FIAT

FIAT

FIAT
Znany z produkcji małych, popularnych modeli Fiat jest siódmym pod względem wielkości produkcji koncernem samochodowym świata, ze sprzedażą w 2013 roku 4,4 mln aut. Jest właścicielem takich słynnych marek jak: Alfa Romeo, Maserati i wyceniona na 4 mld dol. (miliard mniej od Fiata) Ferrari. W 2009 roku Fiat przejął koncern Chryslera. Spółkę Fiat założyli inwestorzy z Turynu w 1899 roku. Dzięki włoskim zbrojeniom rozrosła się w latach 20 do rozmiarów poważnego koncernu.

Poza samochodami osobowymi produkowała ciężarówki, silniki lotnicze i morskie. Fiat zmotoryzował Włochy popularnym modelem 500. Firma chętnie sprzedawała licencje m.in. do Hiszpanii, Jugosławii, Polski, Rosji Sowieckiej i Turcji.

Modele FIAT

2016 - obecnie
FIAT Fiorino/Qubo
2016 - obecnie
FIAT Fullback
2016 - obecnie
FIAT 124
2011 - 2016
FIAT Freemont
2008 - 2016
FIAT Fiorino
2007 - obecnie
FIAT 500

FIAT - Wiadomości

Opinie Moto.pl: Nowy Fiat 500X - nowa twarz włoskiego crossovera
Miesiąc temu przedstawiliśmy Wam nowe wcielenie Renegada. Teraz nadszedł czas na bliskiego krewniaka - Fiata 500X. Włoski crossover otrzymał zmodernizowany front, odświeżone multimedia, a także silniki pochodzące wprost z polskiej fabryki.

Kolejny internetowy salon z autami na abonament. Prześwietlamy ofertę Autoflix
Kolejny wirtualny salon z samochodami na abonament został otwarty w sieci. Autoflix oferuje auta różnych marek i z różnych segmentów. Ile trzeba zapłacić za Skodę Fabię, Fiata 500 czy Nissana Qashqaia w abonamencie?

Nowy Fiat 500X - lekko odświeżony wygląd, bogatsze wyposażenie i nowe silniki
Koncern FCA najpierw odświeżył Jeepa Renegade, a teraz swojego nowego crossovera pokazał Fiat. Nowy Fiat 500X ma do zaoferowania sporo nowości. Co się zmieniło?

Fiat Punto po 13 latach kończy karierę. Jaki model go zastąpi?
Miejski model zadebiutował ćwierć wieku temu, a aktualna generacja jest w sprzedaży od 2005 roku. Włoski producent w końcu zadecydował o zakończeniu produkcji modelu Punto, a przy okazji zdradził, co z jego następcą.

Nowy Fiat 500X - odświeżony Fiat 500X jeszcze tej jesieni
Fiat 500X zadebiutował cztery lata temu, a więc najwyższa na kurację odmładzającą. W sieci pojawiły się pierwsze zdjęcia.