LEXUS

LEXUS

LEXUS
Toyota powołała markę Lexus do życia z jednym prostym zadaniem – wykroić jak największy kawałek z segmentu samochodów premium. Kiedy Toyota walczy na rynku o przeciętnego klienta, tak Lexus ma bić się o tych z o wiele grubszym portfelem. Pierwszy model z 1989 roku, limuzyna Lexus LS rzuciła rękawicę takim samochodom, jak Mercedes klasy S, BMW serii 7 oraz Jaguar XJ.

Później do palety wygodnych luksusowych samochodów dołączyły te ze sportowym zacięciem. Najlepszym przykładem jest oczywiście spektakularny supersamochód Lexus LFA, przez niektórych okrzyknięty „najlepszych samochodem ostatnich lat”.

Potężnej, diablo szybkiej i kosmicznie drogiej bestii LFA już nie kupimy, ale w salonach Japończyków i tak znajdziemy kilka świetnych modeli z klasy premium. W Polsce to Lexusy:
CT, IS, GS, LS, RX, NX oraz RC.

Modele LEXUS

2018 - obecnie
LEXUS UX
2016 - obecnie
LEXUS LC
2014 - obecnie
LEXUS RC
2014 - obecnie
LEXUS NX
2010 - obecnie
LEXUS CT
2003 - 2014
LEXUS GX

LEXUS - Wiadomości

Już jest Lexus LC 500 Convertible! Gdy wszyscy rezygnują z cabrio, Lexus stawia na coś tak pieknego
Lexus od dłuższego czasu zapowiadał "bezdachową" wariację na temat swojego flagowego coupe. Po wielu miesiącach, podczas któych ciekawość pasjonatów motoryzacji była stale podsycana przez teasery i zdjęcia, przyszedł czas na debiut Lexusa LC 500 Convertible.

Lexus UX 300e - debiutuje pierwszy elektryk z Japonii
Właśnie zadebiutował pierwszy elektryczny model Lexusa. UX 300e bazuje na hybrydowym crossoverze, jednak tym razem został wyposażony w napęd w pełni elektryczny.

Pierwszy elektryczny Lexus zadebiutuje już za tydzień. Co o nim wiemy?
Już za tydzień na targach w Guangzhou w Chinach zadebiutuje pierwszy elektryczny Lexus. To właśnie Chiny mają być głównym rynkiem dla tego modelu. Pozostaje pytanie - czy zobaczymy go w Europie?

Elektryfikacja według Lexusa. Tak będzie wyglądała przyszłość motoryzacji?
Na salonie samochodowym w Tokio Lexus zaprezentował najnowszy samochód koncepcyjny. Mowa o modelu LF-30 Electrified, który ma być zapowiedzią nowej stylistyki samochodów zelektryfikowanych, które pojawią się na rynku do 2030 roku.

Lexus RX po faceliftingu - opinie Moto.pl. Pozory mylą
Na pierwszy rzut oka trudno odróżnić Lexusa RX sprzed i po faceliftingu. Ale podczas jazdy trudno je pomylić.