BMW

BMW

BMW
Od blisko dekady największy na świecie producent aut luksusowych, sprzedaż marki BMW w 2013 roku sięgnęła 1,7 mln samochodów. Grupa BMW, do której należy także Mini oraz Rolls-Royce, należy do najbardziej zyskownych w branży: w ub.r. zysk brutto przekroczył 7,9 mld euro, to jest ponad 10 proc. przychodów – wskaźnik uznawany za wzorcowy. Marka powstała jako bawarski producent silników lotniczych w 1916 roku, stąd je logotyp wzorowany jest na biało-niebieskiej kratce flagi Bawarii.

W 1929 roku BMW rozpoczęło produkcję samochodów, ale do 1945 roku profity czerpało przede wszystkim z produkcji silników lotniczych.Od bankructwa uchroniły firmę sportowe sedany zaprezentowane w 1961 roku, które są symbolem marki do dziś.

Modele BMW

2014 - obecnie
BMW i8
2014 - obecnie
BMW X4
2013 - obecnie
BMW Seria 2
2013 - obecnie
BMW i3
2013 - obecnie
BMW Seria 4

BMW - Wiadomości

BMW M3 CS - Bawarczycy prezentują jeszcze lżejsze i mocniejsze M3
Bawarski koncern rozbudowuje gamę sportowych modeli. Po sukcesie M4 CS przyszedł czas na wersję sedan - M3 CS. Limitowana wersja będzie szybsza, lżejsza i bardziej komfortowa niż coupe.

Największe koncerny motoryzacyjne zbudują sieć ładowarek
BMW, Daimler, Ford i Grupa Volkswagen jeszcze w tym roku otworzą pierwsze stacje ładowania samochodów elektrycznych w Niemczech, Austrii i Norwegii. Do 2020 roku powstanie około 400 takich punktów w całej Europie.

Wyjątkowe BMW Z8 Steve'a Jobsa na sprzedaż. Osiągnie rekordową cenę?
Na jedną z amerykańskich aukcji trafi bardzo rzadki okaz. Oto BMW Z8, którego pierwszym właścicielem był twórca firmy Apple - Steve Jobs.

Kolejny niemiecki producent inwestuje w Polsce. Nowe centrum logistyczne w Świecku
BMW Group uruchomi w połowie przyszłego roku w Polsce centrum logistyczne części zamiennych i akcesoriów. Inwestycja o wartości około 20 mln euro zostanie uruchomiona w Świecku.

Sławna, rozbita prezydencka limuzyna naprawiona. Kosztowała majątek!
Zeszłorocznym wypadkiem prezydenckiej limuzyny żyła cała, motoryzacyjna Polska. Wielu ekspertów dyskutowało na temat przyczyn wypadku i szukano winnych w tej sprawie. W międzyczasie samochód trafił na warsztat i został przywrócony do służby.