LEXUS

LEXUS

LEXUS
Toyota powołała markę Lexus do życia z jednym prostym zadaniem – wykroić jak największy kawałek z segmentu samochodów premium. Kiedy Toyota walczy na rynku o przeciętnego klienta, tak Lexus ma bić się o tych z o wiele grubszym portfelem. Pierwszy model z 1989 roku, limuzyna Lexus LS rzuciła rękawicę takim samochodom, jak Mercedes klasy S, BMW serii 7 oraz Jaguar XJ.

Później do palety wygodnych luksusowych samochodów dołączyły te ze sportowym zacięciem. Najlepszym przykładem jest oczywiście spektakularny supersamochód Lexus LFA, przez niektórych okrzyknięty „najlepszych samochodem ostatnich lat”.

Potężnej, diablo szybkiej i kosmicznie drogiej bestii LFA już nie kupimy, ale w salonach Japończyków i tak znajdziemy kilka świetnych modeli z klasy premium. W Polsce to Lexusy:
CT, IS, GS, LS, RX, NX oraz RC.

Modele LEXUS

2016 - obecnie
LEXUS LC
2014 - obecnie
LEXUS RC
2014 - obecnie
LEXUS NX
2010 - obecnie
LEXUS CT
2003 - 2014
LEXUS GX
1999 - obecnie
LEXUS IS

LEXUS - Wiadomości

Szef Lexusa nie jest przekonany do aut elektrycznych? "To jeszcze nie czas"
Samochody elektryczne nie są jeszcze gotowe do wejścia na masowy rynek, a przy okazji nie znamy ich pełnego wpływu na środowisko. Takimi, sceptycznymi słowami wypowiedział się szef Lexusa na temat nowoczesnej technologii.

Klienci Lexusa najbardziej zadowoleni ze swoich samochodów
Japoński producent samochodów z klasy premium może się pochwalić wysokim poziomem zadowolenia klientów. Potwierdza to najnowszy ranking satysfakcji klienta przeprowadzony nad Sekwaną.

Lexus ES - nowa limuzyna pierwszy raz dostępna w polskich salonach
Lexus ES to model produkowany od prawie trzech dekad, ale dopiero teraz zadebiutował na rynku europejskim. Nowa japońska limuzyna właśnie trafiła do polskich salonów.

Ile kosztuje najtańsza wersja bestsellerowego Lexusa i co oferuje w podstawowej wersji
Od kilku miesięcy w salonach japońskiej marki jest już dostępny Lexus NX po faceliftingu. Sprawdzamy, ile kosztuje i co oferuje bestseller z segmentu SUV.

Lexus RX L - przegląd cennika
Lexus RX L to pierwszy siedmioosobowy SUV Lexusa w Europie. Przyjrzeliśmy się jego cennikowi i wersjom wyposażenia.