MERCEDES-BENZ

MERCEDES-BENZ

MERCEDES-BENZ
W 2013 roku Mercedes-Benz sprzedał niemal 1,5 mln samochodów i na liście największych producentów aut luksusowych zajął trzecie miejsce tuż za Audi. Chociaż bardzo dobry wynik marka zawdzięcza dużej popularności najmniejszych modeli jak Klasa A i CLA, to jednak jest nie do pokonania w segmencie dużych limuzyn, gdzie Klasa S nadal jest bezdyskusyjnym liderem. Mercedes-Benz powstał w 1926 roku z połączenia założonego w 1890 roku Daimlera oraz utworzonego w 1883 roku Benza. Do mariażu doprowadził Deutsche Bank na wniosek rządu, który potrzebował silnego producenta silników lotniczych i pojazdów. W ostatnich dekadach koncern, nazwany Daimler, skupia się na produkcji samochodów, pozbył się produkcji elektroniki, pociągów i samolotów, ale do tej pory jest wizytówką niemieckiego przemysłu.

Modele MERCEDES-BENZ

MERCEDES-BENZ - Wiadomości

Mercedes EQC wyceniony w Polsce. Elektryczny SUV Mercedesa jest tańszy od Audi
Mercedes wycenił swojego pierwszego w pełni elektrycznego SUV-a. Cena Mercedesa EQC zacznie się od 328 300 zł, zatem SUV-a z gwiazdą na masce kupimy taniej od debiutującego niedawno Audi e-tron.

Nadchodzi Mercedes-Benz Klasy O. Będzie miejskim samochodem?
Firma Mercedes-Benz szykuje się na naprawdę ekscytujący rok, ale mimo to nie osiada na laurach. Choć najbliższe miesiące przyniosą wiele premier z gwiazdą na masce, marka właśnie zastrzegła w urzędzie patentowym nazwę "Klasa O'.

Opinie Moto.pl Mercedes-Benz C220d Kombi - oszczędny i wygodny
Mercedes-Benz Klasy C z wysokoprężnym napędem i rodzinnym nadwoziem to klasyka gatunku. Stonowana stylizacja w połączeniu z wysokiej jakości materiałami wykończeniowymi, dobrymi właściwościami jezdnymi i oszczędnym źródłem mocy, przypadnie do gustu wielu użytkownikom.

Nowy Mercedes A35 AMG 4MATIC - Baby Hot
Mercedes zaprezentował "baby" AMG, czyli słabszą wersję sportowej klasy A. Mieliśmy okazję na własnej skórze przekonać się czy A35 AMG zalicza się do grona hot hatchy, czy może po prostu jest szybkim hatchbackiem z segmentu C.

Mercedes Klasy C - segment premium nie musi zrujnować portfela. Które wersje są warte uwagi?
Klasyka gatunku. Od blisko trzech dekad rozpieszcza nas Mercedes Klasy C. Występuje w kilku odmianach nadwozia, a w połączeniu z oszczędnym napędem, wcale nie jest drogi. Sprawdzamy wersje popularne na polskim rynku.