FERRARI

FERRARI

FERRARI
Czarne Rumaki z Maranello pojawiły się na drogach w 1947 roku. Jednak założyciel marki, Enzo Ferrari już od 1929 zajmował się stajnią wyścigową o nazwie Scuderia Ferrari. Z takimi korzeniami nowopowstała firma nie mogła nie zabrać się za produkcję bardzo szybkich samochodów. Ferrari ma status legendy w motorsporcie (m.in. w Formule 1) i jest jednym z najważniejszych producentów supersamochodów na świecie.

Z nowych samochodów Włosi oferują takie bestie, jak: F12 Berlinetta, FF, 458, czy California. Nie można też zapominać o superhybrydzie, LaFerrari, która wraz z konkurentami Porsche 918 i McLaren P1 zabiera motoryzację w XXI wiek. No i te wspaniałe klasyki sprzed lat...

Modele FERRARI

2011 - obecnie
FERRARI FF
2009 - obecnie
FERRARI 458
2008 - obecnie
FERRARI California
2006 - 2012
FERRARI 599
2004 - 2009
FERRARI 430

FERRARI - Wiadomości

E.C. OnlyOne P8. Kosztuje majątek, ale drugiego takiego nie znajdziesz
Oto projekt E.C. OnlyOne P8 stworzony na zamówienie byłego kierowcy wyścigowego Enea Casoniego. Okazuje się, że ta wyjątkowa maszyna została wystawiona na sprzedaż, ale cena jest tak wysoka, że zwala z nóg.

Ferrari 488 Pista Spider - piękna premiera prosto z Kalifornii
Pół roku po debiucie na genewskim salonie przyszedł czas na kolejną wariację Ferrari 488 Pista. Wersja Spider ze ściąganym dachem zadebiutowała na konkursie elegancji w kalifornijskim Pebble Beach.

Sergio Marchionne nie jest już szefem FCA i Ferrari
Ze względu na kłopoty zdrowotne i komplikacje po operacji Sergio Marchionne musiał zrezygnować z funkcji CEO koncernu FCA i Ferrari. Za sterami FCA zastąpi go Mike Manley, aktualny szef Jeepa oraz RAM.