LOTUS

LOTUS

LOTUS
Lotus Cars to małe brytyjskie przedsiębiorstwo, które skupia się przede wszystkim na produkcji samochodów sportowych i wyścigowych. Założona w 1952 roku w Norfolk firma w 1996 roku stała się częścią malezyjskiego koncernu Proton. Lotusy nie stawiają na wielkie silniki z mnóstwem koni mechanicznych. Receptą Anglików na auto sportowe jest: bardzo mała masa pojazdu, nieskomplikowana konstrukcja i znakomite prowadzenie. Dobrze znane modele Lotusa to m.in. Elise, Europa, Esprit, Exige i Evora.

Modele LOTUS

2011 - 2017
LOTUS Elise
2010 - 2017
LOTUS Evora

LOTUS - Wiadomości

Stirling Moss nie żyje. Dżentelmen, twardziel i legenda sportów motorowych. Miał 90 lat
Sir Stirling Moss był jednym z najlepszych brytyjskich kierowców wyścigowych, najlepszych w historii zawodników Formuły i sportów motorowych w ogóle. Zmarł 12 maja 2020 r.

Test trzech Lotusów. Co skrywają w sobie Elise, Exige i Evora
Postanowiłem przetestować trzy modele samochodów, które aktualnie Lotus produkuje w Hethel (dawnej bazie bombowców USAF, z której tuż po wojnie startowały Spitfire'y i Mustangi polskich dywizjonów 302, 303, 308, 316 i 317!) - Elise, Exige i Evorę. Wszystkie z nich powstają zgodnie z filozofią założyciela firmy, Colina Chapmana, który wierzył, że zachowanie jak najniższej masy własnej samochodu daje mu więcej przewagi na drodze i torze niż montowanie w nim coraz mocniejszych silników.