HYUNDAI

HYUNDAI

HYUNDAI
Hyundai w ub.r. sprzedał ponad 4,6 mln samochodów i wraz z należącą do niego marką Kia (sprzedaż ponad 2,7 mln szt.) ma globalne ambicje – z czwartej lokaty światowego rankingu planuje znaleźć się na podium. Chociaż Hyundai oferuje głównie popularne modele, zwrot na sprzedaży jest porównywalny z BMW i oscyluje wokół 10 proc. Hyundai kładzie coraz większy nacisk na luksusowe samochody i zainwestował nawet w drugą generację silników V-8. Koreańska marka została założona zaledwie w 1967 roku, w 1974 trafiła na giełdę, a 11 lat później wyprodukowała milionowy samochód. Podczas azjatyckiego kryzysu w 1998 roku przejęła koncern Kia, założony w 1957 roku. Hyundai ma największą na świecie fabrykę samochodów (w Ulsan), która rocznie wypuszcza 1,6 mln aut.

Modele HYUNDAI

2017 - obecnie
HYUNDAI Kona
2016 - obecnie
HYUNDAI Ioniq
2011 - obecnie
HYUNDAI i40
2010 - obecnie
HYUNDAI ix20

HYUNDAI - Wiadomości

Koreańczycy potrafią zrobić świetne auto - te nowinki trafiły na pokład najnowszego sedana
Najnowsza propozycja w gamie Hyundaia mocno wyróżnia się na tle konkurencji. Przede wszystkim odważnym projektem nadwozia, dobrymi właściwościami jezdnymi i dodatkami, które jeszcze niedawno zarezerwowane były dla klasy premium. Sprawdzamy możliwości koreańskiej limuzyny - Hyundaia Elantra.

Nowy sedan Hyundaia już do kupienia w Polsce. Znamy ceny i pełną specyfikację
Hyundai Elantra ma już blisko 30 lat tradycji. Pierwsza generacja zadebiutowała w 1990 roku. Teraz mamy do czynienia z szóstym wcieleniem modelu. Wygląda nieszablonowo, oferuje mnóstwo miejsca w środku i zostało mocno przecenione. Prześwietlamy ofertę kompaktowej koreańskiej limuzyny.

Nowy Hyundai Sonata - Koreańczycy nie zapominają o klasie średniej
Oficjalną premierę nowego Hyundaia Sonata zaplanowano na przyszły miesiąc, ale już teraz ujawniono pierwsze szczegóły techniczne i zdjęcia nowego modelu.

Które modele zyskują najbardziej w Polsce? Porównujemy styczeń 2019 r. do stycznia 2018 r.
Największymi wzrostami sprzedaży mogą się pochwalić samochody grupy Volkswagen, dwa modele Mazdy oraz najtańsze auta Dacii. Nieźle radzą sobie także dwa SUV-y z Korei.

Zobacz najczęściej wyszukiwane marki motoryzacyjne na świecie
Łatwo jest sprawdzić, jakie marki są najpopularniejsze w danym regionie - wystarczy spojrzeć w statystyki sprzedaży. Jednak auta które ludzie kupują, a te o których marzą, to często dwa różne światy. A które marki najczęściej trafiają do wyszukiwarki Google?