FIAT

FIAT

FIAT
Znany z produkcji małych, popularnych modeli Fiat jest siódmym pod względem wielkości produkcji koncernem samochodowym świata, ze sprzedażą w 2013 roku 4,4 mln aut. Jest właścicielem takich słynnych marek jak: Alfa Romeo, Maserati i wyceniona na 4 mld dol. (miliard mniej od Fiata) Ferrari. W 2009 roku Fiat przejął koncern Chryslera. Spółkę Fiat założyli inwestorzy z Turynu w 1899 roku. Dzięki włoskim zbrojeniom rozrosła się w latach 20 do rozmiarów poważnego koncernu.

Poza samochodami osobowymi produkowała ciężarówki, silniki lotnicze i morskie. Fiat zmotoryzował Włochy popularnym modelem 500. Firma chętnie sprzedawała licencje m.in. do Hiszpanii, Jugosławii, Polski, Rosji Sowieckiej i Turcji.

Modele FIAT

2016 - obecnie
FIAT Fiorino/Qubo
2016 - obecnie
FIAT Fullback
2016 - obecnie
FIAT 124
2011 - obecnie
FIAT Freemont
2008 - 2016
FIAT Fiorino
2007 - obecnie
FIAT 500

FIAT - Wiadomości

Gratka dla fanów włoskiej motoryzacji. Noc Cudów w salonach Fiata
Fiat przygotował wyjątkową promocję w polskich salonach. Już 21 września odbędzie się Noc Cudów, a na wszystkich miłośników włoskiej motoryzacji będą czekały bardzo duże rabaty. Jeżeli rozważaliście zakup nowego auta, to warto w tym dniu odwiedzić jeden z salonów Włochów.

Fiat Tipo w bogatej wersji. Ile kosztuje?
Kompaktowy Fiat Tipo cieszy się dużą popularnością na naszym rynku, a tymczasem polski importer wprowadza do cennika najdroższą wersję S-Design do cennika. Ile zapłacimy za taki samochód?

Czy Fiat przejdzie w chińskie ręce? Rozmowy trwają
Od kilku dni w mediach atmosfera jest naprawdę gorąca. Wszystko przez możliwe przejecie grupy FCA przez jednego z chińskich inwestorów. Takie informacje podał "Automotive New", powołując się na sprawdzone źródła.

Najciekawsze rodzinne auto już w Polsce. Znamy ceny nowego Fiata 500L
Po pięciu latach niekwestionowanego europejskiego przewodzenia modelu 500L w swoim segmencie, nowy Fiat 500L wjeżdża także na polski rynek, na którym 500L zdobywał coraz więcej klientów i w dalszym ciągu notuje wzrost sprzedaży.

Fiat Tipo już jest w czołówce sprzedaży. Dlaczego Polacy go pokochali?
Jak donosi Instytut Badań Rynku Motoryzacyjnego SAMAR, majowy ranking najpopularniejszych samochodów nabywanych w Polsce przez osoby prywatne przynosi przetasowanie na samym szczycie listy. Nowym bestsellerem nad Wisłą został przebojowy Fiat Tipo.