MASERATI

MASERATI

MASERATI
Maserati ma już przeszło sto lat! Firma powstała pod koniec 1914 roku we Włoszech. Na początku firma zajęła się tuningiem samochodów Istotta Franschini – tworzono z nich auta, które mogły z powodzeniem startować w zawodach sportowych. W połowie lat 20 do Maserati trafiło zamówienie na całkowicie nowy samochód. Bracia Maserati (było ich w sumie 6) podjęli się zadania i stworzyli Tipo 26. Pierwsze Maserati od razu zwyciężyło w trakcie słynnych zawodów Targa Florio.

Po takim debiucie marka była skazana na sukces, ich kolejne samochody również odnosiły sukcesy w motorsporcie. W swojej historii Maserati ma także kilka cywilnych samochodów, które doczekały się statusu kultowych. Od 1993 roku w Maserati nastała era FIATA i ponowny rozkwit producenta. Aktualnie w polskiej ofercie Maserati znajdziemy cztery modele: GranTurismo, GranCabrio, Ghibli oraz legendarne Quattroporte.

Modele MASERATI

MASERATI - Wiadomości

Maserati szykuje nowego SUV-a. Powstanie na bazie Alfy Romeo Stelvio
Zainteresowanie samochodami typu SUV jest tak kuszące, że nawet najbardziej niszowi producenci starają się urwać kawałek wielkiego tortu. Maserati pracuje nad nieco mniejszym SUV-em niż Levante.

Alfa Romeo i Maserati spowalniają produkcję. Jaki jest tego powód?
Dwie włoskie marki zmniejszają tempo produkcji w swoich fabrykach. Wszystkiemu winna jest zmiana prawa w Chinach.

Nowy Charger i Challenger powstaną na bazie Maserati Ghibli
Koncern FCA planował wykorzystać nową platformę Alfa Romeo Giorgio do prac nad nowymi modelami. Na pierwszy rzut miały trafić dwie amerykańskie legendy - Dodge Charger i Challenger, ale plany delikatnie się zmieniły.