MERCEDES-BENZ

MERCEDES-BENZ

MERCEDES-BENZ
W 2013 roku Mercedes-Benz sprzedał niemal 1,5 mln samochodów i na liście największych producentów aut luksusowych zajął trzecie miejsce tuż za Audi. Chociaż bardzo dobry wynik marka zawdzięcza dużej popularności najmniejszych modeli jak Klasa A i CLA, to jednak jest nie do pokonania w segmencie dużych limuzyn, gdzie Klasa S nadal jest bezdyskusyjnym liderem. Mercedes-Benz powstał w 1926 roku z połączenia założonego w 1890 roku Daimlera oraz utworzonego w 1883 roku Benza. Do mariażu doprowadził Deutsche Bank na wniosek rządu, który potrzebował silnego producenta silników lotniczych i pojazdów. W ostatnich dekadach koncern, nazwany Daimler, skupia się na produkcji samochodów, pozbył się produkcji elektroniki, pociągów i samolotów, ale do tej pory jest wizytówką niemieckiego przemysłu.

Modele MERCEDES-BENZ

MERCEDES-BENZ - Wiadomości

She's Mercedes - laureatki konkursu wybrane
Konkurs She's Mercedes skupia niesamowite przedstawicielki płci pięknej. Inspirujące, zmotywowane, dynamiczne, przekraczające granice. Kobiety o niepowtarzalnych osobowościach. Umiejętnie łączące świat kariery zawodowej ze sferą osobistą. Znamy już laureatki pierwszej edycji konkursu She's Mercedes, którego pomysłodawcą jest Mercedes-Benz Polska.

Mercedes klasy X zniknie ze sprzedaży? Powodem jest fatalna sprzedaż
Mercedes-Benz klasy X to pickup klasy premium. Jak na prestiżowe auto przystało, ma równie prestiżową cenę, mimo, że konstrukcyjnie bazuje na Nissanie Navara. Niestety elegancki pickup nie przyjął się na rynku. Wiele wskazuje na to, że niedługo z niego zniknie równie szybko, jak się pojawił.

Mercedes GLS wyceniony w Polsce. Ile kosztuje największy SUV spod znaku gwiazdy?
Mercedes GLS to klasa S wśród SUV-ów. Jest największy, najbardziej przestronny i świtnie wyposażony. GLS trafi do polskich salonów przed końcem roku, ale już można go zamawiać. Bazowa wersja kosztuje prawie 400 tysięcy złotych.

Opinie Moto.pl: Nowy Mercedes GLC jest bardzo dopracowany, tak samo jak jego najważniejsi rywale
Modernizacja Mercedesa GLC, to typowy zabieg przeprowadzany w "średnim" wieku. Ma podtrzymać zainteresowanie klientów, wprowadza sporo drobnych zmian, ale żadnej rewolucji.

Nawet BMW żegna prezesa Daimlera żartobliwym spotem. Jedna z najważniejszych osób w branży odchodzi na emeryturę
Dieter Zetsche, wieloletni prezes koncernu Daimler, przechodzi na emeryturę. Z tej okazji BMW postanowiło pożegnać dotychczasowego przywódcę największego rynkowego konkurenta.