DODGE

DODGE

DODGE
Bracia Dodge zaczynali pod koniec XIX wieku od produkcji rowerów oraz części do maszyn. Przełomem był rok 1901 i przenosiny do Detroit - wtedy firma podpisała dwa kontrakty z Oldsmobile i Fordem na dostawy silników i części. W 1914 roku na amerykańskie drogi wyjechał pierwszy samochód pod marką Dodge. W 1928 roku Dodge trafił pod skrzydła Chryslera.
Historia Dodge'a obfituje w wiele wspaniałych samochodów. A co znajdziemy w aktualnej ofercie Amerykanów? Choćby nowe wcielenia prawdziwych motoryzacyjnych legend - Dodge Challenger (największe wrażenie robi 707-konny Hellcat) oraz Dodge Charger. Inny rasowy sportowiec ze stajni Dodge'a to oczywiście słynny Dodge Viper. Na klientów czekają także o wiele spokojniejsze modele: Dart i Journey oraz duże rodzinne Durango i Grand Caravan.

Modele DODGE

DODGE - Wiadomości

Odchudzony Ram 1500 z "miękką" hybrydą zadebiutował w Detroit
Na salonie motoryzacyjnym w Detroit zadebiutowało kolejne wcielenie legendarnego, amerykańskiego pickupa Ram 1500. Nowa wersja jest lżejsza, mocniejsza, a pod maską ma układ hybrydowy.

Nowy Charger i Challenger powstaną na bazie Maserati Ghibli
Koncern FCA planował wykorzystać nową platformę Alfa Romeo Giorgio do prac nad nowymi modelami. Na pierwszy rzut miały trafić dwie amerykańskie legendy - Dodge Charger i Challenger, ale plany delikatnie się zmieniły.

Dodge ma poważny problem. "Kryzys jakościowy"
Koncern Fiat Chrysler Automobiles ma poważne problemy z jakością niektórych swoich produktów. Ostatnio duże problemy przechodził Jeep, a teraz do serwisów trafią modele Dodge`a.