CITROEN

CITROEN

CITROEN
Francuski Citroen prowadzi działalność od 1919 roku. Marka zasłynęła takimi samochodami, jak niepowtarzalne modele: Citroen Traction Avant, Citroen DS. oraz równie rewolucyjny i innowacyjny Citroen CX. Od 1974 roku Citroen stał się częścią koncernu PSA, gdzie pełni teraz rolę najbardziej przystępnej cenowo marki. Ostatnio ze struktur Citroena została wyodrębniona marka DS.

Citroen nie zapomina o swojej przeszłości i ich samochody wyróżniają się na ulicy ciekawą stylistyką i innowacyjnymi rozwiązaniami. Wystarczy spojrzeć na Citroen C4 Cactus, to auto, jakiego próżno szukać u konkurencji. Inne popularne modele Citroena to: C3, C4 oraz. C5. Bardziej praktyczne Citroeny noszą nazwę Picasso.

Modele CITROEN

CITROEN - Wiadomości

Dostawczaki na prąd - Citroen wprowadza model e-Jumpy
Producenci coraz bardziej rozkręcają się w kwestii samochodów elektrycznych. Przyszedł też czas na elektryfikację aut dostawczych. Do elektrycznych trojaczków grupy PSA właśnie dołącza Citroen e-Jumpy.

Trwają prace nad zjawiskowym Citroenem C5. Być może pojawi się już w 2021 r.
Segment sedanów klasy średniej stale się kurczy - traci popularność na korzyść SUV-ów. Mimo to Citroen nie zarzucił planów przedstawienia następcy modelu C5, które ogłosił jeszcze 2016 r. Tak twierdzi Laurence Hansen, dyrektor ds. produktu i strategii francuskiej marki.

"Po pewnym czasie wpadliśmy na pomysł, żeby przebierać się za żandarma i zakonnicę."
Anna i Marek Gutowie mieszkają w Sopocie i na co dzień jeżdżą Citroenem 2CV. W szczerym wywiadzie opowiadają o tym, jak zmieniło się ich życie, odkąd postanowili przesiąść się do samochodu, którego zakończenie produkcji uczczono w Parlamencie Europejskim minutą ciszy.

Nowy Citroen C3 przyjedzie do Polski w czerwcu. Z wyjściową ceną 48 700 zł, ale...
Nowy Citroen C3 został wyceniony na 48 700 zł. Choć jest tu mały haczyk - to wersja wyposażenia bez klimatyzacji. Lepiej wyposażone C3 Feel startuje od 52 100 zł.

Citroen Ami - elektryczna nowość z Francji. Będzie kosztował 26 tysięcy i poprowadzą go 16-latkowie
Mikromobilność przybiera najróżniejsze oblicza. Czasem jest to elektryczna hulajnoga, a czasem mały samochodzik (bo samochodem nazwać go trudno) do miasta. Z taką propozycją wyszedł Citroen prezentując model Ami. Ucieszy on młodzież, ponieważ będzie można go prowadzić posiadając prawo jazdy kategorii B1.