FORD

FORD

FORD
Piąty pod względem wielkości sprzedaży producent aut na świecie, Ford sprzedał w 2013 roku ponad 6,3 mln samochodów, z czego 1,4 mln w Europie. Ford Focus od 2012 roku pozostaje najchętniej kupowanym samochodem świata, w 2013 roku nabywców znalazło ponad milion egzemplarzy, z tego 80 proc. poza USA. Na ósmym miejscu rankingu znalazła się w 2013 roku Fiesta. Natomiast Ford F-150 jest w Stanach Zjednoczonych najpopularniejszy pickupem.Firmę założył w 1903 roku Henry Ford i dzięki wprowadzonemu 5 lat później modelowi T stała się największym producentem aut na świecie. Tytuł utraciła na dobre w 1929 roku na rzecz General Motors. Od połowy pierwszej dekady tego wieku Ford konkuruje z Toyotą na rynku USA o drugie miejsce.

Modele FORD

2017 - obecnie
FORD Ecosport
2017 - obecnie
FORD Ka+
2015 - obecnie
FORD Mustang

FORD - Wiadomości

Z tych aut kierowcy są najbardziej zadowoleni. Zestawienie marek według J.D. Power
Amerykański J.D. Power jak co roku przygotował zestawienie marek, z których klienci są najbardziej zadowoleni. Nie wszyscy mają powody do zadowolenia.

Silnik 2.0 TDCi - typowe usterki i opinie
Usterkowość silnika 2.0 TDCi jest zróżnicowana w zależności od jego wariantu. Są wersje praktycznie bezawaryjne i takie, które przysparzają nieco problemów.

Volkswagen rozmawia z Fordem. Nieoczekiwany sojusz?
Dwa motoryzacyjne giganty postanowiły podać sobie rękę. Volkswagen zjednoczy siły z Fordem i wymieni się doświadczeniami w kwestii pojazdów dostawczych.

Ford Mustang Bullitt przyjechał do Europy
W Genewie Ford zapowiedział, że Ford Mustang Bullitt przyjedzie do Europy. I słowa otrzymał, wyjątkowy Mustang właśnie zadebiutował na Wyspach Brytyjskich. Niedługo przyjedzie także na kontynent.

Ford Fiesta ST i Active - Ford zaprezentował dwie nowe, niszowe wersje miejskiego auta
Fiesta trwa. Pół roku po premierze siódmej generacji swojego przedstawiciela w klasie B, Ford uzupełnia gamę tego modelu o dwie nowe wersje. Żadna z nich nie będzie hitem sprzedaży, ale jedna jest wyjątkowo interesująca.