LEXUS

LEXUS

LEXUS
Toyota powołała markę Lexus do życia z jednym prostym zadaniem – wykroić jak największy kawałek z segmentu samochodów premium. Kiedy Toyota walczy na rynku o przeciętnego klienta, tak Lexus ma bić się o tych z o wiele grubszym portfelem. Pierwszy model z 1989 roku, limuzyna Lexus LS rzuciła rękawicę takim samochodom, jak Mercedes klasy S, BMW serii 7 oraz Jaguar XJ.

Później do palety wygodnych luksusowych samochodów dołączyły te ze sportowym zacięciem. Najlepszym przykładem jest oczywiście spektakularny supersamochód Lexus LFA, przez niektórych okrzyknięty „najlepszych samochodem ostatnich lat”.

Potężnej, diablo szybkiej i kosmicznie drogiej bestii LFA już nie kupimy, ale w salonach Japończyków i tak znajdziemy kilka świetnych modeli z klasy premium. W Polsce to Lexusy:
CT, IS, GS, LS, RX, NX oraz RC.

Modele LEXUS

2018 - obecnie
LEXUS UX
2016 - obecnie
LEXUS LC
2014 - obecnie
LEXUS RC
2014 - obecnie
LEXUS NX
2010 - obecnie
LEXUS CT
2003 - 2014
LEXUS GX

LEXUS - Wiadomości

Innowacyjny miejski crossover - tego nie mają konkurenci
Najnowsze auto w gamie Lexusa to nowoczesna konstrukcja dla osób ceniących innowacyjne rozwiązania, dobre właściwości jezdne i oszczędny napęd hybrydowy. Lexus UX kusi też korzystną ofertą cenową. Prześwietlamy kompaktowego japońskiego crossovera.

Lexus NX Optimum - czy to się opłaca? Sprawdzamy, co oferuje bestseller Lexusa w specjalnej wersji
Lexus reaguje na zmiany w prawie podatkowym, które ma duży wpływ na opłacalność leasingów. Japoński producent oferuje trzy modele, które można kupić w opcji wyposażeniowej Optimum, a co za tym idzie - w wyjątkowo korzystnej ofercie leasingowej. Sprawdzamy, czy Lexus NX w nowym wydaniu jest wart uwagi, a cena jest naprawdę kusząca.

Bestseller Lexusa z nowym cennikiem. Którą wersję SUV-a wybrać?
NX to jeden z najciekawszych SUV-ów z metką premium na rynku. Niedawno został odświeżony i ma luksusowo wykończone wnętrze. Początek roku to dobry moment na kupno Lexusa. Mamy nowy cennik.

Lexus RC F - opinie Moto.pl. Zostań z nami jak najdłużej!
Lexus RC F to przedstawiciel wymierającego gatunku. To bezkompromisowe coupe z napędem na tył i wolnossącym, potężnym silnikiem pod maską. Po tygodniu z prawie 500-konnym Lexusem nie mamy wątpliwości - będzie nam takich aut bardzo brakować.

Najlepsze konfiguracje Lexusa NX. Czy takie dodatkowe opcje się opłacają?
Cenniki samochodów, szczególnie tych klasy premium, potrafią przytłoczyć mnogością pakietów, wariantów wyposażenia i opcji dodatkowych. Łatwo zagubić się w bogatej ofercie katalogów. Japoński producent wybrał najkorzystniejszą konfigurację na polskim rynku. Czy taki zestaw faktycznie się opłaca?