MITSUBISHI

MITSUBISHI

MITSUBISHI
Firma Mitsubishi to bardzo ciekawy przypadek - to konglomerat o bardzo szerokim zakresie działania. Oprócz samochodów zajmuje się również przemysłem ciężkim, stoczniami, lotnictwem, zbrojeniami, w swoim portfolio posiada również największe japońskie zakłady chemiczne, bank, a nawet spore udziały w firmie fotograficznej Nikon.

Pierwsze próby Mitsubishi w motoryzacji to rok 1917 i Mitsubishi Model A, uznawany za pierwszy seryjny japoński samochód.. Dzisiaj nam znane Mitsubishi Motors zostało wyodrębnione z działu Mitsubishi, zajmującego się przemysłem ciężkim. Za sprawą takich samochodów, jak Lancer Evo albo Eclipse marka kojarzy się nam ze sportem i wysokimi osiągami. Z kolei o słynnej japońskiej niezawodności może poświadczyć niezniszczalna terenówka Mitsubishi Pajero.
A jakie auta czekają na klientów w salonie Mitsubishi? Wybór jest bardzo duży – miejski Space Star, Lancer, crossover ASX, większy Outlander, użytkowy L200, czy wspomniana terenówka Pajero. Mitsubishi nie zapomina o ekologii i w ich ofercie znalazło się miejsce dla elektrycznego i-MiEV

Modele MITSUBISHI

MITSUBISHI - Wiadomości

Daimler rzuca wyzwanie Tesli - elektryczna ciężarówka
Coraz więcej producentów samochodów ciężarowych interesuje się napędami elektrycznymi. Koncern Daimler rzuca wyzwanie Volkswagenowi i Tesli prezentując zupełnie nową submarkę - Mitsubishi Fuso Truck.

Mitsubishi e-Evolution Concept - nowa era w historii marki
Jednym z najciekawszych samochodów prezentowanych w Tokio jest koncepcyjny e-Evolution Concept Mitsubishi. Jak mówi producent, producent ilustruje strategiczne kierunki, w których w przyszłości będzie się rozwijać marka Mitsubishi Motors.

Szef Mitsubishi Electric: "Auta elektryczne będą tańsze niż benzynowe"
Japońska marka dołączyła niedawno do aliansu Nissan-Renault. Szef Mitsubishi Electric w rozmowie z dziennikarzami podkreślił, że samochody elektryczne będą niebawem tańsze od spalinowych.

Rusza przedsprzedaż Mitsubishi Eclipse Cross. Znamy polskie ceny
Importer japońskiej marki uruchomił przedsprzedaż nowego modelu Eclipse Cross. Nowe Mitsubishi będzie konkurować w coraz ciaśniejszym segmencie crossoverów. Wiemy, ile trzeba będzie zapłacić za nowego SUV-a.

Nadchodzi elektryzujący koncept Mitsubishi - następca legendarnego Evo
Za kilka dni startuje salon motoryzacyjny w Tokio. Mitsubishi zaprezentuje tam e-Evolution Concept - futurystycznego crossovera z napędem elektrycznym. Mamy pierwsze zdjęcia i znamy pierwsze szczegóły.