FIAT

FIAT

FIAT
Znany z produkcji małych, popularnych modeli Fiat jest siódmym pod względem wielkości produkcji koncernem samochodowym świata, ze sprzedażą w 2013 roku 4,4 mln aut. Jest właścicielem takich słynnych marek jak: Alfa Romeo, Maserati i wyceniona na 4 mld dol. (miliard mniej od Fiata) Ferrari. W 2009 roku Fiat przejął koncern Chryslera. Spółkę Fiat założyli inwestorzy z Turynu w 1899 roku. Dzięki włoskim zbrojeniom rozrosła się w latach 20 do rozmiarów poważnego koncernu.

Poza samochodami osobowymi produkowała ciężarówki, silniki lotnicze i morskie. Fiat zmotoryzował Włochy popularnym modelem 500. Firma chętnie sprzedawała licencje m.in. do Hiszpanii, Jugosławii, Polski, Rosji Sowieckiej i Turcji.

Modele FIAT

2016 - obecnie
FIAT Fiorino/Qubo
2016 - obecnie
FIAT Fullback
2016 - obecnie
FIAT 124
2011 - obecnie
FIAT Freemont
2008 - 2016
FIAT Fiorino
2007 - obecnie
FIAT 500

FIAT - Wiadomości

Poradnik | 1.4 T-Jet - Jak Fiat poradził sobie z downsizingiem?
Najstarsze egzemplarze przekroczyły granicę 250 tysięcy kilometrów. Mimo tego, wciąż dzielnie znoszą codzienną eksploatację. Włoska konstrukcja ma swoje początki w połowie lat 80. i uchodzi za jeden z najlepszych silników w swojej kategorii. Czy faktycznie warto postawić na 1.4 T-Jet?

Fiat 500 doczekał się jubileuszowej monety
Włoska mennica wyemitowała kolekcjonerską monetę z wizerunkiem Fiata 500 z okazji 60. urodzin kultowego modelu. Wartość nominalna tej monety to 5 euro, ale limitowany nakład sprawi, że szybko będzie prawdziwym rarytasem dla kolekcjonerów.

Znajdź różnicę. Lekkie odświeżenie Fiata 500X
W Europie Fiat 500X to jeden z najpopularniejszych crossoverów segmentu B. Włosi postanowili lekko odświeżyć swój bestseller. Nie jest to kompleksowy facelifting, a pakiet zmian na nowy rok modelowy.

Hyundai chce kupić FCA. Czy dojdzie do sensacyjnego przejęcia?
Koreańczycy mają ambicje, żeby stworzyć największy koncern motoryzacyjny na świecie. Niewykluczone, że pomoże w tym Fiat Chrysler Automobiles, który poszukuje mocnego partnera do współpracy.

Gratka dla fanów włoskiej motoryzacji. Noc Cudów w salonach Fiata
Fiat przygotował wyjątkową promocję w polskich salonach. Już 21 września odbędzie się Noc Cudów, a na wszystkich miłośników włoskiej motoryzacji będą czekały bardzo duże rabaty. Jeżeli rozważaliście zakup nowego auta, to warto w tym dniu odwiedzić jeden z salonów Włochów.