BMW

BMW

BMW
Od blisko dekady największy na świecie producent aut luksusowych, sprzedaż marki BMW w 2013 roku sięgnęła 1,7 mln samochodów. Grupa BMW, do której należy także Mini oraz Rolls-Royce, należy do najbardziej zyskownych w branży: w ub.r. zysk brutto przekroczył 7,9 mld euro, to jest ponad 10 proc. przychodów – wskaźnik uznawany za wzorcowy. Marka powstała jako bawarski producent silników lotniczych w 1916 roku, stąd je logotyp wzorowany jest na biało-niebieskiej kratce flagi Bawarii.

W 1929 roku BMW rozpoczęło produkcję samochodów, ale do 1945 roku profity czerpało przede wszystkim z produkcji silników lotniczych.Od bankructwa uchroniły firmę sportowe sedany zaprezentowane w 1961 roku, które są symbolem marki do dziś.

Modele BMW

2017 - obecnie
BMW X2
2014 - obecnie
BMW i8
2014 - obecnie
BMW X4
2013 - obecnie
BMW Seria 2
2013 - obecnie
BMW i3
2013 - obecnie
BMW Seria 4

BMW - Wiadomości

BMW X7 - cennik 2019. Wiemy, ile będzie kosztował SUV-gigant z Bawarii
BMW X7 to model jeszcze większy i bardziej prestiżowy od flagowego dotąd SUV-a X5. Właśnie poznaliśmy polskie ceny rywala Mercedesa GLS-a. BMW X7 na polskim rynku będzie kosztować minimum 393 000 zł.

Nowa BMW 340i xDrive. Najmocniejsza odmiana BMW Serii 3
Na salonie motoryzacyjnym w Paryżu mogliśmy zobaczyć nowe BMW Serii 3 a tymczasem producent z Bawarii przedstawia kolejną nowość - to najmocniejsza odmiana "trójki", która jest przedsmakiem M3.

Najchętniej wyszukiwane marki samochodowe na świecie
Firma Veygo przeprowadziła ciekawe badanie. Przeanalizowała zapytania z ostatnich 12 miesięcy do najpopularniejszych wyszukiwarek internetowych pod kątem marek samochodów. Który producent jest najczęściej wyszukiwany?

BMW odświeża cyfrowy kokpit w swoich modelach
Bawarski producent zaprezentował unowocześniony, cyfrowy kokpit do swoich samochodów. Daje większe możliwości i jest jeszcze bardziej intuicyjny.

BMW serii 8 Cabrio - przepiękny kabriolet w dwóch mocnych wersjach
Nowe BMW serii 8 zadebiutowało jako coupe, ale bardzo szybko doczekało się równie spektakularnego wcielenia bez dachu. BMW serii 8 Cabrio przyjedzie nad Wisłę w dwóch mocnych wersjach silnikowych.