BENTLEY

BENTLEY

BENTLEY
Brytyjski producent samochodów luksusowych narodził się z marzenia Waltera Owena Bentleya – Anglik zapragnął stworzenia najlepszego wyścigowego auta w swojej klasie. Efektem był Bentley 3 Litre z 1919, zwycięzca wielu wyścigów, w tym słynnych zmagań w Le Mans. Kolejne modele Bentleya tylko potwierdzały formę producenta.

W 1931 roku Bentley został podkupiony przez większego angielskiego brata, Rolls-Royce’a. Jego działalność ograniczono do produkcji usportowionych wersji Rollsów. W 1998 roku marka trafiła pod skrzydła koncernu Volkswagen i wyraźnie odżyła. Bentley raz jeszcze stał się synonimem luksusu, świetnych samochodów i wspaniałych osiągów.
Jeżeli macie ochotę na wyjątkowe auto i parę okrągłych zer na koncie, to w salonie Bentleya czekają Mulsanne, Flying Spur, czy Continental. Wielkimi krokami zbliża się premiera luksusowego SUV’a o nazwie Bentayga.

Modele BENTLEY

BENTLEY - Wiadomości

Rewolucja w Bentleyu. Nowy Continental GT będzie elektryczny
Prezes Bentleya poinformował, że klienci brytyjskiej marki coraz częściej interesują się zrównoważonym rozwojem oraz ich wpływem na środowisko. Dlatego firma obiera nowy kierunek - w gamie pojawią się auta z napędem elektrycznym.

Luksusowy Bentley Bentayga z nowym silnikiem V8
Bentley Bentayga, pierwszy SUV w historii brytyjskiej marki, zadebiutował we wrześniu 2015 roku z silnikiem W12 pod maską. Rok po premierze do gamy dołączyła jednostka wysokoprężna V8, a teraz nowy silnik benzynowy.

Bentley szykuje nowe wersje Bentaygi. W drodze "tania", bazowa odmiana z V8
Bentley konsekwentnie rozwija ofertę swojego SUV-a. Niedawno Bentayga dostała potężnego diesla, a teraz Brytyjczycy szykują słabszą i tańszą wersję benzynową. W planach jest też wersja hybrydowa.