LAND ROVER

LAND ROVER

LAND ROVER
Brytyjski Land Rover rozpoczął działalność w 1948 roku jako podmarka Rovera. Jak to w motoryzacji bardzo często bywa, później nastąpiła fala przejęć. Najpierw Land Rover trafił pod skrzydła BMW, potem Forda, a teraz, od 2008 roku, należy do indyjskiego koncernu Tata Motors.


Czy trzeba komuś Land Rovera przedstawiać? To specjaliści od niezawodnych samochodów terenowych, które poradzą sobie nawet w najbardziej ekstremalnych warunkach. Kto potrzebuje auta w trudny teren, ten na pewno rozważa zakup Land Rovera. Częścią marki są także o wiele lepiej wyposażone i droższe Range Rovery.
W polskich salonach marki znajdziemy samochody o takich legendarnych nazwach, jak Land Rover Discovery (ostatnio do oferty dołączył mniej terenowy Discovery Sport) oraz Land Rover Defender.

Modele LAND ROVER

LAND ROVER - Wiadomości

Land Rover Defender - kultowa terenówka została zabawką LEGO
Podobno nie dorastamy, tylko zmieniamy zabawki na większe. Pasjonaci motoryzacji wzdychający do terenowej legendy, Land Rovera Defendera, mogą postawić ją nie tylko w garażu, ale i na półce. Wszystko za sprawą nowego modelu LEGO Technic przedstawiającego kultową brytyjską terenówkę.

Nowy Land Rover Defender. Legenda powróciła w zupełnie nowym stylu
Nowy Land Rover Defender jedna z najważniejszych premier tego roku. Legendarna - nie bójmy się tego słowa - terenówka powróciła w zupełnie nowym wydaniu.

Nowy Land Rover Defender - wyciekły pierwsze zdjęcia. Terenowa legenda zagra w filmie
Nowy Land Rover Defender to jedna z najbardziej wyczekiwanych motoryzacyjnych premier tego roku. Brytyjska terenówka oficjalnie zadebiutuje podczas wrześniowych targów we Frankfurcie. Do sieci wyciekło jednak pierwsze zdjęcie Defendera bez kamuflażu.

Jaguar i Land Rover wykorzystają silniki BMW
Od czerwca 2019 r. wiadomo, że Jaguar-Land Rover i BMW zamierzają współpracować nad napędami elektrycznymi. Okazuje się jednak, że to nie wszystko. Brytyjskie samochody mają problem ze zużyciem paliwa, więc "pożyczą" jednostki spalinowe z BMW.

Nowy Land Rover Discovery Sport - cennik 2019. Ceny nowego SUV-a z Wielkiej Brytanii startują od 146 900 zł
Ceny nowego Land Rovera Discovery Sport w Polsce wystartują od 146 900 zł. SUV doczekał się odświeżonego wyglądu, unowocześnionego wnętrza i przyjaźniejszych jednostek napędowych pod maską. Mamy cennik 2019 Land Rovera Discovery Sport.