FORD

FORD

FORD
Piąty pod względem wielkości sprzedaży producent aut na świecie, Ford sprzedał w 2013 roku ponad 6,3 mln samochodów, z czego 1,4 mln w Europie. Ford Focus od 2012 roku pozostaje najchętniej kupowanym samochodem świata, w 2013 roku nabywców znalazło ponad milion egzemplarzy, z tego 80 proc. poza USA. Na ósmym miejscu rankingu znalazła się w 2013 roku Fiesta. Natomiast Ford F-150 jest w Stanach Zjednoczonych najpopularniejszy pickupem.Firmę założył w 1903 roku Henry Ford i dzięki wprowadzonemu 5 lat później modelowi T stała się największym producentem aut na świecie. Tytuł utraciła na dobre w 1929 roku na rzecz General Motors. Od połowy pierwszej dekady tego wieku Ford konkuruje z Toyotą na rynku USA o drugie miejsce.

Modele FORD

2017 - obecnie
FORD Ecosport
2017 - obecnie
FORD Ka+
2015 - obecnie
FORD Mustang

FORD - Wiadomości

10. Ogólnopolski Zlot Fordów Mustangów - w naszym obiektywie
W tę niedzielę Warszawę opanowały Fordy Mustangi. Na Plac Defilad przyjechało ponad 350 Mustangów. 10. Ogólnopolski Zlot Fordów Mustangów imponował rozmachem.

Ogólnopolski Zlot Fordów Mustangów. Znamy datę i miejsce!
Już 21 kwietnia o godz. 12:00 na Placu Defilad w Warszawie pojawi się całkiem spore stado Mustangów z całej Polski. Jedną z gwiazd będzie najnowsze wcielenie amerykańskiego muscle cara, które zadebiutowało w Genewie.

Nowy Ford Focus - bestseller po raz czwarty
Wielu oczekiwało, że nowego Forda Focusa zobaczymy już w Genewie, ale Ford postanowił przesunąć premierę na kwiecień. I wszystko wskazuje na to, że warto było chwilę poczekać. Nowy Ford Focus zapowiada się bardzo dobrze.

Nowy Ford Focus RS - znamy pierwsze szczegóły
Już za kilka dni poznamy nowe wcielenie Forda Focusa, a tymczasem producent zdradza pierwsze szczegóły na temat ekstremalnej wersji RS.

Nowy Ford Focus zadebiutuje za kilka dni. Znamy pierwsze szczegóły
Już za tydzień odbędzie się oficjalna prezentacja Forda Focusa czwartej generacji. Na chwilę przed odsłonięciem producent zdradza coraz więcej szczegółów.