LEXUS

LEXUS

LEXUS
Toyota powołała markę Lexus do życia z jednym prostym zadaniem – wykroić jak największy kawałek z segmentu samochodów premium. Kiedy Toyota walczy na rynku o przeciętnego klienta, tak Lexus ma bić się o tych z o wiele grubszym portfelem. Pierwszy model z 1989 roku, limuzyna Lexus LS rzuciła rękawicę takim samochodom, jak Mercedes klasy S, BMW serii 7 oraz Jaguar XJ.

Później do palety wygodnych luksusowych samochodów dołączyły te ze sportowym zacięciem. Najlepszym przykładem jest oczywiście spektakularny supersamochód Lexus LFA, przez niektórych okrzyknięty „najlepszych samochodem ostatnich lat”.

Potężnej, diablo szybkiej i kosmicznie drogiej bestii LFA już nie kupimy, ale w salonach Japończyków i tak znajdziemy kilka świetnych modeli z klasy premium. W Polsce to Lexusy:
CT, IS, GS, LS, RX, NX oraz RC.

Modele LEXUS

2016 - obecnie
LEXUS LC
2014 - obecnie
LEXUS RC
2014 - obecnie
LEXUS NX
2010 - obecnie
LEXUS CT
2003 - 2014
LEXUS GX
1999 - obecnie
LEXUS IS

LEXUS - Wiadomości

Lexus NX 300h przeszedł delikatny lifting
Kilka miesięcy temu Lexus zaprezentował odświeżoną wersję modelu NX 300h podczas imprezy w Szanghaju, a teraz przywiózł ten sam model do Frankfurtu. Co zmieniło się w popularnym, hybrydowym SUV-ie?

Konkurent Klasy S i A8 już nad Wisłą. Znamy jego cenę
Japończycy zaprezentowali kilka tygodni temu najnowsze wcielenie topowej limuzyny, a teraz poznaliśmy polskie ceny. Lexus LS nie będzie miał łatwo. Niemiecka konkurencja w tej klasie jest naprawdę solidna.

Lexus LC 500 I Pierwsza jazda I Powrót do przeszłości
Lexus w piękny sposób wraca do tradycji budowania Gran Turismo sprzed kilku dekad. W czasach, gdy panuje moda turbodoładowane i małe silniki, Japończycy stawiają na rasowego krążownika szos z wolnossącym V8 pod maską. Jest też wersja dla miłośników ekologii - hybryda przyspieszająca do setki w 5 sekund.

Toyota przygotowuje autonomiczne samochody na olimpiadę
Już za trzy lata odbędzie się olimpiada w Tokio. Podczas tej imprezy Toyota zamierza popisać się możliwościami technicznymi. Inżynierowie japońskiego koncernu pracują nad flotą autonomicznych pojazdów.

Lexus zagrał na nosie niemieckim konkurentom. Dominuje w klasie premium w USA
Europejski rynek samochodów luksusowych zdominowany jest przez producentów z Niemiec. Jednak w Stanach Zjednoczonych BMW, Audi i Mercedes musiały uznać wyższość Japończyków.