BMW

BMW

BMW
Od blisko dekady największy na świecie producent aut luksusowych, sprzedaż marki BMW w 2013 roku sięgnęła 1,7 mln samochodów. Grupa BMW, do której należy także Mini oraz Rolls-Royce, należy do najbardziej zyskownych w branży: w ub.r. zysk brutto przekroczył 7,9 mld euro, to jest ponad 10 proc. przychodów – wskaźnik uznawany za wzorcowy. Marka powstała jako bawarski producent silników lotniczych w 1916 roku, stąd je logotyp wzorowany jest na biało-niebieskiej kratce flagi Bawarii.

W 1929 roku BMW rozpoczęło produkcję samochodów, ale do 1945 roku profity czerpało przede wszystkim z produkcji silników lotniczych.Od bankructwa uchroniły firmę sportowe sedany zaprezentowane w 1961 roku, które są symbolem marki do dziś.

Modele BMW

2017 - obecnie
BMW X2
2014 - obecnie
BMW i8
2014 - obecnie
BMW X4
2013 - obecnie
BMW Seria 2
2013 - obecnie
BMW i3
2013 - obecnie
BMW Seria 4

BMW - Wiadomości

Kolejne 50 policyjnych BMW na polskich drogach. Gdzie spotkasz nowe radiowozy?
Polska drogówka odebrała kolejną partę nieoznakowanych radiowozów BMW. Tym samym policyjna flota powiększyła się do 90 egzemplarzy aut bawarskiej marki. Przy okazji KGP przygotowuje specjalne akcje na drogach.

BMW M5 - opinie Moto.pl. Kulturalnie brutalne
Potrafi delikatnie masować plecy, by po chwili brutalnie wcisnąć je w oparcie pokrytego skórą fotela. M5 to luksusowa limuzyna, która na życzenie kierowcy zrywa asfalt i przedziera okolicę grzmotami z wydechu.

Nowe BMW serii 8 - legenda powróciła
BMW serii 8 to auto-ikona. Bawarczycy wracają do produkcji luksusowego gran turismo. Tak wygląda nowe BMW serii 8.

Oficjalny przeciek od BMW. Oto nowe BMW Z4 w mocnej wersji M40i
Pierwsze przecieki na temat BMW Z4 nowej generacji pojawiły się już dwa lata temu. Samochód do tej pory jeszcze nie zadebiutował, a tymczasem producent podgrzewa atmosferę nowymi zdjęciami szpiegowskimi.

Nowe BMW X5 - Niemcy pokazali flagowego SUV-a
BMW zaprezentowało czwartą generację swojego topowego SUV-a. Model X5 o typoszeregu G05 trafi do salonów jeszcze w tym roku.