JAGUAR

JAGUAR

JAGUAR
Pełna nazwa brzmi Jaguar Land Rover, choć biorąc pod uwagę wyniki sprzedaży w roku obrachunkowym 2014, który zakończył się w czerwcu b.r. (blisko 350 tys. Land Roverów i niecałe 80 tys. Jaguarów) kolejność powinna być odwrotna. Mimo niewielkiej, dochodzącej do pół mln samochodów sprzedaży, firma zanotowała 2,5 mld funtów zysku brutto, w przeliczeniu na samochód blisko 3 razy więcej od Mercedesa. Początki Jaguara sięgają w 1922 roku, gdy powstał niewielki warsztat robiący kosze motocyklowe. Firma rozkwitła po 1945 roku, gdy zaprezentowała udany silnik, stosowany w samochodach sportowych i limuzynach. W 1966 roku trafiła w ręce koncernu BMC, otarła się o bankructwo i w 2000 roku znalazła się u Forda, gdzie została połączona z marką Land Rover. W 2008 roku obie przejął indyjski koncern Tata.

Modele JAGUAR

2018 - obecnie
JAGUAR I-Pace
2017 - obecnie
JAGUAR E-Pace
2015 - obecnie
JAGUAR F-Pace
2015 - obecnie
JAGUAR XE
2013 - obecnie
JAGUAR F-Type
2007 - obecnie
JAGUAR XF

JAGUAR - Wiadomości

Opinie Moto.pl: Jaguar I-Pace EV400 First Edition. Jak sprawuje się na co dzień?
Owszem, Tesle są szybsze, ich napęd lepszy. A jednak do żadnej tak nie gnałem i żadną tak niechętnie żegnałem. Dlaczego? Bo żadna nie prowadzi się tak dobrze, nie jest tak wygodna, tak wykonana i tak bardzo premium.

Koncern JLR musi oszczędzać. Szykują się zwolnienia?
Brytyjskie media donoszą, że koncern JLR zamierza ogłosić w najbliższym czasie redukcję zatrudnienia w swoich fabrykach.

Jaguar wybrał Słowację. Zbudował tam nowoczesny zakład
Spółka Jaguar Land Rover uruchomiła nowy zakład produkcyjny w słowackiej Nitrze. Nowy obiekt wykorzystuje nowoczesne technologie produkcji.

Jaguar F-Type Chequered Flag - Jaguar wspomina pierwszy sportowy model
Marka Jaguar ma w swoim portfolio sedany, crossovery i pojazdy elektryczne. Jednak największym dziedzictwem tej marki są samochody sportowe. W tym roku wypada 70. rocznica pierwszego takiego modelu - XK120 z 1948 roku.

Lakier za 65 tys. zł, 50 tys. za hamulce, czyli najdroższe dodatki do samochodów
Z każdym rokiem samochody drożeją. Wpływ na to ma przede wszystkim coraz bardziej zaawansowana technologia, a także dłuższa lista wyposażenia standardowego. Cenę z łatwością można jednak podwyższyć. Na liście opcji wielu producentów znajdują się absurdalnie wycenione dodatki.