FIAT

FIAT

FIAT
Znany z produkcji małych, popularnych modeli Fiat jest siódmym pod względem wielkości produkcji koncernem samochodowym świata, ze sprzedażą w 2013 roku 4,4 mln aut. Jest właścicielem takich słynnych marek jak: Alfa Romeo, Maserati i wyceniona na 4 mld dol. (miliard mniej od Fiata) Ferrari. W 2009 roku Fiat przejął koncern Chryslera. Spółkę Fiat założyli inwestorzy z Turynu w 1899 roku. Dzięki włoskim zbrojeniom rozrosła się w latach 20 do rozmiarów poważnego koncernu.

Poza samochodami osobowymi produkowała ciężarówki, silniki lotnicze i morskie. Fiat zmotoryzował Włochy popularnym modelem 500. Firma chętnie sprzedawała licencje m.in. do Hiszpanii, Jugosławii, Polski, Rosji Sowieckiej i Turcji.

Modele FIAT

2016 - obecnie
FIAT Fiorino/Qubo
2016 - obecnie
FIAT Fullback
2016 - obecnie
FIAT 124
2011 - obecnie
FIAT Freemont
2008 - 2016
FIAT Fiorino
2007 - obecnie
FIAT 500

FIAT - Wiadomości

Poradnik | 1.4 T-Jet - Jak Fiat poradził sobie z downsizingiem?
Najstarsze egzemplarze przekroczyły granicę 250 tysięcy kilometrów. Mimo tego, wciąż dzielnie znoszą codzienną eksploatację. Włoska konstrukcja ma swoje początki w połowie lat 80. i uchodzi za jeden z najlepszych silników w swojej kategorii. Czy faktycznie warto postawić na 1.4 T-Jet?

Nowy tani sedan od Włochów. Poznajcie Fiata Cronos
Fiat ma ostatnio nosa do tanich i praktycznych sedanów. Zaprojektowany głównie z myślą o rynku tureckim Tipo okazał się ogromnym sukcesem także w Europie. Teraz Włosi wprowadzają nowy model.

Fiat Punto uzyskał tragiczny wynik w teście zderzeniowym!
Organizacja Euro NCAP postanowiła sprawdzić, jak 12-letni samochód sprawdzi się we współczesnych testach zderzeniowych. Do tej próby wykorzystano Fiata Punto. Samochód osiągnął najgorszy wynik w historii.

Miała być ogromna fuzja, ale zmienili zdanie. Hyundai nie przejmie FCA
Plotki na temat połączenia koncernu FCA z Hyundaiem pojawiają się regularnie od 2015 roku. Ostatnia część sagi miała miejsce we wrześniu, gdy koreański koncern wyraził zainteresowanie takim przejęciem.

Koncern FCA oszukiwał we Francji na setki milionów euro
Francuski dziennik "Le Monde" poinformował, że koncern Fiat Chrysler sprzedał w ciągu 3 lat we Francji samochody ze zmodyfikowanym systemem kontroli emisji spalin za 151,7 mln euro. Teraz producent ma na karku urząd konkurencji i ścigania oszustw.