MAZDA

MAZDA

MAZDA
Mazda to zdecydowanie jeden z najciekawszych producentów na rynku. Samochody z Kraju Kwitnącej Wiśni wyróżniają się na drodze nie tylko elegancką stylistyką, ale też silnikami. Mazda wciąż zdaje się opierać downsizingowi. Najnowsze Mazdy powstają w duchu filozofii KODO ("dusza ruchu", co widać w dynamicznym i dopracowanym aerodynamicznie nadwoziu) oraz technologii Skyactiv (cały samochód, każdy jego element został na nowo zaprojektowany, tak żeby zapewnić jak najlepsze osiągi i najniższe spalanie). Widzimy to w aktualnie oferowanych modelach: Mazdzie 2, 3, 6, CX-3, CX-5 oraz MX-5.
Nie zapominajmy też o wcześniejszych osiągnięciach Japończyków. Historia Mazdy sięga aż 1920 roku i obfitowała w wiele ciekawych aut. Samochody z serii RX (m.in. RX-7 i RX-8), czy starsze generacje roadstera MX-5 do dzisiaj rozpalają wyobraźnię... No i nikt nie ukochał silników Wankla tak mocno, jak właśnie Mazda.

Modele MAZDA

2015 - obecnie
MAZDA CX-3
2012 - obecnie
MAZDA CX-5
2007 - 2016
MAZDA CX-9
2007 - 2015
MAZDA CX-7
2006 - 2015
MAZDA 5
2003 - obecnie
MAZDA 3

MAZDA - Wiadomości

Mazda krytykuje prezydenta USA Donalda Trumpa. To już kolejny producent
Mazda dołączyła do grupy producentów samochodów, którzy sprzeciwiają się niekorzystnym taryfom proponowanym przez prezydenta USA, Donalda Trumpa.

Spektakularny garaż dla Mazdy Vision Coupe - polska architektka z nagrodą
W jaki sposób najlepiej wyeksponować najpiękniejszy samochód koncepcyjny świata? Polska architektka - Agnieszka Konopka - zaprojektowała wysoką na dwadzieścia metrów "ramę", spektakularny garaż, który równocześnie chroni koncept Mazda Vision Coupe i eksponuje jego niezwykłe piękno.

Nowa Mazda CX-3 - specjalna wersja dla Japończyków
Już pod koniec maja na rynku japońskim będzie dostępna Mazda CX-3 przeznaczona na rok modelowy 2019. Dla klientów z Kraju Kwitnącej Wiśni będzie dostępna w specjalnej wersji.

Test Mazda3 SKYACTIV-G 120KM 6MT - nic dodać nic ująć?
Mazda3 jest obecna na polskim rynku od dłuższego czasu. Ale w błędzie są ci, którzy myślą, że "Trójka" nie jest już ciekawą ofertą. Przyjrzeliśmy się z bliska wersji z wolnossącym benzynowym silnikiem o mocy 120 KM w najbogatszym wariancie wyposażenia SkyPassion.

Mazda na Poznań Motors Show 2018 - premiera nowej Mazdy 6
Nowa Mazda 6 dopiero co debiutowała w Europie na Salonie Samochodowym w Genewie, a już możemy obejrzeć ją w Polsce. Nowa szóstka to największa gwiazda tegorocznego stanowiska Japończyków.