DODGE

DODGE

DODGE
Bracia Dodge zaczynali pod koniec XIX wieku od produkcji rowerów oraz części do maszyn. Przełomem był rok 1901 i przenosiny do Detroit - wtedy firma podpisała dwa kontrakty z Oldsmobile i Fordem na dostawy silników i części. W 1914 roku na amerykańskie drogi wyjechał pierwszy samochód pod marką Dodge. W 1928 roku Dodge trafił pod skrzydła Chryslera.
Historia Dodge'a obfituje w wiele wspaniałych samochodów. A co znajdziemy w aktualnej ofercie Amerykanów? Choćby nowe wcielenia prawdziwych motoryzacyjnych legend - Dodge Challenger (największe wrażenie robi 707-konny Hellcat) oraz Dodge Charger. Inny rasowy sportowiec ze stajni Dodge'a to oczywiście słynny Dodge Viper. Na klientów czekają także o wiele spokojniejsze modele: Dart i Journey oraz duże rodzinne Durango i Grand Caravan.

Modele DODGE

2008 - 2011
DODGE Journey
2008 - obecnie
DODGE Challenger
2007 - 2009
DODGE Avenger
2007 - 2011
DODGE Nitro
2006 - 2011
DODGE Caliber
2006 - obecnie
DODGE Charger

DODGE - Wiadomości

Hennessey Mammoth 6x6. Sześć kół i 1200 KM
Produktom amerykańskiej motoryzacji czasem brakuje wyrafinowania, ale trudno im odmówić rozmachu. W USA niedawno zaprezentowano najmocniejszego pikapa świata. Teraz wziął się za niego rodzimy tuner i producent - Hennessey Performance Engineering. Efekt? 1200 KM.

Dodge Durango SRT Hellcat. Nowy król SUV-ów
Spełnia wszystkie warunki aby go tak nazwać. Jest amerykański, a USA to ojczyzna takich aut. To klasyczny SUV plasujący się pomiędzy prawdziwym autem terenowym, a podniesionym drogowym crossoverem. I najważniejsze - ma 720 KM.

Kolejna motoryzacyjna legenda z klocków Lego. Dodge Charger dla fanów "Szybkich i wściekłych"
Fanów filmowej sagi "Szybkich i wściekłych nie brakuje". Forma Lego postanowiła więc odwzorować swoim modelem najbardziej kultowy wóz całej serii. Mowa oczywiście o czarnym Dodge'u Chargerze, którym Dominic Toretto jeździł w niejednej części.