FORD

FORD

FORD
Piąty pod względem wielkości sprzedaży producent aut na świecie, Ford sprzedał w 2013 roku ponad 6,3 mln samochodów, z czego 1,4 mln w Europie. Ford Focus od 2012 roku pozostaje najchętniej kupowanym samochodem świata, w 2013 roku nabywców znalazło ponad milion egzemplarzy, z tego 80 proc. poza USA. Na ósmym miejscu rankingu znalazła się w 2013 roku Fiesta. Natomiast Ford F-150 jest w Stanach Zjednoczonych najpopularniejszy pickupem.Firmę założył w 1903 roku Henry Ford i dzięki wprowadzonemu 5 lat później modelowi T stała się największym producentem aut na świecie. Tytuł utraciła na dobre w 1929 roku na rzecz General Motors. Od połowy pierwszej dekady tego wieku Ford konkuruje z Toyotą na rynku USA o drugie miejsce.

Modele FORD

2017 - obecnie
FORD Ecosport
2017 - obecnie
FORD Ka+
2015 - obecnie
FORD Mustang

FORD - Wiadomości

Skoda, Ford i Toyota rządzą na polskim rynku. Nikt nie ma takich wzrostów sprzedaży
Rynek samochodów osobowych w Polsce ma się coraz lepiej, ale do poziomu średniej europejskiej jeszcze bardzo daleka droga. Tymczasem warto odnotować modele, które w październiku zajęły topowe miejsca w rankingu przyrostu sprzedaży.

Test Ford Fiesta 1.0 EcoBoost 125 KM - sprawdziliśmy jak jeździ najnowsza generacja przeboju z gamy Forda
Wygląd najnowszego Forda Fiesty może sugerować, że niewiele się różni od poprzedniczki. Nic bardziej mylnego. Mimo podobnego wizerunku, nie mamy tu do czynienia z faceliftingiem, ale ze zmianą generacji modelu.

Specjalny robot Forda testujący fotele samochodowe. Oto "Pupobot"
Przy produkcji nowego Forda Fiesty wykorzystano po raz pierwszy nietypowego robota, który przez kilka tygodni intensywnie testuje fotele samochodowe. Zobaczcie, jak wygląda jego praca.

Hennessey VelociRaptor 6x6 - amerykański potwór
Firma tuningowa Hennessey lubi postawić kropkę nad "i". Każdy kolejny projekt przebija poprzedni. Tym razem Amerykanie wydali na świat 600-konnego potwora napędzanego sześcioma kołami.

Największe koncerny motoryzacyjne zbudują sieć ładowarek
BMW, Daimler, Ford i Grupa Volkswagen jeszcze w tym roku otworzą pierwsze stacje ładowania samochodów elektrycznych w Niemczech, Austrii i Norwegii. Do 2020 roku powstanie około 400 takich punktów w całej Europie.