BMW

BMW

BMW
Od blisko dekady największy na świecie producent aut luksusowych, sprzedaż marki BMW w 2013 roku sięgnęła 1,7 mln samochodów. Grupa BMW, do której należy także Mini oraz Rolls-Royce, należy do najbardziej zyskownych w branży: w ub.r. zysk brutto przekroczył 7,9 mld euro, to jest ponad 10 proc. przychodów – wskaźnik uznawany za wzorcowy. Marka powstała jako bawarski producent silników lotniczych w 1916 roku, stąd je logotyp wzorowany jest na biało-niebieskiej kratce flagi Bawarii.

W 1929 roku BMW rozpoczęło produkcję samochodów, ale do 1945 roku profity czerpało przede wszystkim z produkcji silników lotniczych.Od bankructwa uchroniły firmę sportowe sedany zaprezentowane w 1961 roku, które są symbolem marki do dziś.

Modele BMW

2018 - obecnie
BMW X7
2017 - obecnie
BMW X2
2014 - obecnie
BMW i8
2014 - obecnie
BMW X4
2013 - obecnie
BMW Seria 2
2013 - obecnie
BMW i3

BMW - Wiadomości

Mercedes i BMW stoczyły w 2019 r. walkę o tytuł globalnego lidera klasy premium. Wynik taki sam jak w Polsce
W Polsce Mercedes i BMW do końca grudnia walczyły o miano marki premium numer 1 w 2019 r. Identyczny pojedynek toczył się w skali całego świata. I zakończył się takim samym wynikiem, co nad Wisłą.

Opinie Moto.pl: BMW serii 3 330i M Sport - Miłość od pierwszego wejrzenia
Wsiadłem do nowego BMW serii 3 i już po pierwszej przejażdżce pomyślałem, że to samochód zaprojektowany specjalnie dla mnie. Kolejne kilometry nic nie zmieniły. Nowa trójka 330i z miejsca wskoczyła na listę "samochodów, które chciałbym mieć". I pozostanie na niej bardzo długo.

Klient nasz pan, czyli dlaczego przody w nowych samochodach są OGROMNE
Podczas Salonu Samochodowego w Los Angeles miałem okazję porozmawiać z szefem designu BMW. I musiałem mu oczywiście zadać jedno pytanie.

BMW X2 xDrive25e. Kolejna hybryda plug-in dołącza do oferty
BMW X2 xDrive25e korzysta z tego samego napędu, co X1 o identycznym oznaczeniu. Mówimy więc o hybrydzie ładowanej z gniazdka o łącznej mocy 220 KM, która na samym prądzie ma przejechać nawet 57 km.

Kupujemy coraz więcej drogich samochodów. W 2019 r. rynek aut premium wzrósł o ponad 7 proc.
Liczba rejestracji nowych samochodów w Polsce w zeszłym roku wzrosła o 4,4 proc. Samochody luksusowe, tzw. premium, odnotowały jeszcze większy, bo ponad 7-procentowy wzrost. Nad Wisłą króluje niemiecka wielka trójka.