BMW

BMW

BMW
Od blisko dekady największy na świecie producent aut luksusowych, sprzedaż marki BMW w 2013 roku sięgnęła 1,7 mln samochodów. Grupa BMW, do której należy także Mini oraz Rolls-Royce, należy do najbardziej zyskownych w branży: w ub.r. zysk brutto przekroczył 7,9 mld euro, to jest ponad 10 proc. przychodów – wskaźnik uznawany za wzorcowy. Marka powstała jako bawarski producent silników lotniczych w 1916 roku, stąd je logotyp wzorowany jest na biało-niebieskiej kratce flagi Bawarii.

W 1929 roku BMW rozpoczęło produkcję samochodów, ale do 1945 roku profity czerpało przede wszystkim z produkcji silników lotniczych.Od bankructwa uchroniły firmę sportowe sedany zaprezentowane w 1961 roku, które są symbolem marki do dziś.

Modele BMW

2017 - obecnie
BMW X2
2014 - obecnie
BMW i8
2014 - obecnie
BMW X4
2013 - obecnie
BMW Seria 2
2013 - obecnie
BMW i3
2013 - obecnie
BMW Seria 4

BMW - Wiadomości

Nowe wersje BMW X2 już dostępne. Znamy ceny
Importer bawarskiej marki uzupełnił ofertę kompaktowego crossovera X2 o kolejne wersje silnikowe. Znajdziemy wśród nich bazową odmianę sDrive18i. To sprawi, że samochód będzie dostępny w bardziej przystępnej cenie.

BMW iX3 - kontrowersyjny koncept BMW. Koniec z "nerkami"?
Wszystko wskazuje na to, że model M2 Competition nie będzie jedyną atrakcją na stoisku bawarskiej marki podczas imprezy Auto China. W sieci pojawił się pierwszy teaser wideo modelu iX3 concept.

Niemiecki minister wzywa koncerny na dywanik. Chce zakończyć Dieselgate
Andreas Scheuer, niemiecki minister transportu, wzywa koncerny motoryzacyjne do udzielenia informacji na temat planów w związku z 5 milionami aut, których dotyczy problem nieuczciwego oprogramowania.

Ekstremalne BMW M2 Competition trafi do salonów
BMW opublikowało cennik nowej wersji modelu M2 - Competition. Samochód trafi do sprzedaży już w przyszłym miesiącu.

BMW M2 Competition - bardzo ostre BMW M2 z silnikiem od M4
Australijski oddział BMW zdradził trochę informacji na temat długo oczekiwanej premiery. BMW M2 Competition zadebiutuje lada moment, a pod maską skrywa silnik generujący 410 KM.