JAGUAR

JAGUAR

JAGUAR
Pełna nazwa brzmi Jaguar Land Rover, choć biorąc pod uwagę wyniki sprzedaży w roku obrachunkowym 2014, który zakończył się w czerwcu b.r. (blisko 350 tys. Land Roverów i niecałe 80 tys. Jaguarów) kolejność powinna być odwrotna. Mimo niewielkiej, dochodzącej do pół mln samochodów sprzedaży, firma zanotowała 2,5 mld funtów zysku brutto, w przeliczeniu na samochód blisko 3 razy więcej od Mercedesa. Początki Jaguara sięgają w 1922 roku, gdy powstał niewielki warsztat robiący kosze motocyklowe. Firma rozkwitła po 1945 roku, gdy zaprezentowała udany silnik, stosowany w samochodach sportowych i limuzynach. W 1966 roku trafiła w ręce koncernu BMC, otarła się o bankructwo i w 2000 roku znalazła się u Forda, gdzie została połączona z marką Land Rover. W 2008 roku obie przejął indyjski koncern Tata.

Modele JAGUAR

2017 - obecnie
JAGUAR E-Pace
2015 - obecnie
JAGUAR F-Pace
2015 - obecnie
JAGUAR XE
2013 - obecnie
JAGUAR F-Type
2007 - obecnie
JAGUAR XF
2006 - 2014
JAGUAR XK

JAGUAR - Wiadomości

Jaguar wycenił luksusowe kombi, konkurenta BMW Serii 5 i Mercedesa Klasy E
Gama modelowa brytyjskiego producenta wzbogaciła się o model XF Sportbrake. Luksusowe kombi z Wielkiej Brytanii nie będzie miało lekko na polskim rynku. Czy przekona do siebie atrakcyjną ceną?

Elektryczna przyszłość Jaguara. Nawet klasyki będą zasilane prądem
Jeszcze przed końcem aktualnej dekady wszystkie samochody Jaguara i Land Rovera będą wyposażone w ekologiczny napęd zasilany prądem z domowego gniazdka.

Znamy ceny nowego Jaguara E-Pace. Drogo?
Polski importer brytyjskiej marki przedstawił cennik nowego Jaguara E-Pace. To pierwszy kompaktowy crossover spod znaku kota dostępny na naszym rynku.

Oto Jaguar XJR575, czyli bardzo ostry kot
Sprint od 0 do 100 km/h w 4,4 sekundy, prędkość maksymalna 300 km/h. Tak w wielkim skrócie prezentuje się topowy Jaguar XJR575 Super Sedan.

Po sukcesie F-Pace'a czas na małego SUV-a. Oto Jaguar E-Pace
Jaguar zaprezentował właśnie zupełnie nowy model. To E-Pace, kompaktowy SUV, który na rynku celuje w Audi Q3, Mercedesa GLA oraz BMW X1.