CADILLAC

CADILLAC

CADILLAC
Luksusowa marka koncernu General Motors, Cadillac, w Polsce nie jest oficjalnie obecna i w najbliższym czasie to się nie zmieni. Wielka szkoda! Amerykanie w swoim portfolio mają kilka fajnych samochodów, które mogłyby stanowić ciekawą alternatywę dla wszystkich, znudzonych niemiecką klasą premium. Początki Cadillaca sięgają już 1890 roku, kiedy to Henry Leland założył w Detroit małą firmę, a ta w 1902 roku przemieniła się w Cadillaca jakiego znamy dzisiaj. Historia Cadillaca aż obfituje w całą masę wspaniałych samochodów...
A jakie samochody znajdują się w teraźniejszej ofercie Amerykanów? "Mały" Cadillac ATS celuje w auta pokroju BMW serii 3, czy Audi A4. Półkę wyżej znajduje się większy Cadillac CTS (oraz jego super sportowa wersja CTS-V). Rolę flagowego krążownika Cadillaca pełni model XTS - luksusowa limuzyna z segmentu F. Caddy oferuje też bardzo drapieżnie wyglądającego elektryka, Cadillaca ELR. Nie mogło oczywiście zabraknąć SUV-ów - Cadillac SRX oraz prawdziwy amerykański olbrzym Cadillac Escalade.

Modele CADILLAC

CADILLAC - Wiadomości

Kulturysta szuka auta. Nie chcesz być jego sprzedawcą [WIDEO]
Olivier Richters ma 218 cm wzrostu i waży 155 kg. Dlaczego to ważne? Bo szuka samochodu, który mógłby wygodnie użytkować. Jeśli chcecie wiedzieć jaki model przypadł mu najbardziej do gustu, obejrzyjcie jego perypetie na filmie.

Elektryczny crossover Cadillac Lyriq. Lepiej późno niż wcale
Amerykański producent wreszcie zaprezentował prototyp pierwszego SUV-a z napędem elektrycznym. Teraz musi gonić konkurentów, którzy zrobili to wcześniej. Czy warto było czekać?

Cadillac Blackwing zadebiutuje w 2021 r. Mamy czego zazdrościć Amerykanom
Blackwing nie jest nazwą nowego modelu. Tak będą nazywały się najszybsze wersje różnych Cadillaków. Operacja "czarne skrzydło" jest częścią strategii, która ma odmłodzić wizerunek statecznej amerykańskiej marki.