NISSAN

NISSAN

NISSAN
Nissan w 2013 roku sprzedał blisko 5,2 mln samochodów i zajął szóste miejsce w rankingu światowych koncernów. Nissan znany jest z produkcji samochodów z napędem na obie osie. Zachęcony sukcesem marki Dacia, koncern Nissan rozpoczął w 2013 roku produkcję popularnych Datsunów. Założony w 1933 roku Nissan zawzięcie konkurował z Toyotą o tytuł największego producenta aut w Japonii. Wyznacznikiem pozycji było dostarczanie oficjalnych limuzyn dworu cesarskiego. Kryzys azjatycki w 1998 roku położył kres tym ambicjom. Od 1999 roku głównym udziałowcem jest Renault (ma ponad 43 proc. udziałów), zaś Nissan ma w Renault 15 proc. Łącznie wszystkie firmy aliansu sprzedały w 2013 roku blisko 8,3 mln samochodów, co zapewniłoby im czwarte miejsce na świecie.

Modele NISSAN

2014 - obecnie
NISSAN Pulsar
2011 - obecnie
NISSAN Leaf
2011 - obecnie
NISSAN Evalia
2010 - obecnie
NISSAN Juke
2009 - obecnie
NISSAN 370 Z

NISSAN - Wiadomości

Nissan zbuduje SUV-a na bazie pickupa. Nadciąga Xterra
Od jakiegoś czasu plotkuje się na temat nowego SUV-a od Nissana na bazie modelu NP300 Navara. Słowo w końcu stało ciałem - w sieci pojawiły się pierwsze zdjęcia z przecieku. Największą zagadką jest tylko jego nazwa.

Nissan IMx Concept - Tak wygląda elektryczny SUV Japończyków
Nissan zapowiadał od kilku miesięcy SUV-a opartego o technologię z modelu Leaf. Na salonie motoryzacyjnym w Tokio zadebiutował model IMx skrywający pod nadwoziem dwa silniki elektryczne o łącznej mocy 430 KM.

Koncert polskiej gwiazdy w nowym Nissanie Micra
Nissan przygotował wyjątkową akcję promocyjną nowej Micry. W jednym z warszawskich salonów Nissana na kierowców testujących samochody czekała miła niespodzianka - jazda próbna z Margaret, która w ramach testu nagłośnienia Bose dała wybrańcom koncert.

Nissan pracuje nad elektryczną rewolucją
Japońska firma jest liderem w sprzedaży samochodów elektrycznych, ale na tym nie kończą się ambicje Nissana. Koncern wdraża pomysły, które zmienią nasze codzienne życie.

Nowy Nissan Leaf - znamy polskie ceny. Czas na sukces?
Nissan pokłada w nowym Leafie bardzo duże nadzieje. Do tej pory elektryczny kompakt był w Polsce raczej ciekawostką. Jednak od jakiegoś czasu Polacy zaczęli interesować się samochodami elektrycznymi, a to może dla Leafa oznaczać znacznie lepsze czasy nad Wisłą.