NISSAN

NISSAN

NISSAN
Nissan w 2013 roku sprzedał blisko 5,2 mln samochodów i zajął szóste miejsce w rankingu światowych koncernów. Nissan znany jest z produkcji samochodów z napędem na obie osie. Zachęcony sukcesem marki Dacia, koncern Nissan rozpoczął w 2013 roku produkcję popularnych Datsunów. Założony w 1933 roku Nissan zawzięcie konkurował z Toyotą o tytuł największego producenta aut w Japonii. Wyznacznikiem pozycji było dostarczanie oficjalnych limuzyn dworu cesarskiego. Kryzys azjatycki w 1998 roku położył kres tym ambicjom. Od 1999 roku głównym udziałowcem jest Renault (ma ponad 43 proc. udziałów), zaś Nissan ma w Renault 15 proc. Łącznie wszystkie firmy aliansu sprzedały w 2013 roku blisko 8,3 mln samochodów, co zapewniłoby im czwarte miejsce na świecie.

Modele NISSAN

2014 - obecnie
NISSAN Pulsar
2011 - obecnie
NISSAN Leaf
2011 - obecnie
NISSAN Evalia
2010 - obecnie
NISSAN Juke
2009 - obecnie
NISSAN 370 Z

NISSAN - Wiadomości

Nowy Nissan Leaf będzie miał zasięg taki jak Tesla i Chevrolet
Nowy Nissan Leaf zadebiutował w podstawowej wersji o zasięgu 378 km na jednym ładowaniu wg normy NEDC. Japończycy jednak już szykują Leafa z większymi bateriami. Jeżeli wierzyć wyciekowi informacji, to będzie to jeden z liderów segmentu.

Oto nowy Nissan Leaf. Lepszy pod każdym względem od poprzednika
Nissan przy każdym teaserze nowego Leafa zapowiadał, że auto będzie pod każdym względem lepsze od poprzednika. I nie kłamał. Nowy Leaf ma do zaoferowania naprawdę sporo.

Polacy kochają japońskie auta? Oto najpopularniejsze modele
IBRM Samar opublikował najnowszy ranking sprzedaży japońskich samochodów na polskim rynku. Zobaczcie, które modele cieszą się największą popularnością.

Elektryczne auta od Renault-Nissan prosto z Chin
Francusko-japoński koncern w pierwszej połowie tego roku ma najlepszy wynik na świecie pod względem sprzedanych egzemplarzy. Teraz czas na kolejny krok - producent przygotowuje się do partnerstwa z potężnym graczem z Państwa Środka.

Nowy Nissan Leaf będzie tańszy niż poprzednik
Druga generacja elektrycznego Nissana Leaf zadebiutuje dopiero na początku września we Frankfurcie, ale już teraz możemy pierwsze szczegóły ujawnione przypadkiem przez jedną z dużych sieci dealerskich.