MERCEDES-BENZ

MERCEDES-BENZ

MERCEDES-BENZ
W 2013 roku Mercedes-Benz sprzedał niemal 1,5 mln samochodów i na liście największych producentów aut luksusowych zajął trzecie miejsce tuż za Audi. Chociaż bardzo dobry wynik marka zawdzięcza dużej popularności najmniejszych modeli jak Klasa A i CLA, to jednak jest nie do pokonania w segmencie dużych limuzyn, gdzie Klasa S nadal jest bezdyskusyjnym liderem. Mercedes-Benz powstał w 1926 roku z połączenia założonego w 1890 roku Daimlera oraz utworzonego w 1883 roku Benza. Do mariażu doprowadził Deutsche Bank na wniosek rządu, który potrzebował silnego producenta silników lotniczych i pojazdów. W ostatnich dekadach koncern, nazwany Daimler, skupia się na produkcji samochodów, pozbył się produkcji elektroniki, pociągów i samolotów, ale do tej pory jest wizytówką niemieckiego przemysłu.

Modele MERCEDES-BENZ

MERCEDES-BENZ - Wiadomości

Mercedes GLS wyceniony w Polsce. Ile kosztuje największy SUV spod znaku gwiazdy?
Mercedes GLS to klasa S wśród SUV-ów. Jest największy, najbardziej przestronny i świtnie wyposażony. GLS trafi do polskich salonów przed końcem roku, ale już można go zamawiać. Bazowa wersja kosztuje prawie 400 tysięcy złotych.

Opinie Moto.pl: Nowy Mercedes GLC jest bardzo dopracowany, tak samo jak jego najważniejsi rywale
Modernizacja Mercedesa GLC, to typowy zabieg przeprowadzany w "średnim" wieku. Ma podtrzymać zainteresowanie klientów, wprowadza sporo drobnych zmian, ale żadnej rewolucji.

Nawet BMW żegna prezesa Daimlera żartobliwym spotem. Jedna z najważniejszych osób w branży odchodzi na emeryturę
Dieter Zetsche, wieloletni prezes koncernu Daimler, przechodzi na emeryturę. Z tej okazji BMW postanowiło pożegnać dotychczasowego przywódcę największego rynkowego konkurenta.

Mercedes EQC wyceniony w Polsce. Elektryczny SUV Mercedesa jest tańszy od Audi
Mercedes wycenił swojego pierwszego w pełni elektrycznego SUV-a. Cena Mercedesa EQC zacznie się od 328 300 zł, zatem SUV-a z gwiazdą na masce kupimy taniej od debiutującego niedawno Audi e-tron.

Nadchodzi Mercedes-Benz Klasy O. Będzie miejskim samochodem?
Firma Mercedes-Benz szykuje się na naprawdę ekscytujący rok, ale mimo to nie osiada na laurach. Choć najbliższe miesiące przyniosą wiele premier z gwiazdą na masce, marka właśnie zastrzegła w urzędzie patentowym nazwę "Klasa O'.