HYUNDAI

HYUNDAI

HYUNDAI
Hyundai w ub.r. sprzedał ponad 4,6 mln samochodów i wraz z należącą do niego marką Kia (sprzedaż ponad 2,7 mln szt.) ma globalne ambicje – z czwartej lokaty światowego rankingu planuje znaleźć się na podium. Chociaż Hyundai oferuje głównie popularne modele, zwrot na sprzedaży jest porównywalny z BMW i oscyluje wokół 10 proc. Hyundai kładzie coraz większy nacisk na luksusowe samochody i zainwestował nawet w drugą generację silników V-8. Koreańska marka została założona zaledwie w 1967 roku, w 1974 trafiła na giełdę, a 11 lat później wyprodukowała milionowy samochód. Podczas azjatyckiego kryzysu w 1998 roku przejęła koncern Kia, założony w 1957 roku. Hyundai ma największą na świecie fabrykę samochodów (w Ulsan), która rocznie wypuszcza 1,6 mln aut.

Modele HYUNDAI

2016 - obecnie
HYUNDAI Ioniq
2011 - obecnie
HYUNDAI i40
2010 - obecnie
HYUNDAI ix20
2010 - 2015
HYUNDAI ix35

HYUNDAI - Wiadomości

Polacy przekonują się do hybryd. Prawie dwa razy więcej rejestracji niż rok temu
W pierwszej połowie 2017 r. kupiliśmy prawie dwukrotnie więcej samochodów hybrydowych niż rok temu. Czy można już mówić o hybrydowej rewolucji nad Wisłą?

Genesis przygotowuje luksusowego SUV-a. Niemcy mogą się bać?
Marka Genesis to luksusowa dywizja Hyundaia. Aktualnie ma w swojej ofercie tylko sedany, ale już niebawem dołączy do nich co najmniej jeden przedstawiciel popularnego segmentu SUV.

Hyundai i30 w nowych wersjach. Pierwszy kontakt z konkurentem Golfa GTI i Fastbackiem
To dla koreańskiego koncernu nisze, w których dotąd nie występował. i30 N ma za zadanie zdetronizować Golfa GTI, a Fastback przyciągnąć do salonów rzesze fanów limuzyn wystylizowanych na coupe. Czy ta misja ma szansę powodzenia?

Genesis G80 znika z rynku. Koreańczycy nie dali rady BMW i Mercedesowi
Koreański producent uruchomił jakiś czas temu luksusowa markę Genesis, żeby powalczyć o udziały w segmencie premium. Niestety rzeczywistość bardzo brutalnie zweryfikowała plany marki, a model znany pod nazwą G80 znika z rynku brytyjskiego

Hyundai Grand Santa Fe | Test | Komfort dla 6 osób
Niewiele jest na rynku samochodów oferujących 6 niezależnych miejsc w kabinie. Grand Santa Fe przekonuje też niezłym silnikiem wysokoprężnym i komfortem na co dzień. To auto stworzone do długich podróży.