MAZDA

MAZDA

MAZDA
Mazda to zdecydowanie jeden z najciekawszych producentów na rynku. Samochody z Kraju Kwitnącej Wiśni wyróżniają się na drodze nie tylko elegancką stylistyką, ale też silnikami. Mazda wciąż zdaje się opierać downsizingowi. Najnowsze Mazdy powstają w duchu filozofii KODO ("dusza ruchu", co widać w dynamicznym i dopracowanym aerodynamicznie nadwoziu) oraz technologii Skyactiv (cały samochód, każdy jego element został na nowo zaprojektowany, tak żeby zapewnić jak najlepsze osiągi i najniższe spalanie). Widzimy to w aktualnie oferowanych modelach: Mazdzie 2, 3, 6, CX-3, CX-5 oraz MX-5.
Nie zapominajmy też o wcześniejszych osiągnięciach Japończyków. Historia Mazdy sięga aż 1920 roku i obfitowała w wiele ciekawych aut. Samochody z serii RX (m.in. RX-7 i RX-8), czy starsze generacje roadstera MX-5 do dzisiaj rozpalają wyobraźnię... No i nikt nie ukochał silników Wankla tak mocno, jak właśnie Mazda.

Modele MAZDA

2015 - obecnie
MAZDA CX-3
2012 - obecnie
MAZDA CX-5
2007 - 2016
MAZDA CX-9
2007 - 2015
MAZDA CX-7
2006 - 2015
MAZDA 5
2003 - obecnie
MAZDA 3

MAZDA - Wiadomości

Mazda na Poznań Motors Show 2018 - premiera nowej Mazdy 6
Nowa Mazda 6 dopiero co debiutowała w Europie na Salonie Samochodowym w Genewie, a już możemy obejrzeć ją w Polsce. Nowa szóstka to największa gwiazda tegorocznego stanowiska Japończyków.

Salon Genewa 2018 | Stoisko Mazdy - dwa koncepty skradły show
Show na stoisku Mazdy skradły dwa przepiękne koncepty, ale nie tylko one były gwiazdami tegorocznej Genewy. Japończycy przywieźli do Szwajcarii wszystkie swoje aktualne modele, w tym najnowszą Mazdę 6.

Jeździliśmy prototypem Mazdy z nowym silnikiem benzynowym Skyactiv-X z samoczynnym zapłonem
Mazda, zamiast podążać za wyznaczonymi trendami, szuka własnych rozwiązań. Tym razem inżynierowie japońskiej firmy stworzyli silnik benzynowy z samoczynnym zapłonem. Sprawdziliśmy, jak się tym wynalazkiem jeździ.

Mazda pracuje nad rewolucją w silnikach spalinowych
Ze wszystkich japońskich marek, Infiniti i Mazda pracują nad ciągłym ulepszaniem silników spalinowych. Infiniti ma VC-Turbo, a Mazda Skyactiv-X, a już niebawem pojawi się jeszcze Skyactiv-R. Obydwa silniki mają zmienić oblicze jednostek benzynowych.

Te motoryzacyjne nowości skrojono pod portfel Polaka. Premiery roku 2018, które odbiją się szerokim echem nad Wisłą
Rok 2018 będzie obfitował w wiele dużych premier. Wybraliśmy 10 najważniejszych z perspektywy polskiego rynku. To modele, które mają szansę na sukces w Polsce. Część z nich wejdzie już do sprzedaży, na prezentację niektórych dopiero czekamy.