LEXUS

LEXUS

LEXUS
Toyota powołała markę Lexus do życia z jednym prostym zadaniem – wykroić jak największy kawałek z segmentu samochodów premium. Kiedy Toyota walczy na rynku o przeciętnego klienta, tak Lexus ma bić się o tych z o wiele grubszym portfelem. Pierwszy model z 1989 roku, limuzyna Lexus LS rzuciła rękawicę takim samochodom, jak Mercedes klasy S, BMW serii 7 oraz Jaguar XJ.

Później do palety wygodnych luksusowych samochodów dołączyły te ze sportowym zacięciem. Najlepszym przykładem jest oczywiście spektakularny supersamochód Lexus LFA, przez niektórych okrzyknięty „najlepszych samochodem ostatnich lat”.

Potężnej, diablo szybkiej i kosmicznie drogiej bestii LFA już nie kupimy, ale w salonach Japończyków i tak znajdziemy kilka świetnych modeli z klasy premium. W Polsce to Lexusy:
CT, IS, GS, LS, RX, NX oraz RC.

Modele LEXUS

2016 - obecnie
LEXUS LC
2014 - obecnie
LEXUS RC
2014 - obecnie
LEXUS NX
2010 - obecnie
LEXUS CT
2003 - 2014
LEXUS GX
1999 - obecnie
LEXUS IS

LEXUS - Wiadomości

Tesla sprzedaje w Europie więcej samochodów niż Lexus
Wszystko wskazuje na to, że Lexus będzie musiał uznać wyższość Tesli na rynku europejskim. Najnowsze prognozy wskazują na to, że amerykański producent samochodów elektrycznych zanotuje rekordową sprzedaż.

Jeśli leasing, to teraz. Od nowego roku nowe przepisy
Sejm przyjął ustawę, która uderza w firmy. Od 1 stycznia 2019 r. wejdą w życie nowe zasady dotyczące leasingu samochodów.

Ile kosztuje najpiękniejsze Gran Turismo na rynku?
Obok tego samochodu nie można przejść obojętnie. Lexus LC to rasowe, 4-miejscowe coupe zwracające uwagę atrakcyjną sylwetką, które pod maską skrywa bardzo dynamiczną i do tego oszczędną jednostkę. Przyglądamy mu się z bliska.

Lexus odświeżył bestsellerowego SUV-a. Przeglądamy cennik i podpowiadamy, jak skorzystać z rabatów na NX-a
Lexus NX to zdecydowany bestseller Lexusa nie tylko w Polsce, ale i w całej Europie. Z okazji faceliftingu polski oddział marki ogłosił ogrom rabatów na wszystkie wersje swojego SUV-a.

Zwykły SUV vs SUV premium - sprawdzamy różnice w wyposażeniu tak samo wycenionych wersji. Warto płacić za znaczek?
Kosztują tyle samo, oba pochodzą z Japonii, oba są SUV-ami. Różnią się marką, wielkością i listą wyposażenia. Sprawdzamy, jakiego SUV-a popularnej marki można kupić za cenę bazowej wersji SUV-a premium.