BMW

BMW

BMW
Od blisko dekady największy na świecie producent aut luksusowych, sprzedaż marki BMW w 2013 roku sięgnęła 1,7 mln samochodów. Grupa BMW, do której należy także Mini oraz Rolls-Royce, należy do najbardziej zyskownych w branży: w ub.r. zysk brutto przekroczył 7,9 mld euro, to jest ponad 10 proc. przychodów – wskaźnik uznawany za wzorcowy. Marka powstała jako bawarski producent silników lotniczych w 1916 roku, stąd je logotyp wzorowany jest na biało-niebieskiej kratce flagi Bawarii.

W 1929 roku BMW rozpoczęło produkcję samochodów, ale do 1945 roku profity czerpało przede wszystkim z produkcji silników lotniczych.Od bankructwa uchroniły firmę sportowe sedany zaprezentowane w 1961 roku, które są symbolem marki do dziś.

Modele BMW

2018 - obecnie
BMW X7
2017 - obecnie
BMW X2
2014 - obecnie
BMW i8
2014 - obecnie
BMW X4
2013 - obecnie
BMW Seria 2
2013 - obecnie
BMW i3

BMW - Wiadomości

Hybrydowe BMW X3 wchodzi na rynek, a elektryk jest w planach. Marka elektryfikuje swojego najpopularniejszego SAV-a
Coraz więcej producentów decyduje się na elektryfikację nie tylko aut miejskich, ale także większych SUV-ów i crossoverów. Pozwala to znacznie zmniejszyć zużycie paliwa, co przekłada się na mniejszą emisję substancji szkodliwych. Jednym z najlepszych rozwiązań są hybrydy plug-in. A taką odmianę modelu X3 właśnie wprowadza BMW.

Nasza policja jeździ BMW serii 3, a Czesi przesiadają się do hybrydowych "siódemek"
Czeska policja właśnie powitała kilku nietypowych przedstawicieli swojej floty. Mowa o pięciu hybrydowych egzemplarzach BMW serii 7 w wydłużonej wersji. Co ciekawe, modele o oznaczeniu 745Le będą występowały w pełnym policyjnym malowaniu.

BMW Alpina B3 Saloon oficjalnie. Do Tokio przyjechał sedan, który rozpędza się do 100 km/h w 3,8 s
Salon w Tokio to bastion japońskich producentów, ale nie tylko oni prezentują tam nowe samochody. Jedną z najciekawszych premier jest nowe BMW Alpina B3. Do Japonii przyjechała odmiana Saloon, a więc sedan.

Nowe BMW serii 2 Gran Coupe wycenione w Polsce. Wyjściowo 122 tys. zł. Sporo, ale i tak mniej od CLA
BMW 2 Gran Coupe dopiero co miało premierę, a my już poznaliśmy polskie ceny trzech wersji silnikowych. Wyjściowo małe Gran Coupe zostało wycenione na 121 900 zł.

BMW serii 2 Gran Coupe oficjalnie. Stylowy kompakt z napędem na przód [Aktualizacja]
BMW serii 2 Gran Coupe to "czterodrzwiowe coupe", jak nazywają tego typu samochody sami producenci. Auto bazuje na nowej jedynce, a więc pożegnało się z napędem na tył. Bazowe wersje BMW 2 Gran Coupe będą przednionapędowe, a w tych mocniejszych znajdziemy xDrive.