FIAT

FIAT

FIAT
Znany z produkcji małych, popularnych modeli Fiat jest siódmym pod względem wielkości produkcji koncernem samochodowym świata, ze sprzedażą w 2013 roku 4,4 mln aut. Jest właścicielem takich słynnych marek jak: Alfa Romeo, Maserati i wyceniona na 4 mld dol. (miliard mniej od Fiata) Ferrari. W 2009 roku Fiat przejął koncern Chryslera. Spółkę Fiat założyli inwestorzy z Turynu w 1899 roku. Dzięki włoskim zbrojeniom rozrosła się w latach 20 do rozmiarów poważnego koncernu.

Poza samochodami osobowymi produkowała ciężarówki, silniki lotnicze i morskie. Fiat zmotoryzował Włochy popularnym modelem 500. Firma chętnie sprzedawała licencje m.in. do Hiszpanii, Jugosławii, Polski, Rosji Sowieckiej i Turcji.

Modele FIAT

2016 - obecnie
FIAT Fiorino/Qubo
2016 - obecnie
FIAT Fullback
2016 - obecnie
FIAT 124
2011 - 2016
FIAT Freemont
2008 - 2016
FIAT Fiorino
2007 - obecnie
FIAT 500

FIAT - Wiadomości

Fiat wyprzedaje ostatnie auta z ubiegłego rocznika
Do 21 kwietnia wybrane egzemplarze Fiata Tipo są tańsze nawet o 10 tys. zł. Wyprzedaże rocznika 2017 dotyczą też innych modeli. Zamówienia można składać nie tylko w salonach, ale też przez internet.

Co z fabryką Fiata w Tychach? Szef koncernu ma nowe plany
Już 1 czerwca podczas spotkania kierownictwa koncernu FCA z inwestorami poznamy plany amerykańsko-włoskiego producenta. Sergio Marchionne przyznał, że wtedy zapadną decyzję co do produkcji fabryki w Tychach.

Fiat rezygnuje z diesli! Do 2022 roku znikną całkowicie z oferty
Kolejny duży producent rezygnuje z silników wysokoprężnych. Przedstawiciele koncernu Fiat Chrysler Automobiles zapowiada, że jednostki znikną z oferty aut osobowych do 2022 roku.

Sportowy Fiat Tipo zadebiutuje w Genewie
Dwa lata po premierze Fiata Tipo czas na odświeżenie oferty. Do palety dostępnych wersji dołączy Tipo Sport, które zadebiutuje na salonie motoryzacyjnym w Genewie.

Koncern FCA zwalnia w Polsce. Co z tyską fabryką?
Zarząd firmy Comau Poland, działającej na rzecz grupy FCA Poland, poinformował o likwidacji firmy i zwolnieniu wszystkich pracowników tej spółki. Amerykańsko-włoski koncern zamierza przejąć część zwalnianej załogi.