JEEP

JEEP

JEEP
Jeep to po prostu synonim samochodu terenowego. Korzenie marki sięgają roku 1941 i kontraktu, jaki firma Willys dostała od amerykańskiej armii – ich świetne auto stało się jednym z symboli wojny. W 1950 roku Willys zastrzegł nazwę Jeep i samochody mogły przejść do cywila pod dobrze nam znaną dzisiaj nazwą (wcześniej parę firm zgłaszało swoje prawa do „jeepa”). W międzyczasie Jeep został przejęty przez Chryslera, tak więc dzisiaj jest częścią molocha Fiat Chrysler Automobiles.
Amerykanie nie zapominają o Polsce. W salonach w naszym kraju znajdziemy parę Jeepów – Renegade, Compass, Wrangler, Cherokee oraz Grand Cherokee. Tak więc każdy, szukający auta, które poradzi sobie w trudnych warunkach terenowych, powinien znaleźć coś dla siebie.

Modele JEEP

2014 - obecnie
JEEP Renegade
2007 - 2012
JEEP Patriot
2007 - obecnie
JEEP Compass
2002 - 2008
JEEP Liberty

JEEP - Wiadomości

Nowy Jeep Wrangler - mamy pierwsze oficjalne zdjęcia. Amerykanie pokazali wnętrze
Nowy Jeep Wrangler oficjalnie zadebiutuje podczas Salonu Samochodowego w Los Angeles, a kalifornijska impreza startuje dokładnie za miesiąc. Jednak Jeep nie może się doczekać i pokazał nam pierwsze zdjęcia nowego Wranglera już teraz.

Amerykański sen cz. 2. Jeep Wagoneer, czyli ojciec wszystkich SUV-ów
Są w motoryzacji samochody, które w momencie premiery odmieniają całą branżę. Jednym z takich projektów był Jeep Wagoneer z 1963 r. Dzisiaj wielu uważa go za ojca wszystkich SUV-ów.

Hyundai chce kupić FCA. Czy dojdzie do sensacyjnego przejęcia?
Koreańczycy mają ambicje, żeby stworzyć największy koncern motoryzacyjny na świecie. Niewykluczone, że pomoże w tym Fiat Chrysler Automobiles, który poszukuje mocnego partnera do współpracy.

Jeep planuje kolejne sportowe modele Trackhawk
Jeep Grand Cherokee Trackhawk to najmocniejszy samochód w swoim segmencie, a wszystko wskazuje na to, że amerykańska marka nie zamierza poprzestać na jednym modelu w takim wydaniu.

707-konny Jeep Grand Cherokee Trackhawk wyceniony. To się nazywa dobra cena
Jeep Grand Cherokee Trackhawk to jeden z najszybszych SUV-ów na rynku. Amerykańska bestia rozpędza się do 100 km/h w 3,5 s! Auto właśnie wchodzi do sprzedaży w USA. Z bardzo przystępną ceną.