LAMBORGHINI

LAMBORGHINI

LAMBORGHINI
Z powstaniem Lamborghini związana jest pewna legenda. Ferrucio Lamborghini był nie do końca zadowolony ze swojego Ferrari i podzielił się przemyśleniami z Enzo Ferrarim, ten odburknął, że nie będzie się przejmował uwagami „jakiegoś traktorzysty”. Wtedy pan Lamborghini postanowił poszerzyć swoją działalność – oprócz produkcji traktorów chciał tworzyć najwspanialsze sportowe samochody świata. Czy mu się udało? Już pierwszy model 350 GT wzbudził zachwyty w motoryzacyjnym świecie, a firma z Sant’Agata wypuściła na drogi takie klasyki jak: Miura, Countach, czy Diablo...
Aktualnie okrętem flagowym włoskiej marki jest Lamborghini Aventador, spektakularny supersamochód, który zastąpił w ofercie Murcielago. Mniejszy byk to Huracan, ten z kolei spróbuje powtórzyć ogromny sukces modelu Gallardo (zwanego Baby Lambo). Na horyzoncie widać już pierwszego SUVa Lamborghini – Urus zbliża się wielkimi krokami.

Modele LAMBORGHINI

LAMBORGHINI - Wiadomości

Ferrari i Lamborghini też zamykają swoje fabryki. Oficjalnie do końca marca
Wobec epidemii wszyscy są równi - włoskie zakłady produkcyjne supersportowych samochodów dwóch legendarnych marek wstrzymują działalność co najmniej do końca marca 2020 r.

LEGO zaprezentuje nowe Lamborghini. Będzie to najbardziej skomplikowany model w historii
Podobno nie dorastamy, tylko zmieniamy zabawki na nieco większe. Większość pasjonatów motoryzacji marzy o kultowych samochodach własnoręcznie zbudowanych z klocków. Już 1 czerwca LEGO pokaże swój najbardziej zaawansowany i skomplikowany model samochodu w historii.