HONDA

HONDA

HONDA
W 2013 roku Honda sprzedała 4,3 mln samochodów, 16,8 mln motocykli i 6 mln silników stacjonarnych. Jest największym na świecie producentem silników (choć nigdy nie wyprodukowała jednostki V-8) oraz ósmym producentem samochodów. Wśród japońskich marek uzyskała największe sukcesy w wyścigach F1. Jako jedyna wśród koncernów samochodowych, Honda samodzielnie projektuje i wykonuje zrobotyzowane linie montażu końcowego aut, produkuje także pasażerskie samoloty odrzutowe.Założona w 1946 roku Honda od 1959 roku wiedzie prym wśród producentów motocykli. Podbiła w latach 70 amerykański rynek, gdzie sprzedaje blisko połowę samochodów i skąd czerpie jedną trzecią zysków.

Modele HONDA

2010 - 2013
HONDA CR-Z
2009 - 2013
HONDA Insight
2007 - obecnie
HONDA Fit
2006 - 2011
HONDA City
2004 - 2010
HONDA FR-V

HONDA - Wiadomości

Nowa Honda Jazz już w Polsce. Wiemy, ile będzie kosztować
Honda niedawno odświeżyła swój miejski model. Nowy Jazz to nie tylko kosmetycznie odświeżone wnętrze i poprawki wyglądu, ale także nowy silnik 1.5 o mocy 130 KM. Właśnie poznaliśmy polskie ceny małej Hondy.

Nowa Honda Insight już w drodze. Zadebiutuje w Detroit
Już za kilka tygodni na salonie motoryzacyjnym w Detroit zadebiutuje prototyp, który zapowiada zupełnie nowe wcielenie Hondy Insight.

Wystawił na sprzedaż starą Hondę. Teraz każdy chce ją kupić
Sprzedaż 21-letniego samochodu nie jest łatwym zadaniem. Chyba, że mamy ciekawy pomysł na ogłoszenie. Pewien reżyser z Nowego Jorku stworzył ciekawą reklamę, która robi furorę w sieci.

Młodszy brat Hondy NSX debiutuje w grze komputerowej
Koncepty Vision Gran Turismo bardzo często są tak nierzeczywiste, że nigdy nie pojawią się w produkcji seryjnej. Tymczasem sportowy model Hondy wygląda, jakby zaraz miał wyjechać ulice.

Honda prezentuje sportowo-elektryczny pojazd przyszłości
Świat jeszcze nie przetrawił koncepcyjnej Hondy Urban EV, a tymczasem na salonie w Japonii zadebiutował kolejny projekt w stylu retro. Oto model Sports EV Concept.