LEXUS

LEXUS

LEXUS
Toyota powołała markę Lexus do życia z jednym prostym zadaniem – wykroić jak największy kawałek z segmentu samochodów premium. Kiedy Toyota walczy na rynku o przeciętnego klienta, tak Lexus ma bić się o tych z o wiele grubszym portfelem. Pierwszy model z 1989 roku, limuzyna Lexus LS rzuciła rękawicę takim samochodom, jak Mercedes klasy S, BMW serii 7 oraz Jaguar XJ.

Później do palety wygodnych luksusowych samochodów dołączyły te ze sportowym zacięciem. Najlepszym przykładem jest oczywiście spektakularny supersamochód Lexus LFA, przez niektórych okrzyknięty „najlepszych samochodem ostatnich lat”.

Potężnej, diablo szybkiej i kosmicznie drogiej bestii LFA już nie kupimy, ale w salonach Japończyków i tak znajdziemy kilka świetnych modeli z klasy premium. W Polsce to Lexusy:
CT, IS, GS, LS, RX, NX oraz RC.

Modele LEXUS

2016 - obecnie
LEXUS LC
2014 - obecnie
LEXUS RC
2014 - obecnie
LEXUS NX
2010 - obecnie
LEXUS CT
2003 - 2014
LEXUS GX
1999 - obecnie
LEXUS IS

LEXUS - Wiadomości

Lexus ES - Lexus idzie wbrew modzie. Zamiast SUV-a limuzyna
Wszystko wskazuje na to, że w gamie modelowej Lexusa nastąpi mała zmiana. Klienci na całym świecie najbardziej interesują się SUV-ami, a tymczasem na rynku pojawi się nowa wersja limuzyny o nazwie ES.

Lexus RX L - ceny w Polsce. Rodzinny SUV Lexusa w cenie mieszkania
Japoński producent wypełnia kolejną niszę. Na rynku debiutuje Lexus RX L, czyli przedłużona wersja popularnego SUV-a. Siedmiomiejscowy model kosztuje od 366 900 zł.

Lexus zdobywa prestiżową nagrodę. Tym razem nie dotyczy samochodu
Japońska kapituła plebiscytu "Boat of the Year" doceniła koncepcyjny jacht motorowy zaprojektowany przez Lexusa. Nagro?e wręczono podczas wystawy Japan International Boat Show w Jokohamie.

Lexus UX - tak wygląda mały i tani SUV Lexusa
Lexus UX, kompaktowy SUV Lexusa, to z perspektywy polskiego rynku jedna z najważniejszych premier w Genewie. Lexusy cieszą się nad Wisłą sporym zainteresowaniem, a nowy, tani model ma wielkie szanse na sukces.

Poważna usterka w Lexusach. Auta trafią do serwisu
Polski importer marki Lexus poinformował UOKiK o możliwości wystąpienia poważnej usterki w modelach GS-F, LC500 i RC-F, wyposażonych w silnik 5.0 V8. Producent wzywa do serwisu 126 egzemplarzy sprzedanych w Polsce.