KIA

KIA

KIA
KIA to najstarsze koreańskie przedsiębiorstwo zajmujące się motoryzacją. Historia marki sięga 1944 roku i produkcji... części do rowerów. Z biegiem lat Koreańczycy coraz bardziej zbliżali się do samochodów – najpierw zaczęli wytwarzać motocykle, trójkołowe pojazdy, później stworzyli własny autorski silnik, by na początku lat 70 wypuścić na drogi pierwsze samochody. Od 2000 roku KIA jest integralną częścią koncernu motoryzacyjnego Hyundai Kia Automotive Group.
Dzisiaj Koreańczycy są światowym potentatem i jednym z najważniejszych rozgrywających na rynkach wielu krajów. Z konkurencją walczą dopracowanym, dobrze wykonanym produktem w przystępnej cenie. Jakie modele KIA oferuje w Polsce? To m.in. Picanto, Venga, Rio, Soul, Cee’d, Optima, Carens, Sportage oraz Sorento.

Modele KIA

2016 - obecnie
KIA Niro
2010 - obecnie
KIA Venga
2009 - 2016
KIA Cadenza
2009 - 2016
KIA Soul
2006 - obecnie
KIA Ceed
2004 - obecnie
KIA Picanto

KIA - Wiadomości

Nowa Kia Sorento oficjalnie. Duży SUV lekko odświeżony
Wczoraj pokazaliśmy Wam kilka pierwszych zdjęć nowej Kii Sorento. Teraz wracamy do niej z nowymi zdjęciami (również wnętrza), krótkim filmem i garścią informacji.

Wieści prosto z Korei. Oto Kia Sorento 2018
Kia postanowiła odświeżyć swojego dużego SUV-a. Koreański oddział marki przygotował dla Sorento pakiet drobnych poprawek. Jak Wam się podoba nowa Kia?

Kia Stinger GT, czyli piękna sportowa maszyna z Korei
Koreański producent poczynił w ostatnich latach poważny progres, a teraz próbuje podbić rynek sportowych sedanów. Kia Stinger GT to najszybszy model w historii marki. W sieci pojawiły się nowe zdjęcia tej maszyny.

Z tych aut kierowcy są najbardziej zadowoleni
Amerykański J.D. Power jak co roku przygotował zestawienie marek, z których klienci są najbardziej zadowoleni. Nie wszyscy mają powody do zadowolenia.

Kia Stonic oficjalnie! W sprzedaży jeszcze w tym roku
Rano wyciek zdjęć, popołudniu oficjalna prezentacja. Kia nareszcie pokazała bliźniaka Hyundaia Kona i nowego rywala Renault Captura. Jak Wam się podoba nowy crossover?