 proc. udziałów), zaś Nissan ma w Renault 15 proc. Łącznie wszystkie firmy aliansu sprzedały w 2013 roku blisko 8,3 mln samochodów, co zapewniłoby im czwarte miejsce na świecie.

Modele NISSAN

2014 - obecnie
NISSAN Pulsar
2011 - obecnie
NISSAN Leaf
2011 - obecnie
NISSAN Evalia
2010 - obecnie
NISSAN Juke
2009 - obecnie
NISSAN 370 Z

NISSAN - Wiadomości

Nowy Nissan Leaf - elektryczny samochód w bardzo dobrej cenie
Nowy Nissan Leaf to najlepiej wyceniony elektryczny samochód na polskim rynku. Prześwietlamy jego cennik, sprawdzamy wersje wyposażenia i radzimy, którego Leafa wybrać.

Nissan "elektryfikuje" dealerów w Polsce
Japońska marka jest obecnie lidem w segmencie samochodów elektrycznych nad Wisłą. Dlatego w ostatnich tygodniach kolejni dealerzy wprowadzili do swojej oferty bezemisyjne modele, a także uzyskali niezbędne certyfikaty do sprzedaży i serwisowania takich samochodów.

Nissan Leaf hitem, ale nie w Polsce
Japoński kompakt z napędem elektrycznym to najchętniej wybierane auto przez nabywców w Europie. Przez pierwszą połowę roku sprzedano ponad 18 tys. egzemplarzy Nissana Leaf.

Nissan Qashqai I - opinie, niezawodność, najlepsze silniki
Moda na wszelkiej maści SUV-y opanowała także rynek wtórny. Za 30 tysięcy złotych bez problemu znajdziecie rozsądne auto z przestronnym wnętrzem i stosunkowo trwałym silnikiem. Postanowiliśmy prześwietlić bestsellerowego Qashqaia pierwszej generacji

Nissan Juke - dzięki promocji to teraz najtańszy miejski crossover na rynku
Z okazji premiery najnowszej odsłony Juke'a Nissan przecenił egzemplarze z poprzedniego rocznika. Rabaty sprawiły, że japoński crossover jest teraz najtańszym samochodem w swojej klasie.