BMW

BMW

BMW
Od blisko dekady największy na świecie producent aut luksusowych, sprzedaż marki BMW w 2013 roku sięgnęła 1,7 mln samochodów. Grupa BMW, do której należy także Mini oraz Rolls-Royce, należy do najbardziej zyskownych w branży: w ub.r. zysk brutto przekroczył 7,9 mld euro, to jest ponad 10 proc. przychodów – wskaźnik uznawany za wzorcowy. Marka powstała jako bawarski producent silników lotniczych w 1916 roku, stąd je logotyp wzorowany jest na biało-niebieskiej kratce flagi Bawarii.

W 1929 roku BMW rozpoczęło produkcję samochodów, ale do 1945 roku profity czerpało przede wszystkim z produkcji silników lotniczych.Od bankructwa uchroniły firmę sportowe sedany zaprezentowane w 1961 roku, które są symbolem marki do dziś.

Modele BMW

2018 - obecnie
BMW X7
2017 - obecnie
BMW X2
2014 - obecnie
BMW i8
2014 - obecnie
BMW X4
2013 - obecnie
BMW Seria 2
2013 - obecnie
BMW i3

BMW - Wiadomości

MINI nie musi być mini! Zobacz MINI Countryman - największe i najbardziej praktyczne auto w gamie
Pod skrzydłami BMW, brytyjska legenda rozwija się błyskawicznie. Mimo nowoczesnych technologii, auto wciąż ma w sobie ducha przeszłości, także w najbardziej praktycznej odmianie Countryman.

BMW na Poznań Motor Show - będzie luksusowo i sportowo
Podczas największych targów motoryzacyjnych w Polsce zadebiutują BMW serii 8 Cabrio, nowa seria 7 oraz BMW X7. Na Poznań Motor Show nie zabraknie także przedpremierowych pokazów najnowszych modeli X3 M oraz X4 M.

BMW może stanąć w płomieniach, a klienci szykują pozew zbiorowy. Akcja serwisowa w Polsce może dotyczyć nawet 19 tys. aut
Nawet 19 tysięcy aut BMW jeżdżących po polskich drogach może stanąć w płomieniach. Wszystko przez awarię zaworu EGR. Producent nie zgłosił akcji serwisowej do UOKiK przez co rozczarowani właściciele grożą pozwem zbiorowym. Przedstawiciele BMW komentują sprawę.

Te samochody klasy premium Polacy kupują najczęściej. Zmiana w czołówce zestawienia
Choć czasem mówi się o kryzysie finansowym, polski rynek motoryzacyjny ma się lepiej niż dobrze. Tylko w ciągu dwóch pierwszych miesięcy 2019 roku Polacy kupili prawie 11 tysięcy samochodów luksusowych.

Będzie więcej hulajnóg na minuty w Polsce. Daimler i BMW startują z usługą Hive
Usługa wynajmu hulajnóg elektrycznych na minuty Hive startuje w Polsce. To wspólne przedsięwzięcie BMW i Daimlera. Na początek na chodnikach Warszawy znajdzie się 400 hulajnóg, które staną się częścią miejskiego ekosystemu.