FORD

FORD

FORD
Piąty pod względem wielkości sprzedaży producent aut na świecie, Ford sprzedał w 2013 roku ponad 6,3 mln samochodów, z czego 1,4 mln w Europie. Ford Focus od 2012 roku pozostaje najchętniej kupowanym samochodem świata, w 2013 roku nabywców znalazło ponad milion egzemplarzy, z tego 80 proc. poza USA. Na ósmym miejscu rankingu znalazła się w 2013 roku Fiesta. Natomiast Ford F-150 jest w Stanach Zjednoczonych najpopularniejszy pickupem.Firmę założył w 1903 roku Henry Ford i dzięki wprowadzonemu 5 lat później modelowi T stała się największym producentem aut na świecie. Tytuł utraciła na dobre w 1929 roku na rzecz General Motors. Od połowy pierwszej dekady tego wieku Ford konkuruje z Toyotą na rynku USA o drugie miejsce.

Modele FORD

2017 - obecnie
FORD Ecosport
2017 - obecnie
FORD Ka+
2015 - obecnie
FORD Mustang

FORD - Wiadomości

Ford świętuje wyprodukowanie Mustanga nr 10 000 000 - kolejny krok milowy kultowego modelu
Ford ma nie lada powody do świętowania. Z linii produkcyjnej zjechał Ford Mustang nr 10 000 000. To biały kabriolet z pięciolitrową V-ósemką.

Używany Ford Focus II - opinie, awarie, usterki, wady i zalety
Mimo coraz większej popularności SUV-ów i crossoverów wśród aut nowych, rynek wtórny wciąż pozostaje wierny klasycznym segmentom. Polscy kierowcy nadal wysoko cenią auta kompaktowe. Jednym z liderów jest Ford Focus. Ogromna podaż krajowych egzemplarzy daje ogromny wybór każdego z modeli. Wbrew pozorom, wybór odpowiedniej wersji silnikowej nie należy do prostych zadań. Jednakże, znając słabe strony poszczególnych wariantów z łatwością dokonamy trafnego wyboru.

Ford Focus Courier - nowy pomysł Forda. Pickup na bazie Focusa?
Ford robi kompletną rewolucję w gamie modelowej. Znikną znane dotychczas modele, a w ich miejsce wejdą zupełnie nowe pomysły. Najnowsze doniesienia z USA mówią kompaktowym pickupie na bazie Forda Focusa.

Ford zrezygnuje z większości modeli w Europie? Nowe informacje o strategii marki
Kilka miesięcy temu pisaliśmy o wielkiej zmianie w gamie modelowej Forda za wielką wodą. Okazuje się, że podobne plany dotrą do Europy, a na wylocie są takie modele jak C-Max, S-Max, Mondeo i Galaxy.

Nowy Ford Focus ST - znamy pierwsze szczegóły
Kilka tygodni temu miała miejsce premiera nowego Forda Focusa. Producent odsłonił już wszystkie wersje wyposażeniowe, łącznie z Vignale i ST-Line. To jednak nie koniec nowości. Już niebawem do gamy dołączy Focus ST.