BMW

BMW

BMW
Od blisko dekady największy na świecie producent aut luksusowych, sprzedaż marki BMW w 2013 roku sięgnęła 1,7 mln samochodów. Grupa BMW, do której należy także Mini oraz Rolls-Royce, należy do najbardziej zyskownych w branży: w ub.r. zysk brutto przekroczył 7,9 mld euro, to jest ponad 10 proc. przychodów – wskaźnik uznawany za wzorcowy. Marka powstała jako bawarski producent silników lotniczych w 1916 roku, stąd je logotyp wzorowany jest na biało-niebieskiej kratce flagi Bawarii.

W 1929 roku BMW rozpoczęło produkcję samochodów, ale do 1945 roku profity czerpało przede wszystkim z produkcji silników lotniczych.Od bankructwa uchroniły firmę sportowe sedany zaprezentowane w 1961 roku, które są symbolem marki do dziś.

Modele BMW

2017 - obecnie
BMW X2
2014 - obecnie
BMW i8
2014 - obecnie
BMW X4
2013 - obecnie
BMW Seria 2
2013 - obecnie
BMW i3
2013 - obecnie
BMW Seria 4

BMW - Wiadomości

BMW serii 2 Active i Gran Tourer - BMW odświeża kontrowersyjne modele
Obydwa modele wzbudziły w dniu premiery sporo głosów krytyki, ale po kilku latach zdążyły się spowszednieć na drogach - a do tego sprzedają się całkiem nieźle. Teraz przyszedł czas na face-lifting BMW Serii 2 Active Tourer i Gran Tourer.

Ciemne BMW w lusterku wstecznym? Lepiej zwolnij! Tak wyglądają nowe nieoznakowane radiowozy
Policja sukcesywnie odbiera nowe, nieoznakowane radiowozy marki BMW, które wyłoniono w ubiegłorocznym przetargu. Za 140 samochodów polska policja zapłaciła 27 mln zł. Pierwsze auta już ścigają piratów drogowych.

BMW 520d - test. Klasa wyższa w oszczędnym wydaniu
Dwulitrowy diesel w blisko 5-metrowej limuzynie o sportowych korzeniach? Wbrew pozorom, takie połączenie ma sens. 520d potrafi przejechać na jednym tankowaniu ponad tysiąc kilometrów i okazuje się całkiem dynamiczne. Do tego naszpikowane gadżetami i dodatkami zarezerwowanymi dla segmentu premium.

Nowy SUV BMW lada moment w Polsce. Znamy ceny
Bawarski koncern uzupełnia luki w ofercie aut sportowo-rekreacyjnych. Już wiosną 2018 w salonach pojawi się BMW X2, większy brat X1. Polski importer opublikował cenniki tego modelu.

Pierwsze egzemplarze wielkiego BMW X7 zjeżdżają z taśmy
Amerykańska fabryka BMW w Spartanburgu uruchomiła produkcję pierwszych egzemplarzy kolejnego flagowego bawarskiej marki - BMW X7.