FORD

FORD

FORD
Piąty pod względem wielkości sprzedaży producent aut na świecie, Ford sprzedał w 2013 roku ponad 6,3 mln samochodów, z czego 1,4 mln w Europie. Ford Focus od 2012 roku pozostaje najchętniej kupowanym samochodem świata, w 2013 roku nabywców znalazło ponad milion egzemplarzy, z tego 80 proc. poza USA. Na ósmym miejscu rankingu znalazła się w 2013 roku Fiesta. Natomiast Ford F-150 jest w Stanach Zjednoczonych najpopularniejszy pickupem.Firmę założył w 1903 roku Henry Ford i dzięki wprowadzonemu 5 lat później modelowi T stała się największym producentem aut na świecie. Tytuł utraciła na dobre w 1929 roku na rzecz General Motors. Od połowy pierwszej dekady tego wieku Ford konkuruje z Toyotą na rynku USA o drugie miejsce.

Modele FORD

2017 - obecnie
FORD Ecosport
2017 - obecnie
FORD Ka+
2015 - obecnie
FORD Mustang

FORD - Wiadomości

Nowy Ford Edge w Genewie - mocny diesel Bi-Turbo i nowe systemy
Ford do Genewy przywiezie Forda Edge po liftingu. Producent opisuje go jako "najbardziej zaawansowanego technicznie SUV-a" w klasie. Co nowego przynosi lifting oprócz systemów bezpieczeństwa?

Czy warto kupić samochód na wyprzedaży? Jak znaleźć najkorzystniejsze oferty
Chociaż ceny aut spadają najbardziej pod koniec roku, to również jego początek - od stycznia do początku marca - jest momentem, kiedy możemy znaleźć bardzo atrakcyjne promocje na rynku.

Znamy polskie ceny odświeżonego Forda Mustanga
W polskich salonach można już zamawiać nowego Forda Mustanga. Ikona amerykańskiej motoryzacji ma odświeżony wygląd, mocniejszy silnik i do tego jest trochę droższa od poprzednika.

Legendarny Raptor trafi do Europy? - Ford Ranger Raptor oficjalnie
Pickupy cieszą się umiarkowana popularnością na Starym Kontynencie. Mimo tego Ford zastanawia się nad wprowadzeniem na rynek mocniejszej wersji Rangera - sygnowanego logo Raptor.

Odświeżony Ford Ka+ zadebiutuje w Genewie
Na liście premier salonu motoryzacyjnego w Genewie zabraknie nowego Forda Focusa, ale na pocieszenie pojawi się kilka innych premier od Forda. Jedną z nich będzie model Ka+ po modernizacji oraz jego specjalna wersja Active.