AUDI

AUDI

AUDI
Należąca do koncernu Volkswagena marka jest od 2011 roku, gdy wyprzedziła Mercedesa, drugim największym na świecie producentem aut luksusowych. W 2013 roku sprzedała blisko 1,6 mln samochodów. Audi jest także wysokodochodowe, zapewniając blisko połowę zysków koncernu Volkswagena.

Marka Audi pojawiła się w 1910 roku, ale zniknęła na ponad dekadę w 1939 roku. Odtworzona w latach 60 w RFN, w latach 80 i 90 spopularyzowała w modelach osobowych napęd 4x4 (nazwany Quattro) oraz silniki wysokoprężne z bezpośrednim wtryskiem (oznaczone TDI). Cztery pierścienie Audi oznaczają marki przedwojennego koncernu Auto-Union, którego jest spadkobiercą: DKW, Wanderer, Audi i Horch.

Modele AUDI

2019 - obecnie
AUDI e-tron
2018 - obecnie
AUDI Q8
2016 - obecnie
AUDI Q2
2011 - obecnie
AUDI Q3
2010 - obecnie
AUDI A7
2010 - obecnie
AUDI A1

AUDI - Wiadomości

Sportowe DNA w praktycznej odsłonie. Audi wie, jak robić emocjonujące kombi i SUV-y
Na co dzień komfortowe, praktyczne i przestronne - idealne samochody do jazdy do pracy, na biznesowe spotkania albo na wakacyjną podróż z dziećmi. Jednak kiedy mocniej wciśniesz gaz, to Audi RS pokaże zupełnie inną naturę. Rasowego samochodu sportowego.

Jeździliśmy prototypem Audi e-tron GT. Jego brzmienie to dźwięk rury i wiatraczka
Audi wyjątkowo powoli podnosi kurtynę przed swoim nowym elektrycznym modelem. Niedawno firma oficjalnie pokazała tylko jego fragment. Przed końcem 2020 roku ujrzycie zakamuflowany prototyp, a dopiero w 2021 roku wersję produkcyjną. My już mogliśmy go dokładnie obejrzeć, a nawet odbyć krótką przejażdżkę.

Audi Q5 Sportback oficjalnie. Na celowniku X4 i GLC Coupe
Audi dość późno dołączyło do coraz popularniejszego segmentu SUV-ów coupe, prezentując swój flagowy model Q8. Rodzina jednak szybko się rozrasta i właśnie dołaczyło do niej bardziej stylowe wydanie bestsellerowego Q5.

Audi SQ7 i SQ8 to dwa nowe sportowe SUV-y
Oferta producenta spod znaku czterech pierścieni jest tak bogata, że łatwo się w niej pogubić. Właśnie się poszerzyła o kilka nowych modeli. Dwa najciekawsze z nich to potężne i szybkie SUV-y: Audi SQ7 oraz SQ8.

Porsche Taycan jest takim hitem, że firma nie nadąża z produkcją. Dlatego "pożyczyła" pracowników od Audi
Niektórzy regularnie wieszczą koniec marki Porsche. Tak było przed premierą pierwszego modelu Cayenne. Sytuacja powtórzyła się w przypadku Taycana. Pesymiści za każdym razem byli w błędzie. Już wiadomo, że pierwsze elektryczne Porsche jest bestsellerem.