FERRARI

FERRARI

FERRARI
Czarne Rumaki z Maranello pojawiły się na drogach w 1947 roku. Jednak założyciel marki, Enzo Ferrari już od 1929 zajmował się stajnią wyścigową o nazwie Scuderia Ferrari. Z takimi korzeniami nowopowstała firma nie mogła nie zabrać się za produkcję bardzo szybkich samochodów. Ferrari ma status legendy w motorsporcie (m.in. w Formule 1) i jest jednym z najważniejszych producentów supersamochodów na świecie.

Z nowych samochodów Włosi oferują takie bestie, jak: F12 Berlinetta, FF, 458, czy California. Nie można też zapominać o superhybrydzie, LaFerrari, która wraz z konkurentami Porsche 918 i McLaren P1 zabiera motoryzację w XXI wiek. No i te wspaniałe klasyki sprzed lat...

Modele FERRARI

2011 - obecnie
FERRARI FF
2009 - obecnie
FERRARI 458
2008 - obecnie
FERRARI California
2006 - 2012
FERRARI 599
2004 - 2009
FERRARI 430

FERRARI - Wiadomości

Ferrari i Lamborghini też zamykają swoje fabryki. Oficjalnie do końca marca
Wobec epidemii wszyscy są równi - włoskie zakłady produkcyjne supersportowych samochodów dwóch legendarnych marek wstrzymują działalność co najmniej do końca marca 2020 r.

Ferrari Roma na oficjalnym filmie. "Najbardziej włoska reklama, jaką kiedykolwiek stworzono"
Zwykle to Amerykanów chwalimy za najbardziej pomysłowe i najlepsze reklamy w branży motoryzacyjnej. Jednak w krótkim filmie z Ferrari Roma w roli głównej Włosi pokazali, że i oni wiedzą, jak sprzedać swój produkt.

Zupełnie nowe Ferrari Roma oficjalnie. To najmniejszy model w ofercie, a i tak przyspiesza do setki w 3,4 s
Ferrari zaprezentowało zupełnie nowy samochód - model Roma. Będzie najmniejszym Ferrari w aktualnej ofercie, technicznie jest blisko spokrewniony z Portofino, a stylistycznie nawiązuje do Rzymu lat 50. i 60.