JAGUAR

JAGUAR

JAGUAR
Pełna nazwa brzmi Jaguar Land Rover, choć biorąc pod uwagę wyniki sprzedaży w roku obrachunkowym 2014, który zakończył się w czerwcu b.r. (blisko 350 tys. Land Roverów i niecałe 80 tys. Jaguarów) kolejność powinna być odwrotna. Mimo niewielkiej, dochodzącej do pół mln samochodów sprzedaży, firma zanotowała 2,5 mld funtów zysku brutto, w przeliczeniu na samochód blisko 3 razy więcej od Mercedesa. Początki Jaguara sięgają w 1922 roku, gdy powstał niewielki warsztat robiący kosze motocyklowe. Firma rozkwitła po 1945 roku, gdy zaprezentowała udany silnik, stosowany w samochodach sportowych i limuzynach. W 1966 roku trafiła w ręce koncernu BMC, otarła się o bankructwo i w 2000 roku znalazła się u Forda, gdzie została połączona z marką Land Rover. W 2008 roku obie przejął indyjski koncern Tata.

Modele JAGUAR

2017 - obecnie
JAGUAR E-Pace
2015 - obecnie
JAGUAR F-Pace
2015 - obecnie
JAGUAR XE
2013 - obecnie
JAGUAR F-Type
2007 - obecnie
JAGUAR XF
2006 - 2014
JAGUAR XK

JAGUAR - Wiadomości

Test Jaguar E-Pace 2.0 i4D 180 KM aut. AWD - przełamuje konwencję
Najnowszy kompaktowy SUV Jaguara, model E-Pace, to propozycja dla wszystkich, którzy dotąd nie rozważali zakupu, któregoś z modeli brytyjskiej marki, uważając ją za nieco staromodną, zbyt drogą i zbyt poważną. Tzw. Baby Jag, to puszczenie oka do wielkomiejskiej klasy średniej i dobry krok w stronę odmłodzenia image producenta.<br>

Jaguar XE SV Project 8 bije rekord Nurburgringu. Alfa Romeo i Porsche pokonane!
Nowy Jaguar XE SV Project 8 to najszybszy, czterodrzwiowy samochód na świecie. Brytyjski potwór potrzebował mniej niż 8 minut, żeby pokonać okrążenie na legendarnej "północnej pętli".

Jaguar wycenił luksusowe kombi, konkurenta BMW Serii 5 i Mercedesa Klasy E
Gama modelowa brytyjskiego producenta wzbogaciła się o model XF Sportbrake. Luksusowe kombi z Wielkiej Brytanii nie będzie miało lekko na polskim rynku. Czy przekona do siebie atrakcyjną ceną?

Elektryczna przyszłość Jaguara. Nawet klasyki będą zasilane prądem
Jeszcze przed końcem aktualnej dekady wszystkie samochody Jaguara i Land Rovera będą wyposażone w ekologiczny napęd zasilany prądem z domowego gniazdka.

Znamy ceny nowego Jaguara E-Pace. Drogo?
Polski importer brytyjskiej marki przedstawił cennik nowego Jaguara E-Pace. To pierwszy kompaktowy crossover spod znaku kota dostępny na naszym rynku.