HONDA

HONDA

HONDA
W 2013 roku Honda sprzedała 4,3 mln samochodów, 16,8 mln motocykli i 6 mln silników stacjonarnych. Jest największym na świecie producentem silników (choć nigdy nie wyprodukowała jednostki V-8) oraz ósmym producentem samochodów. Wśród japońskich marek uzyskała największe sukcesy w wyścigach F1. Jako jedyna wśród koncernów samochodowych, Honda samodzielnie projektuje i wykonuje zrobotyzowane linie montażu końcowego aut, produkuje także pasażerskie samoloty odrzutowe.Założona w 1946 roku Honda od 1959 roku wiedzie prym wśród producentów motocykli. Podbiła w latach 70 amerykański rynek, gdzie sprzedaje blisko połowę samochodów i skąd czerpie jedną trzecią zysków.

Modele HONDA

2010 - 2013
HONDA CR-Z
2009 - 2013
HONDA Insight
2007 - obecnie
HONDA Fit
2006 - 2011
HONDA City
2004 - 2010
HONDA FR-V

HONDA - Wiadomości

Brexit - Honda zamknie swoją fabrykę na Wyspach w 2021 r.
Honda zamknie swoją fabrykę w Swindon w 2021 roku. Jednym z powodów takiej decyzji jest oczywiście brexit. Honda to nie jedyny producent, który powoli wycofuje się z Wysp Brytyjskich.

Honda HR-V Sport wyceniona w Polsce. Ile kosztuje usportowiony crossover?
Do polskiego cennika Hondy HR-V właśnie dołączyła usportowiona odmiana Sport. Pod maskę japońskiego crossovera trafił silnik 1.5 Turbo, a cena auta zaczyna się od 111 400 zł.

Honda CR-V Hybrid - cennik 2019. Hybryda dołącza do oferty
Nowa Honda CR-V zadebiutowała w Polsce z silnikiem benzynowym 1.5. Teraz nad Wisłę przyjechała odmiana hybrydowa. W ofercie zastąpi silnik wysokoprężny, który w nowej CR-V nie będzie dostępny.

50 tysięcy zł wystarczy na zakup hybrydy z rynku wtórnego. Oto najciekawsze oferty
Spadająca popularność aut z silnikami diesla mocno wpływa na wzrost zainteresowania modelami hybrydowymi. Budżet w wysokości 50 tysięcy złotych umożliwia szeroki wybór wśród używanych samochodów hybrydowych. Wbrew pozorom, eksploatacja auta o napędzie hybrydowym nie wiąże się z żadnymi dodatkowymi kosztami. Wręcz przeciwnie, japońskie konstrukcje uchodzą za bezawaryjne i niemal bezobsługowe - wystarczy im bieżący serwis i ciągłe, regularne użytkowanie. Jedynie długotrwały postój odbija się negatywnie na kondycji zespołu akumulatorów.

Honda Civic X - prezentacja modelu
Dziesiąta generacja Civica to dla tego modelu prawdziwa rewolucja. Nowa platforma, ostrzejsza stylistyka, rekordowo przestronne wnętrze, świetny układ kierowniczy i zawieszenie oraz nowoczesne silniki turbo.