BENTLEY

BENTLEY

BENTLEY
Brytyjski producent samochodów luksusowych narodził się z marzenia Waltera Owena Bentleya – Anglik zapragnął stworzenia najlepszego wyścigowego auta w swojej klasie. Efektem był Bentley 3 Litre z 1919, zwycięzca wielu wyścigów, w tym słynnych zmagań w Le Mans. Kolejne modele Bentleya tylko potwierdzały formę producenta.

W 1931 roku Bentley został podkupiony przez większego angielskiego brata, Rolls-Royce’a. Jego działalność ograniczono do produkcji usportowionych wersji Rollsów. W 1998 roku marka trafiła pod skrzydła koncernu Volkswagen i wyraźnie odżyła. Bentley raz jeszcze stał się synonimem luksusu, świetnych samochodów i wspaniałych osiągów.
Jeżeli macie ochotę na wyjątkowe auto i parę okrągłych zer na koncie, to w salonie Bentleya czekają Mulsanne, Flying Spur, czy Continental. Wielkimi krokami zbliża się premiera luksusowego SUV’a o nazwie Bentayga.

Modele BENTLEY

BENTLEY - Wiadomości

Bentleyem przekroczył prędkość w zabudowanym o prawie 100 km/h. Inspektor nie odpuścił
W Słomkowie Mokrym kierowca bentleya jechał 146 km/h. W terenie zabudowanym, gdzie ograniczenie to 50 km/h. Właściciel odmówił wskazania kierowcy. Inspektor GITD nie odpuścił, a sprawa trafiła do sądu.

Night Editon - kiedy Maybach to za mało
Można go kupić w każdym kolorze, pod warunkiem, że będzie to czarny. Powstanie tylko 15 sztuk przeznaczonych na rynek amerykański. Mercedes-Maybach S650 Night Edition ma na celowniku Bentleya i Rolls-Royce'a.

Robert Lewandowski ma nowego Bentleya. Córka chciała takiego samego
Piłkarze często gustują w drogich i szybkich samochodach, a ich garaże wypełniają wyjątkowe okazy. Robert Lewandowski właśnie sprawił sobie nowy kabriolet Bentleya. Jego starsza córka, Klara, chciała mieć takiego samego.

Bentley wart 1,5 miliona zł zniknął na trzy godziny. Kierowca poszedł po bułki, zostawił kluczyk
Do niecodziennej sytuacji doszło w Warszawie. Kierowca bentleya pojechał po świeże pieczywo, ale w ferworze zakupów zapomniał zabrać kluczyk i zamknąć auto. To zniknęło na trzy godziny.

Bentley Bacalar - wygląda jak milion dolarów, a kosztuje dwa razy tyle
Choć salon samochodowy w Genewie odwołano, producenci i tak zaskakują nowościami. Bentley właśnie zaprezentował swój najnowszy model Bacalar. Złoty, do granic możliwości prestiżowy kabriolet, powstał w serii liczącej zaledwie 12 egzemplarzy. Patrząc na ten wóz jeszcze bardziej żałujemy, że targi się nie odbyły.