JEEP

JEEP

JEEP
Jeep to po prostu synonim samochodu terenowego. Korzenie marki sięgają roku 1941 i kontraktu, jaki firma Willys dostała od amerykańskiej armii – ich świetne auto stało się jednym z symboli wojny. W 1950 roku Willys zastrzegł nazwę Jeep i samochody mogły przejść do cywila pod dobrze nam znaną dzisiaj nazwą (wcześniej parę firm zgłaszało swoje prawa do „jeepa”). W międzyczasie Jeep został przejęty przez Chryslera, tak więc dzisiaj jest częścią molocha Fiat Chrysler Automobiles.
Amerykanie nie zapominają o Polsce. W salonach w naszym kraju znajdziemy parę Jeepów – Renegade, Compass, Wrangler, Cherokee oraz Grand Cherokee. Tak więc każdy, szukający auta, które poradzi sobie w trudnych warunkach terenowych, powinien znaleźć coś dla siebie.

Modele JEEP

2014 - obecnie
JEEP Renegade
2007 - 2012
JEEP Patriot
2007 - obecnie
JEEP Compass
2002 - 2008
JEEP Liberty

JEEP - Wiadomości

Opinie Moto.pl: Jeep Cherokee 2.2 MultiJet II - SUV, który jest jakiś
Nowy Jeep Cherokee, zwłaszcza z silnikiem 2.2., to samochód drogi. I patrząc tylko pod kątem ceny jego obecność na polskim rynku może się wydawać bezsensowna. Ale wcale tak nie jest. Cherokee jest jakiś. Ma swój niepowtarzalny styl i charakter. Choć nie każdemu się spodoba.

Opinie Moto.pl - Jeep Grand Cherokee Trackhawk. Jak się żyje z najszybszym SUV-em świata
To najbardziej absurdalny samochód, jaki możesz kupić. Ciężki, drogi w utrzymaniu i piekielnie szybki. Esencja Ameryki na kołach.

Jeep Cherokee - cennik 2019. Do polskiej oferty dołącza mocny silnik benzynowy
Jeep Cherokee to jeden z najciekawszych SUV-ów na polskim rynku. Do tej pory można go było w Polsce zamówić z dieslem 2.2, teraz polska oferta powiększyła się o 272-konny silnik benzynowy.

Jeep Gladiator ma się pojawić w europejskiej ofercie. Znamy pierwsze szczegóły
Jeep Gladiator trafi do Europy już w przyszłym roku - dowiedzieliśmy się od szefa europejskiego Jeepa.

Jeep Wagoneer, czyli ojciec wszystkich SUV-ów
Są w motoryzacji samochody, które w momencie premiery odmieniają całą branżę. Jednym z takich projektów był Jeep Wagoneer z 1963 r. Dzisiaj wielu uważa go za ojca wszystkich SUV-ów.