HYUNDAI

HYUNDAI

HYUNDAI
Hyundai w ub.r. sprzedał ponad 4,6 mln samochodów i wraz z należącą do niego marką Kia (sprzedaż ponad 2,7 mln szt.) ma globalne ambicje – z czwartej lokaty światowego rankingu planuje znaleźć się na podium. Chociaż Hyundai oferuje głównie popularne modele, zwrot na sprzedaży jest porównywalny z BMW i oscyluje wokół 10 proc. Hyundai kładzie coraz większy nacisk na luksusowe samochody i zainwestował nawet w drugą generację silników V-8. Koreańska marka została założona zaledwie w 1967 roku, w 1974 trafiła na giełdę, a 11 lat później wyprodukowała milionowy samochód. Podczas azjatyckiego kryzysu w 1998 roku przejęła koncern Kia, założony w 1957 roku. Hyundai ma największą na świecie fabrykę samochodów (w Ulsan), która rocznie wypuszcza 1,6 mln aut.

Modele HYUNDAI

2017 - obecnie
HYUNDAI Kona
2016 - obecnie
HYUNDAI Ioniq
2011 - obecnie
HYUNDAI i40
2010 - obecnie
HYUNDAI ix20

HYUNDAI - Wiadomości

Szef designu Hyundaia: "Koniec z nudnym designem"
W ostatnich latach coraz więcej producentów ma ten sam problem - wszystkie samochody w gamie są do siebie bardzo podobne. Dlatego szef designu Hyundaia postanowił definitywnie z tym skończyć.

Odświeżony Hyundai Tucson zadebiutuje lada moment. Co z cenami?
Koreański SUV doczekał się wersji po face-liftingu. Rywal takich modeli jak Volkswagen Tiguan czy Mazda CX-5 pojawi się w polskich salonach przed wakacjami.

Hyundai na Poznań Motor Show 2018 - dwie wielkie premiery
Hyundai kontynuuje szeroko zakrojoną ofensywę modelową i stawia na nowoczesne SUV-y. W Poznaniu, po raz pierwszy w Polsce, pokazano Santa Fe nowej generacji i model Kona w wersji elektrycznej. A to nie wszystko, co czeka na stoisku Hyundaia na Poznań Motor Show.

Nowy Hyundai Tucson zadebiutował w Nowym Jorku
Na salonie motoryzacyjnym w Nowym Jorku zadebiutował Hyundai Tucson przeznaczony na rok modelowy 2019. Koreański producent poprawił wygląd zewnętrzny, polepszył wyposażenie i zmienił ofertę silników.

Hyundai Kona Electric - elektryczny crossover z dużym zasięgiem
Koreański producent odsłania kolejne informacje na temat pierwszego subkompaktowego SUV-a z napędem elektrycznym. Model Kona lada moment pojawi się na europejskich drogach.