CHEVROLET

CHEVROLET

CHEVROLET
Należący do General Motors Chevrolet to jedna z najważniejszych marek w historii motoryzacji. Chevrolet powstał w 1911 roku w Detroit za sprawą Szwajcara Louisa Chevroleta. Już w 1916 roku firma stała się częścią kolosa GM. Wymienić najważniejsze modele Chevroleta to cokolwiek karkołomne zadanie. Chevrolet ma na swoim koncie takie klasyki, jak Corvette, Camaro, czy Impala, a z drugiej strony wiele „przeciętnych” aut dla zwykłych ludzi – choćby Aveo czy Spark.

Miłośnicy amerykańskiej motoryzacji będą niepocieszeni, ale Chevrolet postanowił wycofać się z Europy, a jego obowiązki przejmie Opel. Powodem decyzji były kiepskie wyniki sprzedaży. Jednak na rynku wtórnym wciąż możemy dostać Chevroleta Aveo, Sparka, Cruze albo Captiva. To dobre auta, a ich głównym atutem jest okazyjna cena. Warto więc przyjrzeć się Chevroletom, przeszukując oferty.

Modele CHEVROLET

CHEVROLET - Wiadomości

Chevrolet Corvette ZR1 - "Król powraca! Mocniejszy niż kiedykolwiek wcześniej"
Miłośnicy amerykańskiej motoryzacji musieli na ten model czekać długo. Ale było warto! Nowy Chevrolet Corvette robi piorunujące wrażenie. "Król powraca. Mocniejszy niż kiedykolwiek wcześnie" - chwali się producent.

Wielka akcja naprawcza w GM. Setki tysięcy aut do serwisu
Rynek pickupów w Ameryce jest ogromny. Dlatego nie powinna dziwić skala akcji serwisowej prowadzonej przez koncern GM, która zakłada sprowadzenie do serwisów nawet 690 tys. samochodów.

Chevrolet Colorado ZH2. Wojskowy samochód z ogniwami wodorowymi
Amerykańska armia testuje nową technologię. Oddziały szybkiego rozpoznania otrzymały do testów Chevroleta Colorado ZH2. Dzięki zastosowaniu ogniw wodorowych, terenówka zużywa mniej paliwa, efektywniej wykorzystuje moment obrotowy i jest trudniej wykrywalna przez termowizję oraz nasłuch.

Amerykanie muszą robić lepsze samochody
Amerykańskie samochody powinny mieć lepszy wygląd, być bardziej przystępne cenowo, a do tego zużywać mniej paliwa - to kluczowe sugestie dla amerykańskich producentów, żeby poprawić popularność tych aut w Korei.