LEXUS

LEXUS

LEXUS
Toyota powołała markę Lexus do życia z jednym prostym zadaniem – wykroić jak największy kawałek z segmentu samochodów premium. Kiedy Toyota walczy na rynku o przeciętnego klienta, tak Lexus ma bić się o tych z o wiele grubszym portfelem. Pierwszy model z 1989 roku, limuzyna Lexus LS rzuciła rękawicę takim samochodom, jak Mercedes klasy S, BMW serii 7 oraz Jaguar XJ.

Później do palety wygodnych luksusowych samochodów dołączyły te ze sportowym zacięciem. Najlepszym przykładem jest oczywiście spektakularny supersamochód Lexus LFA, przez niektórych okrzyknięty „najlepszych samochodem ostatnich lat”.

Potężnej, diablo szybkiej i kosmicznie drogiej bestii LFA już nie kupimy, ale w salonach Japończyków i tak znajdziemy kilka świetnych modeli z klasy premium. W Polsce to Lexusy:
CT, IS, GS, LS, RX, NX oraz RC.

Modele LEXUS

2016 - obecnie
LEXUS LC
2014 - obecnie
LEXUS RC
2014 - obecnie
LEXUS NX
2010 - obecnie
LEXUS CT
2003 - 2014
LEXUS GX
1999 - obecnie
LEXUS IS

LEXUS - Wiadomości

Lexus LS+ Concept, czyli kolejny krok w przyszłość
Nowy Lexus LS został zaprezentowany na początku tego roku. Japończycy jednak już mają kilka pomysłów na usprawnienie flagowego modelu. LS+ Concept to kolejny krok w przyszłość - jeszcze odważniejsza stylistyka i najnowocześniejsze systemy.

Niemiecki producent sprzedaje mniej, ale nadal jest liderem
Sprzedaż luksusowych samochodów w USA cały czas rośnie - w samym wrześniu podskoczyła o 4,9 proc. Mimo tego Mercedes zaliczył delikatny spadek, z czego mocno ucieszył się Lexus.

Jeździliśmy nowym Lexusem LS. Warto było czekać 10 lat
Kiedy bogaty Polak chce kupić limuzynę, to idzie do salonu Mercedesa lub BMW. Co poniektórzy decydują się jeszcze na Porsche lub Audi. Potem jest już tylko ogromna przepaść, a za nią pojedynczy zapaleńcy, kupujący auta spoza Niemiec. Jednak pojawił się nowy gracz. Jeździliśmy Lexusem LS - autem, które odmieni sam szczyt polskiej klasy premium.

Lexus NX 300h przeszedł delikatny lifting
Kilka miesięcy temu Lexus zaprezentował odświeżoną wersję modelu NX 300h podczas imprezy w Szanghaju, a teraz przywiózł ten sam model do Frankfurtu. Co zmieniło się w popularnym, hybrydowym SUV-ie?

Konkurent Klasy S i A8 już nad Wisłą. Znamy jego cenę
Japończycy zaprezentowali kilka tygodni temu najnowsze wcielenie topowej limuzyny, a teraz poznaliśmy polskie ceny. Lexus LS nie będzie miał łatwo. Niemiecka konkurencja w tej klasie jest naprawdę solidna.