NISSAN

NISSAN

NISSAN
Nissan w 2013 roku sprzedał blisko 5,2 mln samochodów i zajął szóste miejsce w rankingu światowych koncernów. Nissan znany jest z produkcji samochodów z napędem na obie osie. Zachęcony sukcesem marki Dacia, koncern Nissan rozpoczął w 2013 roku produkcję popularnych Datsunów. Założony w 1933 roku Nissan zawzięcie konkurował z Toyotą o tytuł największego producenta aut w Japonii. Wyznacznikiem pozycji było dostarczanie oficjalnych limuzyn dworu cesarskiego. Kryzys azjatycki w 1998 roku położył kres tym ambicjom. Od 1999 roku głównym udziałowcem jest Renault (ma ponad 43 proc. udziałów), zaś Nissan ma w Renault 15 proc. Łącznie wszystkie firmy aliansu sprzedały w 2013 roku blisko 8,3 mln samochodów, co zapewniłoby im czwarte miejsce na świecie.

Modele NISSAN

2014 - obecnie
NISSAN Pulsar
2011 - obecnie
NISSAN Leaf
2011 - obecnie
NISSAN Evalia
2010 - obecnie
NISSAN Juke
2009 - obecnie
NISSAN 370 Z

NISSAN - Wiadomości

Test Nissan X-Trail 2.0 dCi Tekna All Mode 4x4-i. Komfortowo do przodu
Prawie 880 tysięcy sztuk X-Traila i bliźniaczego modelu Rogue sprzedał Nissan w samym tylko 2017 r. To czyni X-Traila SUV-em nr 1 na całym świecie. Skąd bierze się jego sukces? Mieliśmy okazję to sprawdzić.

Nowy Nissan Leaf - test. Więcej, szybciej, dalej
Nazwa elektrycznego modelu LEAF wzięła się od akronimu: Leading Environmentally Friendly Affordable Family Vehicle, czyli Najlepszy Przyjazny Przystępny cenowo Rodzinny Pojazd. Stawiam tezę, że powyższe określenia, mniej więcej odzwierciedlają, jakim samochodem jest najnowszy Nissan.

Jaki samochód elektryczny warto kupić i dlaczego? Nasze typy
Przyjrzeliśmy się ofercie samochodów elektrycznych dostępnych na rynku polskim i wybraliśmy spośród nich te, które są najbardziej godne polecenia.

Nowy Nissan Leaf - elektryczny samochód w bardzo dobrej cenie
Nowy Nissan Leaf to najlepiej wyceniony elektryczny samochód na polskim rynku. Prześwietlamy jego cennik, sprawdzamy wersje wyposażenia i radzimy, którego Leafa wybrać.

Nissan X-Trail - którą wersję wybrać? Poradnik kupującego
Nissan X-Trail w ubiegłym roku był najpopularniejszym SUV-em na świecie. U polskich dilerów trwa właśnie akcja wyprzedażowa tego modelu. Z tego powodu dokładnie przyjrzeliśmy się ofercie.