AUDI

AUDI

AUDI
Należąca do koncernu Volkswagena marka jest od 2011 roku, gdy wyprzedziła Mercedesa, drugim największym na świecie producentem aut luksusowych. W 2013 roku sprzedała blisko 1,6 mln samochodów. Audi jest także wysokodochodowe, zapewniając blisko połowę zysków koncernu Volkswagena.

Marka Audi pojawiła się w 1910 roku, ale zniknęła na ponad dekadę w 1939 roku. Odtworzona w latach 60 w RFN, w latach 80 i 90 spopularyzowała w modelach osobowych napęd 4x4 (nazwany Quattro) oraz silniki wysokoprężne z bezpośrednim wtryskiem (oznaczone TDI). Cztery pierścienie Audi oznaczają marki przedwojennego koncernu Auto-Union, którego jest spadkobiercą: DKW, Wanderer, Audi i Horch.

Modele AUDI

2016 - obecnie
AUDI Q2
2011 - obecnie
AUDI Q3
2010 - obecnie
AUDI A7
2010 - obecnie
AUDI A1
2008 - obecnie
AUDI Q5
2007 - obecnie
AUDI A5

AUDI - Wiadomości

Audi RS Q8. Nadchodzi niemiecki brat Lamborghini Urus
Sportowy oddział Audi nie próżnuje. W najbliższym czasie do gamy modelowej dołączą mocniejsze odmiany popularnych crossoverów. W międzyczasie pojawi się zupełnie nowy model - RS Q8.

Kontrowersyjna reklama Audi. Kobieta jak używany samochód?
Niemiecki producent przygotował mocno dyskusyjną reklamę, którą wyemitowano w Chinach. Falę krytyki wywołało "porównanie" kobiety z używanym samochodem.

Audi wstrzyma sprzedaż modeli z silnikami benzynowymi
Producent z Ingolstadt będzie musiał wstrzymać sprzedaż modeli A4 i A5 oraz sportowych odmian S4 i S5 wyposażonych w silniki benzynowe 2.0 i 3.0 TFSI nawet na kilka tygodni. Problem dotyczy wyników spalania.

Nowe Audi S8 z silnikami Porsche. Będzie naprawdę mocne
Wiemy już, jak wygląda nowe Audi A8, a teraz przyszedł czas na kolejne odmiany. Koncern z Ingolstadt wprowadzi na rynek usportowioną wersję S8, która pod maską wykorzysta konstrukcje z bliźniaczej marki.

Oto nowe Audi A8, czyli "przyszłość luksusowych samochodów"
Po niezliczonych teaserach, filmikach i zdjęciach, nareszcie możemy obejrzeć nowe Audi A8 w pełnej krasie. Producent określa nową limuzynę mianem "luksusowego samochodu przyszłości".