JEEP

JEEP

JEEP
Jeep to po prostu synonim samochodu terenowego. Korzenie marki sięgają roku 1941 i kontraktu, jaki firma Willys dostała od amerykańskiej armii – ich świetne auto stało się jednym z symboli wojny. W 1950 roku Willys zastrzegł nazwę Jeep i samochody mogły przejść do cywila pod dobrze nam znaną dzisiaj nazwą (wcześniej parę firm zgłaszało swoje prawa do „jeepa”). W międzyczasie Jeep został przejęty przez Chryslera, tak więc dzisiaj jest częścią molocha Fiat Chrysler Automobiles.
Amerykanie nie zapominają o Polsce. W salonach w naszym kraju znajdziemy parę Jeepów – Renegade, Compass, Wrangler, Cherokee oraz Grand Cherokee. Tak więc każdy, szukający auta, które poradzi sobie w trudnych warunkach terenowych, powinien znaleźć coś dla siebie.

Modele JEEP

2014 - obecnie
JEEP Renegade
2007 - 2012
JEEP Patriot
2007 - obecnie
JEEP Compass
2002 - 2008
JEEP Liberty

JEEP - Wiadomości

Kandydat w plebiscycie The Best of Moto.pl - nowy Jeep Wrangler
Wrangler to wręcz osobna marka Jeepa. Model, którego nikomu nie trzeba przedstawiać. Słynna amerykańska terenówka walczy o tytuł "Auto legenda" w plebiscycie The Best of Moto.pl.

Opinie Moto.pl - Jeep Grand Cherokee Trackhawk. Jak się żyje z najszybszym SUV-em świata
To najbardziej absurdalny samochód, jaki możesz kupić. Ciężki, drogi w utrzymaniu i piekielnie szybki. Esencja Ameryki na kołach.

Opinie Moto.pl: Jeepy Renegade, Cherokee i Wrangler - ofensywa modelowa Amerykanów w Europie
Trzy tytułowe modele to dopiero początek ofensywy Jeepa w Europie. Marka po przejęciu przez Fiata zyskała nowe technologie, silniki i ruszyła z kopyta do przodu. Mieliśmy krótką możliwość sprawdzenia każdego z nich. Wrangler w terenie, a Renegade i Cherokee na asfalcie.

Hennessey Jeep Grand Cherokee Trackhawk - oto najszybszy SUV świata.
Jeep Grand Cherokee Trackhawk już w seryjnej wersji budzi respekt. Po tym jak trafił na warsztat ekipy Hennessey zyskał potężny zastrzyk mocy. Znamy wszystkie szczegóły projektu.

Jeep Wagoneer, czyli ojciec wszystkich SUV-ów
Są w motoryzacji samochody, które w momencie premiery odmieniają całą branżę. Jednym z takich projektów był Jeep Wagoneer z 1963 r. Dzisiaj wielu uważa go za ojca wszystkich SUV-ów.