CADILLAC

CADILLAC

CADILLAC
Luksusowa marka koncernu General Motors, Cadillac, w Polsce nie jest oficjalnie obecna i w najbliższym czasie to się nie zmieni. Wielka szkoda! Amerykanie w swoim portfolio mają kilka fajnych samochodów, które mogłyby stanowić ciekawą alternatywę dla wszystkich, znudzonych niemiecką klasą premium. Początki Cadillaca sięgają już 1890 roku, kiedy to Henry Leland założył w Detroit małą firmę, a ta w 1902 roku przemieniła się w Cadillaca jakiego znamy dzisiaj. Historia Cadillaca aż obfituje w całą masę wspaniałych samochodów...
A jakie samochody znajdują się w teraźniejszej ofercie Amerykanów? "Mały" Cadillac ATS celuje w auta pokroju BMW serii 3, czy Audi A4. Półkę wyżej znajduje się większy Cadillac CTS (oraz jego super sportowa wersja CTS-V). Rolę flagowego krążownika Cadillaca pełni model XTS - luksusowa limuzyna z segmentu F. Caddy oferuje też bardzo drapieżnie wyglądającego elektryka, Cadillaca ELR. Nie mogło oczywiście zabraknąć SUV-ów - Cadillac SRX oraz prawdziwy amerykański olbrzym Cadillac Escalade.

Modele CADILLAC

CADILLAC - Wiadomości

Cadillac Blackwing zadebiutuje w 2021 r. Mamy czego zazdrościć Amerykanom
Blackwing nie jest nazwą nowego modelu. Tak będą nazywały się najszybsze wersje różnych Cadillaków. Operacja "czarne skrzydło" jest częścią strategii, która ma odmłodzić wizerunek statecznej amerykańskiej marki.

Nowy Cadillac Escalade przytłacza nie tylko sylwetką i centymetrami. Ma też 38-calowy ekran i 36 głośników
Że nowy Cadillac Escalade będzie gigantem o kanciastej, przytłaczającej sylwetce wiedzieliśmy już od dawna. Amerykanie chcą też zasypać kierowcę całą masą wyposażenia z najwyższej półki z zakrzywionym ekranem i 36-głośnikowym zestawem audio.