FORD

FORD

FORD
Piąty pod względem wielkości sprzedaży producent aut na świecie, Ford sprzedał w 2013 roku ponad 6,3 mln samochodów, z czego 1,4 mln w Europie. Ford Focus od 2012 roku pozostaje najchętniej kupowanym samochodem świata, w 2013 roku nabywców znalazło ponad milion egzemplarzy, z tego 80 proc. poza USA. Na ósmym miejscu rankingu znalazła się w 2013 roku Fiesta. Natomiast Ford F-150 jest w Stanach Zjednoczonych najpopularniejszy pickupem.Firmę założył w 1903 roku Henry Ford i dzięki wprowadzonemu 5 lat później modelowi T stała się największym producentem aut na świecie. Tytuł utraciła na dobre w 1929 roku na rzecz General Motors. Od połowy pierwszej dekady tego wieku Ford konkuruje z Toyotą na rynku USA o drugie miejsce.

Modele FORD

2017 - obecnie
FORD Ecosport
2017 - obecnie
FORD Ka+
2015 - obecnie
FORD Mustang

FORD - Wiadomości

Nowy Ford Focus ST - z większym silnikiem 2.3 EcoBoost o mocy 280 KM
Nowy Ford Focus ST zamiast dwulitrowego silnika otrzyma jednostkę 2.3 EcoBoost. Nowy hot hatch przełamie granicę 6 sekund w sprincie do 100 km/h.

Nowy Ford Edge - cennik 2019. Amerykański SUV w polskiej ofercie
Ford Edge został niedawno odświeżony. Duży SUV lada chwila przyjedzie do salonów sprzedaży nad Wisłą. Cennik Forda Edge'a otwiera lekko ponad 170 tysięcy zł.

Różnimy się jak narty i snowboard - VW i Ford będą ze sobą współpracować, ale nie nad elektrykami
Ścisła współpraca Forda i Volkswagena to jeden z najważniejszych ruchów w branży ostatnich miesięcy. Wszystko jednak wskazuje, że oba koncerny nie będą wspólnie rozwijać samochodów elektrycznych.

MIT pozywa Forda. Chodzi o silniki EcoBoost
Trzech wykładowców z Massachusetts Institute of Technology złożyło w sądzie pozew oskarżający markę Ford. O co chodzi? O rzekomo bezprawne wykorzystanie ich autorskiej technologii w silnikach EcoBoost.

Ford szykuje pickupa na bazie Focusa. Ma pomieścić europaletę
Pickup na bazie Forda Focusa to jedna z gorętszych informacji ostatnich dni. Że takie auto powstanie jesteśmy pewni na 100 proc. Ale czy trafi do Europy? Tu musimy postawić znak zapytania.