BMW

BMW

BMW
Od blisko dekady największy na świecie producent aut luksusowych, sprzedaż marki BMW w 2013 roku sięgnęła 1,7 mln samochodów. Grupa BMW, do której należy także Mini oraz Rolls-Royce, należy do najbardziej zyskownych w branży: w ub.r. zysk brutto przekroczył 7,9 mld euro, to jest ponad 10 proc. przychodów – wskaźnik uznawany za wzorcowy. Marka powstała jako bawarski producent silników lotniczych w 1916 roku, stąd je logotyp wzorowany jest na biało-niebieskiej kratce flagi Bawarii.

W 1929 roku BMW rozpoczęło produkcję samochodów, ale do 1945 roku profity czerpało przede wszystkim z produkcji silników lotniczych.Od bankructwa uchroniły firmę sportowe sedany zaprezentowane w 1961 roku, które są symbolem marki do dziś.

Modele BMW

2018 - obecnie
BMW X7
2017 - obecnie
BMW X2
2014 - obecnie
BMW i8
2014 - obecnie
BMW X4
2013 - obecnie
BMW Seria 2
2013 - obecnie
BMW i3

BMW - Wiadomości

Nowe BMW serii 2 Gran Coupe wycenione w Polsce. Wyjściowo 122 tys. zł. Sporo, ale i tak mniej od CLA
BMW 2 Gran Coupe dopiero co miało premierę, a my już poznaliśmy polskie ceny trzech wersji silnikowych. Wyjściowo małe Gran Coupe zostało wycenione na 121 900 zł.

BMW serii 2 Gran Coupe oficjalnie. Stylowy kompakt z napędem na przód [Aktualizacja]
BMW serii 2 Gran Coupe to "czterodrzwiowe coupe", jak nazywają tego typu samochody sami producenci. Auto bazuje na nowej jedynce, a więc pożegnało się z napędem na tył. Bazowe wersje BMW 2 Gran Coupe będą przednionapędowe, a w tych mocniejszych znajdziemy xDrive.

Dwóch pijanych 14-latków uciekało BMW. Samochód należał do mężczyzny poszukiwanego przez sąd
Pijani kierowcy to wciąż zmora policji i polskich dróg. Funkcjonariusze z Łukowa ruszyli w pościg za podejrzanym BMW. Ucieczka zakończyła się w przydrożnym rowie, a samochodem kierował pijany 14-latek.

BMW M8 Gran Coupe oficjalnie. W wersji Competition do 100 km/h przyspiesza w 3,2 sekundy
Sportowy dział BMW kontynuuje ofensywę modelową i prezentuje nowe BMW M8. Tym razem w praktyczniejszym wydaniu Gran Coupe. Pokazano nie tylko M8 Gran Coupe, ale także jeszcze mocniejszą wersję Competition.

Kierowca BMW wpadł w poślizg i uderzył w latarnię. Słup wpadł do mieszkania na piętrze i ranił kobietę
Do niecodziennego wypadku doszło w środę wieczorem w Opolu. Kierowca czarnego BMW wpadł w poślizg, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w latarnię. Mogłoby się wydawać, że nic się nikomu nie stało, jednak przewrócona latarnia wyrządziła krzywdę postronnej kobiecie, która w czasie zdarzenia była we własnym mieszkaniu.