BMW

BMW

BMW
Od blisko dekady największy na świecie producent aut luksusowych, sprzedaż marki BMW w 2013 roku sięgnęła 1,7 mln samochodów. Grupa BMW, do której należy także Mini oraz Rolls-Royce, należy do najbardziej zyskownych w branży: w ub.r. zysk brutto przekroczył 7,9 mld euro, to jest ponad 10 proc. przychodów – wskaźnik uznawany za wzorcowy. Marka powstała jako bawarski producent silników lotniczych w 1916 roku, stąd je logotyp wzorowany jest na biało-niebieskiej kratce flagi Bawarii.

W 1929 roku BMW rozpoczęło produkcję samochodów, ale do 1945 roku profity czerpało przede wszystkim z produkcji silników lotniczych.Od bankructwa uchroniły firmę sportowe sedany zaprezentowane w 1961 roku, które są symbolem marki do dziś.

Modele BMW

2014 - obecnie
BMW i8
2014 - obecnie
BMW X4
2013 - obecnie
BMW Seria 2
2013 - obecnie
BMW i3
2013 - obecnie
BMW Seria 4

BMW - Wiadomości

"Czarna seria" BMW X5 M i X6 M
Bawarski producent znów zadbał o to, żeby atmosfera wokół mocnych SUV-ów nie ostygła. Już niebawem w salonach pojawią się specjalne edycje modeli X5 i X6 sygnowanych literką "M".

BMW X1 25i xDrive | Test | Wydajne serce
Najmniejszy w ofercie SUV BMW oferuje naprawdę wiele. W wersji bazowej ma napęd na przednią oś, przestronne wnętrze i dobre właściwości jezdne. Z najmocniejszym silnikiem benzynowym przekonuje dynamiką, wydajnym napędem na cztery koła i przyjemnością z jazdy.

Nowe BMW X3 oficjalnie. Dużo ważnych zmian
Miłośnicy SUV-ów nie mogą narzekać na brak wyboru. W klasie premium niedawno zadebiutowało nowe Audi Q5 i Volvo XC60, a teraz do gry dołącza BMW X3. Niech nie zwiedzie Was wygląd, to zupełnie nowe auto

Tuż przed premierą wycieka BMW X3. Mamy oficjalne zdjęcia
Tuż przed oficjalną prezentacją nowego X3 wyciekły zdjęcia. Nowego SUV-a możemy zobaczyć nie tylko z zewnątrz, ale także zajrzeć do środka. Co myślicie o zmianach?

Ważna premiera BMW. Oto seria 6 Gran Turismo
BMW postanowiło wycofać z produkcji model 5 GT, a na jego miejsce wprowadzić serię 6 Gran Turismo. Naszym zdaniem, seria 6 w wydaniu GT wygląda lepiej od poprzednika.