CHEVROLET

CHEVROLET

CHEVROLET
Należący do General Motors Chevrolet to jedna z najważniejszych marek w historii motoryzacji. Chevrolet powstał w 1911 roku w Detroit za sprawą Szwajcara Louisa Chevroleta. Już w 1916 roku firma stała się częścią kolosa GM. Wymienić najważniejsze modele Chevroleta to cokolwiek karkołomne zadanie. Chevrolet ma na swoim koncie takie klasyki, jak Corvette, Camaro, czy Impala, a z drugiej strony wiele „przeciętnych” aut dla zwykłych ludzi – choćby Aveo czy Spark.

Miłośnicy amerykańskiej motoryzacji będą niepocieszeni, ale Chevrolet postanowił wycofać się z Europy, a jego obowiązki przejmie Opel. Powodem decyzji były kiepskie wyniki sprzedaży. Jednak na rynku wtórnym wciąż możemy dostać Chevroleta Aveo, Sparka, Cruze albo Captiva. To dobre auta, a ich głównym atutem jest okazyjna cena. Warto więc przyjrzeć się Chevroletom, przeszukując oferty.

Modele CHEVROLET

CHEVROLET - Wiadomości

Zamiast luksusowej limuzyny pickup za 100 tysięcy dolarów - nowy trend wśród bogatych kierowców
Na amerykańskim rynku możemy zaobserwować nowy trend. Coraz więcej zamożnych klientów decyduje się na zakup pickupa w najwyższej wersji wyposażenia. Większe zainteresowanie pickupami zauważył także europejski Mercedes.

Chevrolet Blazer - legendarny model Chervoleta wraca na rynek
Koncern General Motors postanowił przywrócić do życia samochód, który stał się jedną z ikon amerykańskiej motoryzacji. Pogłoski o powrocie Blazera wzbudziły wielkie nadzieje u fanów marki, ale już sam wygląd modelu wywołał kontrowersje.

Chevrolet Silverado - Chevrolet wprowadza 4 cylindry pod maskę wielkiego pickupa
Modzie na downsizing nie oparły się nawet wielkie, amerykańskie pickupy. Chevroelt chwali się, że pod maską wielkiego Silverado 1500 będzie dostępna nowa, turbodoładowana jednostka składająca się z 4 cylindrów.