AUDI

AUDI

AUDI
Należąca do koncernu Volkswagena marka jest od 2011 roku, gdy wyprzedziła Mercedesa, drugim największym na świecie producentem aut luksusowych. W 2013 roku sprzedała blisko 1,6 mln samochodów. Audi jest także wysokodochodowe, zapewniając blisko połowę zysków koncernu Volkswagena.

Marka Audi pojawiła się w 1910 roku, ale zniknęła na ponad dekadę w 1939 roku. Odtworzona w latach 60 w RFN, w latach 80 i 90 spopularyzowała w modelach osobowych napęd 4x4 (nazwany Quattro) oraz silniki wysokoprężne z bezpośrednim wtryskiem (oznaczone TDI). Cztery pierścienie Audi oznaczają marki przedwojennego koncernu Auto-Union, którego jest spadkobiercą: DKW, Wanderer, Audi i Horch.

Modele AUDI

2018 - obecnie
AUDI Q8
2016 - obecnie
AUDI Q2
2011 - obecnie
AUDI Q3
2010 - obecnie
AUDI A7
2010 - obecnie
AUDI A1
2008 - obecnie
AUDI Q5

AUDI - Wiadomości

Nowe Audi A1 wypiera z rynku poprzednią generację. Ile trzeba teraz zapłacić za odchodzący model?
W Audi prawdziwy wysyp nowości. Jedną z ciekawszych jest druga generacja A1 właśnie debiutująca na rynku. Dobrze wyposażone, dynamiczne i przestronne auto może mocno namieszać w swojej klasie. Dzięki premierze nowego modelu, poprzednik został mocno przeceniony.

Ile kosztuje najładniejszy kompaktowy sedan na rynku? Sprawdziliśmy rabaty na A3 Limousine
Czterodrzwiowa wersja A3 łączy w sobie elegancję ze sportem. Występuje z szeregiem dynamicznych silników i rozmaitych konfiguracjach. Początek roku to także duża szansa na skorzystanie z dużych rabatów.

Audi A4 B7 vs. Mercedes Klasy C W204 - Premium sprzed dekady. Warto ryzykować?
W ostatniej dekadzie udział w rynku tradycyjnych segmentów wyraźnie spadł na rzecz wszechstronnych SUV-ów. Wyjątkiem od tej reguły jest klasa premium, gdzie wciąż stateczne czterodrzwiowe sedany cieszą się niesłabnącą popularnością - także na rynku wtórnym. Wśród używanych szczególnym zainteresowaniem cieszą się konkurujące ze sobą Audi A4 B7 i Mercedes klasy C W204. Sprawdzamy, jak sprawują się po kilkunastu latach użytkowania i co są w stanie zaoferować użytkownikowi.

Opinie Moto.pl: Audi A6 Avant 50 TDI - niech oznaczenia Cię nie zmylą
Najnowsze danie w repertuarze Audi garściami czerpie wzorce z poprzednich generacji. Stylizacją nieznacznie różni się od poprzednika, ale skrywa najnowocześniejszą technologię sprzężoną z dynamicznymi i jednocześnie stosunkowo oszczędnymi jednostkami napędowymi. Co się kryje pod maską wersji 50 TDI?

Audi Perfect Lease - opinie klientów
Różnego rodzaju leasingi to dla wielu jedyna opcja na zakup wymarzonego auta. Producenci pojazdów mają we własnych ofertach coraz ciekawsze propozycje. Jedną z nich jest Audi Perfect Lease. Obowiązuje ona już od ponad trzech lat. Dzięki temu są już pierwsze opinie jak to działa w praktyce.