HONDA

HONDA

HONDA
W 2013 roku Honda sprzedała 4,3 mln samochodów, 16,8 mln motocykli i 6 mln silników stacjonarnych. Jest największym na świecie producentem silników (choć nigdy nie wyprodukowała jednostki V-8) oraz ósmym producentem samochodów. Wśród japońskich marek uzyskała największe sukcesy w wyścigach F1. Jako jedyna wśród koncernów samochodowych, Honda samodzielnie projektuje i wykonuje zrobotyzowane linie montażu końcowego aut, produkuje także pasażerskie samoloty odrzutowe.Założona w 1946 roku Honda od 1959 roku wiedzie prym wśród producentów motocykli. Podbiła w latach 70 amerykański rynek, gdzie sprzedaje blisko połowę samochodów i skąd czerpie jedną trzecią zysków.

Modele HONDA

2010 - 2013
HONDA CR-Z
2009 - 2013
HONDA Insight
2007 - obecnie
HONDA Fit
2006 - 2011
HONDA City
2004 - 2010
HONDA FR-V

HONDA - Wiadomości

Honda prezentuje nowy koncept. Z przeszłości w przyszłość
Na salonie motoryzacyjnym we Frankfurcie nie zabrakło kilku ciekawych premier od azjatyckich producentów. Honda pokazała koncept stylizowany na retro, ale z nowoczesną technologią pod maską.

Honda świętuje urodziny Type R
Japoński producent przygotował atrakcję dla fanów sportowych modeli. W tym roku wypada 25. rocznica Type R.

Hybrydowa Honda CR-V we Frankfurcie. Nowy SUV nareszcie w Europie
Honda pokaże we Frankfurcie pierwszego SUV-a z hybrydowym układem napędowym. Przy okazji będzie to zapowiedź europejskiej wersji modelu CR-V.

Polacy kochają japońskie auta? Oto najpopularniejsze modele
IBRM Samar opublikował najnowszy ranking sprzedaży japońskich samochodów na polskim rynku. Zobaczcie, które modele cieszą się największą popularnością.

Szukasz bezpiecznego auta średniej klasy?
Zobacz, za ile możesz kupić najbezpieczniejsze auto średniej klasy według organizacji IIHS. Tylko Top Safety Pick +