MERCEDES-BENZ

MERCEDES-BENZ

MERCEDES-BENZ
W 2013 roku Mercedes-Benz sprzedał niemal 1,5 mln samochodów i na liście największych producentów aut luksusowych zajął trzecie miejsce tuż za Audi. Chociaż bardzo dobry wynik marka zawdzięcza dużej popularności najmniejszych modeli jak Klasa A i CLA, to jednak jest nie do pokonania w segmencie dużych limuzyn, gdzie Klasa S nadal jest bezdyskusyjnym liderem. Mercedes-Benz powstał w 1926 roku z połączenia założonego w 1890 roku Daimlera oraz utworzonego w 1883 roku Benza. Do mariażu doprowadził Deutsche Bank na wniosek rządu, który potrzebował silnego producenta silników lotniczych i pojazdów. W ostatnich dekadach koncern, nazwany Daimler, skupia się na produkcji samochodów, pozbył się produkcji elektroniki, pociągów i samolotów, ale do tej pory jest wizytówką niemieckiego przemysłu.

Modele MERCEDES-BENZ

MERCEDES-BENZ - Wiadomości

AMG się zbroi. Szykuje konkurenta dla Porsche
Sportowy wydział Mercedesa pracuje nad modelem, który będzie bezpośrednim konkurentem dla Porsche 718 Cayman. Dwuosobowe coupe ma nawiązywać do flagowego modelu AMG Project One.

Pierwsza jazda nowym Mercedesem Klasy C. Zmian jest sporo, choć na to nie wygląda
Podobno w nowym Mercedesie Klasy C jest 6500 nowych komponentów. Na pierwszy rzut oka tego nie widać. Z zewnątrz tylko wprawne oko zauważy zmiany: nowe przednie i tylne lampy oraz obręcze lekkich stopów. Co tak naprawdę kryje się pod karoserią nowej Klasy C?<br>