JAGUAR

JAGUAR

JAGUAR
Pełna nazwa brzmi Jaguar Land Rover, choć biorąc pod uwagę wyniki sprzedaży w roku obrachunkowym 2014, który zakończył się w czerwcu b.r. (blisko 350 tys. Land Roverów i niecałe 80 tys. Jaguarów) kolejność powinna być odwrotna. Mimo niewielkiej, dochodzącej do pół mln samochodów sprzedaży, firma zanotowała 2,5 mld funtów zysku brutto, w przeliczeniu na samochód blisko 3 razy więcej od Mercedesa. Początki Jaguara sięgają w 1922 roku, gdy powstał niewielki warsztat robiący kosze motocyklowe. Firma rozkwitła po 1945 roku, gdy zaprezentowała udany silnik, stosowany w samochodach sportowych i limuzynach. W 1966 roku trafiła w ręce koncernu BMC, otarła się o bankructwo i w 2000 roku znalazła się u Forda, gdzie została połączona z marką Land Rover. W 2008 roku obie przejął indyjski koncern Tata.

Modele JAGUAR

2018 - obecnie
JAGUAR I-Pace
2017 - obecnie
JAGUAR E-Pace
2015 - obecnie
JAGUAR F-Pace
2015 - obecnie
JAGUAR XE
2013 - obecnie
JAGUAR F-Type
2007 - obecnie
JAGUAR XF

JAGUAR - Wiadomości

Lakier za 65 tys. zł, 50 tys. za hamulce, czyli najdroższe dodatki do samochodów
Z każdym rokiem samochody drożeją. Wpływ na to ma przede wszystkim coraz bardziej zaawansowana technologia, a także dłuższa lista wyposażenia standardowego. Cenę z łatwością można jednak podwyższyć. Na liście opcji wielu producentów znajdują się absurdalnie wycenione dodatki.

Opinie Moto.pl: Jaguar F-Type 2.0 i4 Turbo - Dobra alternatywa
Różnica między najtańszą, a najdroższą wersją Jaguara F-Type sięga ponad 490 tys. zł. Tym samym, sportowy F-Type może być np. ciekawą alternatywą zarówno dla Porsche 718 Cayman, jak i dla legendarnego 911. Wszystko zależy od fantazji i możliwości finansowych konfigurującego.

Jaguar I-Pace - opinie Moto.pl. Z Warszawy do Trójmiasta na jednym ładowaniu
To pierwszy samochód elektryczny na polskim rynku, którym teoretycznie można dojechać z Warszawy do Trójmiasta autostradą. Producent zapewnia, że maksymalny zasięg przekracza 480 kilometrów. Jaguar jest też bardzo szybki, funkcjonalny i relatywnie drogi. Sprawdziliśmy jego możliwości na publicznych drogach i zamkniętym torze.

Małgorzata Socha przesiada się do Jaguara. Wybrała najmniejszego SUV-a
Znana aktorka jest od jakiegoś czasu ambasadorką marki Jaguar, więc na co dzień porusza się najmniejszym SUV-em brytyjskiej marki. Model E-Pace pojawia się regularnie na zdjęciach na Instagramie.

"To jakiś żart?" Samochód księcia Harry'ego podzielił Brytyjczyków. Wszystko przez silnik
Największe emocje po wczorajszym ślubie księcia Harry'ego już opadły. Jednak postanowiliśmy do tematu wrócić, a wszystko przez samochód księcia. Jaguar wzbudził kontrowersje, a zażarta dyskusja na brytyjskich forach wciąż trwa.