BENTLEY

BENTLEY

BENTLEY
Brytyjski producent samochodów luksusowych narodził się z marzenia Waltera Owena Bentleya – Anglik zapragnął stworzenia najlepszego wyścigowego auta w swojej klasie. Efektem był Bentley 3 Litre z 1919, zwycięzca wielu wyścigów, w tym słynnych zmagań w Le Mans. Kolejne modele Bentleya tylko potwierdzały formę producenta.

W 1931 roku Bentley został podkupiony przez większego angielskiego brata, Rolls-Royce’a. Jego działalność ograniczono do produkcji usportowionych wersji Rollsów. W 1998 roku marka trafiła pod skrzydła koncernu Volkswagen i wyraźnie odżyła. Bentley raz jeszcze stał się synonimem luksusu, świetnych samochodów i wspaniałych osiągów.
Jeżeli macie ochotę na wyjątkowe auto i parę okrągłych zer na koncie, to w salonie Bentleya czekają Mulsanne, Flying Spur, czy Continental. Wielkimi krokami zbliża się premiera luksusowego SUV’a o nazwie Bentayga.

Modele BENTLEY

BENTLEY - Wiadomości

Bentley Continental jako... czołg! Takie rzeczy tylko w Rosji
O tym, że Rosjanie miewają szalone motoryzacyjne pomysły, przekonaliśmy się nie raz. Ale luksusowego Bentleya w roli czołgu jeszcze nie widzieliśmy.

Bentley Bentayga Speed - oto nowy najszybszy SUV świata. Pojedzie aż 305 km/h
Bentley Bentayga Speed zadebiutuje w Genewie i upomni się o tytuł najszybszego SUV-a na świecie. Jeżeli rzeczywiście będzie tak szybki, jak zapowiadają Brytyjczycy, to koronę zabierze bratniemu Lamborghini Urusowi.

Jak twardy Brexit może wpłynąć na Bentleya
Brytyjski producent superluksusowych aut zanotował w pierwszej połowie zeszłego roku 137 milionów euro straty. Gdy wszystko zaczęło wracać na dawne tory, pojawiło się widmo twardego Brexitu, który Bentleyowi może jeszcze bardziej zaszkodzić.