FORD

FORD

FORD
Piąty pod względem wielkości sprzedaży producent aut na świecie, Ford sprzedał w 2013 roku ponad 6,3 mln samochodów, z czego 1,4 mln w Europie. Ford Focus od 2012 roku pozostaje najchętniej kupowanym samochodem świata, w 2013 roku nabywców znalazło ponad milion egzemplarzy, z tego 80 proc. poza USA. Na ósmym miejscu rankingu znalazła się w 2013 roku Fiesta. Natomiast Ford F-150 jest w Stanach Zjednoczonych najpopularniejszy pickupem.Firmę założył w 1903 roku Henry Ford i dzięki wprowadzonemu 5 lat później modelowi T stała się największym producentem aut na świecie. Tytuł utraciła na dobre w 1929 roku na rzecz General Motors. Od połowy pierwszej dekady tego wieku Ford konkuruje z Toyotą na rynku USA o drugie miejsce.

Modele FORD

2015 - obecnie
FORD Mustang
2012 - obecnie
FORD B-MAX
2008 - obecnie
FORD Kuga

FORD - Wiadomości

Veni, Vidi, Vici, czyli nowy Ford Mustang w Europie
Do tej pory Mustang był dostępny tylko dla nielicznych. Jednak wraz z nową generacją oficjalnie pojawił się w Europie i z miejsca zdominował rynek sportowych aut

Szef Forda zwolniony. Markę czeka teraz rewolucja, a wszystko przez... Teslę
Spadek udziału w rynku i coraz niższa wartość koncernu - zarząd Forda ma już tego dosyć. Marka żegna się ze swoim CEO, a Forda czeka poważna rewolucja.

Piekło zamarzło! Ford zapowiada elektrycznego F-150
Elektryczne szaleństwo ogarnia coraz więcej producentów. Do ogólnego trendu dołącza Ford, który zamiera wprowadzić do sprzedaży elektrycznego pickupa. Czy taki samochód ma w ogóle sens?

Ford również stawia na hybrydy i elektryki
Ford to kolejny producent, który widzi przyszłość motoryzacji w napędach hybrydowych i elektrycznych. Już niedługo niebieski owal będzie gotowy do prawdziwej ofensywy

Galeria | Ford F-250 w rękach tunerów
Amerykańskie pickupy robią piorunujące wrażenie swoimi rozmiarami i bezkompromisowością. A co powiecie na pickupa po mocnym tuningu?