HONDA

HONDA

HONDA
W 2013 roku Honda sprzedała 4,3 mln samochodów, 16,8 mln motocykli i 6 mln silników stacjonarnych. Jest największym na świecie producentem silników (choć nigdy nie wyprodukowała jednostki V-8) oraz ósmym producentem samochodów. Wśród japońskich marek uzyskała największe sukcesy w wyścigach F1. Jako jedyna wśród koncernów samochodowych, Honda samodzielnie projektuje i wykonuje zrobotyzowane linie montażu końcowego aut, produkuje także pasażerskie samoloty odrzutowe.Założona w 1946 roku Honda od 1959 roku wiedzie prym wśród producentów motocykli. Podbiła w latach 70 amerykański rynek, gdzie sprzedaje blisko połowę samochodów i skąd czerpie jedną trzecią zysków.

Modele HONDA

2010 - 2013
HONDA CR-Z
2009 - 2013
HONDA Insight
2007 - obecnie
HONDA Fit
2006 - 2011
HONDA City
2004 - 2010
HONDA FR-V

HONDA - Wiadomości

Poradnik - 2.2 CTDi/i-DTEC - Czy warto postawić na mocnego diesla Hondy?
Przez długie lata w ofercie Hondy mogliśmy znaleźć wyłącznie silniki benzynowe słynące z bezawaryjności i niepowtarzalnego charakteru. Japoński producent korzystał w tym czasie z diesli zapożyczanych od innych koncernów. Przełom nastąpił w 2003 roku wraz z wprowadzeniem na rynek autorskiego 2.2 CDTi wyposażonego w szereg nowoczesnych rozwiązań. W używanych samochodach trzyma wartość, ale czy faktycznie warto się nim zainteresować?

Koniec diesli w Hondzie CR-V. Zamiast tego hybryda
Lada moment zadebiutuje nowa Honda CR-V. Japoński SUV będzie po raz pierwszy dostępny na Starym Kontynencie z napędem hybrydowym zamiast silnika Diesla.

Mitsubishi Outlander 2.0 vs Honda CR-V 2.0 - wciąż w dobrej formie
Te flagowe SUV-y w swoich koncernach powoli kończą rynkową karierę. Zarówno CR-V jak i Outlander wkrótce doczekają się następców. To nie oznacza, że obok japońskiej oferty można przejść obojętnie. To dojrzałe, przestronne i dopracowane konstrukcje w rozsądnej cenie. Obie z wolnossącymi, pancernymi silnikami benzynowymi pozbawionymi skomplikowanego osprzętu.

Nowa Honda Jazz - ceny w Polsce. Odświeżony mieszczuch debiutuje nad Wisłą
W polskich salonach jest już dostępna odświeżona Honda Jazz. Miejski model ma odświeżony design i nowy silnik pod maską. Ceny startują od 63 tys. zł.

Honda Civic Typer R - wciąż liczą się emocje!
320 KM dostępne przy 6500 obr./min., 400 Nm momentu obrotowego dostępnego w zakresie od 2500 do 4000 obr./min. i 1409 kg wagi. Poznajcie najnowszą generację Hondy Civic Type R. Bestię, której debiut przypada na 25 lecie modeli serii Type R.