LINCOLN

LINCOLN

LINCOLN
Lincoln to najdroższe, najbardziej reprezentacyjne i ekskluzywne samochody, jakie produkuje koncern Ford Motor Company. Głównym rywalem Lincolna jest rodzimy Cadillac (część General Motors) oraz europejskie i japońskie marki premium, które coraz śmielej poczynają sobie na amerykańskim rynku.
Za stworzenie marki w 1917 roku odpowiada Henry Leland, to właśnie pod jego okiem powstał pierwszy samochód marki - model V8. Lincoln został zakupiony przez Forda już w 1922 roku. Co ciekawe, Henry Leland jest także twórcą Cadillaca, który z kolei trafił pod skrzydła General Motors i, jak wspomnieliśmy przed chwilą, jest głównym konkurentem... Lincolna. Marka skupia się głównie na obsłudze rynków Stanów Zjednoczonych, Kanady, Meksyku, Azji oraz Bliskiego Wschodu. W Europie Lincolny stanowią raczej ciekawostkę. Aktualne modele amerykańskiej marki to: Navigator, MKX, MKZ, MKS, MKT Town Car oraz MKC.

Modele LINCOLN

LINCOLN - Wiadomości

Lincoln Aviator Concept - zapowiedź nowego SUV-a premium
Podobnie jak Cadillac również konkurencyjny Lincon złapał wiatr w żagle i dogłębnie przebudowuje swoją gamę modelową. Już niedługo do gigantycznego SUV-a Navigatora dołączy mniejszy Aviator. W Nowym Jorku pokazano jego koncepcyjną zapowiedź.