HYUNDAI

HYUNDAI

HYUNDAI
Hyundai w ub.r. sprzedał ponad 4,6 mln samochodów i wraz z należącą do niego marką Kia (sprzedaż ponad 2,7 mln szt.) ma globalne ambicje – z czwartej lokaty światowego rankingu planuje znaleźć się na podium. Chociaż Hyundai oferuje głównie popularne modele, zwrot na sprzedaży jest porównywalny z BMW i oscyluje wokół 10 proc. Hyundai kładzie coraz większy nacisk na luksusowe samochody i zainwestował nawet w drugą generację silników V-8. Koreańska marka została założona zaledwie w 1967 roku, w 1974 trafiła na giełdę, a 11 lat później wyprodukowała milionowy samochód. Podczas azjatyckiego kryzysu w 1998 roku przejęła koncern Kia, założony w 1957 roku. Hyundai ma największą na świecie fabrykę samochodów (w Ulsan), która rocznie wypuszcza 1,6 mln aut.

Modele HYUNDAI

2017 - obecnie
HYUNDAI Kona
2016 - obecnie
HYUNDAI Ioniq
2011 - obecnie
HYUNDAI i40
2010 - obecnie
HYUNDAI ix20

HYUNDAI - Wiadomości

Hyundai Santa Fe 2.0 CRDi - test. Miłość od trzeciego wejrzenia
Z początku Hyundaia Santa Fe nie polubiłem. A po tygodniu z wielkim żalem oddawałem kluczyki. Co więcej, duży SUV Hyundaia to zdecydowanie jedno z moich ulubionych aut, jakimi jeździłem w pracy.

Hyundai i30 N gotowy na podbój Polski. Znamy ceny nad Wisłą
Hyundai i30 N wkroczył do segmentu kompaktowych hot-hatchy z przytupem. Właśnie poznaliśmy jego cennik. Czy Volkswagen Golf GTI i Peugeot 308 GTi mają się czego obawiać? Naszym zdaniem - zdecydowanie tak.

Hyundai Kona - Między segmentami [Pierwsza jazda]
Hyundai z fantazją wkracza w mocno obsadzoną klasę crossoverów. Obecny od kilku lat Tucson szturmem wdarł się na europejskie listy przebojów. Czy podobny los czeka Konę? Auto znajduje się między segmentami B i C. Jest większe od Kii Stonic i o rozmiar mniejsze od wspomnianego wcześniej kompaktowego Tucsona. Przekonuje przestronnym wnętrzem i odważną stylizacją. Już wkrótce pojawi się w Polsce.

Hyundai Kona - znamy polskie ceny nowego SUV-a z Korei
Hyundai bardzo dynamicznie rozwija gamę modelową. Lada moment do salonów wjedzie model Kona, czyli kolejny SUV koreańskiego producenta. Polski importer zaprezentował oficjalny cennik.

Hyundai Kona - na sportowo lub elektrycznie
Nowy gracz koreańskiego producenta w segmencie crossoverów zadebiutował kilka miesięcy temu, a już niebawem poznamy następne wcielenia. Hyundai Kona ma być dostępny w wersji elektrycznej i sportowej.