NISSAN

NISSAN

NISSAN
Nissan w 2013 roku sprzedał blisko 5,2 mln samochodów i zajął szóste miejsce w rankingu światowych koncernów. Nissan znany jest z produkcji samochodów z napędem na obie osie. Zachęcony sukcesem marki Dacia, koncern Nissan rozpoczął w 2013 roku produkcję popularnych Datsunów. Założony w 1933 roku Nissan zawzięcie konkurował z Toyotą o tytuł największego producenta aut w Japonii. Wyznacznikiem pozycji było dostarczanie oficjalnych limuzyn dworu cesarskiego. Kryzys azjatycki w 1998 roku położył kres tym ambicjom. Od 1999 roku głównym udziałowcem jest Renault (ma ponad 43 proc. udziałów), zaś Nissan ma w Renault 15 proc. Łącznie wszystkie firmy aliansu sprzedały w 2013 roku blisko 8,3 mln samochodów, co zapewniłoby im czwarte miejsce na świecie.

Modele NISSAN

2014 - obecnie
NISSAN Pulsar
2011 - obecnie
NISSAN Leaf
2011 - obecnie
NISSAN Evalia
2010 - obecnie
NISSAN Juke
2009 - obecnie
NISSAN 370 Z

NISSAN - Wiadomości

Nissan sypnął rabatami. Największe daje na X-Traila
Nissan X-Trail bez przerwy zamienia się z Hondą CR-V na pozycji lidera wśród SUV-ów na świecie. Polski cennik topowego Nissana właśnie został obniżony. Nigdy wcześniej topowy SUV Nissana nie był tańszy niż teraz.

Nissan Leaf Open Car - elektryczny kabriolet z okazji rekordowej sprzedaży
Japoński producent potrzebował 10 lat, żeby sprzedać na całym świecie 100 tys. egzemplarzy modelu Leaf. I to wyłącznie na macierzystym rynku. Z tej okazji zaprojektowano bardzo niszową wersję tego modelu.

Japończycy pracują nad baterią przyszłości. Nawet 800 km na jednym ładowaniu
Największym problemem w samochodach elektrycznych jest zasięg. Dlatego japońskie koncerny sprzymierzyły się, żeby stworzyć technologię przyszłości, która umożliwi przejechanie nawet 800 km na jednym ładowaniu.

Nissan Qashqai I - opinie, niezawodność, najlepsze silniki
Moda na wszelkiej maści SUV-y opanowała także rynek wtórny. Za 30 tysięcy złotych bez problemu znajdziecie rozsądne auto z przestronnym wnętrzem i stosunkowo trwałym silnikiem. Postanowiliśmy prześwietlić bestsellerowego Qashqaia pierwszej generacji

Test Nissan X-Trail 2.0 dCi Tekna All Mode 4x4-i. Komfortowo do przodu
Prawie 880 tysięcy sztuk X-Traila i bliźniaczego modelu Rogue sprzedał Nissan w samym tylko 2017 r. To czyni X-Traila SUV-em nr 1 na całym świecie. Skąd bierze się jego sukces? Mieliśmy okazję to sprawdzić.