FORD

FORD

FORD
Piąty pod względem wielkości sprzedaży producent aut na świecie, Ford sprzedał w 2013 roku ponad 6,3 mln samochodów, z czego 1,4 mln w Europie. Ford Focus od 2012 roku pozostaje najchętniej kupowanym samochodem świata, w 2013 roku nabywców znalazło ponad milion egzemplarzy, z tego 80 proc. poza USA. Na ósmym miejscu rankingu znalazła się w 2013 roku Fiesta. Natomiast Ford F-150 jest w Stanach Zjednoczonych najpopularniejszy pickupem.Firmę założył w 1903 roku Henry Ford i dzięki wprowadzonemu 5 lat później modelowi T stała się największym producentem aut na świecie. Tytuł utraciła na dobre w 1929 roku na rzecz General Motors. Od połowy pierwszej dekady tego wieku Ford konkuruje z Toyotą na rynku USA o drugie miejsce.

Modele FORD

2017 - obecnie
FORD Ka+
2015 - obecnie
FORD Mustang
2012 - obecnie
FORD B-MAX

FORD - Wiadomości

Nowy Ford Mustang nareszcie w Europie
Ford pokazał nowego Forda Mustanga na początku tego roku. Teraz kultowy model nareszcie dotarł na Stary Kontynent - nowy Mustang będzie jedną z ważniejszych premier Salonu Samochodowego we Frankfurcie.

Nowy Ford EcoSport trafi do Polski. Zapowiada się świetny mały SUV
Po nowej Fieście i Ka+ Ford wprowadza na nasz rynek kolejną nowość w segmencie B. Tym razem to modny crossover - nieobecny do tej pory w Polsce model EcoSport. Nie znamy jeszcze cen, ale mały SUV zapowiada się znakomicie.

Ford wypowiada wojnę rozlewającej się kawie i wymyśla uchwyt na kubek na nowo
Amerykanie śmieją się, że Ford ma istną obsesję na punkcie uchwytów na kubki. W nowym pickupie Super Duty jest ich aż 10. A teraz inżynierowie marki postanowili wynaleźć cupholder na nowo.

Ford Ka+ - wszystko, czego potrzebujesz
Nie oceniaj książki po okładce. Ford Ka+ to jedna z najlepszych ofert segmentu B.

Ford również zamieszany w "Dieselgate"? Trwają badania
Volkswagen, Daimler i BMW to ostatni podejrzani, który trafili pod lupę niemieckich śledczych. Teraz okazuje się, że kolejną marką, która dołączy do tego grona będzie Ford, a konkretnie system filtracji spalin autorstwa tego koncernu.