FORD

FORD

FORD
Piąty pod względem wielkości sprzedaży producent aut na świecie, Ford sprzedał w 2013 roku ponad 6,3 mln samochodów, z czego 1,4 mln w Europie. Ford Focus od 2012 roku pozostaje najchętniej kupowanym samochodem świata, w 2013 roku nabywców znalazło ponad milion egzemplarzy, z tego 80 proc. poza USA. Na ósmym miejscu rankingu znalazła się w 2013 roku Fiesta. Natomiast Ford F-150 jest w Stanach Zjednoczonych najpopularniejszy pickupem.Firmę założył w 1903 roku Henry Ford i dzięki wprowadzonemu 5 lat później modelowi T stała się największym producentem aut na świecie. Tytuł utraciła na dobre w 1929 roku na rzecz General Motors. Od połowy pierwszej dekady tego wieku Ford konkuruje z Toyotą na rynku USA o drugie miejsce.

Modele FORD

2017 - obecnie
FORD Ecosport
2017 - obecnie
FORD Ka+
2015 - obecnie
FORD Mustang

FORD - Wiadomości

Opinie Moto.pl: Ford Fiesta ST-Line 1.0 140 KM - auto z charakterem
Żeby cieszyć się emocjonującą jazdą nie trzeba od razu sięgać po najmocniejsze wersje poszczególnych modeli samochodów. Warto zwrócić uwagę na dużo od nich tańsze odmiany usportowione. Takie jak 140 konna Fiesta ST-Line.

Ford Fiesta ST-Line Black i Red Edition - dwie nowe wersje dla chcących się wyróżniać
W ofercie Forda pojawiły się dwie nowe, specjalne wersje Forda Fiesty: ST-Line Red Edition oraz Black Edition. Czym się wyróżniają?

Ford pokazał, jak wyglądałby świat bez sygnalizacji świetlnej
Żaden kierowca nie lubi stać na czerwonym świetle. Szczególnie, gdy w okolicy nie nadjeżdża żaden samochód. Specjaliści wyliczyli, że każdego roku poświęcamy w sumie aż dwa dni na takie postoje. Dlatego Ford postanowił ułatwić życie kierowcom.

Duster jest dla Dacii tym, czym Mustang dla Forda - ciekawe spostrzeżenie jednego z szefów w Renault
Laurens van den Acker, szef designu w Renault, w niedawnym wywiadzie zauważył, że Dacia Duster pod pewnymi względami przypomina Forda Mustanga. I choć brzmi to absurdalnie, to po chwili namysłu trzeba mu przyznać rację.

Ford Mondeo Hybrid - Ford wprowadza napęd hybrydowy pod maskę rodzinnego kombi
Już w przyszłym roku poszerzy się paleta hybrydowych modeli Forda. Oprócz wersji do gamy dołączy jeszcze kombi - Hybrid Wagon.