NISSAN

NISSAN

NISSAN
Nissan w 2013 roku sprzedał blisko 5,2 mln samochodów i zajął szóste miejsce w rankingu światowych koncernów. Nissan znany jest z produkcji samochodów z napędem na obie osie. Zachęcony sukcesem marki Dacia, koncern Nissan rozpoczął w 2013 roku produkcję popularnych Datsunów. Założony w 1933 roku Nissan zawzięcie konkurował z Toyotą o tytuł największego producenta aut w Japonii. Wyznacznikiem pozycji było dostarczanie oficjalnych limuzyn dworu cesarskiego. Kryzys azjatycki w 1998 roku położył kres tym ambicjom. Od 1999 roku głównym udziałowcem jest Renault (ma ponad 43 proc. udziałów), zaś Nissan ma w Renault 15 proc. Łącznie wszystkie firmy aliansu sprzedały w 2013 roku blisko 8,3 mln samochodów, co zapewniłoby im czwarte miejsce na świecie.

Modele NISSAN

2014 - obecnie
NISSAN Pulsar
2011 - obecnie
NISSAN Leaf
2011 - obecnie
NISSAN Evalia
2010 - obecnie
NISSAN Juke
2009 - obecnie
NISSAN 370 Z

NISSAN - Wiadomości

Nissan Qashqai - bestsellerowy crossover z zupełnie nowym silnikiem 1.33 DIG-T
Benzynowa jednostka 1.3 została opracowana przez alians Renault-Nissan we współpracy z Daimlerem. Nowy silnik lada chwila trafi pod maskę Nissana Qashqaia.

Nissan Juke chce wrócić do gry. Japończycy odświeżyli swojego crossovera
Japoński model przeszedł bardzo minimalistyczny facelifting. Przy okazji doczekaliśmy się kilku zmian w ofercie jednostek napędowych dla Nissana Juke RM 2018.

Nowy sedan Nissana ma walczyć z... SUV-ami. "Nie każdy potrzebuje auta dla tatusia"
Jeszcze w tym miesiącu zadebiutuje nowy Nissan Altima. Samochód o coraz rzadziej spotykanej bryle klasycznego sedana ma być odpowiedzią na potrzeby młodych klientów, którzy nie potrzebują "tatusiowatych" crossoverów.

Nissan Qashqai jeszcze tańszy niż zwykle. Prześwietlamy wyprzedaż rocznika 2018
W cyklu "Prześwietlamy wyprzedaż rocznika 2018" przyglądamy się największym rabatom na rynku. Sprawdzamy nie tylko wysokość upustów, ale również promocyjne wyposażenie i finansowanie. Tym razem pod lupę trafia Nissan Qashqai.

Kolejny internetowy salon z autami na abonament. Prześwietlamy ofertę Autoflix
Kolejny wirtualny salon z samochodami na abonament został otwarty w sieci. Autoflix oferuje auta różnych marek i z różnych segmentów. Ile trzeba zapłacić za Skodę Fabię, Fiata 500 czy Nissana Qashqaia w abonamencie?