KIA Picanto Hatchback

KIA Picanto Hatchback

KIA Picanto Hatchback

Model jest produkowany od roku 2004 do dziś. W tym czasie powstało 5 generacji tego modelu. KIA Picanto Hatchback to klasa mikro samochodów osobowych. Cena nowego modelu KIA Picanto Hatchback to od 29 900 do 61 490 PLN.

Moc maksymalna wynosi od 45 do 74 kW, a licząc w koniach mechanicznych moc modelu KIA Picanto Hatchback wynosi od 61 do 100 KM, co sprawia, że prędkość maksymalna wynosi od 153 do 175 km/h, a przyśpieszenie do 100 km/h zajmuje od 11,4 do 14,4 s. Silnik KIA Picanto Hatchback jest rzędowy posiadający od 3 do 4 cylidrów o pojemności od 998 do 1248 cm3. Na każdy cylinder w silniku KIA Picanto Hatchback przypadają od 2 do 4 zaworów.

Cały układ napędowy KIA Picanto Hatchback osiąga moment obrotowy od 86 do 171 Nm. KIA Picanto Hatchback posiada napęd przedni a typ paliwa na jaki jeździ KIA Picanto Hatchback to benzyna, benzyna/gaz lub diesel.

Średnie spalanie KIA Picanto Hatchback w zależności od wersji silnika, waha się od 4,2 do 5,9 l na 100km. Warto nadmienić, że KIA Picanto Hatchback posiada od 3 do 5 drzwi, od 4 do 5 siedzeń a bagażnik ma maksymalną pojemność wynoszącą od 870 do 1010 litrów. Wymiary samochodu: od 3495 do 3595 mm długości, 1595 mm szerokości, od 1480 do 1485 mm wysokości.

Opinie o KIA Picanto Hatchback

Ocena ogólna:
(3 oceniających)
Silnik:
Wnętrze:
Zawieszenie:
Awaryjność:
Komfort jazdy:
Dodatki:

Generacje KIA Picanto Hatchback

Zdjęcia KIA Picanto Hatchback

KIA Picanto - Wiadomości

Kończy się pewna historia - Kia zamyka wyścigowy puchar Kia Platinum Cup
Cóż to były za emocje... Może się wydawać, że 100-konne Picanto nie ma dużo do zaoferowania na torze wyścigowym. Jednak nie powie tak nikt, kto miał okazję siedzieć za jego sterami. Kończy się pewna era - miniony sezon był ostatnim w historii pucharu Kia Platinum Cup. Mam to szczęście, że mogłam tam być jako kierowca.

Nikodem Wierzbicki nowym Mistrzem Polski! Finał Kia Platinum Cup na włoskim torze Monza
Nikodem Wierzbicki, Dawid Borek i Kamil Serafin wywalczyli w tym roku mistrzowskie tytuły w pucharze Kia Platinum Cup. Podczas finałowej rundy we włoskiej Monzy emocji nie zabrakło. 17-letni Wierzbicki od początku uznawany był za faworyta, a swego dopiął już w pierwszym sobotnim wyścigu.

Wyścigowy finał Kia Platinum Cup - już w ten weekend ruszymy do Włoch
Sezon wyścigowy Kia Platinum Cup dobiega końca. Już w nadchodzący weekend, od 11 października, kierowcy zmierzą się ze sobą w finałowym wyścigu, który wyłoni mistrza Polski. Finałowa batalia rozegra się na kultowym włoskim torze Monza.