BMW

BMW

BMW
Od blisko dekady największy na świecie producent aut luksusowych, sprzedaż marki BMW w 2013 roku sięgnęła 1,7 mln samochodów. Grupa BMW, do której należy także Mini oraz Rolls-Royce, należy do najbardziej zyskownych w branży: w ub.r. zysk brutto przekroczył 7,9 mld euro, to jest ponad 10 proc. przychodów – wskaźnik uznawany za wzorcowy. Marka powstała jako bawarski producent silników lotniczych w 1916 roku, stąd je logotyp wzorowany jest na biało-niebieskiej kratce flagi Bawarii.

W 1929 roku BMW rozpoczęło produkcję samochodów, ale do 1945 roku profity czerpało przede wszystkim z produkcji silników lotniczych.Od bankructwa uchroniły firmę sportowe sedany zaprezentowane w 1961 roku, które są symbolem marki do dziś.

Modele BMW

2018 - obecnie
BMW X7
2017 - obecnie
BMW X2
2014 - obecnie
BMW i8
2014 - obecnie
BMW X4
2013 - obecnie
BMW Seria 2
2013 - obecnie
BMW i3

BMW - Wiadomości

Klasa premium w Polsce zaczyna odrabiać straty. Luksusowe auta na duzym plusie
Rynek nowych samochodów w Polsce odbił się już od dna, ale wciąż znajduje się na wyraźnym minusie. Jednak, kiedy spojrzymy tylko na samochody luksusowe, to zobaczymy znaczne ożywienie sprzedaży.

Kierowca BMW najpierw uciekał, a potem rozbił dwa radiowozy. Grozi mu 10 lat więzienia
30-latkowi z Ciechocinka grożą poważne zarzuty. Najpierw uciekał przed policją, a później swoim bmw staranował dwa radiowozy. Odpowie za czynną napaść na policjantów. Może mu grozić nawet 10 lat pozbawienia wolności.

Zdjęcia BMW M3 i M4 z tajemniczymi napisami. Odkryli je graficy
Na początku lipca 2020 roku BMW uraczyło fanów porcją zdjęć nowych modeli BMW M3 i M4. Problem w tym, że na wszystkich auta zakryto kamuflującym wzorem albo pogrążono w ciemnościach. Po rozjaśnieniu okazało się, że producent ukrył na fotografiach niespodzianki.

Nowe BMW serii 4 już wycenione. Polski cennik otwiera 189 900 zł
Już na start w polskiej ofercie dostępna będzie mocna odmiana M440i, którą wyceniono na 309 900 zł. Nad Wisłę przyjadą także słabsze, przystępniej wycenionych wersji wzbudzającej kontrowersje czwórki.

BMW M5 po kuracji odmładzającej. Poprawianie doskonałości
Zgodnie z oczekiwaniami niecały miesiąc po pokazaniu BMW serii 5 po face liftingu, do zwykłych wersji dołączył najsłynniejszy sportowy sedan w historii - BMW M5. Zmiany nie są szokujące, ale wszystkie na lepsze.