BMW

BMW

BMW
Od blisko dekady największy na świecie producent aut luksusowych, sprzedaż marki BMW w 2013 roku sięgnęła 1,7 mln samochodów. Grupa BMW, do której należy także Mini oraz Rolls-Royce, należy do najbardziej zyskownych w branży: w ub.r. zysk brutto przekroczył 7,9 mld euro, to jest ponad 10 proc. przychodów – wskaźnik uznawany za wzorcowy. Marka powstała jako bawarski producent silników lotniczych w 1916 roku, stąd je logotyp wzorowany jest na biało-niebieskiej kratce flagi Bawarii.

W 1929 roku BMW rozpoczęło produkcję samochodów, ale do 1945 roku profity czerpało przede wszystkim z produkcji silników lotniczych.Od bankructwa uchroniły firmę sportowe sedany zaprezentowane w 1961 roku, które są symbolem marki do dziś.

Modele BMW

2014 - obecnie
BMW i8
2014 - obecnie
BMW X4
2013 - obecnie
BMW Seria 2
2013 - obecnie
BMW i3
2013 - obecnie
BMW Seria 4

BMW - Wiadomości

Najcenniejsze marki samochodowe świata | Toyota numerem 1
Już po raz jedenasty Toyota została uznana najbardziej wartościową marką motoryzacyjną w rankingu Best Global Brands firmy Interbrand. Na drugim miejscu znalazł się Mercedes-Benz, a na trzecim BMW

BMW i Jaguar nagrodzone za projekty wnętrza
Interior Vehicle Design of the Year - to pełna nazwa nagrody, jaka w tym roku zdobyły BMW i3 oraz Jaguar C-X17

Alpina B3 S i Alpina B5 - za kierownicą wyjątkowych BMW
Na palcach jednej ręki można wyliczyć marki samochodowe, które nie mają w Polsce oficjalnego przedstawicielstwa. Do niedawna należała do nich Alpina.

Alpina B3 S Biturbo Touring i Alpina B5 | Pierwsza jazda | Łączenie cech
Na palcach jednej ręki można wyliczyć marki samochodowe, które nie mają w Polsce oficjalnego przedstawicielstwa. Do niedawna należała do nich Alpina

17 tysięcy zł dopłaty do nowego auta. Czym jest EcoBonus od BMW?
We wrześniu w Polsce ruszył program dopłat EcoBonus. To pomysł BMW na odmłodzenie polskiej floty samochodów. W ramach EcoBonusu kierowcy mogą liczyć na duże dopłaty do nowych samochodów niemieckiej marki.