BMW

BMW

BMW
Od blisko dekady największy na świecie producent aut luksusowych, sprzedaż marki BMW w 2013 roku sięgnęła 1,7 mln samochodów. Grupa BMW, do której należy także Mini oraz Rolls-Royce, należy do najbardziej zyskownych w branży: w ub.r. zysk brutto przekroczył 7,9 mld euro, to jest ponad 10 proc. przychodów – wskaźnik uznawany za wzorcowy. Marka powstała jako bawarski producent silników lotniczych w 1916 roku, stąd je logotyp wzorowany jest na biało-niebieskiej kratce flagi Bawarii.

W 1929 roku BMW rozpoczęło produkcję samochodów, ale do 1945 roku profity czerpało przede wszystkim z produkcji silników lotniczych.Od bankructwa uchroniły firmę sportowe sedany zaprezentowane w 1961 roku, które są symbolem marki do dziś.

Modele BMW

2014 - obecnie
BMW i8
2014 - obecnie
BMW X4
2013 - obecnie
BMW Seria 2
2013 - obecnie
BMW i3
2013 - obecnie
BMW Seria 4

BMW - Wiadomości

Prototypy | BMW i8 Spyder | Sportowa hybryda zdejmuje dach
Koncepcyjne BMW i8 Concept Spyder miało premierę ponad pięć lat temu, a już cztery lata temu na drogach pojawiła się wersja coupe. W końcu nadszedł czas żeby producent wprowadził na rynek wersję ze składanym dachem

Czego klasa premium nauczyła się od taniego Focusa, czyli nowe BMW M5
Zwykle to producenci najdroższych aut wyznaczają trendy w motoryzacji, ale niedawno do małej rewolucji doprowadził Ford swoim świetnie wycenionym Focusem RS.

BMW Serii 3 | Trzy nowe wersje
Bawarski producent odświeżył właśnie modele z Serii 1 i 2, a tymczasem popularna "trójka" otrzyma trzy nowe wersje wyposażenia, które będą dostępne już od lipca.

BMW serii 8 | Legenda powraca!
Po miesiącach plotek i spekulacji nareszcie możemy to potwierdzić - BMW serii 8 powróci do oferty Bawarczyków

BMW serii 6 | Cichy koniec wersji coupe
Bawarski producent po cichu wycofuje BMW Serii 6 Coupe z oferty. Auto nie jest już dostępne w Stanach Zjednoczonych, a niebawem zniknie z pozostałych rynków. Wszystkiemu jest winna słaba sprzedaż.