JAGUAR

JAGUAR

JAGUAR
Pełna nazwa brzmi Jaguar Land Rover, choć biorąc pod uwagę wyniki sprzedaży w roku obrachunkowym 2014, który zakończył się w czerwcu b.r. (blisko 350 tys. Land Roverów i niecałe 80 tys. Jaguarów) kolejność powinna być odwrotna. Mimo niewielkiej, dochodzącej do pół mln samochodów sprzedaży, firma zanotowała 2,5 mld funtów zysku brutto, w przeliczeniu na samochód blisko 3 razy więcej od Mercedesa. Początki Jaguara sięgają w 1922 roku, gdy powstał niewielki warsztat robiący kosze motocyklowe. Firma rozkwitła po 1945 roku, gdy zaprezentowała udany silnik, stosowany w samochodach sportowych i limuzynach. W 1966 roku trafiła w ręce koncernu BMC, otarła się o bankructwo i w 2000 roku znalazła się u Forda, gdzie została połączona z marką Land Rover. W 2008 roku obie przejął indyjski koncern Tata.

Modele JAGUAR

2017 - obecnie
JAGUAR E-Pace
2015 - obecnie
JAGUAR F-Pace
2015 - obecnie
JAGUAR XE
2013 - obecnie
JAGUAR F-Type
2007 - obecnie
JAGUAR XF
2006 - 2014
JAGUAR XK

JAGUAR - Wiadomości

Jaguar I-Pace - ceny w Polsce. Elektryczny SUV już w sprzedaży
Polski oddział Jaguara właśnie ogłosił polskie ceny elektrycznego Jaguara I-Pace. Auto można było w ten weekend oglądać w Poznaniu, a już niedługo ma pojawić się na drogach.

Salon Genewa 2018 | Stoisko Jaguara - elektryczny kociak chce podgryźć Model X
Tegoroczne stoisko Jaguara zostało zdominowane przez najnowszego SUV-a Brytyjczyków. Elektryczny I-Pace wkracza na rynek z bardzo ambitnymi planami.

Jaguar I-Pace oficjalnie. Oto odpowiedź na Teslę Model X z Wysp Brytyjskich
Jaguar to kolejna marka, która stawia na SUV-y. Po dużym F-Pace i sporo mniejszym modelu E-Pace, teraz przyszedł czas na SUV-a w pełni elektrycznego. Oto Jaguar I-Pace

Test Jaguar E-Pace 2.0 i4D 180 KM aut. AWD - przełamuje konwencję
Najnowszy kompaktowy SUV Jaguara, model E-Pace, to propozycja dla wszystkich, którzy dotąd nie rozważali zakupu, któregoś z modeli brytyjskiej marki, uważając ją za nieco staromodną, zbyt drogą i zbyt poważną. Tzw. Baby Jag, to puszczenie oka do wielkomiejskiej klasy średniej i dobry krok w stronę odmłodzenia image producenta.<br>

Jaguar XE SV Project 8 bije rekord Nurburgringu. Alfa Romeo i Porsche pokonane!
Nowy Jaguar XE SV Project 8 to najszybszy, czterodrzwiowy samochód na świecie. Brytyjski potwór potrzebował mniej niż 8 minut, żeby pokonać okrążenie na legendarnej "północnej pętli".