FORD

FORD

FORD
Piąty pod względem wielkości sprzedaży producent aut na świecie, Ford sprzedał w 2013 roku ponad 6,3 mln samochodów, z czego 1,4 mln w Europie. Ford Focus od 2012 roku pozostaje najchętniej kupowanym samochodem świata, w 2013 roku nabywców znalazło ponad milion egzemplarzy, z tego 80 proc. poza USA. Na ósmym miejscu rankingu znalazła się w 2013 roku Fiesta. Natomiast Ford F-150 jest w Stanach Zjednoczonych najpopularniejszy pickupem.Firmę założył w 1903 roku Henry Ford i dzięki wprowadzonemu 5 lat później modelowi T stała się największym producentem aut na świecie. Tytuł utraciła na dobre w 1929 roku na rzecz General Motors. Od połowy pierwszej dekady tego wieku Ford konkuruje z Toyotą na rynku USA o drugie miejsce.

Modele FORD

2017 - obecnie
FORD Ka+
2015 - obecnie
FORD Mustang
2012 - obecnie
FORD B-MAX

FORD - Wiadomości

To się nazywa radiowóz! Ford F-150 powołany na służbę
Ford przygotował nowy samochód dla amerykańskiej policji. To potężny pickup F-150, który na służbę trafi lada chwila. Trzeba przyznać, że robi piorunujące wrażenie. Zapraszamy do naszej galerii.

Sprawdziliśmy nowego Forda Fiesta. "Po prostu chce się jeździć!"
Fiesta nie otrzymała nowej platformy i nie zapisano jej na drastyczną kurację odchudzającą, a mimo to, to wciąż jeden z najlepiej jeżdżących maluchów na rynku. W dodatku z bardzo przyjemnymi silnikami i - przynajmniej na początku - korzystnym cennikiem.

Ford Transit Custom. Od teraz ostrzejszy wygląd, technologia i oszczędne silniki
Jakiś czas temu poznaliśmy odświeżonego Forda Tourneo Custom, a teraz przyszedł czas na kolejny model z palety amerykańskiego producenta. Na rynek wchodzi nowy Transit Custom, który przyciąga wyglądem i zaawansowanymi funkcjami na pokładzie.

Legenda powraca - Ford Bronco trafi do produkcji
Ford produkował pierwsze SUV-y zanim to było modne, czego przykładem jest model Bronco. Amerykanie nie produkują tego modelu od 1996 roku, ale ostatnie doniesienia zapowiadają wielki powrót w nowym wcieleniu.

Znamy polskie ceny nowego Forda Fiesty. Duże rabaty na początek
"Najbardziej zaawansowany mały samochód na świecie" - tak Ford określa swój nowy model. Fiesta jest już gotowa na podbój polskiego rynku. Czy odniesie sukces. Właśnie poznaliśmy cennik małego Forda