MAZDA

MAZDA

MAZDA
Mazda to zdecydowanie jeden z najciekawszych producentów na rynku. Samochody z Kraju Kwitnącej Wiśni wyróżniają się na drodze nie tylko elegancką stylistyką, ale też silnikami. Mazda wciąż zdaje się opierać downsizingowi. Najnowsze Mazdy powstają w duchu filozofii KODO ("dusza ruchu", co widać w dynamicznym i dopracowanym aerodynamicznie nadwoziu) oraz technologii Skyactiv (cały samochód, każdy jego element został na nowo zaprojektowany, tak żeby zapewnić jak najlepsze osiągi i najniższe spalanie). Widzimy to w aktualnie oferowanych modelach: Mazdzie 2, 3, 6, CX-3, CX-5 oraz MX-5.
Nie zapominajmy też o wcześniejszych osiągnięciach Japończyków. Historia Mazdy sięga aż 1920 roku i obfitowała w wiele ciekawych aut. Samochody z serii RX (m.in. RX-7 i RX-8), czy starsze generacje roadstera MX-5 do dzisiaj rozpalają wyobraźnię... No i nikt nie ukochał silników Wankla tak mocno, jak właśnie Mazda.

Modele MAZDA

2015 - obecnie
MAZDA CX-3
2012 - obecnie
MAZDA CX-5
2007 - 2016
MAZDA CX-9
2007 - 2015
MAZDA CX-7
2006 - 2015
MAZDA 5
2003 - obecnie
MAZDA 3

MAZDA - Wiadomości

Amerykanie doceniają Mazdę - pięć modeli z najwyższą notą
Amerykański instytut IIHS przetestował pięć aktualnych modeli Mazdy, w tym nową generację CX-5. Wszystkie samochody otrzymały prestiżową ocenę Top Safety Pick+.

Najmocniejsza Mazda CX-5 już w Polsce. Jak wypada na tle konkurencji?
Do polskich salonów przyjechała właśnie nowa Mazda CX-5 z najmocniejszym silnikiem benzynowym 2.5. Kosztuje...

Mazda CX-8 | Nadchodzi wielki SUV
Jakiś czas temu Mazda CX-9 zniknęła z cenników, a to oznacza, że japoński producent nie oferuje nawet na rodzimym rynku SUV-a wyposażonego w trzy rzędu siedzeń. Sytuacji zmieni się przed końcem roku, gdy zadebiutuje zupełnie nowy model

Poznań Motor Show 2017 | Mazda
Największą gwiazdą stoiska Mazdy na targach w Poznaniu będzie piękne MX-5 RF. Ale japońska marka przywiezie ze sobą więcej nowych aut

Mazda CX-5 | Ceny w Polsce | Rozsądnie wyceniona
Mazda podała ceny swojego bestsellerowego modelu. Ile trzeba zapłacić za najnowsze CX-5?