LEXUS

LEXUS

LEXUS
Toyota powołała markę Lexus do życia z jednym prostym zadaniem – wykroić jak największy kawałek z segmentu samochodów premium. Kiedy Toyota walczy na rynku o przeciętnego klienta, tak Lexus ma bić się o tych z o wiele grubszym portfelem. Pierwszy model z 1989 roku, limuzyna Lexus LS rzuciła rękawicę takim samochodom, jak Mercedes klasy S, BMW serii 7 oraz Jaguar XJ.

Później do palety wygodnych luksusowych samochodów dołączyły te ze sportowym zacięciem. Najlepszym przykładem jest oczywiście spektakularny supersamochód Lexus LFA, przez niektórych okrzyknięty „najlepszych samochodem ostatnich lat”.

Potężnej, diablo szybkiej i kosmicznie drogiej bestii LFA już nie kupimy, ale w salonach Japończyków i tak znajdziemy kilka świetnych modeli z klasy premium. W Polsce to Lexusy:
CT, IS, GS, LS, RX, NX oraz RC.

Modele LEXUS

2018 - obecnie
LEXUS UX
2016 - obecnie
LEXUS LC
2014 - obecnie
LEXUS RC
2014 - obecnie
LEXUS NX
2010 - obecnie
LEXUS CT
2003 - 2014
LEXUS GX

LEXUS - Wiadomości

Jak kupić samochód klasy premium przez internet? Sprawdzamy na przykładzie Lexusa
Oferta producentów błyskawicznie dopasowuje się do nowych trendów rynkowych. Sprzedaż aut przenosi się do wirtualnych salonów, w których można porozmawiać z ekspertem, poznać bieżącą ofertę i przyjrzeć się źródłom finansowania. Podpowiadamy, jak to zrobić z pozycji urządzenia mobilnego.

Uniwersalny SUV klasy premium - prześwietlamy Lexusa UX
Lexus UX przebojem wdarł się na europejską scenę. Wpisuje się w segment kompaktowych crossoverów klasy premium. Wygląda nowocześnie, ma szereg rozwiązań poprawiających komfort i bezpieczeństwo, a także kusi sporymi rabatami w ramach obecnej kampanii promocyjnej. Jakimi argumentami przyciągnie nas do salonów sprzedaży?

Lexus NX to jeden z najpopularniejszych SUV-ów klasy premium. Sprawdzamy czym przyciąga klientów
Gdy pojawił się na rynku w 2014 r., wywołał niemałe poruszenie. Klienci zaczęli szturmować salony sprzedaży, a już rok po debiucie stał się najchętniej kupowanym modelem Lexusa nad Wisłą. Wciąż jest niezwykle popularny - w 2019 r. Europejczycy kupili ponad 24 tysiące egzemplarzy tego SUV-a z klasy premium. Niedawno przeszedł modernizację. Czy to wystarczy, by wzmocnić jego pozycję na rynku?

Testujemy Lexusa LC 500 w Studiu Biznes. Mistrz pierwszego wrażenia?
"Prowadzenie, wygląd, wnętrze i silnik ocierają się o perfekcję" - pisał Piotr w naszym poprzednim materiale o Lexusie LC 500. A podczas tygodniowego testu znalazł tylko jedną wadę. Teraz do redakcji przyjechała ściśle limitowana wersja LC 500 Yellow Edition. Czy robi równie dobre wrażenie? To sprawdził Tomasz Korniejew w najnowszym odcinku Studia Biznes.

Lexus LC doczekał się drobnej modernizacji. Dalej jest piękny
Zjawiskowe coupe japońskiego producenta nie cieszy się wielkim powodzeniem wśród klientów. Na przeszkodzie stoi wysoka cena i wiek samochodu. Teraz pojawiło się kilka dodatkowych powodów, aby go kupić.