FERRARI

FERRARI

FERRARI
Czarne Rumaki z Maranello pojawiły się na drogach w 1947 roku. Jednak założyciel marki, Enzo Ferrari już od 1929 zajmował się stajnią wyścigową o nazwie Scuderia Ferrari. Z takimi korzeniami nowopowstała firma nie mogła nie zabrać się za produkcję bardzo szybkich samochodów. Ferrari ma status legendy w motorsporcie (m.in. w Formule 1) i jest jednym z najważniejszych producentów supersamochodów na świecie.

Z nowych samochodów Włosi oferują takie bestie, jak: F12 Berlinetta, FF, 458, czy California. Nie można też zapominać o superhybrydzie, LaFerrari, która wraz z konkurentami Porsche 918 i McLaren P1 zabiera motoryzację w XXI wiek. No i te wspaniałe klasyki sprzed lat...

Modele FERRARI

2011 - obecnie
FERRARI FF
2009 - obecnie
FERRARI 458
2008 - obecnie
FERRARI California
2006 - 2012
FERRARI 599
2004 - 2009
FERRARI 430

FERRARI - Wiadomości

Leclerc szaleje w Monako za kierownicą Ferrari SF90 Stradale
Kierowca Formuły 1 nie został ukarany mandatem, ani odebraniem prawa jazdy. Zrobił to w nowym filmie nakręconym przez Claude'a Leloucha na zlecenie Ferrari.

Kierowca pędził Ferrari po ulicach Monako. Leclerc i Lelouch kręcą sequel słynnego filmu.
W niedzielę 25 maja na ulicach księstwa Monako można było usłyszeć ryk pędzącego Ferrari SF90 Stradale. Włoski producent samochodów ze skaczącym koniem na masce namówił do współpracy słynnego reżysera - Claude'a Leloucha.

Nadchodzi koniec ery silników spalinowych. Agonia już się rozpoczęła [MOTO 2030]
Cały przemysł motoryzacyjny zadaje sobie takie same pytania: kiedy silniki spalinowe odejdą do lamusa? Czy ich los został już ostatecznie przesądzony? Zmiana warty już się zaczęła, tylko nie wszyscy chcą to zauważyć.

Na publicznej drodze pojechał Ferrari LaFerrari 372 km/h. Filmik wrzucił na Instagrama
Ferrari LaFerrari pojedzie 350 km/h - deklaruje producent. Okazuje się, że supersamochód z Maranello może jechać znacznie szybciej. Filmik nagrany na autostradzie stał się hitem sieci.

Która z firm motoryzacyjnych jest najwyżej wyceniana? Tesla awansuje o 117 miejsc, ale Mercedes-Benz jest warty o wiele więcej
W rankingu opracowanym przez Brand Finance, określającym 500 najlepiej wycenianych firm świata nie zabrakło porducentów samochodów. Ile są warte najlepiej wyceniane koncerny motoryzacyjne?