MAZDA

MAZDA

MAZDA
Mazda to zdecydowanie jeden z najciekawszych producentów na rynku. Samochody z Kraju Kwitnącej Wiśni wyróżniają się na drodze nie tylko elegancką stylistyką, ale też silnikami. Mazda wciąż zdaje się opierać downsizingowi. Najnowsze Mazdy powstają w duchu filozofii KODO ("dusza ruchu", co widać w dynamicznym i dopracowanym aerodynamicznie nadwoziu) oraz technologii Skyactiv (cały samochód, każdy jego element został na nowo zaprojektowany, tak żeby zapewnić jak najlepsze osiągi i najniższe spalanie). Widzimy to w aktualnie oferowanych modelach: Mazdzie 2, 3, 6, CX-3, CX-5 oraz MX-5.
Nie zapominajmy też o wcześniejszych osiągnięciach Japończyków. Historia Mazdy sięga aż 1920 roku i obfitowała w wiele ciekawych aut. Samochody z serii RX (m.in. RX-7 i RX-8), czy starsze generacje roadstera MX-5 do dzisiaj rozpalają wyobraźnię... No i nikt nie ukochał silników Wankla tak mocno, jak właśnie Mazda.

Modele MAZDA

2015 - obecnie
MAZDA CX-3
2012 - obecnie
MAZDA CX-5
2007 - 2016
MAZDA CX-9
2007 - 2015
MAZDA CX-7
2006 - 2015
MAZDA 5
2003 - obecnie
MAZDA 3

MAZDA - Wiadomości

Opinie Moto.pl: Mazda CX-3 - po co ci te wszystkie centymetry i litry?
Kiedy producenci małych crossoverów segmentu B prześcigają się na litry bagażnika i centymetry tylnej kanapy, Mazda CX-3 idzie swoją drogą. A po niedawnym liftingu jest jeszcze lepsza.

Mazda MX-5 30th Anniversary Edition - cennik 2019. Urodzinowa Mazda MX-5 trafi do Polski
Mazda MX-5 30th Anniversary to specjalna, jubileuszowa edycja nowej Mazdy MX-5. W sumie powstanie tylko 3000 sztuk. Część z nich trafi do Polski. Właśnie poznaliśmy polski cennik urodzinowego modelu.

Genewa 2019 - Mazda CX-30 - bo crossoverów nigdy za mało!
Mazda teasowała przed Genewą SUV-a, ale do końca zachowała tajemnicę. Na targach zobaczyliśmy zupełnie nowego crossovera - Mazdę CX-30.

Nowa Mazda 3 - znamy już szczegóły jednostek napędowych
Nowa Mazda 3 będzie dostępna z trzema jednostkami napędowymi do wyboru. Niedawno poznaliśmy ich szczegóły techniczne. Również silnika Skyactiv-X, który wzbudza największe zainteresowanie.

Które modele zyskują najbardziej w Polsce? Porównujemy styczeń 2019 r. do stycznia 2018 r.
Największymi wzrostami sprzedaży mogą się pochwalić samochody grupy Volkswagen, dwa modele Mazdy oraz najtańsze auta Dacii. Nieźle radzą sobie także dwa SUV-y z Korei.