FIAT

FIAT

FIAT
Znany z produkcji małych, popularnych modeli Fiat jest siódmym pod względem wielkości produkcji koncernem samochodowym świata, ze sprzedażą w 2013 roku 4,4 mln aut. Jest właścicielem takich słynnych marek jak: Alfa Romeo, Maserati i wyceniona na 4 mld dol. (miliard mniej od Fiata) Ferrari. W 2009 roku Fiat przejął koncern Chryslera. Spółkę Fiat założyli inwestorzy z Turynu w 1899 roku. Dzięki włoskim zbrojeniom rozrosła się w latach 20 do rozmiarów poważnego koncernu.

Poza samochodami osobowymi produkowała ciężarówki, silniki lotnicze i morskie. Fiat zmotoryzował Włochy popularnym modelem 500. Firma chętnie sprzedawała licencje m.in. do Hiszpanii, Jugosławii, Polski, Rosji Sowieckiej i Turcji.

Modele FIAT

2016 - obecnie
FIAT Fiorino/Qubo
2016 - obecnie
FIAT Fullback
2016 - obecnie
FIAT 124
2011 - 2016
FIAT Freemont
2008 - 2016
FIAT Fiorino
2007 - obecnie
FIAT 500

FIAT - Wiadomości

Juventus Turyn kupił Ronaldo, a w fabryce strajk
Transfer Cristiano Ronaldo do Juventusu zaskoczył wszystkich do tego stopnia, że informacja o kwocie zakupu zdenerwowała załogę włoskiej fabryki Fiata w Melfi. Związki zawodowe ogłosiły strajk.

Tani Fiat Tipo teraz jeszcze tańszy. Dziś Noc Cudów. Sprawdziliśmy, co można na niej upolować
Po sukcesie pierwszej edycji Nocy Cudów Fiat kolejny raz organizuje wieczór promocji w swoich salonach. Wiemy już, na jakie rabaty będzie można liczyć. Będzie w czym wybierać.

To już 60. urodziny Fiata 500. Powstała specjalna wersja
Popularny, włoski maluch doczekał się już wielu specjalnych wersji, a oto jedna z najbardziej wyjątkowych. Fiat 500 Spiaggina powstał, żeby uczcić 60. urodziny legendy.

Fiat Tipo 1.4 95 KM - opinie Moto.pl. Tani nie znaczy zły
Podstawowy wolnossący silnik, bazowa wersja wyposażenia i ani jednej opcji dodatkowej - czy taki Fiat Tipo ma cokolwiek do zaoferowania oprócz wyjątkowo korzystnej ceny? W trudnym teście tani Fiat udowodnił nam, że tak.

Fiat zrezygnuje z popularnego modelu? "Jesteśmy blisko podjęcia decyzji"
Już niebawem jeden z najpopularniejszych modeli Fiata może zniknąć z salonów, nie tylko w Polsce, ale również w całej Europie. Wszystkiemu winne są normy emisji spalin.