LANCIA

LANCIA

LANCIA
Założona w 1906 roku (od 1969 w strukturach Fiata) Lancia to marka o dwóch twarzach. W swojej historii mają kilka znakomitych samochodów. Niektórzy słysząc tę nazwę mają przed oczami takie modele, jak Lancia Delta Integrale oraz Lancia Stratos i od razu widzą rajdowe odcinki specjalne. Włosi to jedna z ikon motorsportu, nie tylko rajdów.
Jednak od dłuższego czasu Lancia zmaga się z poważnymi problemami. Najnowsze modele, Delta, Flavia, Thema, czy Ypsilon zatraciły gdzieś duszę przodków i nie potrafią sobie poradzić na rynku. Wyniki sprzedaży Lancii są zadowalające jedynie we Włoszech, w innych krajach bardzo często Lancie okupują miejsca wśród najsłabiej się sprzedających samochodów w swoich segmentach. Wyraźnie widać, że Fiat nie ma pomysłu, co z Lancią począć. Coraz częściej mówi się o likwidacji... Byłaby wielka szkoda, gdyby marka z taką historią po prostu zniknęła.

Modele LANCIA

LANCIA - Wiadomości

Powstanie nowa Lancia Stratos. Będzie szybka i bardzo droga
Kilka lat temu pewien niemiecki miliarder postanowił przywrócić do życia legendarną Lancię Stratos. Nowe wcielenie legendy rajdów już niedługo wyjedzie na ulice.

"Jaś Fasola" sprzedaje kolekcję niesamowitych samochodów
Znany aktor komediowy od lat kolekcjonuje nietuzinkowe samochody. Tym razem pod młotek trafi część jego kolekcji - Mercedes 500E z 1993 roku i Lancia Thema z 1989 roku.