LAND ROVER

LAND ROVER

LAND ROVER
Brytyjski Land Rover rozpoczął działalność w 1948 roku jako podmarka Rovera. Jak to w motoryzacji bardzo często bywa, później nastąpiła fala przejęć. Najpierw Land Rover trafił pod skrzydła BMW, potem Forda, a teraz, od 2008 roku, należy do indyjskiego koncernu Tata Motors.


Czy trzeba komuś Land Rovera przedstawiać? To specjaliści od niezawodnych samochodów terenowych, które poradzą sobie nawet w najbardziej ekstremalnych warunkach. Kto potrzebuje auta w trudny teren, ten na pewno rozważa zakup Land Rovera. Częścią marki są także o wiele lepiej wyposażone i droższe Range Rovery.
W polskich salonach marki znajdziemy samochody o takich legendarnych nazwach, jak Land Rover Discovery (ostatnio do oferty dołączył mniej terenowy Discovery Sport) oraz Land Rover Defender.

Modele LAND ROVER

LAND ROVER - Wiadomości

Opinie Moto.pl: Range Rover Sport - Dwa oblicza, jedno prawdziwe
Range Rover w odmianie Sport przełamuje nadęcie, jakie towarzyszy przejażdżkom największym i jednocześnie flagowym modelem tej szlachetnej marki. Ma być bardziej sportowy, a przez to mniej formalny.

Land Rover Discovery SVX raczej nie trafi do produkcji
Land Rover Discovery SVX miał być bardzo mocną, uterenowioną odmianą nowego Disco. Niestety, wszystko wskazuje, że i ten model poszedł pod nóż. Koncern JLR ma poważne problemy finansowe.

Range Rover SV Coupe nie wyjedzie na drogi
Mamy bardzo smutne wieści dla obłędnie bogatych miłośników brytyjskiej motoryzacji. Wyceniony w Polsce na 1,5 miliona zł Range Rover SV Coupe nigdy nie wejdzie do produkcji.

Długo oczekiwany Land Rover Defender wraca do gry
Koncern JLR przygotowuje wielką premierę w 2019 roku. Na drogi wjedzie nowe wcielenie Defendera. Legendarna terenówka w nowej odsłonie przechodzi właśnie ostatnie, intensywne testy.

Koncern JLR musi oszczędzać. Szykują się zwolnienia?
Brytyjskie media donoszą, że koncern JLR zamierza ogłosić w najbliższym czasie redukcję zatrudnienia w swoich fabrykach.