CITROEN

CITROEN

CITROEN
Francuski Citroen prowadzi działalność od 1919 roku. Marka zasłynęła takimi samochodami, jak niepowtarzalne modele: Citroen Traction Avant, Citroen DS. oraz równie rewolucyjny i innowacyjny Citroen CX. Od 1974 roku Citroen stał się częścią koncernu PSA, gdzie pełni teraz rolę najbardziej przystępnej cenowo marki. Ostatnio ze struktur Citroena została wyodrębniona marka DS.

Citroen nie zapomina o swojej przeszłości i ich samochody wyróżniają się na ulicy ciekawą stylistyką i innowacyjnymi rozwiązaniami. Wystarczy spojrzeć na Citroen C4 Cactus, to auto, jakiego próżno szukać u konkurencji. Inne popularne modele Citroena to: C3, C4 oraz. C5. Bardziej praktyczne Citroeny noszą nazwę Picasso.

Modele CITROEN

CITROEN - Wiadomości

Opinie Moto.pl: Citroen C3 Aircross - "O! Jaki fajny kolor!"
"O! Jaki fajny kolor" - usłyszałem od pewnej młodej dziewczyny, kiedy zaparkowałem Citroena C3 Aircrossa pod centrum handlowym. I nie była to odosobniona reakcja na sympatycznego crossovera. C3 Aircross ma swój własny, niepowtarzalny styl. I z tego powodu nie jest to auto dla wszystkich.

Opinie Moto.pl: Citroen Berlingo M - alternatywa dla SUV-ów?
Od 1996 r. Citroen sprzedał ponad 3 miliony Berlingo. Teraz kombivan powraca w jeszcze lepszej formie. Choć w Polsce to auto niszowe, to trzeba mu przyznać, że w swojej niszy jest absolutnym wzorem.

Jeszcze mocniejsza współpraca dwóch gigantów motoryzacyjnych. Co z tego wyniknie?
Dwóch gigantów na rynku motoryzacyjnym ogłosiło zacieśnienie współpracy. Toyota Motor Corporation (TMC) i Grupa PSA (PSA) zamierzają rozszerzyć współpracę na europejskim rynku o kolejne modele z gamy samochodów dostawczych.

Linda Jackson: Przyszłość należy do aut elektrycznych, także rajdowych. Za dwa lata będziemy się śmiali, że ktoś w to wątpił
Charyzmatyczna szefowa Citroëna, którą w 2018 roku brytyjski magazyn "Autocar" uhonorował tytułem "najbardziej wpływowej kobiety w branży motoryzacyjnej", nie pozostawia złudzeń. Przyszłość należy do samochodów elektrycznych, także w rajdach.

Opinie Moto.pl: Citroen C3 ELLE - przez różowe okulary
Modne dodatki, wyjątkowe akcenty stylistyczne, sporo różu i współpraca ze słynnym magazynem ELLE - nowa wersja Citroena C3 to najmodniejsza odmiana popularnego mieszczucha. Sprawdziliśmy, co ma do zaoferowania Citroen C3 ELLE.