AUDI

AUDI

AUDI
Należąca do koncernu Volkswagena marka jest od 2011 roku, gdy wyprzedziła Mercedesa, drugim największym na świecie producentem aut luksusowych. W 2013 roku sprzedała blisko 1,6 mln samochodów. Audi jest także wysokodochodowe, zapewniając blisko połowę zysków koncernu Volkswagena.

Marka Audi pojawiła się w 1910 roku, ale zniknęła na ponad dekadę w 1939 roku. Odtworzona w latach 60 w RFN, w latach 80 i 90 spopularyzowała w modelach osobowych napęd 4x4 (nazwany Quattro) oraz silniki wysokoprężne z bezpośrednim wtryskiem (oznaczone TDI). Cztery pierścienie Audi oznaczają marki przedwojennego koncernu Auto-Union, którego jest spadkobiercą: DKW, Wanderer, Audi i Horch.

Modele AUDI

2016 - obecnie
AUDI Q2
2011 - obecnie
AUDI Q3
2010 - obecnie
AUDI A7
2010 - obecnie
AUDI A1
2008 - obecnie
AUDI Q5
2007 - obecnie
AUDI A5

AUDI - Wiadomości

"Czasami w modelu glinianym instalujemy reflektory." Polak opowiada, jak zaprojektował Audi A6
Samochód projektuje się ok. 4 lat. O tym, jak trudny jest to proces, czy można przekroczyć deadline, czy głos inżynierów jest ważniejszy niż projektantów, opowiada nam Parys Cybulski, który zaprojektował najnowsze Audi A6.

Audi Q8 odsłania pierwsze szczegóły
Od jakiegoś czasu Audi wykorzystuje media społecznościowe do podkręcenia klimatu wokół nowego modelu Q8. Auto zadebiutuje podczas salonu samochodowego Auto China.

Nowe Audi A6 Avant oficjalnie!
Zupełnie nowe Audi A6 mogliśmy oglądać w Genewie i Poznaniu, a marka z Ingolstadt już pokazała bardziej praktyczną odmianę modelu Avant. Czy to najładniejsze kombi w klasie?

Mały, luksusowy SUV od Audi już za dwa lata - czas na Audi Q1?
Producent spod znaku czterech pierścieni ujawnił, że do końca 2020 roku pojawi się na drogach niewielkich SUV o nazwie Q1. Znamy pierwsze szczegóły na temat tego modelu.

Test Audi RS4 2.9 TFSI 450 KM - mniejszy silnik wyszedł mu na dobre?
Informacja, że najnowsze Audi RS4 nie jest już napędzane przez silnik V8 wywołała grymas na twarzy wielu fanów motoryzacji. Niepotrzebnie. Choć aktualny model nie jest już tak radykalny jak poprzednik, jest od niego szybszy. I wciąż pozostaje maszyną z piekła rodem.