AUDI

AUDI

AUDI
Należąca do koncernu Volkswagena marka jest od 2011 roku, gdy wyprzedziła Mercedesa, drugim największym na świecie producentem aut luksusowych. W 2013 roku sprzedała blisko 1,6 mln samochodów. Audi jest także wysokodochodowe, zapewniając blisko połowę zysków koncernu Volkswagena.

Marka Audi pojawiła się w 1910 roku, ale zniknęła na ponad dekadę w 1939 roku. Odtworzona w latach 60 w RFN, w latach 80 i 90 spopularyzowała w modelach osobowych napęd 4x4 (nazwany Quattro) oraz silniki wysokoprężne z bezpośrednim wtryskiem (oznaczone TDI). Cztery pierścienie Audi oznaczają marki przedwojennego koncernu Auto-Union, którego jest spadkobiercą: DKW, Wanderer, Audi i Horch.

Modele AUDI

2018 - obecnie
AUDI Q8
2016 - obecnie
AUDI Q2
2011 - obecnie
AUDI Q3
2010 - obecnie
AUDI A7
2010 - obecnie
AUDI A1
2008 - obecnie
AUDI Q5

AUDI - Wiadomości

Audi e-tron - pierwszy z elektrycznej rodziny
Elektryfikacja powoli staje się naszą codziennością. Coraz więcej marek chce być ekologiczna i wprowadza do gamy pojazdy zasilane jedynie energią elektryczną. Do tego grona dołącza Audi, ze swoim pierwszym tego typu modelem. Poznajmy Audi e-tron.

Opinie Moto.pl: Audi Q8 - trzecia "ósemka" w ofercie. Jeździliśmy najbardziej prestiżowym SUV-em Audi
Dawno żadna premiera z Ingolstadt nie zrobiła takiego zamieszania jak Audi Q8, wielki SUV czerpiący garściami z aut typu coupe. Po pierwszych jazdach nas to nie dziwi - Audi Q8 świetnie sprawuje się w roli okrętu flagowego całej rodziny.

Audi PB18 e-tron - supersamochód z przyszłości
Oto nowy samochód koncepcyjny niemieckiej marki, zaprezentowany na festiwalu Pebble Beach Automotive Week w Monterey w Kalifornii. Audi PB18 e-tron jest podglądem na to, jak będą wyglądać samochody sportowe przyszłości.

Audi Visualization Engine - Audi uruchamia trójwymiarowy konfigurator
Producent z Ingolstadt jako pierwszy na świecie uruchamia możliwość trójwymiarowej konfiguracji samochodów na stronie internetowej. Zamiast statycznych obrazów klient może teraz w czasie rzeczywistym spojrzeć na animowany pojazd z perspektywy 360 stopni.

Książe Harry sprzedaje Audi RS6
Członkowie brytyjskiej rodziny królewskiej lubią szybkie i drogie samochody. Kilka dni temu w sieci pojawiło się ogłoszenie z Audi RS należącym do Księcia Harry`ego.