NISSAN

NISSAN

NISSAN
Nissan w 2013 roku sprzedał blisko 5,2 mln samochodów i zajął szóste miejsce w rankingu światowych koncernów. Nissan znany jest z produkcji samochodów z napędem na obie osie. Zachęcony sukcesem marki Dacia, koncern Nissan rozpoczął w 2013 roku produkcję popularnych Datsunów. Założony w 1933 roku Nissan zawzięcie konkurował z Toyotą o tytuł największego producenta aut w Japonii. Wyznacznikiem pozycji było dostarczanie oficjalnych limuzyn dworu cesarskiego. Kryzys azjatycki w 1998 roku położył kres tym ambicjom. Od 1999 roku głównym udziałowcem jest Renault (ma ponad 43 proc. udziałów), zaś Nissan ma w Renault 15 proc. Łącznie wszystkie firmy aliansu sprzedały w 2013 roku blisko 8,3 mln samochodów, co zapewniłoby im czwarte miejsce na świecie.

Modele NISSAN

2014 - obecnie
NISSAN Pulsar
2011 - obecnie
NISSAN Leaf
2011 - obecnie
NISSAN Evalia
2010 - obecnie
NISSAN Juke
2009 - obecnie
NISSAN 370 Z

NISSAN - Wiadomości

Nowy Nissan X-Trail wyceniony! To najlepiej sprzedający się SUV świata. Podbije także Polskę?
To Nissan X-Trail jest najlepiej sprzedającym się SUV-em na całym świecie. Do Polski właśnie przyjeżdża jego nowa odsłona. Z nowym cennikiem, który otwiera...

Znamy ceny nowego Nissana Qashqaia! Podbije Polskę?
Nowy wygląd, lepsze wykonanie wnętrza, znacznie bogatsze wyposażenie - lifting prawie zawsze wiąże się z podwyżką ceny. W przypadku nowego Qashqaia - również. Na szczęście, niezbyt dużą.

Renault-Nissan współpracuje z producentem gier. Co z tego wyjdzie?
Pościg za autonomiczną technologią w branży motoryzacyjnej cały czas trwa. Producenci zawierają alianse z najróżniejszymi firmami, które pozwolą przygotować przyszłościowe rozwiązania. Tymczasem koncern Renault-Nissan nawiązał współpracę z firmą z branży komputerowej.

To ulubiony SUV Europejczyków. Nowy Nissan Qashqai wchodzi do sprzedaży
Lada chwila poznamy odświeżony cennik nowego Qashqaia, a crossover trafi do polskich salonów. W Europie sprzedaż powoli rusza. Dlatego zapraszamy do naszej galerii, gdzie zamieszczamy nowe zdjęcia modelu

Oto nowy Nissan X-Trail. Sporo zmian, ale bez rewolucji
Flagowy SUV Nissana doczekał się faceliftingu. To bardzo ważny model nie tylko z perspektywy naszego rynku - X-Trail (znany też jako Rogue) był w 2016 r. najlepiej sprzedającym się SUV-em na całym świecie.