LEXUS

LEXUS

LEXUS
Toyota powołała markę Lexus do życia z jednym prostym zadaniem – wykroić jak największy kawałek z segmentu samochodów premium. Kiedy Toyota walczy na rynku o przeciętnego klienta, tak Lexus ma bić się o tych z o wiele grubszym portfelem. Pierwszy model z 1989 roku, limuzyna Lexus LS rzuciła rękawicę takim samochodom, jak Mercedes klasy S, BMW serii 7 oraz Jaguar XJ.

Później do palety wygodnych luksusowych samochodów dołączyły te ze sportowym zacięciem. Najlepszym przykładem jest oczywiście spektakularny supersamochód Lexus LFA, przez niektórych okrzyknięty „najlepszych samochodem ostatnich lat”.

Potężnej, diablo szybkiej i kosmicznie drogiej bestii LFA już nie kupimy, ale w salonach Japończyków i tak znajdziemy kilka świetnych modeli z klasy premium. W Polsce to Lexusy:
CT, IS, GS, LS, RX, NX oraz RC.

Modele LEXUS

2018 - obecnie
LEXUS UX
2016 - obecnie
LEXUS LC
2014 - obecnie
LEXUS RC
2014 - obecnie
LEXUS NX
2010 - obecnie
LEXUS CT
2003 - 2014
LEXUS GX

LEXUS - Wiadomości

Lexus GS znika z rynku. Zastąpił go ES. Sprawdzamy, ile trzeba zapłacić za japońską limuzynę
GS jest jedną z najciekawszych limuzyn na rynku. Przy okazji zmiany generacji ewolucja wymusiła zastosowanie nowych oznaczeń. W związku z tym koniec kariery sedana klasy premium zbiega się z korzystnymi rabatami. Takiej oferty nie możesz zlekceważyć.

Mamy nowy cennik SUV-a Lexusa. Sprawdziliśmy, czy to dobra oferta
SUV-y z metką premium mają się świetnie. Mimo mocnej konkurencji sprzedaż modeli Lexusa z każdym rokiem rośnie. Nie inaczej jest w przypadku topowego RX-a występującego w wersji 5- lub 7-osobowej. Początek roku to dobry czas na kupno tego modelu. Rabaty sięgają kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Lexus LC doczekał się wersji cabrio - LC Convertible debiutuje w Detroit
Lexus LC już w momencie swojej premiery wzbudził niemałe zainteresowanie. Ekskluzywne, sportowe coupe teraz doczekało się także wersji z otwartym dachem. LC Convertible Concept właśnie zadebiutował na jednych z największych targów motoryzacyjnych na świecie.

Nowy Lexus RC F - garść poprawek
Pod koniec zeszłego w Paryżu zobaczyliśmy odświeżonego Lexusa RC F. W Detroit Lexus zaprezentuje topową wersję swojego coupe. Oto najnowszy Lexus RC F.

Lexus obniżył ceny swojego topowego SUV-a. Jest dużo taniej
Lubisz luksusowe SUV-y? Lexus ma dla Ciebie ciekawą ofertę. Topowy RX dostępny jest teraz o kilkadziesiąt tysięcy złotych taniej. Lexus zdominował rynek aut hybrydowych w Polsce, więc nic dziwnego, że właśnie na te modele kładzie największy nacisk. Sytuacja ekonomiczna Polaków jest coraz lepsza, zatem i sprzedaż luksusowego RX-a znajduje się na bardzo wysokim poziomie. Z czego to wynika?