LEXUS

LEXUS

LEXUS
Toyota powołała markę Lexus do życia z jednym prostym zadaniem – wykroić jak największy kawałek z segmentu samochodów premium. Kiedy Toyota walczy na rynku o przeciętnego klienta, tak Lexus ma bić się o tych z o wiele grubszym portfelem. Pierwszy model z 1989 roku, limuzyna Lexus LS rzuciła rękawicę takim samochodom, jak Mercedes klasy S, BMW serii 7 oraz Jaguar XJ.

Później do palety wygodnych luksusowych samochodów dołączyły te ze sportowym zacięciem. Najlepszym przykładem jest oczywiście spektakularny supersamochód Lexus LFA, przez niektórych okrzyknięty „najlepszych samochodem ostatnich lat”.

Potężnej, diablo szybkiej i kosmicznie drogiej bestii LFA już nie kupimy, ale w salonach Japończyków i tak znajdziemy kilka świetnych modeli z klasy premium. W Polsce to Lexusy:
CT, IS, GS, LS, RX, NX oraz RC.

Modele LEXUS

2018 - obecnie
LEXUS UX
2016 - obecnie
LEXUS LC
2014 - obecnie
LEXUS RC
2014 - obecnie
LEXUS NX
2010 - obecnie
LEXUS CT
2003 - 2014
LEXUS GX

LEXUS - Wiadomości

Lexus NX to jeden z najpopularniejszych SUV-ów klasy premium
Gdy pojawił się na rynku w 2014 r., wywołał niemałe poruszenie. Klienci zaczęli szturmować salony sprzedaży, a już rok po debiucie stał się najchętniej kupowanym modelem Lexusa nad Wisłą. Wciąż jest niezwykle popularny - w 2019 r. Europejczycy kupili ponad 24 tysiące egzemplarzy tego miejskiego SUV-a.

Przeglądamy ofertę popularnych modeli klasy premium. Który najbardziej opłaca się kupić?
Wakacje w pełni, więc na drogach wzmożony ruch. To dobra okazja, by przewietrzyć garaż i wymienić dotychczasowe auto na nowocześniejsze, bezpieczniejsze i bardziej komfortowe. Zadanie nie będzie łatwe, bowiem oferta modeli jest ogromna. Warto więc dopasować samochód do własnych potrzeb, aby przez kolejne lata nadal cieszył nowinkami technicznymi i funkcjonalnością. Sprawdziliśmy, co oferuje rynek.

SUV czy limuzyna? Wybór w marce premium - porównujemy Lexusa ES i RX
Poszukiwania rodzinnego samochodu to nie lada wyzwanie. Ogromną popularnością cieszą się SUV-y, ale w alternatywie pozostają klasyczne, eleganckie limuzyny, które zużywają nieco mniej paliwa i mogą też pełnić funkcję reprezentacyjną. SUV-y sprawdzają się za to lepiej w trudnym terenie. Który samochód wybrać? To dylemat, przed którym stają tysiące klientów. Postanowiliśmy więc przybliżyć sylwetki pojazdów z obu segmentów.

Uniwersalny SUV klasy premium - prześwietlamy Lexusa UX
Lexus UX przebojem wdarł się na europejską scenę. Wpisuje się w segment kompaktowych crossoverów klasy premium. Wygląda nowocześnie, ma szereg rozwiązań poprawiających komfort i bezpieczeństwo, a także kusi sporymi rabatami w ramach obecnej kampanii promocyjnej. Jakimi argumentami przyciągnie nas do salonów sprzedaży?

Lexus IS po modernizacji nie dla Europy. Musimy poczekać na zupełnie nowy model
Niedawno producent kusił tajemniczymi reflektorami w ciemności. Teraz włączył światło i okazało się, że Lexus IS przeszedł delikatną modernizację i odświeżenie wyglądu. Poza tym w ogóle nie będzie oferowany na Starym Kontynencie.