CITROEN

CITROEN

CITROEN
Francuski Citroen prowadzi działalność od 1919 roku. Marka zasłynęła takimi samochodami, jak niepowtarzalne modele: Citroen Traction Avant, Citroen DS. oraz równie rewolucyjny i innowacyjny Citroen CX. Od 1974 roku Citroen stał się częścią koncernu PSA, gdzie pełni teraz rolę najbardziej przystępnej cenowo marki. Ostatnio ze struktur Citroena została wyodrębniona marka DS.

Citroen nie zapomina o swojej przeszłości i ich samochody wyróżniają się na ulicy ciekawą stylistyką i innowacyjnymi rozwiązaniami. Wystarczy spojrzeć na Citroen C4 Cactus, to auto, jakiego próżno szukać u konkurencji. Inne popularne modele Citroena to: C3, C4 oraz. C5. Bardziej praktyczne Citroeny noszą nazwę Picasso.

Modele CITROEN

CITROEN - Wiadomości

Nowy Citroen Berlingo 2018 - cennik. Kombivan już w Polsce
Popularny, francuski kombivan doczekał się trzeciej generacji. Samochód oferuje jeszcze więcej przestrzeni oraz pomysłowych rozwiązań. Polski importer opublikował oficjalne cenniki. Wiemy, ile kosztują wszystkie wersje nowego Berlingo.

Specjalne okulary zapobiegną chorobie lokomocyjnej - ciekawy patent z Francji
Choroba lokomocyjna to przypadłość, która może się zdarzyć pasażerom w różnym wieku. Marka Citroen postanowiła przyjrzeć się problemowi z bliska. Efektem prac są specjalne okulary o futurystycznym kształcie.

Citroen Berlingo - pierwsza jazda. Pożegnanie z nudą
Gdy w 1996 pokazano pierwszą generację Berlingo, niewielu ekspertów wróżyło sukces modelowi będącemu krzyżówką auta osobowego i użytkowego. Innego zdania byli klienci. Przez ponad dwie dekady na rynek trafiło ponad 3 miliony egzemplarzy. Nowa generacja już tak nie szokuje, ale wprowadza do segmentu kombivanów mnóstwo świeżości.

Citroen planuje powrót modeli C4 i C5
Wszystko wskazuje na to, że Citroen planuje wprowadzić na rynek nową odsłonę modelu C4 w wersji hatchback. Oprócz tego na rynek wróci C5 w całkowicie nowej odsłonie.

Citroen C5 Aircross - czas na dużego SUV-a
Citroen C5 Aircross debiutował już jakiś czas temu na rynku chińskim, teraz jest gotowy do podboju pozostałych rynków. Do Europy ma przyjechać pod koniec 2018 r. Co już o nim wiemy?