HONDA

HONDA

HONDA
W 2013 roku Honda sprzedała 4,3 mln samochodów, 16,8 mln motocykli i 6 mln silników stacjonarnych. Jest największym na świecie producentem silników (choć nigdy nie wyprodukowała jednostki V-8) oraz ósmym producentem samochodów. Wśród japońskich marek uzyskała największe sukcesy w wyścigach F1. Jako jedyna wśród koncernów samochodowych, Honda samodzielnie projektuje i wykonuje zrobotyzowane linie montażu końcowego aut, produkuje także pasażerskie samoloty odrzutowe.Założona w 1946 roku Honda od 1959 roku wiedzie prym wśród producentów motocykli. Podbiła w latach 70 amerykański rynek, gdzie sprzedaje blisko połowę samochodów i skąd czerpie jedną trzecią zysków.

Modele HONDA

2010 - 2013
HONDA CR-Z
2009 - 2013
HONDA Insight
2007 - obecnie
HONDA Fit
2006 - 2011
HONDA City
2004 - 2010
HONDA FR-V

HONDA - Wiadomości

Honda kończy z dieslami. W Wielkiej Brytanii od teraz, w Europie produkcja potrwa do końca 2022 roku
Transformacja japońskiego producenta zdecydowanie przyspieszyła. Koniec z silnikami Diesla nastąpi w Hondzie najszybciej, jak to możliwe. Zastąpią je hybrydy, a docelowo - samochody elektryczne.

Hybryda Hondy Jazz bez tajemnic. Sprawdzamy, dlaczego napęd e:HEV jest tak chwalony
Zupełnie nowa Honda Jazz przyjechała do Europy z hybrydowym napędem e:HEV. Ma być dynamiczna i oszczędna. Jaka jest? Dokładnie taka. Hybryda Hondy zewsząd zbiera pochwały.

Jedyny taki samochód na rynku, czyli nowa Honda Jazz i jej innowacyjne pomysły
Od miejskich samochodów oczekujemy jeszcze większej praktyczności niż od pojemnych SUV-ów czy rodzinnych kombi. Auto towarzyszące nam w codziennym życiu musi być ekonomiczne i dobrze przemyślane, tak by od czasu do czasu służyć nam do zadań specjalnych.

Honda kończy przygodę z Formułą 1. Elektryfikacja jest bardziej przyszłościowa
Po wielu latach konstruowania jednych z lepszych silników w Formule 1, Honda wycofuje się z najbardziej widowiskowego motorsportu. Wszystkie siły mają być skierowane na elektryfikację i ogniwa paliwowe.

Sprzedaż motocykli w Polsce. Junak i Romet walczą ze światowymi gigantami
Honda, Yamaha i Junak. Tak wygląda pierwsza trójka najpopularniejszych producentów motocykli w naszym kraju. Na piątym miejscu widzimy inną dobrze znaną polską nazwę - Romet. Który nie ma sobie równych na rynku motorowerów.