NISSAN

NISSAN

NISSAN
Nissan w 2013 roku sprzedał blisko 5,2 mln samochodów i zajął szóste miejsce w rankingu światowych koncernów. Nissan znany jest z produkcji samochodów z napędem na obie osie. Zachęcony sukcesem marki Dacia, koncern Nissan rozpoczął w 2013 roku produkcję popularnych Datsunów. Założony w 1933 roku Nissan zawzięcie konkurował z Toyotą o tytuł największego producenta aut w Japonii. Wyznacznikiem pozycji było dostarczanie oficjalnych limuzyn dworu cesarskiego. Kryzys azjatycki w 1998 roku położył kres tym ambicjom. Od 1999 roku głównym udziałowcem jest Renault (ma ponad 43 proc. udziałów), zaś Nissan ma w Renault 15 proc. Łącznie wszystkie firmy aliansu sprzedały w 2013 roku blisko 8,3 mln samochodów, co zapewniłoby im czwarte miejsce na świecie.

Modele NISSAN

2014 - 2018
NISSAN Pulsar
2011 - obecnie
NISSAN Leaf
2011 - obecnie
NISSAN Evalia
2010 - obecnie
NISSAN Juke
2009 - obecnie
NISSAN 370 Z

NISSAN - Wiadomości

Nissan Qashqai z nowym dieslem już w polskiej sprzedaży
Nissan Qashqai to prekursor kompaktowych SUV-ów. Debiutując 10 lat temu stworzył nowy segment, który do dziś bije rekordy popularności. Kierowcy pokochali crossovery, a mimo silnej konkurencji Qashqai nadal cieszy się dużym zainteresowaniem. W gamie silnikowej właśnie pojawiła się nowa jednostka wysokoprężna 1.7 dCi, która ma jeszcze bardziej umocnić pozycję modelu na rynku.

Popyt na Nissana LEAF e+ 3.ZERO Limited Edition zaskoczył producenta. Elektryk rozchodzi się jak świeże bułeczki
Nissan LEAF przez długie lata był najpopularniejszym i jednocześnie najbardziej przystępnym cenowo samochodem elektrycznym na rynku. Limitowana wersja LEAF e+ 3.ZERO Limited Edition zadebiutowała miesiąc temu na targach CES w Las Vegas, a liczba zamówień w przedsprzedaży już przekroczyła 2/3 puli limitowanych modeli.

Nissan pokazał nowy cennik bestsellerowego Qashqaia. Egzemplarze z 2018 roku są teraz dużo tańsze
Nissan Qashqai zapoczątkował globalny trend na crossovery. Pierwsza generacja długo nie schodziła z podium rankingu najlepiej sprzedających się aut w Europie. Podobnie jest z drugim wcieleniem, które po liftingu prezentuje się bardzo nowocześnie. Teraz ten model jest dostępny w świetnej cenie - rabaty sięgają kilkunastu tysięcy złotych.

Auta z Japonii na wyprzedaży. Sprawdzamy, jakie rabaty można dostać
Wyprzedaż rocznika 2018 w Nissanie jest naprawdę godna uwagi. Rabaty są duże i sięgają nawet 16 tysięcy złotych. Przedstawiamy wam modele, które najbardziej opłaca się teraz kupić.

Opinie Moto.pl: Nowy Nissan Micra: zmiany niby niewielkie ale znaczące
Do tej pory oferta silnikowa Nissana Micry nie była zbyt ciekawa. Mogliśmy wybierać pomiędzy dwoma jednostkami benzynowymi i jednym dieslem. Teraz się to zmieniło, a nowe silniki oferują więcej mocy. Są też inne zmiany, którym warto się przyjrzeć.