AUDI

AUDI

AUDI
Należąca do koncernu Volkswagena marka jest od 2011 roku, gdy wyprzedziła Mercedesa, drugim największym na świecie producentem aut luksusowych. W 2013 roku sprzedała blisko 1,6 mln samochodów. Audi jest także wysokodochodowe, zapewniając blisko połowę zysków koncernu Volkswagena.

Marka Audi pojawiła się w 1910 roku, ale zniknęła na ponad dekadę w 1939 roku. Odtworzona w latach 60 w RFN, w latach 80 i 90 spopularyzowała w modelach osobowych napęd 4x4 (nazwany Quattro) oraz silniki wysokoprężne z bezpośrednim wtryskiem (oznaczone TDI). Cztery pierścienie Audi oznaczają marki przedwojennego koncernu Auto-Union, którego jest spadkobiercą: DKW, Wanderer, Audi i Horch.

Modele AUDI

2018 - obecnie
AUDI Q8
2016 - obecnie
AUDI Q2
2011 - obecnie
AUDI Q3
2010 - obecnie
AUDI A7
2010 - obecnie
AUDI A1
2008 - obecnie
AUDI Q5

AUDI - Wiadomości

Kandydat w plebiscycie The Best of Moto.pl - Audi A1
Nowe Audi A1 to prawdziwa rewolucja w segmencie miejskich samochodów. W klasie nie było jeszcze tak dojrzałego i zaawansowanego technicznie modelu. W naszym plebiscycie nowe Audi A1 jest więc mocnym kandydatem w kategorii "Auto Miejskie".

Audi najbardziej cyfrową marką motoryzacyjną. Zamówisz auto pod dom siedząc na kanapie
Audi ma ambicję stać się najbardziej cyfrową marką motoryzacyjną w segmencie premium. Ma w tym pomóc portal dla klientów - myAudi, który pozwala zamawiać wszystkie cyfrowe rozwiązania oraz zarządzać nimi za pomocą specjalnego interfejsu.

Audi dołoży jeszcze jedną parę drzwi w modelu TT
Nie dalej jak 4 lata temu na salonie w Paryżu zadebiutował model TT Sportback, czyli bardziej praktyczna odmiana coupe z Ingolstadt wyposażona w dodatkową parę drzwi. Wszystko wskazuje na to, że samochód ma szansę pojawić się na rynku.

Kandydat w plebiscycie The Best of Moto.pl - Audi Q8
Dawno żadna premiera z Ingolstadt nie zrobiła takiego zamieszania jak Audi Q8, flagowy SUV czerpiący garściami z aut typu coupe. W naszym plebiscycie Audi Q8 jest mocnym kandydatem kategorii "samochód uniwersalny".

Audi RSQ E-Tron - nietypowa premiera konceptu Audi. Zagra w filmie animowanym
Jeśli jesteście fanami Audi i przy okazji lubicie filmy animowane, mamy dla Was nie lada gratkę. W najnowszej produkcji Twentieth Century Fox zagra Audi RSQ E-Tron.