FIAT

FIAT

FIAT
Znany z produkcji małych, popularnych modeli Fiat jest siódmym pod względem wielkości produkcji koncernem samochodowym świata, ze sprzedażą w 2013 roku 4,4 mln aut. Jest właścicielem takich słynnych marek jak: Alfa Romeo, Maserati i wyceniona na 4 mld dol. (miliard mniej od Fiata) Ferrari. W 2009 roku Fiat przejął koncern Chryslera. Spółkę Fiat założyli inwestorzy z Turynu w 1899 roku. Dzięki włoskim zbrojeniom rozrosła się w latach 20 do rozmiarów poważnego koncernu.

Poza samochodami osobowymi produkowała ciężarówki, silniki lotnicze i morskie. Fiat zmotoryzował Włochy popularnym modelem 500. Firma chętnie sprzedawała licencje m.in. do Hiszpanii, Jugosławii, Polski, Rosji Sowieckiej i Turcji.

Modele FIAT

2016 - obecnie
FIAT Fiorino/Qubo
2016 - obecnie
FIAT Fullback
2016 - obecnie
FIAT 124
2011 - 2016
FIAT Freemont
2008 - 2016
FIAT Fiorino
2007 - obecnie
FIAT 500

FIAT - Wiadomości

Sportowy Fiat zadebiutował w teledysku u gwiazd
Pamiętacie Miami Vice? Właśnie pojawiła się reklama, która mocno nawiązuje do kultowego serialu. Jednak zamiast oryginalnych aktorów zobaczymy tam Stinga i Shaggy`ego, a główną rolę motoryzacyjną odgrywa kabriolet Fiata z logo skorpiona.

1.4 MultiAir. Czy silnik Fiata jest równie trwały, jak jego poprzednik 1.4 T-Jet?
Era downsizingu w rozkwicie. Doładowane jednostki benzynowe o niewielkiej pojemności trafiają nie tylko to samochodów segmentu A, B i C, lecz również do rodzinnych kombi i reprezentacyjnych limuzyn. O ile pierwsze próby Volkswagena w tej kategorii nie należały do specjalnie udanych, o tyle inżynierowie Fiata znacznie lepiej wywiązali się z zadania.

Kandydat w plebiscycie The Best of Moto.pl - Fiat 500X
Fiat 500X doczekał się w tym roku poważnego faceliftingu. Lubiany miejski SUV zmienił się na tyle, że w plebiscycie The Best of Moto.pl jest mocnym kandydatem w aż trzech kategoriach.

Opinie Moto.pl: Nowy Fiat 500X - nowa twarz włoskiego crossovera
Miesiąc temu przedstawiliśmy Wam nowe wcielenie Renegada. Teraz nadszedł czas na bliskiego krewniaka - Fiata 500X. Włoski crossover otrzymał zmodernizowany front, odświeżone multimedia, a także silniki pochodzące wprost z polskiej fabryki.

Kolejny internetowy salon z autami na abonament. Prześwietlamy ofertę Autoflix
Kolejny wirtualny salon z samochodami na abonament został otwarty w sieci. Autoflix oferuje auta różnych marek i z różnych segmentów. Ile trzeba zapłacić za Skodę Fabię, Fiata 500 czy Nissana Qashqaia w abonamencie?