CHEVROLET

CHEVROLET

CHEVROLET
Należący do General Motors Chevrolet to jedna z najważniejszych marek w historii motoryzacji. Chevrolet powstał w 1911 roku w Detroit za sprawą Szwajcara Louisa Chevroleta. Już w 1916 roku firma stała się częścią kolosa GM. Wymienić najważniejsze modele Chevroleta to cokolwiek karkołomne zadanie. Chevrolet ma na swoim koncie takie klasyki, jak Corvette, Camaro, czy Impala, a z drugiej strony wiele „przeciętnych” aut dla zwykłych ludzi – choćby Aveo czy Spark.

Miłośnicy amerykańskiej motoryzacji będą niepocieszeni, ale Chevrolet postanowił wycofać się z Europy, a jego obowiązki przejmie Opel. Powodem decyzji były kiepskie wyniki sprzedaży. Jednak na rynku wtórnym wciąż możemy dostać Chevroleta Aveo, Sparka, Cruze albo Captiva. To dobre auta, a ich głównym atutem jest okazyjna cena. Warto więc przyjrzeć się Chevroletom, przeszukując oferty.

Modele CHEVROLET

CHEVROLET - Wiadomości

Nowy Chevrolet Silverado - lżejsza konstrukcja, mocniejsze silniki
Oto jedna z najważniejszych, tegorocznych premier dla koncernu General Motors. Na targach NAIAS w Detroit pojawia się niespodziewanie nowa generacja Chevroleta Silverado.

Sprzedaż samochodów w USA spada po raz pierwszy od 8 lat
Grudzień to okres największych rabatów w branży motoryzacyjnej. Na niewiele zdały się obniżki na rynku amerykańskim, gdzie po raz pierwszy od lat zanotowano spadek sprzedaży.

Elektryczne Corvette zadebiutuje na targach CES
Firma Genovation nie jest jeszcze znana w świecie motoryzacji, ale na styczniowej imprezie CES w Las Vegas pojawi się z nowym projektem - Corvette z silnikiem elektrycznym.

Nowy Chevrolet Silverado zadebiutuje już w styczniu
Już tylko tygodnie dzielą nas od oficjalnej prezentacji nowego Chevroleta Silverado na salonie NAIAS w Detroit, a tymczasem w sieci pojawiły się zdjęcia prezentujące potężnego pickupa w pełnej okazałości.

Corvette ZR1 zrzuca dach i jest piekielnie szybkie
Kilkanaście dni po premierze Chevroleta Corvette ZR1 przyszedł czas na kolejną odmianę. Wersja ze składanym dachem zadebiutowała podczas salonu motoryzacyjnego w Los Angeles.