HUMMER

HUMMER

HUMMER
Historia Hummera nierozerwalnie łączy się z amerykańską armią. Rozpisany w 1979 roku konkurs na nowy pojazd dla US Army wygrała firma AM General. Ochrzczony przez żołnierzy Hum-Vee (od HMMWV - High Mobility Multipurpose Wheeled Vehicle) zasłynął podczas pierwszej wojny w Iraku, tzw. Pustynnej Burzy. Tylko kwestią czasu było kiedy powstanie cywilna wersja tego wspaniałego pojazdu.
Hummer (nawiązanie do Hum-Vee) został powołany do życia w 1992 roku. Amerykanie wiedzieli jak zrobić zamieszanie wokół premiery - pierwszy opancerzony model H1 trafił do Arnolda Schwarzeneggera. W 1999 roku marka trafiła pod skrzydła General Motors, a oferta powiększyła się o model H2, który szybko został zastąpiony przez H3. W planach był też mały model H4, ale kariera cywilnego Hum-Vee zakończyła się w 2010 roku. Jednak likwidacja marki nie jest ostateczna i raz za razem słyszymy, że General Motors rozważa powrót Hummerów na linie produkcyjne.

Modele HUMMER

2005 - 2010
HUMMER H3
2003 - 2010
HUMMER H2

HUMMER - Wiadomości

Powrót legendy. Elektryczny Hummer EV ma 1000 KM i jeździ jak krab [WIDEO]
Historia Hummera zaczęła się w armii od wojskowego modelu HMMWV firmy AM General, pieszczotliwie zwanego "Humvee". Potem oparty na nim model Hummer H1 zrobił furorę na cywilnym rynku. Hummer EV jest terenówką na miarę naszych czasów - równie potężną, ale z elektrycznym napędem.

Elektryczny Hummer na kolejnych zdjęciach. Zapowiada go LeBron James
Hummer powróci na jesieni tego roku. Jako elektryczny pickup o imponujących osiągach. Żeby podgrzać atmosferę przed premierą koncern GM do promocji zaangażował LeBrona Jamesa, jednego z najlepszych koszykarzy naszych czasów.