FERRARI

FERRARI

FERRARI
Czarne Rumaki z Maranello pojawiły się na drogach w 1947 roku. Jednak założyciel marki, Enzo Ferrari już od 1929 zajmował się stajnią wyścigową o nazwie Scuderia Ferrari. Z takimi korzeniami nowopowstała firma nie mogła nie zabrać się za produkcję bardzo szybkich samochodów. Ferrari ma status legendy w motorsporcie (m.in. w Formule 1) i jest jednym z najważniejszych producentów supersamochodów na świecie.

Z nowych samochodów Włosi oferują takie bestie, jak: F12 Berlinetta, FF, 458, czy California. Nie można też zapominać o superhybrydzie, LaFerrari, która wraz z konkurentami Porsche 918 i McLaren P1 zabiera motoryzację w XXI wiek. No i te wspaniałe klasyki sprzed lat...

Modele FERRARI

2011 - obecnie
FERRARI FF
2009 - obecnie
FERRARI 458
2008 - obecnie
FERRARI California
2006 - 2012
FERRARI 599
2004 - 2009
FERRARI 430

FERRARI - Wiadomości

Ferrari FXX-K Evo - zapłacisz za nie majątek, a przejedziesz się tylko kilka razy
Inżynierowie z Maranello wypuszczają od czasu do czasu na świat ekstremalną maszynę przeznaczoną dla wybranych. Oto model FXX K Evo, który pokazuje możliwości włoskiej stajni.

Ostatni egzemplarz LaFerrari Aperta sprzedany. Kosztował majątek!
Kilka dni temu na aukcję trafił ostatni egzemplarz wyjątkowego Ferrari LaFerrari Aperta. Włoski supersamochód osiągnął rekordową cenę, a pieniądze trafią na szczytny cel.

Cristiano Ronaldo ma nową zabawkę. To włoskie superauto za ponad 1,5 miliona zł
Piłkarze słyną z zamiłowania do pięknych kobiet i szybkich samochodów. Jednak w dzisiejszej piłce nie ma drugiego takiego miłośnika superaut jak Cristiano Ronaldo. CR7 kupił sobie właśnie nową zabawkę. Robi wrażenie!

Koniec Ferrari California T. Oto jego następca
Już za kilka tygodni na salonie we Frankfurcie poznamy nieoczekiwanego następcę Ferrari California T. Podczas imprezy zadebiutuje Ferrari Portofino.

Szef Ferrari: "SUV? Najpierw musielibyście mnie zastrzelić!" A jednak... obędzie się bez strzelania
Sergio Marchionne, szef wszystkich szefów w koncernie FCA, ostatnie lata spędził na zapewnianiu, że Ferrari nie stworzy żadnego SUV-a ani crossovera. Jednak od jakiegoś czasu Włoch zaczyna wycofywać się ze swoich słów.