FORD

FORD

FORD
Piąty pod względem wielkości sprzedaży producent aut na świecie, Ford sprzedał w 2013 roku ponad 6,3 mln samochodów, z czego 1,4 mln w Europie. Ford Focus od 2012 roku pozostaje najchętniej kupowanym samochodem świata, w 2013 roku nabywców znalazło ponad milion egzemplarzy, z tego 80 proc. poza USA. Na ósmym miejscu rankingu znalazła się w 2013 roku Fiesta. Natomiast Ford F-150 jest w Stanach Zjednoczonych najpopularniejszy pickupem.Firmę założył w 1903 roku Henry Ford i dzięki wprowadzonemu 5 lat później modelowi T stała się największym producentem aut na świecie. Tytuł utraciła na dobre w 1929 roku na rzecz General Motors. Od połowy pierwszej dekady tego wieku Ford konkuruje z Toyotą na rynku USA o drugie miejsce.

Modele FORD

2017 - obecnie
FORD Ecosport
2017 - obecnie
FORD Ka+
2015 - obecnie
FORD Mustang

FORD - Wiadomości

Opinie Moto.pl: Ford Ka+ Active - czego chcieć więcej?
Nowy Ford Ka+ to zaskakująco dobry miejski samochód. Niczego nie udaje, a ze wszystkich swoich zadań wywiązuje się na mocną piątkę. Segment B potrzebował typowo budżetowej propozycji.

Śmierdzące plastiki w kabinie? Ford ma na to sposób
Na rynku jest dostępnych wiele kosmetyków sprawiających, że w kabinie będzie unosić się zapach "nowego samochodu". Okazuje się jednak, że dla niektórych taki zapach jest nieprzyjemny.

Ford Edge - odświeżony, naszpikowany technologią SUV pojawi się w Europie
Po premierze na salonie motoryzacyjnym w Genewie przyszedł czas na debiut na rynku europejskim. Ford wprowadza na Stary Kontynent odświeżoną wersję modelu Edge.

Nowy Ford Ka+ i Ka+ Active już w Polsce
Do Polski przyjechał nowy Ford Ka+. Byliśmy wczoraj na pierwszej prezentacji budżetowego malucha po faceliftingu. Co się zmieniło?

Ford Focus gotowy na jazdę po bezdrożach
Czwarta generacja Forda Focusa trafiła już na drogi, a więc czas na kolejne specjalne wydanie. Tym razem producent zaoferował uterenowioną wersję kombi o nazwie Active.