MAZDA

MAZDA

MAZDA
Mazda to zdecydowanie jeden z najciekawszych producentów na rynku. Samochody z Kraju Kwitnącej Wiśni wyróżniają się na drodze nie tylko elegancką stylistyką, ale też silnikami. Mazda wciąż zdaje się opierać downsizingowi. Najnowsze Mazdy powstają w duchu filozofii KODO ("dusza ruchu", co widać w dynamicznym i dopracowanym aerodynamicznie nadwoziu) oraz technologii Skyactiv (cały samochód, każdy jego element został na nowo zaprojektowany, tak żeby zapewnić jak najlepsze osiągi i najniższe spalanie). Widzimy to w aktualnie oferowanych modelach: Mazdzie 2, 3, 6, CX-3, CX-5 oraz MX-5.
Nie zapominajmy też o wcześniejszych osiągnięciach Japończyków. Historia Mazdy sięga aż 1920 roku i obfitowała w wiele ciekawych aut. Samochody z serii RX (m.in. RX-7 i RX-8), czy starsze generacje roadstera MX-5 do dzisiaj rozpalają wyobraźnię... No i nikt nie ukochał silników Wankla tak mocno, jak właśnie Mazda.

Modele MAZDA

2015 - obecnie
MAZDA CX-3
2012 - obecnie
MAZDA CX-5
2007 - 2016
MAZDA CX-9
2007 - 2015
MAZDA CX-7
2006 - 2015
MAZDA 5
2003 - obecnie
MAZDA 3

MAZDA - Wiadomości

Silnik Wankla wraca! Mazda planuje sportowy model
Po raz kolejny temat unikatowej technologii wraca na języki. Japoński producent może powrócić do planów wprowadzenia silnika Wankla. Być może pojawi się pod maską nowego, sportowego modelu.

Mazda CX-3 po liftingu. Co się zmieniło?
Japoński crossover przeszedł delikatny lifting. Producent wprowadził kilka zmian w obrębie bezpieczeństwa technologii i układu napędowego.

Znamy przyszłość Mazdy - silnik Wankla i autonomiczne technologie
Japoński producent co chwile zaskakuje świat swoimi projektami. Kilka dni temu pisaliśmy o silniku łączącym zalety jednostki benzynowej i diesla, a teraz pojawiły się pierwsze plotki o kolejnej, autorskiej konstrukcji.

Nadchodzi rewolucja. Mazda mocno namiesza w silnikach spalinowych już za dwa lata
Podczas, gdy inni zaprzątają sobie głowę opracowywaniem samochodów elektrycznych, Mazda już za dwa lata wprowadzi silnik czerpiący garściami zalety z jednostek benzynowych i wysokoprężnych. Czy to początek rewolucji?

Współpraca Mazdy i Toyoty się zacieśnia. Wspólna fabryka i skupienie się na elektrykach
Współpraca Mazdy i Toyoty zacieśnia się. Jak donosi Reuters, Toyota zamierza przejąć 5 proc. udziałów w Mazdzie, a obydwie marki szykują się do otwarcia wspólnej, nowoczesnej fabryki.