HYUNDAI

HYUNDAI

HYUNDAI
Hyundai w ub.r. sprzedał ponad 4,6 mln samochodów i wraz z należącą do niego marką Kia (sprzedaż ponad 2,7 mln szt.) ma globalne ambicje – z czwartej lokaty światowego rankingu planuje znaleźć się na podium. Chociaż Hyundai oferuje głównie popularne modele, zwrot na sprzedaży jest porównywalny z BMW i oscyluje wokół 10 proc. Hyundai kładzie coraz większy nacisk na luksusowe samochody i zainwestował nawet w drugą generację silników V-8. Koreańska marka została założona zaledwie w 1967 roku, w 1974 trafiła na giełdę, a 11 lat później wyprodukowała milionowy samochód. Podczas azjatyckiego kryzysu w 1998 roku przejęła koncern Kia, założony w 1957 roku. Hyundai ma największą na świecie fabrykę samochodów (w Ulsan), która rocznie wypuszcza 1,6 mln aut.

Modele HYUNDAI

2016 - obecnie
HYUNDAI Ioniq
2011 - obecnie
HYUNDAI i40
2010 - obecnie
HYUNDAI ix20
2010 - 2015
HYUNDAI ix35

HYUNDAI - Wiadomości

Genesis G80 znika z rynku. Koreańczycy nie dali rady BMW i Mercedesowi
Koreański producent uruchomił jakiś czas temu luksusowa markę Genesis, żeby powalczyć o udziały w segmencie premium. Niestety rzeczywistość bardzo brutalnie zweryfikowała plany marki, a model znany pod nazwą G80 znika z rynku brytyjskiego

Hyundai Grand Santa Fe | Test | Komfort dla 6 osób
Niewiele jest na rynku samochodów oferujących 6 niezależnych miejsc w kabinie. Grand Santa Fe przekonuje też niezłym silnikiem wysokoprężnym i komfortem na co dzień. To auto stworzone do długich podróży.

Hyundai pokazał swojego hot-hatcha! i30 N zapowiada się świetnie
Hyundai zaprezentował wczoraj nie tylko i30 Fastback, ale także rasowego hot-hatcha. i30 z literą "N" rzuci wyzwanie na rynku Golfowi GTI, Focusowi ST i 308 GTi. Szykuje się ciekawy pojedynek

Oto Hyundai i30 Fastback, czyli "wyszukane, 5-drzwiowe coupe"
Rodzina nowego i30 cały czas się powiększa. Do klasycznego hatchbacka i praktycznej odmiany kombi właśnie dołączył Fastback. Sam producent opisuje go jako 5-drzwiowe coupe.

Pewne auto z drugiej ręki? Tak, to możliwe
Jak w zawale aut z importu znaleźć sprawdzony samochód używany? Kontrolę najlepiej powierzyć specjalistom, a samemu wybrać tylko markę i model. To możliwe.