MERCEDES-BENZ

MERCEDES-BENZ

MERCEDES-BENZ
W 2013 roku Mercedes-Benz sprzedał niemal 1,5 mln samochodów i na liście największych producentów aut luksusowych zajął trzecie miejsce tuż za Audi. Chociaż bardzo dobry wynik marka zawdzięcza dużej popularności najmniejszych modeli jak Klasa A i CLA, to jednak jest nie do pokonania w segmencie dużych limuzyn, gdzie Klasa S nadal jest bezdyskusyjnym liderem. Mercedes-Benz powstał w 1926 roku z połączenia założonego w 1890 roku Daimlera oraz utworzonego w 1883 roku Benza. Do mariażu doprowadził Deutsche Bank na wniosek rządu, który potrzebował silnego producenta silników lotniczych i pojazdów. W ostatnich dekadach koncern, nazwany Daimler, skupia się na produkcji samochodów, pozbył się produkcji elektroniki, pociągów i samolotów, ale do tej pory jest wizytówką niemieckiego przemysłu.

Modele MERCEDES-BENZ

MERCEDES-BENZ - Wiadomości

Powstał z konieczności, a teraz jest obiektem kultu. Mercedes-Benz 190 E 2.5-16 Evo II ma już 30 lat
Mercedes-Benz 190 E 2.5-16 Evolution II jest jednym z najbardziej poszukiwanych youngtimerów na rynku. Tak samo jak pierwsza wersja został stworzony jedynie po to, by Mercedes spełnił wymogi homologacji wyścigowej i mógł startować w serii DTM.

Opinie Moto.pl: Mercedes GLE 300d - świetny, choć z jedną wadą
Mówią, że rozmiar ma znaczenie. Mercedes GLE to wóz, któremu gabarytów odmówić nie można. I o ile wielkość idzie w parze z przestronnością, w mieście nie poczujecie się jak byście prowadzili słonia przez skład porcelany.

Mercedes pokazał samochód koncepcyjny inspirowany "Avatarem". "Łączy człowieka, maszynę i naturę"
Mercedes zaprezentował podczas CES w Las Vegas wyjątkowy koncept elektrycznego auta przyszłości. Vision AVTR to samochód stworzony we współpracy z Jamesem Cameronem i inspirowany filmiem "Avatar". "Łączy człowieka, maszynę i naturę w niespotykany dotąd sposób" - chwalą przedstawiciele niemieckiej marki.