JAGUAR

JAGUAR

JAGUAR
Pełna nazwa brzmi Jaguar Land Rover, choć biorąc pod uwagę wyniki sprzedaży w roku obrachunkowym 2014, który zakończył się w czerwcu b.r. (blisko 350 tys. Land Roverów i niecałe 80 tys. Jaguarów) kolejność powinna być odwrotna. Mimo niewielkiej, dochodzącej do pół mln samochodów sprzedaży, firma zanotowała 2,5 mld funtów zysku brutto, w przeliczeniu na samochód blisko 3 razy więcej od Mercedesa. Początki Jaguara sięgają w 1922 roku, gdy powstał niewielki warsztat robiący kosze motocyklowe. Firma rozkwitła po 1945 roku, gdy zaprezentowała udany silnik, stosowany w samochodach sportowych i limuzynach. W 1966 roku trafiła w ręce koncernu BMC, otarła się o bankructwo i w 2000 roku znalazła się u Forda, gdzie została połączona z marką Land Rover. W 2008 roku obie przejął indyjski koncern Tata.

Modele JAGUAR

2018 - obecnie
JAGUAR I-Pace
2017 - obecnie
JAGUAR E-Pace
2015 - obecnie
JAGUAR F-Pace
2015 - obecnie
JAGUAR XE
2013 - obecnie
JAGUAR F-Type
2007 - obecnie
JAGUAR XF

JAGUAR - Wiadomości

Nowy Jaguar XE - cennik 2019. Znamy cenę wyjściową Jaguara klasy średniej
Nowy Jaguar XE już niedługo pojawi się na polskich drogach. JLR zafundował swojemu autu klasy średniej pakiet naprawdę poważnych poprawek. Właśnie poznaliśmy cenę wyjściową nowego Jaguara.

Car of the Year 2019 - Samochodem Roku 2019 w Europie został Jaguar I-Pace. Wygrał o włos
Po raz pierwszy w historii konkursu Car of the Year o zwycięstwie zadecydowała dogrywka. Ostatecznie Samochodem Roku 2019 został elektryczny Jaguar I-Pace. Ale nie tylko brytyjska marka ma powody do zadowolenia.

Jaguar XE po faceliftingu umocni swoją pozycję na rynku. Czy to wystarczy, by pokonać konkurencję?
Choć Jaguar jest ekskluzywną, brytyjską marką, modele z kotem na masce nie są zbyt popularne na tle konkurencji. Marka twierdzi, że znaczny facelifting flagowej limuzyny XE może coś w tej kwestii zmienić.

Opinie Moto.pl: Jaguar I-Pace EV400 First Edition. Jak sprawuje się na co dzień?
Owszem, Tesle są szybsze, ich napęd lepszy. A jednak do żadnej tak nie gnałem i żadną tak niechętnie żegnałem. Dlaczego? Bo żadna nie prowadzi się tak dobrze, nie jest tak wygodna, tak wykonana i tak bardzo premium.

Jaguar F-Pace tańszy o 65 tysięcy złotych! Brytyjski SUV klasy premium na finiszu wyprzedaży rocznika
Największy SUV w gamie Jaguara nie tylko dobrze wygląda, lecz również zapewnia mnóstwo wrażeń za kierownicą. To zasługa dopracowanego układu jezdnego oraz mocnych silników. Teraz można go mieć z rabatem o wartości auta kompaktowego.