FIAT

FIAT

FIAT
Znany z produkcji małych, popularnych modeli Fiat jest siódmym pod względem wielkości produkcji koncernem samochodowym świata, ze sprzedażą w 2013 roku 4,4 mln aut. Jest właścicielem takich słynnych marek jak: Alfa Romeo, Maserati i wyceniona na 4 mld dol. (miliard mniej od Fiata) Ferrari. W 2009 roku Fiat przejął koncern Chryslera. Spółkę Fiat założyli inwestorzy z Turynu w 1899 roku. Dzięki włoskim zbrojeniom rozrosła się w latach 20 do rozmiarów poważnego koncernu.

Poza samochodami osobowymi produkowała ciężarówki, silniki lotnicze i morskie. Fiat zmotoryzował Włochy popularnym modelem 500. Firma chętnie sprzedawała licencje m.in. do Hiszpanii, Jugosławii, Polski, Rosji Sowieckiej i Turcji.

Modele FIAT

2016 - obecnie
FIAT Fiorino/Qubo
2016 - obecnie
FIAT Fullback
2016 - obecnie
FIAT 124
2011 - 2016
FIAT Freemont
2008 - 2016
FIAT Fiorino
2007 - obecnie
FIAT 500

FIAT - Wiadomości

Nowy Fiat 500 ma napęd na tył i kosztuje 1600 zł. Niestety nie jest autem, a... hulajnogą
Fiat wypuścił do sprzedaży w Polsce ciekawe urządzenie elektryczne oznaczone charakterystyczną liczbą 500. To hulajnoga elektryczna z silnikiem 250 W umieszczonym w tylnym kole. Cena pojazdu jest bardzo atrakcyjna.

Studio Biznes odc.1. Premiera nowego programu Gazety.pl, a w nim Abarth 124 Spider
Studio Biznes to nowy program w Gazeta.pl, który będzie emitowany co środę o 12.00. Prowadzi Łukasz Kijek. <br>To nie tylko nowości gospodarcze i najważniejsze informacje ze świata biznesu. W każdym programie redaktor naczelny Moto.pl, Tomasz Korniejew, zaprezentuje wyjątkowy samochód. Zaczynamy od Abartha 124 Spider, pełnego emocji roadstera o mocy 170 KM.

Już dzisiaj "Noc Cudów" w salonach marek Alfa Romeo, Fiat, Jeep i Abarth. Rabaty do 100 tys. zł
"Noc Cudów" to akcja, którą koncern FCA wprowadza niemal co roku. To doskonała okazja, by kupić nowe samochody z upustem nawet stu tysięcy złotych. Na jakie modele klienci dostaną rabaty?

Fuzja FCA i Renault nie dojdzie do skutku. Fiat wycofuje się z propozycji
Do fuzji FCA i Renault nie dojdzie. A na pewno nie teraz. Fiat postanowił wycofać swoją propozycję utworzenia z Francuzami trzeciego największego motoryzacyjnego. Powody? Problemy polityczne we Francji i odmowa wsparcia ze strony prezesa Nissana.

Renault potwierdza rozmowy z Fiatem. Możliwe, że na motoryzacyjnej mapie świata pojawi się nowy gigant
Informacje o rozmowach pomiędzy Renaultem a koncernem Fiat Chrysler Automobiles zaczęły się pojawiać w ostatnim tygodniu. Uważano je za plotki. Jednak obydwie strony potwierdziły rozpoczęcie negocjacji.