JAGUAR

JAGUAR

JAGUAR
Pełna nazwa brzmi Jaguar Land Rover, choć biorąc pod uwagę wyniki sprzedaży w roku obrachunkowym 2014, który zakończył się w czerwcu b.r. (blisko 350 tys. Land Roverów i niecałe 80 tys. Jaguarów) kolejność powinna być odwrotna. Mimo niewielkiej, dochodzącej do pół mln samochodów sprzedaży, firma zanotowała 2,5 mld funtów zysku brutto, w przeliczeniu na samochód blisko 3 razy więcej od Mercedesa. Początki Jaguara sięgają w 1922 roku, gdy powstał niewielki warsztat robiący kosze motocyklowe. Firma rozkwitła po 1945 roku, gdy zaprezentowała udany silnik, stosowany w samochodach sportowych i limuzynach. W 1966 roku trafiła w ręce koncernu BMC, otarła się o bankructwo i w 2000 roku znalazła się u Forda, gdzie została połączona z marką Land Rover. W 2008 roku obie przejął indyjski koncern Tata.

Modele JAGUAR

2018 - obecnie
JAGUAR I-Pace
2017 - obecnie
JAGUAR E-Pace
2015 - obecnie
JAGUAR F-Pace
2015 - obecnie
JAGUAR XE
2013 - obecnie
JAGUAR F-Type
2007 - obecnie
JAGUAR XF

JAGUAR - Wiadomości

Małgorzata Socha przesiada się do Jaguara. Wybrała najmniejszego SUV-a
Znana aktorka jest od jakiegoś czasu ambasadorką marki Jaguar, więc na co dzień porusza się najmniejszym SUV-em brytyjskiej marki. Model E-Pace pojawia się regularnie na zdjęciach na Instagramie.

"To jakiś żart?" Samochód księcia Harry'ego podzielił Brytyjczyków. Wszystko przez silnik
Największe emocje po wczorajszym ślubie księcia Harry'ego już opadły. Jednak postanowiliśmy do tematu wrócić, a wszystko przez samochód księcia. Jaguar wzbudził kontrowersje, a zażarta dyskusja na brytyjskich forach wciąż trwa.

Jaguar F-Pace SVR - pięciolitrowe V8 i 4,1 s do setki
Koncern JLR uaktualnia swoją ofertę na nowy rok modelowy. Jaguar F-Pace doczekał się kilku pomniejszy zmian oraz topowej wersji SVR z pięciolitrowym V8 pod maską o mocy 550 KM.

Jaguar I-Pace - ceny w Polsce. Elektryczny SUV już w sprzedaży
Polski oddział Jaguara właśnie ogłosił polskie ceny elektrycznego Jaguara I-Pace. Auto można było w ten weekend oglądać w Poznaniu, a już niedługo ma pojawić się na drogach.

Salon Genewa 2018 | Stoisko Jaguara - elektryczny kociak chce podgryźć Model X
Tegoroczne stoisko Jaguara zostało zdominowane przez najnowszego SUV-a Brytyjczyków. Elektryczny I-Pace wkracza na rynek z bardzo ambitnymi planami.