JEEP

JEEP

JEEP
Jeep to po prostu synonim samochodu terenowego. Korzenie marki sięgają roku 1941 i kontraktu, jaki firma Willys dostała od amerykańskiej armii – ich świetne auto stało się jednym z symboli wojny. W 1950 roku Willys zastrzegł nazwę Jeep i samochody mogły przejść do cywila pod dobrze nam znaną dzisiaj nazwą (wcześniej parę firm zgłaszało swoje prawa do „jeepa”). W międzyczasie Jeep został przejęty przez Chryslera, tak więc dzisiaj jest częścią molocha Fiat Chrysler Automobiles.
Amerykanie nie zapominają o Polsce. W salonach w naszym kraju znajdziemy parę Jeepów – Renegade, Compass, Wrangler, Cherokee oraz Grand Cherokee. Tak więc każdy, szukający auta, które poradzi sobie w trudnych warunkach terenowych, powinien znaleźć coś dla siebie.

Modele JEEP

2014 - obecnie
JEEP Renegade
2007 - 2012
JEEP Patriot
2007 - obecnie
JEEP Compass
2002 - 2008
JEEP Liberty

JEEP - Wiadomości

Nowy Jeep Cherokee debiutuje w Detroit
Na salonie motoryzacyjnym w Detroit nie brakuje gorących premier. Jedną z nich jest odświeżony Jeep Cherokee. Wygląd samochodu znamy już od kilku tygodni, a tymczasem producent zdradził więcej szczegółów.

Jeep Renegade 2018 już dostępny. Znamy polskie ceny
Najmniejszy model w ofercie Jeepa przeszedł niedawno aktualizację. Mała terenówka oferuje teraz większą funkcjonalność i ulepszoną łączność ze światem. Wiemy, od jakiej kwoty startuje cennik nowego Jeepa Renegade.

Test Jeep Grand Cherokee SRT 2017 - monstrum z piekła rodem
Jeep Grand Cherokee SRT z silnikiem V8 o pojemności 6,4 l to nie jest zabawka dla osób, które nie lubią prowadzić samochodu. Tak naprawdę, choć sprawia mnóstwo frajdy z jazdy, to wcale nie jest zabawką. Trzeba dużej odpowiedzialności, by utrzymać w ryzach to prawie 2,5 tonowe monstrum.

Jeep Cherokee wyładniał. Zadebiutuje w przyszłym roku
Obecna generacja Jeepa Cherokee nie do końca przypadła do gustu klientom, dlatego przyszedł czas na zmiany. Producent zaprezentował pierwsze zdjęcia kolejnej odsłony.

Miała być ogromna fuzja, ale zmienili zdanie. Hyundai nie przejmie FCA
Plotki na temat połączenia koncernu FCA z Hyundaiem pojawiają się regularnie od 2015 roku. Ostatnia część sagi miała miejsce we wrześniu, gdy koreański koncern wyraził zainteresowanie takim przejęciem.