MAZDA

MAZDA

MAZDA
Mazda to zdecydowanie jeden z najciekawszych producentów na rynku. Samochody z Kraju Kwitnącej Wiśni wyróżniają się na drodze nie tylko elegancką stylistyką, ale też silnikami. Mazda wciąż zdaje się opierać downsizingowi. Najnowsze Mazdy powstają w duchu filozofii KODO ("dusza ruchu", co widać w dynamicznym i dopracowanym aerodynamicznie nadwoziu) oraz technologii Skyactiv (cały samochód, każdy jego element został na nowo zaprojektowany, tak żeby zapewnić jak najlepsze osiągi i najniższe spalanie). Widzimy to w aktualnie oferowanych modelach: Mazdzie 2, 3, 6, CX-3, CX-5 oraz MX-5.
Nie zapominajmy też o wcześniejszych osiągnięciach Japończyków. Historia Mazdy sięga aż 1920 roku i obfitowała w wiele ciekawych aut. Samochody z serii RX (m.in. RX-7 i RX-8), czy starsze generacje roadstera MX-5 do dzisiaj rozpalają wyobraźnię... No i nikt nie ukochał silników Wankla tak mocno, jak właśnie Mazda.

Modele MAZDA

2015 - obecnie
MAZDA CX-3
2012 - obecnie
MAZDA CX-5
2007 - 2016
MAZDA CX-9
2007 - 2015
MAZDA CX-7
2006 - 2015
MAZDA 5
2003 - obecnie
MAZDA 3

MAZDA - Wiadomości

Te motoryzacyjne nowości skrojono pod portfel Polaka. Premiery roku 2018, które odbiją się szerokim echem nad Wisłą
Rok 2018 będzie obfitował w wiele dużych premier. Wybraliśmy 10 najważniejszych z perspektywy polskiego rynku. To modele, które mają szansę na sukces w Polsce. Część z nich wejdzie już do sprzedaży, na prezentację niektórych dopiero czekamy.

Koniec z cłem na japońskie samochody. To może oznaczać obniżkę cen nawet o kilkanaście tysięcy zł
Unia Europejska negocjowała z Japonią w sprawie umowy o wolnym handlu. Rozmowy zakończyły się sukcesem, a to oznacza, że auta z Kraju Kwitnącej Wiśni importowane do UE nie będą obciążone 10-procentowym cłem.

Zupełnie nowa Mazda 6 coraz bliżej. Pod maską pojawi się mocny silnik Skyactiv-G 2.5T
Nową Mazdę 6 powinniśmy zobaczyć jeszcze w tym roku. Jak donoszą amerykańskie media, Japończycy szykują dla lubianego także w Polsce modelu kilka bardzo ważnych zmian. W tym zupełnie nowy silnik benzynowy.

Mazda zdradza plany. Wiemy, co dalej z silnikiem Wankla
Japońscy producenci odsłonili karty podczas Tokio Motor Show. Mazda zaprezentowała kilka odważnych projektów, a przy okazji dowiedzieliśmy się więcej na temat przyszłości silnika Wankla.

Mazda Vision Coupe i Mazda Kai - Japończycy zapowiadają dwa przepiękne modele
Salon Samochodowy w Tokio powoli nabiera rozpędu. Japońscy producenci właśnie zaczęli ujawniać swoje premiery. Koniec z teaserami - mamy dla Was zdjęcia dwóch przepięknych konceptów Mazdy. Obydwa projekty robią piorunujące wrażenie.