MASERATI

MASERATI

MASERATI
Maserati ma już przeszło sto lat! Firma powstała pod koniec 1914 roku we Włoszech. Na początku firma zajęła się tuningiem samochodów Istotta Franschini – tworzono z nich auta, które mogły z powodzeniem startować w zawodach sportowych. W połowie lat 20 do Maserati trafiło zamówienie na całkowicie nowy samochód. Bracia Maserati (było ich w sumie 6) podjęli się zadania i stworzyli Tipo 26. Pierwsze Maserati od razu zwyciężyło w trakcie słynnych zawodów Targa Florio.

Po takim debiucie marka była skazana na sukces, ich kolejne samochody również odnosiły sukcesy w motorsporcie. W swojej historii Maserati ma także kilka cywilnych samochodów, które doczekały się statusu kultowych. Od 1993 roku w Maserati nastała era FIATA i ponowny rozkwit producenta. Aktualnie w polskiej ofercie Maserati znajdziemy cztery modele: GranTurismo, GranCabrio, Ghibli oraz legendarne Quattroporte.

Modele MASERATI

MASERATI - Wiadomości

Fiat Punto po 13 latach kończy karierę. Jaki model go zastąpi?
Miejski model zadebiutował ćwierć wieku temu, a aktualna generacja jest w sprzedaży od 2005 roku. Włoski producent w końcu zadecydował o zakończeniu produkcji modelu Punto, a przy okazji zdradził, co z jego następcą.

Maserati Levante GTS - kolejna, specjalna wersja SUV-a od Maserati
Lada moment w salonach pojawi się Maserati Levante GTS. Sprawdzamy, co oferuje kolejna, specjalna wersja włoskiego SUV-a.