AUDI

AUDI

AUDI
Należąca do koncernu Volkswagena marka jest od 2011 roku, gdy wyprzedziła Mercedesa, drugim największym na świecie producentem aut luksusowych. W 2013 roku sprzedała blisko 1,6 mln samochodów. Audi jest także wysokodochodowe, zapewniając blisko połowę zysków koncernu Volkswagena.

Marka Audi pojawiła się w 1910 roku, ale zniknęła na ponad dekadę w 1939 roku. Odtworzona w latach 60 w RFN, w latach 80 i 90 spopularyzowała w modelach osobowych napęd 4x4 (nazwany Quattro) oraz silniki wysokoprężne z bezpośrednim wtryskiem (oznaczone TDI). Cztery pierścienie Audi oznaczają marki przedwojennego koncernu Auto-Union, którego jest spadkobiercą: DKW, Wanderer, Audi i Horch.

Modele AUDI

2016 - obecnie
AUDI Q2
2011 - obecnie
AUDI Q3
2010 - obecnie
AUDI A7
2010 - obecnie
AUDI A1
2008 - obecnie
AUDI Q5
2007 - obecnie
AUDI A5

AUDI - Wiadomości

Audi pracuje nad ultraluksusowym modelem A9 Coupe
Segment samochodów luksusowych cały czas rośnie. Dlatego producenci szukają kolejnych nisz. Audi wprowadzi za kilka lat model A9 Coupe, a tymczasem poznaliśmy pierwsze szczegóły.

BOR wybrało nowe opancerzone limuzyny. Za dwa auta zapłacimy ponad 5,5 mln zł
BOR straciła jeden egzemplarz Audi A8 L Security po głośnym wypadku z udziałem ówczesnej premier Beaty Szydło. Teraz BOR uzupełnia swoją flotę. Nie o jedną, a dwie limuzyny. Wybór padł na ten sam model.

Robert Lewandowski zmienia auta jak rękawiczki. Co wybrał tym razem?
Robert Lewandowski spędzał święta w Polsce. Podczas wizyty u rodziny korzystał z uprzejmości jednego z podwarszawskich dealerów samochodów. Wybrał rodzinnego SUV-a z dużym silnikiem pod maską.

Nowe modele Audi w końcu przestaną być nudne? Duże zmiany w Ingolstadt
Nie trzeba być ekspertem w zakresie designu, żeby jednoznacznie stwierdzić, że wygląd nowych modeli Audi jest bardzo powtarzalny. Jednak szefowie koncernu z Ingolstadt obiecują, że nadchodzące modele to zmienią.

Supersamochód Audi skończy żywot w 2020 roku. Wiemy dlaczego
Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują na to, że dni Audi R8 są już policzone. To już niemal pewne, że trzeciej generacji nie będzie. Znamy powody tej decyzji.