INFINITI

INFINITI

INFINITI
Infiniti to dość młoda marka. Japończycy z Nissan Motor CO. Ltd. założyli ją w 1989 roku. W telegraficznym skrócie, Infiniti ma pełnić rolę marki premium koncernu. Głównym rynkiem zbytu dla luksusowych samochodów z Kraju Kwitnącej Wiśni są Stany Zjednoczone. W Europie Infiniti zmaga się z tymi samymi problemami, co Lexus – z dominacją niemieckich marek. W polskich salonach znajdziemy modele Q50, Q60, Q70, QX50 i QX70

Infiniti to także jeden z głównych sponsorów zespołu Formuły 1 Red Bull Racing. To właśnie z logiem Infiniti Sebastian Vettel odnosił zwycięstwo za zwycięstwem i sięgnął po 4 tytuły mistrza świata. W ofercie Japończyków znajdziemy także specjalne wersje sygnowana nazwiskiem mistrza.

Modele INFINITI

2016 - obecnie
INFINITI QX30
2015 - obecnie
INFINITI Q30
2014 - obecnie
INFINITI Q70
2013 - obecnie
INFINITI Q60
2013 - obecnie
INFINITI QX70
2013 - 2016
INFINITI QX50

INFINITI - Wiadomości

Testujemy Infiniti QX30 2.0t AWD. Niemiecka technologia, japońskie detale
To jeden z ciekawszych crossoverów na rynku. Technologię zaczerpnął z Mercedesa, którą Japończycy opakowali atrakcyjnym nadwoziem. Nieźle jeździ, ma w standardzie napęd na cztery koła i automatyczną, 7-biegową skrzynię automatyczną. Czy podbije polski rynek?

Infiniti zbudowało "historyczny" model
Historia marki Infiniti nie jest zbyt długa. Dlatego japoński producent z segmentu premium postanowił delikatnie podrasować swój "życiorys".

Infiniti QX80 Monograph Concept | Rywal Range Rovera
Już za chwilę rusza Salon Samochodowy w Nowym Jorku. Marka Infiniti przygotowała ciekawą premierę. Pojawi się tam koncept flagowego SUV-a, który zamierza ostro zaatakować markę Range Rover

Poznań Motor Show 2017 | Infiniti Q60 Project Black S
W Poznaniu najciekawszym autem przywiezionym przez Infiniti jest spektakularne Q60 Project Black S