LEXUS

LEXUS

LEXUS
Toyota powołała markę Lexus do życia z jednym prostym zadaniem – wykroić jak największy kawałek z segmentu samochodów premium. Kiedy Toyota walczy na rynku o przeciętnego klienta, tak Lexus ma bić się o tych z o wiele grubszym portfelem. Pierwszy model z 1989 roku, limuzyna Lexus LS rzuciła rękawicę takim samochodom, jak Mercedes klasy S, BMW serii 7 oraz Jaguar XJ.

Później do palety wygodnych luksusowych samochodów dołączyły te ze sportowym zacięciem. Najlepszym przykładem jest oczywiście spektakularny supersamochód Lexus LFA, przez niektórych okrzyknięty „najlepszych samochodem ostatnich lat”.

Potężnej, diablo szybkiej i kosmicznie drogiej bestii LFA już nie kupimy, ale w salonach Japończyków i tak znajdziemy kilka świetnych modeli z klasy premium. W Polsce to Lexusy:
CT, IS, GS, LS, RX, NX oraz RC.

Modele LEXUS

2016 - obecnie
LEXUS LC
2014 - obecnie
LEXUS RC
2014 - obecnie
LEXUS NX
2010 - obecnie
LEXUS CT
2003 - 2014
LEXUS GX
1999 - obecnie
LEXUS IS

LEXUS - Wiadomości

Opinie Moto.pl: Lexus NX 300 F-Sport E-FOUR - urzeka komfortem i nieszablonowym stylem
Lexus NX ma już swoje lata, ale niedawny lifting pozwoli mu jeszcze przez jakiś czas walczyć o klientów w bardzo wymagającym segmencie. Zwłaszcza, że NX ma w swoim rękawie kilka asów. I nie chodzi mi tu tylko o futurystyczny wygląd, który wciąż wyróżnia go na drodze.

Lexus UX 2018 - cennik. Mały SUV Lexusa wchodzi do sprzedaży
Lexus UX to jedna z najciekawszych premier ostatnich miesięcy. Japończycy wchodzą tym modelem do coraz popularniejszego segmentu kompaktowych SUV-ów, gdzie zmierzy się nie tylko z Audi Q3 i BMW X1, ale też nowymi graczami jak Volvo XC40 i Jaguar E-Pace.

Dotąd marzenie projektantów, teraz rzeczywistość - samochód z kamerami zamiast lusterek w sprzedaży
Lusterka boczne zastąpione kamerkami to żadna nowość, bo widzieliśmy je w wielu futurystycznych konceptach. Jednak nikt nie zdecydował się na taki ruch w aucie, które naprawdę wyjedzie na drogi i będzie produkowane w tysiącach egzemplarzy. Do teraz.

To jedna z najważniejszych premier Lexusa ostatnich lat. Najmniejszy SUV UX trafił do polskich salonów. Znamy ceny
SUV UX to jedna z najciekawszych premier ostatnich miesięcy i jedna z najważniejszych nowości Lexusa w ostatnich latach. Japończycy wchodzą tym modelem do coraz popularniejszego segmentu kompaktowych SUV-ów. UX zmierzy się nie tylko z Audi Q3 i BMW X1, ale też nowymi graczami jak Volvo XC40 i Jaguar E-Pace. Ile trzeba zapłacić za nowego Lexusa?

Lexus odświeżył bestsellerowego SUV-a. Przeglądamy cennik i podpowiadamy, jak skorzystać z rabatów na NX-a
Lexus NX to zdecydowany bestseller Lexusa nie tylko w Polsce, ale i w całej Europie. Z okazji faceliftingu polski oddział marki ogłosił ogrom rabatów na wszystkie wersje swojego SUV-a.