BMW

BMW

BMW
Od blisko dekady największy na świecie producent aut luksusowych, sprzedaż marki BMW w 2013 roku sięgnęła 1,7 mln samochodów. Grupa BMW, do której należy także Mini oraz Rolls-Royce, należy do najbardziej zyskownych w branży: w ub.r. zysk brutto przekroczył 7,9 mld euro, to jest ponad 10 proc. przychodów – wskaźnik uznawany za wzorcowy. Marka powstała jako bawarski producent silników lotniczych w 1916 roku, stąd je logotyp wzorowany jest na biało-niebieskiej kratce flagi Bawarii.

W 1929 roku BMW rozpoczęło produkcję samochodów, ale do 1945 roku profity czerpało przede wszystkim z produkcji silników lotniczych.Od bankructwa uchroniły firmę sportowe sedany zaprezentowane w 1961 roku, które są symbolem marki do dziś.

Modele BMW

2017 - obecnie
BMW X2
2014 - obecnie
BMW i8
2014 - obecnie
BMW X4
2013 - obecnie
BMW Seria 2
2013 - obecnie
BMW i3
2013 - obecnie
BMW Seria 4

BMW - Wiadomości

Nowe BMW Z4 odkrywa karty
Oficjalna premiera nowego BMW Z4 już za kilka tygodni podczas salonu samochodowego w Paryżu a tymczasem bawarski producent opublikował kilka istotnych informacji na temat samochodu.

BMW Vision iNext - najbrzydszy koncept w historii BMW?
BMW odsłoniło kilka dni temu koncept Vision iNext, który ma być odpowiedzią Bawarczyków na projekty elektrycznych samochodów prezentowane przez konkurencyjne ekipy z Audi i Mercedesa.

BMW rezygnuje z diesli. Na razie tylko w USA
Bawarski koncern zamierza pójść tą samą drogą co Toyota i Honda. W najbliższym czasie z gamy modelowej zaczną znikać silniki wysokoprężne. Na początku tylko w USA. Co z pozostałymi rynkami?

Nowe BMW Serii 3 jest już prawie gotowe. Trwają intensywne testy
Lada moment na drogi trafi kolejna odsłona BMW Serii 3, a tymczasem producent z Bawarii sprawdza samochód w ekstremalnych warunkach.

Nowe BMW X3 M i X4 M - z zupełnie nowym silnikiem
Bawarski koncern postanowił wykorzystać serię wyścigową DTM do prezentacji dwóch prototypów: X3 M i X4 M. Obydwa samochody skrywają pod maską nowoczesne, 6-cylindrowe, rzędowe silniki.