JAGUAR

JAGUAR

JAGUAR
Pełna nazwa brzmi Jaguar Land Rover, choć biorąc pod uwagę wyniki sprzedaży w roku obrachunkowym 2014, który zakończył się w czerwcu b.r. (blisko 350 tys. Land Roverów i niecałe 80 tys. Jaguarów) kolejność powinna być odwrotna. Mimo niewielkiej, dochodzącej do pół mln samochodów sprzedaży, firma zanotowała 2,5 mld funtów zysku brutto, w przeliczeniu na samochód blisko 3 razy więcej od Mercedesa. Początki Jaguara sięgają w 1922 roku, gdy powstał niewielki warsztat robiący kosze motocyklowe. Firma rozkwitła po 1945 roku, gdy zaprezentowała udany silnik, stosowany w samochodach sportowych i limuzynach. W 1966 roku trafiła w ręce koncernu BMC, otarła się o bankructwo i w 2000 roku znalazła się u Forda, gdzie została połączona z marką Land Rover. W 2008 roku obie przejął indyjski koncern Tata.

Modele JAGUAR

2015 - obecnie
JAGUAR F-Pace
2015 - obecnie
JAGUAR XE
2013 - obecnie
JAGUAR F-Type
2007 - obecnie
JAGUAR XF
2006 - 2014
JAGUAR XK
2001 - 2010
JAGUAR X-Type

JAGUAR - Wiadomości

Po sukcesie F-Pace'a czas na małego SUV-a. Oto Jaguar E-Pace
Jaguar zaprezentował właśnie zupełnie nowy model. To E-Pace, kompaktowy SUV, który na rynku celuje w Audi Q3, Mercedesa GLA oraz BMW X1.

Oto Jaguar XE SV Project 8. Zapomnij o BMW M3!
Brytyjski producent wystawia konkurencję dla niemieckiej legendy. Zaprezentowany kilka tygodni temu Jaguar XE SV Project 8 wyjeżdża na ulice. Rasowy "kot" oferuje 600 KM mocy.

Land Rover gotowy na autonomiczną technologię
Koncern Jaguar Land Rover ma ogromne ambicje być jednym z pierwszych producentów samochodów, którzy wdrożą autonomiczną technologię na piątym poziomie. Już niebawem brytyjski producent pokaże możliwości swoich inżynierów.

Czy to najpiękniejsze kombi premium? Jaguar pokazał XF Sportbrake
Wydawało się, że Brytyjczycy w ogóle zrezygnują z kombi. Okazało się to jednak nieprawdą, a Jaguar właśnie zaprezentował model XF w wydaniu Sportbrake. Jak zwykle, stylistyka to mocny punkt JAG-a

Jaguar I-Pace | Premiera we Frankfurcie
Pierwszy, elektryczny Jaguar I-Pace wzbudza duże zainteresowanie, ale brytyjski producent cały czas przeciąga premierę. Model zadebiutował rok temu w Los Angeles, potem pojawił się w Genewie, a teraz wszystkie znaki wskazują, że we Frankfurcie zobaczymy finalną wersję