CITROEN

CITROEN

CITROEN
Francuski Citroen prowadzi działalność od 1919 roku. Marka zasłynęła takimi samochodami, jak niepowtarzalne modele: Citroen Traction Avant, Citroen DS. oraz równie rewolucyjny i innowacyjny Citroen CX. Od 1974 roku Citroen stał się częścią koncernu PSA, gdzie pełni teraz rolę najbardziej przystępnej cenowo marki. Ostatnio ze struktur Citroena została wyodrębniona marka DS.

Citroen nie zapomina o swojej przeszłości i ich samochody wyróżniają się na ulicy ciekawą stylistyką i innowacyjnymi rozwiązaniami. Wystarczy spojrzeć na Citroen C4 Cactus, to auto, jakiego próżno szukać u konkurencji. Inne popularne modele Citroena to: C3, C4 oraz. C5. Bardziej praktyczne Citroeny noszą nazwę Picasso.

Modele CITROEN

CITROEN - Wiadomości

Citroen C3 Aircross - Powiew świeżości wśród miejskich crossoverów [Pierwsza jazda]
W tym roku liczba crossoverów segmentu B wzrosła do 11. Jest w czym wybierać, więc C3 Aircross nie będzie miał łatwego życia. Przekonuje jednak szeroką możliwością personalizacji, sprawdzonymi silnikami i funkcjonalnym wnętrzem. Czy to wystarczy, by zainteresować coraz bardziej wymagających klientów?

Koncern PSA chce zwalniać pracowników. Początek kryzysu czy potrzebna zmiana?
Dyrekcja koncernu PSA zamierza zaproponować związkom zawodowym nowy system zwolnień z pracy RCC, który jest przewidziany w dekretach o reformie kodeksu pracy. Takie rewelacje ogłosił kilka dni temu przedstawiciel związku CFTC.

Dziennikarze wybrali - Citroen C3 Aircross najlepszym samochodem Autobest 2018
W tegorocznej edycji jednego z najbardziej prestiżowych plebiscytów w branży motoryzacyjnej mamy niespodziewanego zwycięzcę. Tytuł Autobest 2018 trafił do francuskiego crossovera.

PSA chce zwrotu pieniędzy za Opla. Wszystkiemu winne silniki
Koncern PSA kupił za kwotę 1,3 mld euro niemieckiego Opla. To jedno z największych przejęć w branży w ostatnich latach. Teraz Francuzi chcą odzyskać połowę tej kwoty, ponieważ niemieckie silniki nie są tak efektywne, jak sądzili.

Dobre wieści dla Polski! PSA rozważa produkcję silników nad Wisłą
Media znad Sekwany donoszą, że Grupa PSA zrezygnowała z planów uruchomienia produkcji silników na Słowacji. Zamiast zakładu w Trnawie władze firmy wybrały tyski obiekt należący do Opla.