CADILLAC

CADILLAC

CADILLAC
Luksusowa marka koncernu General Motors, Cadillac, w Polsce nie jest oficjalnie obecna i w najbliższym czasie to się nie zmieni. Wielka szkoda! Amerykanie w swoim portfolio mają kilka fajnych samochodów, które mogłyby stanowić ciekawą alternatywę dla wszystkich, znudzonych niemiecką klasą premium. Początki Cadillaca sięgają już 1890 roku, kiedy to Henry Leland założył w Detroit małą firmę, a ta w 1902 roku przemieniła się w Cadillaca jakiego znamy dzisiaj. Historia Cadillaca aż obfituje w całą masę wspaniałych samochodów...
A jakie samochody znajdują się w teraźniejszej ofercie Amerykanów? "Mały" Cadillac ATS celuje w auta pokroju BMW serii 3, czy Audi A4. Półkę wyżej znajduje się większy Cadillac CTS (oraz jego super sportowa wersja CTS-V). Rolę flagowego krążownika Cadillaca pełni model XTS - luksusowa limuzyna z segmentu F. Caddy oferuje też bardzo drapieżnie wyglądającego elektryka, Cadillaca ELR. Nie mogło oczywiście zabraknąć SUV-ów - Cadillac SRX oraz prawdziwy amerykański olbrzym Cadillac Escalade.

Modele CADILLAC

CADILLAC - Wiadomości

Cadillac XT6 - duży SUV poniżej Escalade'a
Cadillac konsekwentnie stawia na crossovery i SUV-y. W Detroit właśnie zaprezentowano dużego Cadillaca XT6. W ofercie wpisze się pomiędzy XT5 i flagowego Escalade'a.

Donald Trump dostał nową limuzynę - następca Bestii już na ulicach Nowego Jorku
Na ulicach Nowego Jorku przyłapano nową limuzynę amerykańskiego prezydenta. Opancerzony Cadillac zastąpi Bestię, która na służbę weszła za prezydentury Baracka Obamy. Szczegóły techniczne limuzyny Donalda Trumpa wciąż pozostają tajemnicą.