FIAT

FIAT

FIAT
Znany z produkcji małych, popularnych modeli Fiat jest siódmym pod względem wielkości produkcji koncernem samochodowym świata, ze sprzedażą w 2013 roku 4,4 mln aut. Jest właścicielem takich słynnych marek jak: Alfa Romeo, Maserati i wyceniona na 4 mld dol. (miliard mniej od Fiata) Ferrari. W 2009 roku Fiat przejął koncern Chryslera. Spółkę Fiat założyli inwestorzy z Turynu w 1899 roku. Dzięki włoskim zbrojeniom rozrosła się w latach 20 do rozmiarów poważnego koncernu.

Poza samochodami osobowymi produkowała ciężarówki, silniki lotnicze i morskie. Fiat zmotoryzował Włochy popularnym modelem 500. Firma chętnie sprzedawała licencje m.in. do Hiszpanii, Jugosławii, Polski, Rosji Sowieckiej i Turcji.

Modele FIAT

2016 - obecnie
FIAT Fiorino/Qubo
2016 - obecnie
FIAT Fullback
2016 - obecnie
FIAT 124
2011 - obecnie
FIAT Freemont
2008 - 2016
FIAT Fiorino
2007 - obecnie
FIAT 500

FIAT - Wiadomości

Fiat 500L zmienia się na lepsze, ale wygląd wciąż będzie wzbudzać kontrowersje
Fiat 500L to najpraktyczniejszy członek rodziny Fiata 500. Tegoroczny facelifting przynosi sporo zmian. Sam Fiat mówi, że 40% części jest zupełnie nowych.

Fiat Argo | Oto następca Punto
Fiat Punto ma już swoje lata, a więc najwyższy czas na prezentację następcy. Włoski producent pokazał model Argo, ale raczej nieprędko zobaczymy go na drogach Starego Kontynentu. Dlaczego?

Fiat 124 Spider | Test spalania
Chyba już mało kto wierzy w spalanie podawane przez producentów. Dlatego w osobnym teście sprawdzamy, jak te dane mają się do normalnej eksploatacji

Fiat oskarżony przez niemiecki rząd
Niemieckie ministerstwo transportu poinformowało, że w samochodach marki Fiat odkryto oprogramowanie wpływające na fałszowanie danych podczas pomiarów emisji spalin

Poznań Motor Show 2017 | Fiat
Co Fiat pokaże na swoim stoisku w Poznaniu?