MASERATI

MASERATI

MASERATI
Maserati ma już przeszło sto lat! Firma powstała pod koniec 1914 roku we Włoszech. Na początku firma zajęła się tuningiem samochodów Istotta Franschini – tworzono z nich auta, które mogły z powodzeniem startować w zawodach sportowych. W połowie lat 20 do Maserati trafiło zamówienie na całkowicie nowy samochód. Bracia Maserati (było ich w sumie 6) podjęli się zadania i stworzyli Tipo 26. Pierwsze Maserati od razu zwyciężyło w trakcie słynnych zawodów Targa Florio.

Po takim debiucie marka była skazana na sukces, ich kolejne samochody również odnosiły sukcesy w motorsporcie. W swojej historii Maserati ma także kilka cywilnych samochodów, które doczekały się statusu kultowych. Od 1993 roku w Maserati nastała era FIATA i ponowny rozkwit producenta. Aktualnie w polskiej ofercie Maserati znajdziemy cztery modele: GranTurismo, GranCabrio, Ghibli oraz legendarne Quattroporte.

Modele MASERATI

MASERATI - Wiadomości

Maserati Levante GTS - czas na flagową wersję SUV-a
Na salonie motoryzacyjnym w Los Angeles nie mogło zabraknąć Maserati. Włoska marka zaprezentowała ostrzejszą odmianę swojego flagowego SUV-a Levante ze znaczkiem GTS

"Masowe" Maserati to nie był dobry ruch. Dlaczego?
Sergio Marchionne wyciągnął Maserati z dołka, ale wszystko wskazuje na to, że długofalowy plan nie wypalił. Przed nowym szefem koncernu trudne wyzwanie.

Fiat Punto po 13 latach kończy karierę. Jaki model go zastąpi?
Miejski model zadebiutował ćwierć wieku temu, a aktualna generacja jest w sprzedaży od 2005 roku. Włoski producent w końcu zadecydował o zakończeniu produkcji modelu Punto, a przy okazji zdradził, co z jego następcą.