FORD

FORD

FORD
Piąty pod względem wielkości sprzedaży producent aut na świecie, Ford sprzedał w 2013 roku ponad 6,3 mln samochodów, z czego 1,4 mln w Europie. Ford Focus od 2012 roku pozostaje najchętniej kupowanym samochodem świata, w 2013 roku nabywców znalazło ponad milion egzemplarzy, z tego 80 proc. poza USA. Na ósmym miejscu rankingu znalazła się w 2013 roku Fiesta. Natomiast Ford F-150 jest w Stanach Zjednoczonych najpopularniejszy pickupem.Firmę założył w 1903 roku Henry Ford i dzięki wprowadzonemu 5 lat później modelowi T stała się największym producentem aut na świecie. Tytuł utraciła na dobre w 1929 roku na rzecz General Motors. Od połowy pierwszej dekady tego wieku Ford konkuruje z Toyotą na rynku USA o drugie miejsce.

Modele FORD

2017 - obecnie
FORD Ecosport
2017 - obecnie
FORD Ka+
2015 - obecnie
FORD Mustang

FORD - Wiadomości

Jim Farley nowym szefem Ford Motor Company. Nadchodzi młod(sz)a krew
Amerykański koncern będzie mieć nowego lidera. Jim Farley zastąpi na stanowisku prezesa i dyrektora wykonawczego (CEO) Jima Hacketta, który odszedł na emeryturę. Zmiana warty nastąpi 1 października 2020 roku.

Spuszczone psy sąsiada pogryzły samochód. Pod maską chowały się koty
Policjanci z gminy Dołhobyczów otrzymali nietypowe zgłoszenie. Właścicielka samochodu zadzwoniła na policję informując, że jej auto zostało... pogryzione przez psy sąsiada.

Ford Bronco będzie dostępny w trzech wersjach. Nowa zapowiedź zdradza sporo
Nowy Ford Bronco to zdecydowanie jedna z najbardziej wyczekiwanych premie tego roku. Zostało do niej już dosłownie kilka dni. Najnowsza zapowiedź zdradza kolejne szczegóły.

Ford Bronco z ręczną przekładnią ma tajemniczy bieg C. Jego przeznaczenie jest wyjątkowe [WIDEO]
Ford Bronco jest jednym z najbardziej wyczekiwanych samochodów w USA. Prawdziwą terenówką i godnym konkurentem Jeepa Wranglera. Poza automatyczną skrzynią biegów będzie oferowana też 7-stopniowa ręczna.

Ford Mustang Mach-E. Jedna z najciekawszych premier opóźniona w Europie
Zagraniczne, europejskie media donosza, że do naszej części świata Ford Mustang Mach-E może przyjechać lekko spóźniony. Skąd o tym wiemy? Z maili, jakie dostały osoby, które już elektrycznego Mustanga zamówiły.