HONDA

HONDA

HONDA
W 2013 roku Honda sprzedała 4,3 mln samochodów, 16,8 mln motocykli i 6 mln silników stacjonarnych. Jest największym na świecie producentem silników (choć nigdy nie wyprodukowała jednostki V-8) oraz ósmym producentem samochodów. Wśród japońskich marek uzyskała największe sukcesy w wyścigach F1. Jako jedyna wśród koncernów samochodowych, Honda samodzielnie projektuje i wykonuje zrobotyzowane linie montażu końcowego aut, produkuje także pasażerskie samoloty odrzutowe.Założona w 1946 roku Honda od 1959 roku wiedzie prym wśród producentów motocykli. Podbiła w latach 70 amerykański rynek, gdzie sprzedaje blisko połowę samochodów i skąd czerpie jedną trzecią zysków.

Modele HONDA

2010 - 2013
HONDA CR-Z
2009 - 2013
HONDA Insight
2007 - obecnie
HONDA Fit
2006 - 2011
HONDA City
2004 - 2010
HONDA FR-V

HONDA - Wiadomości

Honda NSX Type R - Honda rozważa ekstremalne coupe
Japoński producent zamierza wrócić do sportowych korzeni i rozważa wprowadzenie na rynek kolejnego modelu z serii Type R. Tym razem chodzi o supersamochód NSX.

Honda Civic Type R bije kolejny rekord!
Kilka dni temu Honda Civic w wersji Type R Challenge 2018 ustanowiła rekord okrążenia dla seryjnego samochodu z napędem na przednie koła na torze Magny-Cours GP we Francji.

Japończycy pracują nad baterią przyszłości. Nawet 800 km na jednym ładowaniu
Największym problemem w samochodach elektrycznych jest zasięg. Dlatego japońskie koncerny sprzymierzyły się, żeby stworzyć technologię przyszłości, która umożliwi przejechanie nawet 800 km na jednym ładowaniu.

Honda CR-V III - opinie, niezawodność, najlepsze silniki
Moda na wszelkiej maści SUV-y opanowała także rynek wtórny. Za 30 tysięcy złotych bez problemu znajdziecie rozsądne auto z przestronnym wnętrzem i stosunkowo trwałym silnikiem. Postanowiliśmy prześwietlić Hondą CR-V III.

Poradnik - 2.2 CTDi/i-DTEC - Czy warto postawić na mocnego diesla Hondy?
Przez długie lata w ofercie Hondy mogliśmy znaleźć wyłącznie silniki benzynowe słynące z bezawaryjności i niepowtarzalnego charakteru. Japoński producent korzystał w tym czasie z diesli zapożyczanych od innych koncernów. Przełom nastąpił w 2003 roku wraz z wprowadzeniem na rynek autorskiego 2.2 CDTi wyposażonego w szereg nowoczesnych rozwiązań. W używanych samochodach trzyma wartość, ale czy faktycznie warto się nim zainteresować?