HONDA

HONDA

HONDA
W 2013 roku Honda sprzedała 4,3 mln samochodów, 16,8 mln motocykli i 6 mln silników stacjonarnych. Jest największym na świecie producentem silników (choć nigdy nie wyprodukowała jednostki V-8) oraz ósmym producentem samochodów. Wśród japońskich marek uzyskała największe sukcesy w wyścigach F1. Jako jedyna wśród koncernów samochodowych, Honda samodzielnie projektuje i wykonuje zrobotyzowane linie montażu końcowego aut, produkuje także pasażerskie samoloty odrzutowe.Założona w 1946 roku Honda od 1959 roku wiedzie prym wśród producentów motocykli. Podbiła w latach 70 amerykański rynek, gdzie sprzedaje blisko połowę samochodów i skąd czerpie jedną trzecią zysków.

Modele HONDA

2010 - 2013
HONDA CR-Z
2009 - 2013
HONDA Insight
2007 - obecnie
HONDA Fit
2006 - 2011
HONDA City
2004 - 2010
HONDA FR-V

HONDA - Wiadomości

Kupujemy używane: Honda Accord VIII. Co psuje się najczęściej, a na którą wersję najlepiej postawić?
Używana Honda Accord VIII - opinie, awaryjność, najlepsze wersje. apońskie auta cieszą się w Polsce dużą sympatią. Słyną z dopracowanej konstrukcji, bezawaryjności i niskiej utraty wartości. Szukając używanej propozycji w segmencie D, nie sposób pominąć Hondy Accord VIII.

Honda ma najszybszą kosiarkę świata. W wyścigu do "setki" bije niejedno ferrari
Inżynierowie Hondy zajmują się nie tylko budową szybkich samochodów, ale również kosiarek. Nowy model Mean Mower V2 pobił rekord Guinnessa rozpędzając się do 100 mil na godzinę w zaledwie 6 sekund. Oznacza to, że kosiarka Hondy na torze pokonałaby wiele sportowych aut ze stajni Ferrari lub Lamborghini.

Honda e zadebiutuje bez lusterek. Producent potwierdza, że zastąpią je kamery
Japoński producent pochwalił się właśnie, że w sprzedażowym modelu elektrycznej Hondy e nie będzie lusterek bocznych. Zastąpią je kamery, które zmniejszą opory powietrza i poprawią komfort prowadzenia auta. Dodatkowym atutem będą też chowane klamki.

Opinie Moto.pl: Honda HR-V Sport, nie jest nowatorska, ale mimo to łatwo ją polubić
Honda HR-V, to subkompaktowy crossover japońskiej marki, który w 2019 roku przeszedł kurację odmładzającą. Przy okazji w sprzedaży pojawiła się wersja Sport, ze 182-konnym, benzynowym silnikiem pod maską.

Elektryczna Honda e zadebiutuje w Genewie
Podczas salonu samochodowego w Genewie Honda zaprezentuje swój nowy miejski samochód. Honda e będzie samochodem w pełni elektrycznym i - co ciekawe - będzie miała napęd na tylną oś.